Kako prepoznati posesivnog muskarca

Kod svih takvih pojava, kljucno je iskustvo. Kao sto alkoholicara prepoznaju ljudi koji su to imali u porodici, narkomana, itd...

Pitanje je bas koji su konkretno znaci ili signali koji se vide kod nekoga a dok su devojke jos na pocetku i mogu da reaguju.

Jer svi znamo da kada krene zaljubljenost, svi ti znaci se ignorisu, pa cak i budu simpaticni nekome. Ali sta bi vi izdvojili kao najupecatljiviji.

- - - - - - - - - -



Ocigledno je kada vec postanes svestan toga. Neko ko nema iskustva mozda ignorise neke znakove.

Pitanje nije ,sta su ocigledni znaci, vec sta mogu biti znaci na pocetku veze.

Ispituj ga na prvom sastanku sve sto te zanima, ali gledaj da to uradis suptilno... odaju se ljudi po sitnicama, posebno kad se opuste. Uglavnom na prvih par sastanaka mozes videti sa kim imas posla... Vrlo je verovatno da ce posesivan biti neko sa vrlo radikalnim tradicionalnim stavovima...
 
Ali pazite to u uslovima kada partneru nisi jedini, kada si svestan da si neko ko je drugi, ili cak i treci po rangu, i kad si svedok da partner i dalje flertuje, onako po navici :D, e ko tu ne postane posesivan placam mu gajbu piva, a realno smesno je histerisati u takvoj podeli rada. :lol: Ali ljubav kad udari ne bira... :rumenka: :lol:

Чекај, није ваљда да си био у тако јадној позицији? :confused:
 
Kao i uvek pitanje je u kolikoj je meri nesto izrazeno. Posesivnost nam je urodjena, to je deo nase zivotinjske prirode, ali granica je tamo gde to ne predstavlja smetnju za onog drugog.

S tim se slazem, i to bi trebalo da bude neko opste polaziste.

Zar nije bolji pristup, imati poverenje dok se ne dokaze suprotno?

- - - - - - - - - -



Da dodam..mislim da je prebrzo vezivanje jedan od ranih pokazatelja posesivnosti.

Preduslova, preduslova...

Ali pazite to u uslovima kada partneru nisi jedini, kada si svestan da si neko ko je drugi, ili cak i treci po rangu, i kad si svedok da partner i dalje flertuje, onako po navici :D, e ko tu ne postane posesivan placam mu gajbu piva, a realno smesno je histerisati u takvoj podeli rada. :lol: Ali ljubav kad udari ne bira... :rumenka: :lol:

Tacno, ali zar covek vremenom ne nauci da izbegava takve veze, ili kad uoci da je u takvoj relaciji, da polako "odstupa" jer to mu nista dobro ne moze doneti?
 
Чекај, није ваљда да си био у тако јадној позицији? :confused:

Pa to se ne pita kad su u pitanju ekstra dobre tete, samo se opravdano sumnja da postoji konkurencija. :lol:

- - - - - - - - - -

S tim se slazem, i to bi trebalo da bude neko opste polaziste.



Preduslova, preduslova...



Tacno, ali zar covek vremenom ne nauci da izbegava takve veze, ili kad uoci da je u takvoj relaciji, da polako "odstupa" jer to mu kista dobro ne moze doneti?

Brzo se okoncaju takve veze, sto ne znaci da su bez sadrzaja. :) Ali bez perspektive svakako jesu.
 
Drage moje, kada pronadjete zenu koja ne flertuje lako cete naci i muskarca koji nije posesivan. :)

Moj muskarac nije bio ljubomoran ni kada sam vezbala flert pred njim... :lol:
I ljubomora i posesivnost su dve razlicite stvari skroz. Ljudi ih cesto mesaju. Uglavnom idu jedna uz drugu, ali su razlozi istih krajnje razliciti. Ja sam posesivna, ljubomorna nisam uopste... ja sam tek izrod...
 
