Poznanik traži Ikonu? (Beograd)
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Poznanik traži Ikonu? (Beograd)

Zainteresovan član UltraBoysBelgrade (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

Podrazumevano Poznanik traži Ikonu? (Beograd)

Jel neko zna gde može da se kupi Ikona u Beogradu a da nije €300+ a da je opet lepa. Poznanik ima skroman budžet tako da nema pare da daje €300+ na Ikonu. Posto sam nisam nikad kupovao Ikonu nebi ni ja znao gde da kupim. Budžet mu je do €150,-

Hvala unapred
    Poslednji put ažurirao/la UltraBoysBelgrade : 25.02.2015. u 14:11
    Zvezdo, znaj, da ludo volim te, ja ne mogu dana bez tebe.
    Scre svoje sam spreman da ti dam, sto za tebe ludo udara...

Buduća legenda buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1225

Podrazumevano Re: Poznanik traži Ikonu? (Beograd)

.........nek odštampa na nekom solidnijem papiru i urami u nekoj radnji.
    zzz

Domaćin Drizzt (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Citat Original postavio UltraBoysBelgrade Pogledaj poruku
    Jel neko zna gde može da se kupi Ikona u Beogradu a da nije €300+ a da je opet lepa. Poznanik ima skroman budžet tako da nema pare da daje €300+ na Ikonu. Posto sam nisam nikad kupovao Ikonu nebi ni ja znao gde da kupim. Budžet mu je do €150,-

Hvala unapred

za 150 evrica nema nista...damage +10% i fire resistance +10% su minimum 200evra...
    poison resistance i speed su preskupi ali moze da se raspita na terazijama u popovskoj bogougodnoj radnji...
    tamo kapiram da prodaju i ikone sa selfheal abilitijem do 50% healthbara ali je sigurno iznad 500 evra...srecom pa popovi nisu u sistemu PDVa pa moze da racuna dima 20% popusta

prica se da su sada uveli i tamjan resistance opciju koja se ugradjuje u ram...

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3009

Hvala unapred
    možeš da ga uputiš u bilo koju prodavnicu SPC, imaš jednu kod Tašmajdanskog parka...
    Takodje verujem da i u crkvama, tj njihovim radnjicama ima da se kupe ikone...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Učlanjen
    03.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

Citat Original postavio Drizzt Pogledaj poruku
    za 150 evrica nema nista...damage +10% i fire resistance +10% su minimum 200evra...
    poison resistance i speed su preskupi ali moze da se raspita na terazijama u popovskoj bogougodnoj radnji...
    tamo kapiram da prodaju i ikone sa selfheal abilitijem do 50% healthbara ali je sigurno iznad 500 evra...srecom pa popovi nisu u sistemu PDVa pa moze da racuna dima 20% popusta

prica se da su sada uveli i tamjan resistance opciju koja se ugradjuje u ram...
    Jesi duhovit.

Učlanjen
    03.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

Citat Original postavio mmaher Pogledaj poruku
    možeš da ga uputiš u bilo koju prodavnicu SPC, imaš jednu kod Tašmajdanskog parka...
    Takodje verujem da i u crkvama, tj njihovim radnjicama ima da se kupe ikone...
    Hvala

Iskusan petar_z (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Hvala
    I u Resavskoj ulici ima jedna radnja SPC. Ako se dobro secam na levoj strani kada se krene od Beogradjanke.

- - - - - - - - - -

http://www.spc.rs/sr/patrijarshijska_prodavnica

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1011

Hvala unapred
    У Булевару краља Александра имаш две продавнице, између Таковске и Ресавске, затим, на Теразијама близу "Москве", и у Нушићевој.

Провери у при црквама, тамо су такође продавнице.

А, што се цена тиче... Ја иначе имам стару породичну икону Светог Николе, још од пре век и по, али сам пре неколико месеци, после извесног чекања да се појави, јер је привремено нису имали, купила себи и икону свога личног свеца заштитиника, Светог Спиридона, баш у тој продавници у Нушићевој, за 1200 дин. Она није много велика, но ионако то није битан фактор.

П. С.
    Да, има и у Ресавској, а и једна преко пута Патријаршије, у Краља Петра, према Косанчићевом Венцу.
    Poslednji put ažurirao/la Милунка Савић : 25.02.2015. u 15:01
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Učlanjen
    03.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

Citat Original postavio Милунка Савић Pogledaj poruku
    У Булевару краља Александра имаш две продавнице, између Таковске и Ресавске, затим, на Теразијама близу "Москве", и у Нушићевој.

Провери у при црквама, тамо су такође продавнице.

А, што се цена тиче... Ја иначе имам стару породичну икону Светог Николе, још од пре век и по, али сам пре неколико месеци, после извесног чекања да се појави, јер је привремено нису имали, купила себи и икону свога личног свеца заштитиника, Светог Спиридона, баш у тој продавници у Нушићевој, за 1200 дин. Она није много велика, но ионако то није битан фактор.

