DVD neznanje

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Jednostavno: ne mogu da pokrenem DVD na kompu!
Ni pomocu PowerDVD ni pomocu nekog drugog player-a!
Ustvari, uspeo sam da pustim DVD iz Media Player-a, ali kada hocu da ga pustim ponovo - NE MOZE! U help-u mi kaze da restartujem komp i onda ce moci! To je i jedini nacin da pustin DVD film - da restartujem komp i da ga pustim u Media Player-u!!!
PowerDVD prijavljuje gresku:"Internal error occured - Error code:FFFFFFFF "!
Graficka je integrisana VIA Tech (tako nesto - nije moj komp pa je zbrka!)!
Sta fali tu i sta treba da se radi da bi se pustio film kroz npr. PowerDVD???
Hvala unapred!
 
Slabo se razume u DVD, tako da neznam koliko ce ti ovo pomoci. Probaj da insatliras Windwos Media Player 9.0.On ce insatlirati par kodeka,bla,bla,bla pa bi trebalo da radi. Ako ne bude radilo probaj da reinstaliras windwos jer je mozda greska u njemu ( 50% jer nemozes da pustis DVD ni preko drugog programa ) :)
 
Bosko:
Jednostavno: ne mogu da pokrenem DVD na kompu!
Ni pomocu PowerDVD ni pomocu nekog drugog player-a!
Ustvari, uspeo sam da pustim DVD iz Media Player-a, ali kada hocu da ga pustim ponovo - NE MOZE! U help-u mi kaze da restartujem komp i onda ce moci! To je i jedini nacin da pustin DVD film - da restartujem komp i da ga pustim u Media Player-u!!!
PowerDVD prijavljuje gresku:"Internal error occured - Error code:FFFFFFFF "!
Graficka je integrisana VIA Tech (tako nesto - nije moj komp pa je zbrka!)!
Sta fali tu i sta treba da se radi da bi se pustio film kroz npr. PowerDVD???
Hvala unapred!

Probaj da up-daitujes powerdvd player odavde:
http://www.gocyberlink.com/english/download/patches.jsp?ProdName=PowerDVD&ProdId=28
mozda onda'k proradi.
 
Ice:
Slabo se razume u DVD, tako da neznam koliko ce ti ovo pomoci. Probaj da insatliras Windwos Media Player 9.0.On ce insatlirati par kodeka,bla,bla,bla pa bi trebalo da radi. Ako ne bude radilo probaj da reinstaliras windwos jer je mozda greska u njemu ( 50% jer nemozes da pustis DVD ni preko drugog programa ) :)
I instalirao sam Media Player 9, i uspeo sam da pustim film, ali kada hocu ponovo da ga pustim moram da restartujem komp, sto i nije resenje!

Leka:
Probacu, mada nisam siguran da ce uspeti, na tom kompu ima jos jedan DVD program instaliran (i ja ne mogu da se setim koji je...), ali i on prijavljuje neke greske i ne moze da se pusti film!

Ma ovo je 100% neka glupost, tipa neki codeci (ako ih DVD uopste i ima...) ili slicne gluposti, ali ja NEMAM APSOLUTNO NIKAKVOG iskustva sa DVD-em pre ovoga, plus sto i nije moj komp, tako da je svaka ideja dobrodosla, da skupim SVE pa da odem da instaliram jedno po jedno dok ne proradi!!! :D :D :D
 
Bosko:
Jednostavno: ne mogu da pokrenem DVD na kompu!
Ni pomocu PowerDVD ni pomocu nekog drugog player-a!
Ustvari, uspeo sam da pustim DVD iz Media Player-a, ali kada hocu da ga pustim ponovo - NE MOZE! U help-u mi kaze da restartujem komp i onda ce moci! To je i jedini nacin da pustin DVD film - da restartujem komp i da ga pustim u Media Player-u!!!
PowerDVD prijavljuje gresku:"Internal error occured - Error code:FFFFFFFF "!
Graficka je integrisana VIA Tech (tako nesto - nije moj komp pa je zbrka!)!
Sta fali tu i sta treba da se radi da bi se pustio film kroz npr. PowerDVD???
Hvala unapred!

PowerDVD inace ima taj problem da prijavljuje "internal error...."
skini sa www.intervideo.com WinDVD 5, instaliraj ga i uzivaj. Radi odlicno i instalira mpeg2 i AC-3 codec-e.
Pre toga, deinstaliraj PowerDVD i ocisti registry od njega.

Pozdrav.
 
WinDVD se placa naravno. Ova nova verzija je super i za druge movie - video formate ali je shareware naravno.

Ali postoji i maximusdvd besplatni DVD plejer i nplayer koji takodje moze solidno da pusti DVD a moze i BS plejer ali samo u stereo zvuku ako neces da secka.

Problem je u kodeku za mpeg-2 koji nije besplatan mozes da deinstaliras windvd ali ostaje intervideov kodek koji nakon odredjenog vremena 30 dana ili tako nesto prestaje da radi to jest radi 5 minuta i onda ti zamrzne sliku pa moras da pustis ponovo od tog mesta sto je bas neuzgodno.

Nplejer i maximusdvd dolaze bez kodeka ali mozes da biras od svih koje imas instalirane na kompu samo treba naci neki besplatan kodek, ako neko nadje nek ostavi link.
 

Back
Top