Pa to se ne pita kad su u pitanju ekstra dobre tete, samo se opravdano sumnja da postoji konkurencija. :lol:

- - - - - - - - - -



Brzo se okoncaju takve veze, sto ne znaci da su bez sadrzaja. :) Ali bez perspektive svakako jesu.

Tu je umece stati na vreme, da postedis i sebe i nju od povredjivanja, ali retko ko to uspe.

Zato je bolje "svaka ptica svome jatu"..:)

Ali dobro, covek se uci dok je ziv.

- - - - - - - - - -

Ништа ми ту није јасно.

Pa zaljubio se u stariju i zauzetu.
 
Zene...ajmo nesto korisno.
Da li ste imale iskustva sa muskarcima koji su bili izrazito posesivni i koji su zeleli da vas kontrolisu?
Koji su bili najraniji znaci toga? Kada biste vratile film, na sta bi posebno obratile paznju? Koji su to sitni znaci koji mogu da ukazuju na to. Znamo da mnogim zenema u pocetku godi takav vid paznje a da se svasta provlaci kroz salu. Kako prepoznati?
I sve drugo sto imate da dodate na temu...
Zahvaljujem :)
Desilo se davno, u studentskim danima, ali je veza vec bila odmakla, nije se ispoljilo na pocetku..
- On te gleda celo vece.
- On i dalje gleda samo u tebe.
- Zasto tako gleda u tebe?
- Dosao je samo zbog tebe.
... :eek:
I svaki put je to bio neki drugi lik (neko koga uopste ne poznajem), uglavnom sa svojom devojkom. Patoloska konstrukcija u koju covek lepo fino duboko veruje i posle par napada shvati se da ne vredi nikakvo razuveravanje. On zivi tu svoju izmisljotinu i nema mu (vam) pomoci. Ko bi da spasi sebe bolesno posesivnog coveka, bezanje sto dalje.

Inace, misljenja sam da smo svi u odredjenom stepenu posesivni (i ne samo kad je partner u pitanju) verovatno iz nekakvog straha, nesigurnosti, lose procene okolnosti...kad su u pitanju ljudi do kojih nam je stalo.
 
Desilo se davno, u studentskim danima, ali je veza vec bila odmakla, nije se ispoljilo na pocetku..
- On te gleda celo vece.
- On i dalje gleda samo u tebe.
- Zasto tako gleda u tebe?
- Dosao je samo zbog tebe.
... :eek:
I svaki put je to bio neki drugi lik (neko koga uopste ne poznajem), uglavnom sa svojom devojkom. Patoloska konstrukcija u koju covek lepo fino duboko veruje i posle par napada shvati se da ne vredi nikakvo razuveravanje. On zivi tu svoju izmisljotinu i nema mu (vam) pomoci. Ko bi da spasi sebe bolesno posesivnog coveka, bezanje sto dalje.

Inace, misljenja sam da smo svi u odredjenom stepenu posesivni (i ne samo kad je partner u pitanju) verovatno iz nekakvog straha, nesigurnosti, lose procene okolnosti...kad su u pitanju ljudi do kojih nam je stalo.

Ima ljudi kojima je posesivnost svedena na minimum, ali ti ljudi su puni samopouzdanja i generalno su naucili da cene sebe i svoje kvalitete u pravoj meri. Svi se mi plasimo ostavljanja, ali ekstremna posesivnost je cista zelja za kontrolom.
 
Ali pazite to u uslovima kada partneru nisi jedini, kada si svestan da si neko ko je drugi, ili cak i treci po rangu, i kad si svedok da partner i dalje flertuje, onako po navici :D, e ko tu ne postane posesivan placam mu gajbu piva, a realno smesno je histerisati u takvoj podeli rada. :lol: Ali ljubav kad udari ne bira... :rumenka: :lol:
Kad nekog gubis, postaje ti sve vazniji i privlacniji, narocito ako te ostavi :neutral:
(ima i prevod)
http://www.ted.com/talks/helen_fisher_studies_the_brain_in_love
 
Desilo se davno, u studentskim danima, ali je veza vec bila odmakla, nije se ispoljilo na pocetku..
- On te gleda celo vece.
- On i dalje gleda samo u tebe.
- Zasto tako gleda u tebe?
- Dosao je samo zbog tebe.