П. С.
    Да, има и у Ресавској, а и једна преко пута Патријаршије, у Краља Петра, према Косанчићевом Венцу.
    A jel možeš mi reči od kojeg je materijala ta tvoja porodična ikona. Jer ne verujem da bi jedna od 1200 DIN ostala u odlicnom stanju za 100 god.? Mada ja stvarno ne znam zato i pitam? Ne mislim ništa uvredljivo! Hvala na odgovor u svakom slučaju.

Ističe se
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Hvala unapred
    Cene ikona zavise od vrste rada,materijala i eventualne pozlate.Prosetaj malo po crkvenim radnjama(Nusiceva,Terazije,Bulevar)ili po crkvama i manastirima i sigurno ces naci ono sto ti treba a da nije tako skupo.Ako zelis poseban rad i ime cuvenog ikonopisca sigurno ces morati da izdvojis tako velike pare o kojima govoris.Inac,imas jako lepih i kvalitetnih ikona i za 50e do 100e.

Učlanjen
    03.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

Citat Original postavio blizance Pogledaj poruku
    Cene ikona zavise od vrste rada,materijala i eventualne pozlate.Prosetaj malo po crkvenim radnjama(Nusiceva,Terazije,Bulevar)ili po crkvama i manastirima i sigurno ces naci ono sto ti treba a da nije tako skupo.Ako zelis poseban rad i ime cuvenog ikonopisca sigurno ces morati da izdvojis tako velike pare o kojima govoris.Inac,imas jako lepih i kvalitetnih ikona i za 50e do 100e.
    Imaš li neki savet koji je materijal dosta kvalitetan da bi ikona mogla trajati?

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1039

U zgradi Patrijarsije u Kralja Petra 5 i preko putas u istoj ulici , samo kreni nize , pa levo na cosku , udji u Biblioteku , ima i tamo , pored ovih koje Si vec procitao.
    Kao i u skoro svim Hramovima Srpske Pravoslavne Crkve.
    Ne zaboravi da ikonu "Osvestas u Crkvi" .
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Ističe se
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Imaš li neki savet koji je materijal dosta kvalitetan da bi ikona mogla trajati?
    Imas prelepu prodavnicu kod hotela Moskva.Tamo mozes naci primerke koje sam ja prvi put videla i veoma su luksuzno uradjene.Meni se jako dopadaju varijante tzv triptiha.Manje dimenzije tri ikone kao prozorcic sa vratancima u srebru.Fenomenalno!Opet,ako zelis porodicnu,slavsku ikonu tu je drvo kao podloga najbolje u pozlati.Mislim da nije toliko bitno koji materijal ces izabrati vec motiv koji te vodi da kupis ovakvu svetinju i stavis je u kucu.Svaka ikona sama po sebi nosi svetost pa cak i ona stampana na najobicnijem papiru.Ipak,naravno ako zelis da ona traje za tvoja pokoljenja svaka radjena u drvetu,kao duborez i specijalnim bojama radjena moze dugo da traje uz adekvatnu negu i cuvanje.Vaznoje da je volis i zelis a ona ce ti vec uzvratiti svojom blagodascu.Konsultuj iskusne prodavce u pomenutoj prodavnici i neces pogresiti.Kao sto ti rekoh,mozes otici npr i u Hram Svetog Save na Vracaru i tamo ima lepih primeraka i iskusnih prodavaca.Sto se mene tice,u kuci imam i nekoliko ruskih,manjih ikona,radjenih na specijalnom papiru pa lepljenih na drvo.Vrlo su jeftine i mogu se kupiti u Crkvi Svetog Marka.Izgledaju prelepo!U Ruskoj crkvi na Tasmajdanu takodje mozes naci neke retke primerke.Idi...gde te srce vodi i kupi ono sto ti ogreje dusu a ne ono sto je najskuplje...nema to veze...i nemoj da brines...trajace...

Učlanjen
    03.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

Citat Original postavio blizance Pogledaj poruku
    Imas prelepu prodavnicu kod hotela Moskva.Tamo mozes naci primerke koje sam ja prvi put videla i veoma su luksuzno uradjene.Meni se jako dopadaju varijante tzv triptiha.Manje dimenzije tri ikone kao prozorcic sa vratancima u srebru.Fenomenalno!Opet,ako zelis porodicnu,slavsku ikonu tu je drvo kao podloga najbolje u pozlati.Mislim da nije toliko bitno koji materijal ces izabrati vec motiv koji te vodi da kupis ovakvu svetinju i stavis je u kucu.Svaka ikona sama po sebi nosi svetost pa cak i ona stampana na najobicnijem papiru.Ipak,naravno ako zelis da ona traje za tvoja pokoljenja svaka radjena u drvetu,kao duborez i specijalnim bojama radjena moze dugo da traje uz adekvatnu negu i cuvanje.Vaznoje da je volis i zelis a ona ce ti vec uzvratiti svojom blagodascu.Konsultuj iskusne prodavce u pomenutoj prodavnici i neces pogresiti.Kao sto ti rekoh,mozes otici npr i u Hram Svetog Save na Vracaru i tamo ima lepih primeraka i iskusnih prodavaca.Sto se mene tice,u kuci imam i nekoliko ruskih,manjih ikona,radjenih na specijalnom papiru pa lepljenih na drvo.Vrlo su jeftine i mogu se kupiti u Crkvi Svetog Marka.Izgledaju prelepo!U Ruskoj crkvi na Tasmajdanu takodje mozes naci neke retke primerke.Idi...gde te srce vodi i kupi ono sto ti ogreje dusu a ne ono sto je najskuplje...nema to veze...i nemoj da brines...trajace...
    Hvala vam na savet i reči. Gde je tačno ta prodavnica kod Hotel Moskva? Možda ime?

