Поново излази Шарли Ебдо

комшија

Stara legenda
Poruka
90.679
http://www.pressonline.rs/svet/globus/353459/ponovo-izlazi-sarli-ebdo.html

Više od mesec i po dana nakon što su naoružani džihadisti masakrirali najveći deo uredničkog kadra francuskog satiričnog lista Šarli ebdo, taj list od srede 25. februara ponovo počinje redovno da izlazi jednom nedeljno.



Charlie-Hebdo1-600x350.jpg




Na naslovnoj stranici Šarli se ponovo "okomio" na svoje omiljene mete. Na njoj su papa, jedan džihadista, bivši francuski predsednik Nikola Sarkozi i desničarska političarka Marin Le Pen prikazani kao gomila razjarenih zveri koje ganjaju psa sa primerkom Šarli ebdoa u zubima, uz naslov "vratili smo se", prenosi AFP.

"Bila nam je potrebna pauza, odmor... bilo je onih kojima je bilo potrebno da odmah rade, kao sto sam ja, i onih kojima je trebalo više vremena. Tako smo došli do kompromisa i složili smo se da od 25. februara ponovo počnemo da izlazimo nedeljno", objašnjava novi glavni urednik Šarlija, Žerar Bijar.

Nakon napada od 7. januara, Šarli je već kroz nedelju dana izdao još jedan broj, tzv. "izdanje preživelih", na čijoj naslovnoj strani je ispod naslova "sve je oprošteno" prikazan prorok Muhamed sa suzom u oku, kako drži natpis "ja sam Šarli". Međutim i takva slika je bila povod za nasilne proteste u više muslimanskih zemalja.



Taj broj lista je štampan u osam miliona primeraka, što je gotovo neverovatan podatak, s obzirom da je pre napada tiraž Šarlija iznosio 60.000.

Broj koji će izaći u sredu će biti štampan u 2,5 miliona primeraka.

Bajar je nagovestio kako će se novi broj neizostavno baviti ekstremizmom, s obzirom na napade u Kopenhagenu od 14. i 15. februara.

"To je isto tako relevantno kao pre. Znam da će neki reći kako smo opsednuti, ali nismo mi ti koji su opsednuti. Oni koji stvaraju vesti su opsednuti. A to su teroristi", ističe Bijar.
 
Тај лист је препун вулгарности и обилује политичком пропагандом на квази-сатиричан начин. Мислим да паметан Француз не би требао да се бави таквим смећем.

- - - - - - - - - -

Кад се данас помене тај лист, одмах ме асоцира на немачке пропагандне цртеже против Јевреја и Совјета у време ДСР и на сличне пропагандне приказе аустро-угарских новина против Срба у време ПСР.
 
Чему цинизам?
Подржаваш "Исламску државу" или шта?
Еј "геније", баш ме занима, па ако можеш ти одговори макар било и глупо као и обично.

Како се "ж сви шарли" спрда са јеврејским жртвама у II С.Р. и исмева холокауст, значи ли то да и ти као симпатизер ни мало духовитог тоалетног папира, настављаш традицију комунистичке партије југославије и отворено се стављаш на страну нациста?

А, "геније"?

Намерно те нисам питао за исмевање Срба, сусједе....
 
Ali to nije bog meseca. Alahu taala jasno kaže u Kuranu: nemojte obožavati mesec.
Што качиш фотографије геронтолошког секса?

- - - - - - - - - -

Кад припадници религије мира стамане садашњу поставу Шарлија нови тираж ће пробити све плафоне, биће то кинта у небеса!
 
Чему цинизам?
Подржаваш "Исламску државу" или шта?
Еј "геније", баш ме занима, па ако можеш ти одговори макар било и глупо као и обично.

Moji odgovori su glupi onome ko ne razume njihov smisao. Nismo svi sa istim ukusom za glupost.

Ja sam PROTIV ISLAMSKE DRZAVE jer je ista tvorevina KAPITALISTA koji standardno koriste religiju i ljude koji veruju u religiju ili vole rat, da bi ostvarili svoje interese.

ISLAMSKA DRZAVA je GKUPOST nevidjena, u koju veruju samo oni koji nemaju ni 1g logike kod sebe.
Sadam, Asad, Gadafi su TAKVE pokrete i organizacije drzali kao kera na povodcu, tacnije nije ih ni bilo.
Ako znamo da je NATO pobedio Sadama za 12 dana, a nije u stanju da pobedi ISLAMSKU DRZAVU. JASNO JE kao dan da je ista produkt interesa velikog kapitala koji koristi interese pojedinaca, verujucih ljudi, ljudi koji vole rat ali i religijskih organizacija, da bi ostvario svoje interese.
DAJ MAJKE TI. "Islamska drzava zaradjuje 300 miliona USD godisnje od nafte". To je 100000 tona nafte,Kako prodaje tu svoju naftu. Teleportuje je?. Tolika kolicina NAFTE NEMA SANSE da prodje BILO KOJU GRANICU neopazeno i bez kontrole.
 
Poslednja izmena:

Back
Top