Посао и исхрана

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
Тема је пре свега намењена онима са осмочасовним (или, не дај Боже, још дужим) радним временом.

Како се храните у радно време? Шта једете и колико једете? Колико пута?
 
storm cloud:
Тема је пре свега намењена онима са осмочасовним (или, не дај Боже, још дужим) радним временом.

Како се храните у радно време? Шта једете и колико једете? Колико пута?
Ponekad jednom, a ako ima puno posla onda nekada i nikako.Vecinom neke sendvice ili fast food, ali zato se unistavam kafom i cigarama.
 
e,gde me nađe danas:p
upravo pričamo kako se mi nekvalitetno hranimo koji radimo.
dakle,ono što ti preostaje je da jedeš pizzu, sendvič ili nešto s nogu...
a na ručak u neki restorančić jednostavno nema šanse...jer ni jedna plata to nemože da podnese.
a na zapadu svuda postoje neki restorančići u ojima se hrane radnici...
i to za jako male pare,a izuzetno kvalitetno.
npr u zurichu u jednom takvom resto smo jeli za 7 franaka( oko 500 din)
i zečetinu,srnetinu..pa neke fenomenalne salate a i mango za dessert.
naravno restoran je self service fazon,ali bar 10 kuvanih jela je na menu što je zaista raznovrsno.
eh...
 
Vec sam na ovo odgovorila na "onoj dijeti..".
Sada sam na dijeti pa nosim klopu na posao, ali kada mi omiljene farmerke stoje bas kako zelim, onda jedem neke gluposti iz pekare, najcesce male kiflice sa susamom od integralnog brasna negde oko 12-13h nekih 150 gr. - do tada su popijene vec 2 velike kafe, limunada...i to je to dok ne dodjem kuci oko 5.
Kod mene na poslu nas ima dosta i svi vole da jedu i sta god neko slavi kuci obavezno donosi klopu od igle do lokomotive......Leti obavezno imamo lubenicu i razbijamo se...
 
hehehe...često doručkujem tek u 15h.....ali zato jedem kafe i voće do tada, i grisine Pardom s kikkirikijem (svesno zavaravam glad kad sam u gužvi=
Na sreću, kod nas postoji restoran baš kako ga je pajamaca opisala
samo nemamango nego rozen torta, žito sa šlagom, voćni kolači, kroasani, pite, punjena jaja, jogurt, supice izvrsne, pa roštilj, i kuvana jela su ok, ima i bar 3 vrste ribe (skuša je sjajna, najpametniji obrok!)....naravno, srpska kuhninja. Sasvim ok - kad stignem (nekoliko puta mesečno, često uzmem 2 porcije žita i kafu :P )
supe i čorbe su im vrh - to je ujedno moje jelo no 1 od rođenja :D
 
Ja kad sam pricala ljudima u Srbiji da ovde imas odlicne restorane (ne self service, vec prave restorane) koji od 12 - 18 imaju ponudu za rucak po cenama od 5 - 7e u kojoj dobijes i supu i glavno jelo i salatu i ponegde i desert, nisu mogli da veruju. I sve vise restorana praktikuje to isto, jer se u to vreme napravi ogromna guzva i isplati im se. Najvise volim da klopam u meksickom jer uvek imaju razlicite menije :)
 
ima ovde doručak za 3€, deset vrsta za radni svet - traje do 12h, u "Orlu"

mmm...meksički, bališ tebi :)


e, nadam se da će kod mene jednog dana biti na vrhu zgrade anti-stress centar i kindergarten :D
može i zajedno
:lol:
shoot2.gif
 
Ja sam od onih sto ako ustanu i u 6, mogu da doruckuju bez problema.
English breakfast i ceo dan si miran. Ne volim da jedem po pekarama svaki dan, ali prvenstveno zato sto mi je to jedenje s nogu. Mada nekad je neizbezno. Uvek ustajem dva sata ranije, jer volim jutarnji ritual sa sve doruckom. :-)
U torbi uvek imam kikiriki!
 
ti restorani su super,imala sam jedan pored svoje bivse parfimerije i za 7€ dobijes meni za taj dan,mada sam ja vise volela neke pite...a posto dobijam od firme bonove za klopu to mi je odgovaralo...
ovde zapravo svi restorani imaju "recept dana" i to jelo je po nizoj ceni,jer ga spreme unapred.i svaki dan neko drugo bude.
secam se da sam u bg jela u restoranu prolece,imali su ok domacu klopu,resto za svaki dan:cufte,pasulj,gulas... cene su tada bile ok,skupljao se radni narod.
 
storm cloud:
Тема је пре свега намењена онима са осмочасовним (или, не дај Боже, још дужим) радним временом.

Како се храните у радно време? Шта једете и колико једете? Колико пута?
Odlična tema. Ja sam u onoj ne daj Bože kategoriji radnog vremena...:roll:
Uglavnom loše i stidim se zbog toga.
Kad sam vredna nakupujem voće da mi stoji u kancelariji, to kao popravi kvalitet obroka.
Ali, uglavnom, to je puter kifla, kafa (jutro). Onda oko podne neko kuvano jelo (povrće itd). Pa onda sledeći obrok tek oko 19h, kad dođem kući.
Stalno hoću da popravim kvalitet ishrane. Ono, da jedem češće i raznovrsno. Još nisam uspela. :roll:
 
hanibal77:
secam se da sam u bg jela u restoranu prolece,imali su ok domacu klopu,resto za svaki dan:cufte,pasulj,gulas... cene su tada bile ok,skupljao se radni narod.

Meni za 7€ vredi onoliko kolika mui je i cena.
"Proleće" i dalje funkcioniše na istom principu, reč je o klasičnoj kafani. "Vuk" je daleko bolji (ul. Vuka Karadžiča, prva od Proleća ka Knezu, odmah pored ex Galerije)
 
HeBePoBaTaH_:
Ne, govorim ti o hrani koja je tipični express restoran na zapadu.
Jesti takvu hranu svakodnevno je junkie trovanje, kao da svakoga dana samo jedeš u Meku. Kapis? Ništa lično...
a ja ne govorim o express nego o tradicionalnim restoranima ;)
primer? danas je bila salata od paradajza jaja sunke slanine zelene salate npr
a moj omiljeni je sunka na rostilju sa prelivom od pavlake i pecurki sta fali majke ti?
 

Back
Top