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1011

A jel možeš mi reči od kojeg je materijala ta tvoja porodična ikona. Jer ne verujem da bi jedna od 1200 DIN ostala u odlicnom stanju za 100 god.? Mada ja stvarno ne znam zato i pitam? Ne mislim ništa uvredljivo! Hvala na odgovor u svakom slučaju.
    Породична икона, Св. Николе, је на платну. Остала је у одличном стању, преживела ратове, бомбардовања... Једино јој је рам за све те године мењан неколико пута.

Ова од 1200 дин је на дрвету.
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Učlanjen
    03.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

Citat Original postavio Милунка Савић Pogledaj poruku
    Породична икона, Св. Николе, је на платну. Остала је у одличном стању, преживела ратове, бомбардовања... Једино јој је рам за све те године мењан неколико пута.

Ова од 1200 дин је на дрвету.
    Dobro hvala vam na pomoć.

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1039

U Nusicevoj , kada krenes sa Terazija prema zgradi Politike , sa leve strane ima jos jedna prodavnica ; u Ivan Begovoj jos jedna prodavnica (od Brankovog mosta , pa levo prema Patrijarsiji i na raskrsnici ulica PopLukine , Kneza Sime Markovica i Ivan Begove , ona je desno iz pravca Brankovog mosta ; u Beogradskoj kada se krene iz pravca Bulevara prema Slaviji sa desne strane jos jedna ; prodavnica Riznica u Zemunu , kod Muhara - Glavnom ulicom iz pravca Poste , Pozorista , pa do sledeceg semafora i skreni desno ...
    Ima prodavnica na vise mesta po gradu Beogradu , a ima i na Googlu , kada ukucas sta Te zanima , jos poprilicno ...

Kao na primer :
    https://www.google.rs/search?q=prodaja+ikona+&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=mH_vVIKPFMm7Ufacg9gE
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Buduća legenda Miller (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    828

Hvala unapred
    mozes ikonu i za 5000 din.kojih crnih 300

Moderator skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    14878

Jeftine (mada ne Tebi blizu)
    imaš pod Ostrogom, u Gračanici i u Žiči

A i obidji dva veoma interesanta sajta:

http://www.pravoslavnikalendar.iz.rs/index.php

http://srbin.info/category/pravoslavlje/

PS: ja sam u PG kupio uramljenu ikonu
    krsne slave (sv. Vasilije Veliki - teže se nalazi)
    sa (vrlo blago) pozlaćenim okvirom za 15€,
    To nije prava ikona, već reprodukcija.
    A nabavljaju ih iz BG.
    A imaš i flaše, pletenke sa svecima.

Sada, to nije prava ikona , već reprodukcija.
    Ali, svakako nema problema.
    Sveštenik je osveštao (na slavi),
    tako da to više nije obična, kupljena u prodavnici ikona.
    Ovo Ti je, u stvari, mnogo važnije.
    Ako Ti sveštenik ne dolazi.
    ponesi i svoju crkvu da je osveštaju.

Bog je veliki, bitno je da poštuješ
    i slaviš slavu,
    Trebalo bi da imaš i kandilo,
    lepo, sa držačem za zid, i to nojer skupo
    Poslednji put ažurirao/la skura58 : 28.02.2015. u 01:34
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Moderator skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    14878

To izgleda ovako.
    Kao što vidiš, dobro bi bilo
    da nabaviš i ovakav zidni držač za kandilo,
    Poslednji put ažurirao/la skura58 : 28.02.2015. u 01:54
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Ističe se
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Hvala vam na savet i reči. Gde je tačno ta prodavnica kod Hotel Moskva? Možda ime?
    Izvinjavam se ako objasnjavam nekome iz unutrasnjosti...nisam gledala detalje.Dakle,prodavnica Srpske Patrijarsije kod hotela Moskva na Terazijama u Beogradu.Toliko je velika i lepa da nema sanse da je promasis.

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1007

Hvala unapred
    Јес а Бог више услишава молитве онима који су икону скупље платили. Ајд сад озбиљно, небитно колико је икона стара и колико сте је платили, битан је ваш однос према светитељу на икони и молитва упућена.

Slične teme

1. Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 10:12
  2. beograd
    Autor milanče u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.06.2013., 10:53
  3. Odgovora: 333
    Poslednja poruka: 13.06.2012., 20:33
  4. Merkel će tražiti da Beograd odustane od severa Kosova?
    Autor Добро дошли u forumu Politika
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 14.08.2011., 22:56

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •