Agresivna trgovina :D

Poruka
19.457
Kolega sa posla se zali da mu u nekim kioscina po gradu stalno uz ono sto kupuje (cigare itd) pokusavaju uvaliti zvake, upaljace, kafu 2 u 1 ... to ga strasno nervira a negde je cuo da moze da podnese prijavu trzisnoj inspekciji za to. :D u firmi ga vecina zajebava za to a mene interesuje da li postoji ta kvalifikacija prekrsaja- agresivna trgovina?

:think:
 
gresis da nece ,striktno im je naredjeno da nude,u pekari trpkovic narucis, kaze jos nesto,dodas,opet jos nesto,znaci nije to ono znamo sta komsija doruckuje svako jutro pa ga ljubazno potsecamo da ne zaboravi,nego vlasnicima zinulo dupe da sto vise uvale i po dzepu ako zaborave jos nesto,sad im saljem mail da promene naziv pekare u jos nesto
 
Poslednja izmena:
Kolega sa posla se zali da mu u nekim kioscina po gradu stalno uz ono sto kupuje (cigare itd) pokusavaju uvaliti zvake, upaljace, kafu 2 u 1 ... to ga strasno nervira a negde je cuo da moze da podnese prijavu trzisnoj inspekciji za to. :D u firmi ga vecina zajebava za to a mene interesuje da li postoji ta kvalifikacija prekrsaja- agresivna trgovina?

:think:
radnicima u kiosku je naredjeno da uvek ponude jos nesto uz ono sto vec kupujes.meni je zao radnika
 
redovno ih obilaze seoski menadžeri iz firme i ako ne ponude žvake, upaljač, krem bananicu - odbijaju im četvrtinu plate
iživljavanje jeste ali kome da se žale?

Naravno, neradnici nikada neće pročitati na Krstarici da smatramo da su jadni

Eeeeeee
PODIGLI CENU MALOM SMOKIJU SA 35 na 40 kao fora šta je 5 dinara...
MOLIM?

- - - - - - - - - -

da budemo precizni MOJ KIOSK odbija ČETVRTINU PLATE ko ne zajebava mušterije
na svu sreću u tri kioska me znaju pa sam poštedjen sprdnje, inače njihove kioske izbegavam zbog tog budalisanja
vredjaš moju inteligenciju
 
Razmišljam o menadžmentu firme MOJ KIOSK...
Možda je neko od njih nekad bio na jeftinom letovanju u Turskoj
Naši turisti su najgori, strane turističke kompanije se redovno žale našim ambasadama
Možda je neko iz menadžmenta MOJ KIOSK bio jedan od tih prokuženih TOMATO TURISTA
Znate ono - letovanje 9 dana za 70 evra... Pa kad odu za "tolike pare" nije im jasno zašto svi ostali imaju bolje ležajeve i tri obroka u restoranu? Neki čekaju da vide kada je to spremačica menjala posteljinu!?!?
Što je najgore takve jajarice predstavljaju Srbiju pa stranci zaključe šta smo i ko smo.
Još ako je neko iz Menadžmenta MOJ KIOSK i kupio nešto pored 650 selfija iz svih delova grada i prodavnica,
sigurno je doživeo tursko "agresivno nudjenje"


Medjutim, seoski tomato turista iz Srbije, menadžer iz "MOJ KIOSK", nije shvatio nešto
Kada ti se prodavac (Turčin) nabacuje da kupiš nešto kod njega, popust ide i do 70% od prvobitne cene
A sigurno dobijaš i malo ispod nabavne cene (mada to nije lepo da se radi) ako si prva ili poslednja mušterija.
Verujem da su seoski menadžeri iz "MOJ KIOSK" boraveći u truskoj dobili ideju za "agresivno nudjenje"
ali su udenuli i naš mentalitet - "agresivno i bez popusta"

Sad, šta reći... i da li reći?
Znate, kada je neko ozbiljna mušterija u turskoj ga prodavac pita u kom je hotelu odseo...
Pa onda Turčin uveče zatvori radnju a robu odnese do tog hotela i čeka da se u holu pojavi osoba koja je samo gledala robu
Tada se kupoprodaja obavi uz manji diskaunt...

Eto ideje za "MOJ KIOSK" - kad vam radnici zatvore kioske, da idu po kućama sa krem bananicama, upaljačima, baunitijima... :rotf:
 
Poslednja izmena:
To vam otprilike dodje kao da u Lily-ju kupite neki komplet neseser za 8. mart dragoj
a prodavačica vas pita - jel vam trebaju i ulošci sa zaobljenim air krilcima?

pa onda razmišljaš kako li izgleda običan uložak a kako air a kako air zaobljeni
dal to treba za ljubav ili jok?

(ne kažem da je Lily oličenje poštenja ali u dm-u rade najgora domaća vnago, znači seljadija na kub u svim sektorima
a to se vidi po posećenosti mušterija i drago mi je da sam doneo pravu i blagovremenu procenu)
 
Poslednja izmena:
znate kako... to su osobe koje su došle u Beograd da rade jer u njihovim mestima nema ništa
a nema ništa baš zbog ovakve pameti koju su očigledno zadržali a mesto napustili

Sada je 2015-ta pa poslovanje u Beogradu možemo uporediti sa onim iz 2005-te kada je devastacija krenula u stampedo
a zaplakaćemo ako uporedimo sa 1980-om ili malo kasnije
 
Poslednja izmena:
a možda je agresivno nudjenje krenulo kao ideja posle odgledane RTS reportaže?
došli zbog praseta a zamalo i kaktus da dobiju zbog agresivnog nudjenja

zbilja, oćete ovaj kaktus da vam poklonim?
:super:

eto, to je ta logika... gledaju onaj diskaveri po ceo dan pa rekoše a što ne bi malo svoju Cicu zajebavali?
 
Poslednja izmena:
u stvari nije njima do povećanja prodaje nego do mesečnog povećanja prihoda
prihod se ne mora uvećavati samo kroz prodaju
može i kroz zakidanje na platama
zakini 50 radnika po 5.000 eto 250.000 viška

tako su recimo mudri menadžeri u privatnoj firmi "Pišljiva Trafika" (narandžasta tabla sa logom gde ker zapišava natpis Trafika)
rešili da sebi uvećaju plate kroz dodeljivanje dvostrukih funkcija u vidu vrtenja obradjenim papirima od radnika (dakle menadžeri polimili kurtzu rebra)
a radnicima skresali plate pošto Vučić rekao da će se kresati budžetska primanja
Sad kakve veze ima privatna plata sa budžetskim ostaje za podforum seljačka filozofija,
ali su kroz sjebavanja ličnih dohodaka zaposlenima gazdi obezbedeli lažnu sliku da je dobar 2.000.000 dinara mesečno
iako je realna prodaja opala.

Sa druge strane razumem menadžere - šta navataju do 40 godina navatali su, posle idu na reciklažu jer se zapošljavaju mladi, lepi i atraktivni.
Medjutim, sami su birali takav stil života ne znam zašto zagorčavaju proizvodnji?

- - - - - - - - - -


malo priglup naučnofantastični film sa čuvenom scenom neoliberalne reciklaže matorih
 

Back
Top