Veza vs zarada

Milos_m.m

Zainteresovan član
Poruka
165
Pozdrav narode.

Imam jedan problem i treba mi necija pomoc, drugove i porodicu necu da pitam posto necu da znaju ista.

Treba da idem ovog leta da radim na moru, to mi je prilika da zaradim neku lovu i pomognem majci, posto su moji razvedeni, ona jedina radi, ima neku jadnu platu i jedva izdrzava mene i sestru, a ja jos idem na fakultet.
E sad, tu se stvar komplikuje. Imam devojku, zajedno smo oko godinu dana. Ja sam nju na pocetku veze prevario, ona saznala, jbg, sta reci. Ima stav da bih je tamo na moru prevario (sto ne bih jer nisam vise takav) i ako odem tamo, raskidamo.

Dvoumim se, s' jedne strane, majci treba svaka pomoc, a ako mogu da zaradim bar nesto, onda treba da zaboravim na tu vezu (ionako sam mlad, nije ni prva ni poslednja).
S' druge strane, ja ovakvu devojku nikad nisam imao, to je ljudi materijal za zenidbu verujte mi, i mnogo je volim, ali ovaj ispad ne razumem.

Sta bi ste vi uradili da ste na mom mestu?

Unapred hvala svima na odgovoru.
 
pa majko mila kakva je to ljubav ako jedno leto moze da vas razdvoji?? a i scim ces da se zenes ako nemas kinte ni za zivot.?mislim ako se stvarno volite jedno leto ne bi trebalo da vam predstavlja problem
 
Pozdrav narode.

Imam jedan problem i treba mi necija pomoc, drugove i porodicu necu da pitam posto necu da znaju ista.

Treba da idem ovog leta da radim na moru, to mi je prilika da zaradim neku lovu i pomognem majci, posto su moji razvedeni, ona jedina radi, ima neku jadnu platu i jedva izdrzava mene i sestru, a ja jos idem na fakultet.
E sad, tu se stvar komplikuje. Imam devojku, zajedno smo oko godinu dana. Ja sam nju na pocetku veze prevario, ona saznala, jbg, sta reci. Ima stav da bih je tamo na moru prevario (sto ne bih jer nisam vise takav) i ako odem tamo, raskidamo.

Dvoumim se, s' jedne strane, majci treba svaka pomoc, a ako mogu da zaradim bar nesto, onda treba da zaboravim na tu vezu (ionako sam mlad, nije ni prva ni poslednja).
S' druge strane, ja ovakvu devojku nikad nisam imao, to je ljudi materijal za zenidbu verujte mi, i mnogo je volim, ali ovaj ispad ne razumem.

Sta bi ste vi uradili da ste na mom mestu?

Unapred hvala svima na odgovoru.

Sve i da je materijal za zenidbu ne znaci da si ti njoj materijal za udaju posto ti ocigledno ne veruje ni da te pusti da odes da radis negde.
Sta ti znaci da ce ti bilo kada verovati i da nece cekati da nadje nekog "BOLJEG"?
Ako neko hoce da te prevari prevarice te bilo gde..., tako da sve i da zivis u malom selu prevara moze da se sakrije.:kafa:
Sta bi ona uradila? Vezala te u dvoristu ko kera od straha da ces je prevariti?!:dontunderstand:

Pare ti trebaju tako da trbuhom za kruhom valja ici.

Ovo me podseca na jednog coveka koji nije zavrsio fax, jer je "morao da cuva svoj brak", a bas sto nije zavrsio fax niti se zaposlio nakon toga nego prodavao na nekoj tezgi nesto to je dovelo do toga da se razveo.:kafa:

Ja znam sta bih radio. Uvek bih gledao sebe i svoj licni interes i ne bih mnogo dozvoljavao da se neko drugi petlja u to, a ti radi sta hoces.
 
Znam ja to sve, moja zelja da odem zaraditi je mnogo veca nego ostati zbog veze. U jednu ruku zbog interesa i besparice, u drugu zbog inata :)
Ali opet...

Inat ti je najbolji alat da unistis vezu. Manipulacija je najbolji alat da proguras ko zna sta. E sada, moras je malo izmanipulisati ako hoces da je zadrzis, izgleda.
Mazi i lazi, pricaj slatke price, simpaticni pogledi, trep trep. :lol:
 
ako si je na pocetku veze prevario, onda uopste nije pitanje da li ces ili neces je ponovo prevariti
pitanje je samo vremena, kada ce se to ponovo desiti
s te strane njen strah je opravdan, s druge strane sama je prihvatila takvu opciju i od toga pokusava da se zastiti na potpuno pogresan nacin
nocas sam pricala celu noc sa nekim ko je vukao slicne poteze kao ti
sa tom razlikom sto je on usao sa takvom osobom u brak i dobio dete
sad hoce da se razvede
razvod je najmanji problem u toj prici
najveci je sto on vise uopste nije svoj
od povlacenja i kompromisa izgubio je sebe negde usput
kad smo jutros rezimirali negde stvari, rekao je - znaci ti mislis da treba da se borim za taj brak i da ne dizem ruke od njega?
ne, brak je sekundarna i potpuno nebitna stvar..ti treba da se boris za sebe i da od sebe ne dizes ruke..kad sebe budes pronasao, znaces sam kako da resis probleme koji su ti se nagomilali
 

Back
Top