Dobra knjiga?


:hahaha::mrgreen:

- - - - - - - - - -

Treba mi preporuka za dobru knjigu iz oblasti psihologije, poceo sam da citam "Uvod u psihoanalizu" of Sigmunda Frojda , koju literaturu biste mi jos preporucili?
Ako si krenuo s Frojdom-obavezno i s K.G.Jungom i to najbolje "Psihološki tipovi"!
Naravno-A.Adler je treći velikan psihoanalize!
Kad završiš s njima,nastavi s bihevioristima!
Danas je biheviorizam daleko zastupljeniji od psihoanalize u praksi...
 
Dragoljubane znam da znaš da se sve što čovjek treba znati o ljudskoj duši,i sva psihologija nalazi u Svetom Pismu..ali jednostvano tvoj zadatak je da pljuješ po Bibliji..
hehe Frojd,to je jedan mali ljudski crvić koji pokušava da bude mudar i da odgonetne čovjeka,taj je pričao nebuloze kao narkoman u gradskom prevozu..
Jung i njegovo "kolektivno nesvjesno",aj dobro,on je malo manji tupan jer je donekle priznavao Boga,ali ipak je tupan i to onaj gordi(kao 99% filozofa)
 
Ovo nije nacin da ostvaris sebe u ovom svetu i da budes prihvacen.

što uopšte da se ostvarujem kad nakon ovog života ne postoji drugi,što da se borim za bilo šta kad umiremo kao životinje i nema nas nakon smrti,haa?
e vidiš ovo ti je retardirano rezonovanje ljudi koji sebe nazivaju ateistima..:telefon:

- - - - - - - - - -

e da,i koji **** promovišete te silikonske "sise"..nema ništa ljepše od prirodnih grudi koje je Bog dao ženama,makar one bile veličine limunčića..
ajde čovječe osvijesti se,guma je guma a dojka je dojka,i nisu ovo nakaradne sjedinjene američke države...
ovo je bre Srbija,zemlja prirodnih milih dojki,izuzev malog procenta ženskih retarda..
 
Svim pocetnicima preporucujem : Psychology for dummies, Adam Cash. ....Ako nista ne znas o psihologiji, ovo je jedna odlicna mapa, jasno objasnjenja strujanja u okviru razlicitih skola i ucenja.Osim toga, sadrzi i neka poslednja naucna istrazivanja.Tek da citaoc ili ko je zainteresovan dobije jasnu sliku i mogucnost izbora o sledecem koraku u psihologiji.
 
Dragoljubane znam da znaš da se sve što čovjek treba znati o ljudskoj duši,i sva psihologija nalazi u Svetom Pismu..ali jednostvano tvoj zadatak je da pljuješ po Bibliji..
hehe Frojd,to je jedan mali ljudski crvić koji pokušava da bude mudar i da odgonetne čovjeka,taj je pričao nebuloze kao narkoman u gradskom prevozu..
Jung i njegovo "kolektivno nesvjesno",aj dobro,on je malo manji tupan jer je donekle priznavao Boga,ali ipak je tupan i to onaj gordi(kao 99% filozofa)
Mda...Jung,Frojd,Adler-oni su za tebe kesa,je l ?:mrgreen:A ti si ekspert?:per:
A inače Bajbl ti zakon za sve?A što u njoj JHVE govori jedno a Đezuz drugo-ko jer tu veći Boža?
Ne pljujem ja po Bibliji,ali ni po jednoj knjizi,najmanje po dečijim bajkama...
 
primalscream.jpg


Knjigu na srpskom 2007. izdala je Nova knjiga, iz Podgorice.
 
Treba mi preporuka za dobru knjigu iz oblasti psihologije, poceo sam da citam "Uvod u psihoanalizu" of Sigmunda Frojda , koju literaturu biste mi jos preporucili?
Dok ja ne napisem nesto, nova predavanja za uvod u psihoanalizu i studije o histeriji, isto od frojda, pa onda zivot protiv smrti, od norman o brown, to ti je isto o psihoanalizi, onda dostojesvkog cepaj, pocni od zli dusi/neciste sile, kako ko prevodi.... dostojevski ti je psihologija... a to je sve on izmislio prije frojda sam frojd kaze.. vjeruj me da sam procitao sve od dostojeveskog sto je ikad napisao u zivotu a da se zna da je anpisa osim krokodil i jednu pripovjetku dvije tri

- - - - - - - - - -

:hahaha::mrgreen:

- - - - - - - - - -


Ako si krenuo s Frojdom-obavezno i s K.G.Jungom i to najbolje "Psihološki tipovi"!
Naravno-A.Adler je treći velikan psihoanalize!
Kad završiš s njima,nastavi s bihevioristima!
Danas je biheviorizam daleko zastupljeniji od psihoanalize u praksi...
ovo je tako lose i glupo napisano da ja to zovem "bolesnicko pisanje", evo u cemu je rijec:
ne postoji niko ko prihvata ama samo jednu tacku psihoanalize/psihoanalizu u jednoj tacki,
a da ne odbacuje kompletan bihejviorizam u svim tackama, jer ko shvata sto je psihoanaliza
taj kao i psihoanaliticari Frojd i From kaze da je bihejviorizam suprotno od psihoanalize, - tako da je nemoguce u isto vrijeme vidjeti dusu i psihoanaliticki i bihejvioristicki, ili gledati, ili zamisljati, ili skicirati
ovo isto sto govori za Adlera je nemoguce smijesno, jer prvo navodi frojda koji je za adlera reko da je budala, a onda navodi adlera..., valjda da ispostuje ovoga u sredini sto mu svako valja (junga), i napominjem opet NEMOGUCE JE SLOZITI SE SA JEDNOM JEDINOM TACKOM PSIHOANALIZE A DA SE NE ODBACI SAV BIHEJVIORIZAM TAKO DA JA OVU PREPORUKU KOJA SE NE MOZE IZVESTI I NIJE SAVJETODAVANA A U SAVJET SE MASKIRA ZOVEM KAD GOD JE VIDIM "BOLESNICKO PISANJE" i nije mu prvi put ovome da tako pise.
 
Svim pocetnicima preporucujem : Psychology for dummies, Adam Cash. ....Ako nista ne znas o psihologiji, ovo je jedna odlicna mapa, jasno objasnjenja strujanja u okviru razlicitih skola i ucenja.Osim toga, sadrzi i neka poslednja naucna istrazivanja.Tek da citaoc ili ko je zainteresovan dobije jasnu sliku i mogucnost izbora o sledecem koraku u psihologiji.
Aj ti ne pricaj zivota ti to?, sto ce kome upoznavanje, evo ga upoznavanje:
strukturalizam - samo na osnovu disciplinovanog samoposmatranja (ekspertske introspekcije)
funkcionalizam - ne priznaje se psiha uhvacena u tacki vremena kao nesto mjerodavno, na introspektivni nacin uhvacena, jer se smatra da je psiha u procesima stalno, i na nju se gleda kao na skup procesa, kao staza za 1000 trcanje, na kojoj je izvor na svakih 10 metara, na svakoj pojedinacno za trkace
bihejviorizam - obicni (originalni) tzv. "radikalni": oborene teze koje on zastupa: misljenje je pokretanje kao pri govoru u sebi muskulature za izgovor, mikropokreti, i mikroporetanje oka (oboreno eksperimentalno dokazano kao oboreno, kao netacno), nepostoji svijest, treba da se proucava samo ponasanje, a ne covjek koji se ponasa, ni njeov organizam
neobihejviorizam - treba da se proucava samo ponasanje a ne covjek koji se ponasa ali treba i njegov organizam i udruzuje se sa kognitivne psihologije nalazima, ali oni su losi jer se ne osvrcu na motivaciju...
geštalt - pogresna teza da cjelina sadrzi nesto vise nego slozaj djelova, jer u tom slucaju bi bilo nemoguce to dokazati ako se ne kaze sta, a upravo to se i ne govori, mada je istina da mi kada vidimo nebo raznih nijansi ne vidimo broj boja koji vidimo...
bioloska psihologija odnosno psihijatrija - od pretpostavke da je svijest epifenomen strukturalng rasporeda u prostoru i vremenu elemenata mozga, ili mozda citavog organizma, tu ima jako za.jebanih dokaza da je to netacno
(neuropsihologija - korisna za znati a ne propgira nista, samo daje nalaze, korisno je citati te nalaze... ali to nije olbast)
upoznati se sa genetikom da bi se svhatilo da nema dokaza da se osobine prenose psihicke....
Egzistencijalisticka psihologija - to je dobro, samo ima raznih varijanti, previse se oduzima proslosti i stavlja na sadasnjost, jedina mana... i previse se oduzima mirovanju i stavlja na aktivnost. Ona koristi radove Kirkegora, Sartra (pisac, filozof, i nusprodukt psiholog) Dostojevskog i drugih, i Dostojevski se smatra i ocem psihodimanskog pravca, i ocem ovog pravca psihologije, ali ovo je i pravac filzofije
psihologije koje stavljaju akcenat na razvoju licnosti (ne mijesati sa razvojnom psihologijom) - to su one koje kao kazu da si bolestan ako mozes da crtas a ne koristis talenat, "forsirajte svoju decu" i tako to
skole i pravci koji su psihodinamski - U vise navrata tvorac pravca pogresno smatran tvorecem jer je tovrac dostojevski pa onda pierre janet, Frojd, smatran tvorcem, mijenja misljenja. Na kraju dolazi do pravog, pa opet pravi greske, i sve tako, ali kad je doso do pravog nije rekao sve, nesto je sakrio od javnosti, ali ima dugih koji su saradjivali i imali svoj pogled na to - radovi dobrih neofrojdovaca; to je ono pravo, to je pravoslavlje, to je prava psihologija, to je psihologija nesvjesnog i svijesti, iracionalnog i racionalnog, to je poezija o suprotnim zeljama, to je virtuoznost stvaranja simbola, to je sve sto vam psihologija moze dati, ostalo trazite kod filozofa. TO JE BRILIJANT.

ima i ovo, i vjernicima preporucujem njegova prdavanja, onima koji znaju za Frojda dobro ali se ne slazu, citali su pa znaju
Pravoslavna psihoterapija - od monaha Arsenija sabrata ostroskog manastira, mogu se naci njegovi pogledi u 50-60 videoa o tome sto je zdravlje psihe, sto je seks, itd. psiholoski pogledi, ali i filozofski sa kojima se vecim dijelom slazem. U vecini stvari se slazem sa njim, a nisam vjernik. Knjigu iz pravoslavne psihoterapije nije izdao jos
 
Poslednja izmena:
Treba mi preporuka za dobru knjigu iz oblasti psihologije, poceo sam da citam "Uvod u psihoanalizu" of Sigmunda Frojda , koju literaturu biste mi jos preporucili?
Možeš proći i daleko jeftinije. Napravi neki ekces, isprovociraj nekog badžu. Onda posmatraj. Onda učestvuj.
Sutra, ako nisi mnogo nadute glave, bavi se analizom modrosti.
Nema mudrosti bez modrica.
 

Back
Top