... :eek:
I svaki put je to bio neki drugi lik (neko koga uopste ne poznajem), uglavnom sa svojom devojkom. Patoloska konstrukcija u koju covek lepo fino duboko veruje i posle par napada shvati se da ne vredi nikakvo razuveravanje. On zivi tu svoju izmisljotinu i nema mu (vam) pomoci. Ko bi da spasi sebe bolesno posesivnog coveka, bezanje sto dalje.

Inace, misljenja sam da smo svi u odredjenom stepenu posesivni (i ne samo kad je partner u pitanju) verovatno iz nekakvog straha, nesigurnosti, lose procene okolnosti...kad su u pitanju ljudi do kojih nam je stalo.

Страшно. То није нормално. :(
 
Ништа ми ту није јасно.
Ne svaleras se sestro, zato ne razumes. :) U pitanju su veze koje se na Fejsbuku vode pod onim "komplikejted". :D
Tu je umece stati na vreme, da postedis i sebe i nju od povredjivanja, ali retko ko to uspe.

Zato je bolje "svaka ptica svome jatu"..:)

Ali dobro, covek se uci dok je ziv.

- - - - - - - - - -



Pa zaljubio se u stariju i zauzetu.
Pa nije da se zalim, ima tu lepih momenata. :)
Moj muskarac nije bio ljubomoran ni kada sam vezbala flert pred njim... :lol:
I ljubomora i posesivnost su dve razlicite stvari skroz. Ljudi ih cesto mesaju. Uglavnom idu jedna uz drugu, ali su razlozi istih krajnje razliciti. Ja sam posesivna, ljubomorna nisam uopste... ja sam tek izrod...

Interesantno, mogao bi to neko da objasni, i ja sam primetio da muskarci cesce bivaju ljubomorni, da li zato sto zene cesce flertuju, pa imaju zbog cega, ili su opicheniji od zena, to vec ne znam. :)
 
Ne svaleras se sestro, zato ne razumes. :) U pitanju su veze koje se na Fesjbuku vode pod onim "komplikejted". :D

Pa nije da se zalim, ima tu lepih momenata. :)


Interesantno, mogao bi to neko da objasni, i ja sam primetio da muskarci cesce bivaju ljubomorni, da li zato sto zene cesce flertuju, pa imaju zbog cega, ili su opicheniji od zena, to vec ne znam. :)

Ne nego zato sto je preveliki pritisak koji ne moze svako da izdrzi... trenutno je bukvalno trka da dodjes do zenke... bilo kakve. Msm da selekcija od kada je sveta i veka nikad nije bila gora po pitanju muskaraca, bas zato sto smo u tranziciji izmedju ljubavi i interesa. Devojke koje idu za interesom sto je dugo bila tradicija su ozloglasene i etiketirane, a to je sasvim prirodna pojava koja se dugo nije smatrala nicim losim, naprotiv bilo je prirodno i pametno, a sa druge strane se nalaze one idealisticne kojima je mozak ispran drugim stvarima. Muskarci sami zele devojke koje ce vise biti statusni simbol, nego partner. To drugo je sasvim sekundarno. Onda kada jednom nadju statusni simbol, veliki je strah da se to ne izgubi prisutan. Takodje treba uzeti u obzir da je nekome statusni simbol da uopste ima devojku, jer ni za to nije sposoban... U sustini, zene se opredeljuju za jednu od strana, a muskarci sa slabom analitickom moci ostaju zbunjeni i rastrzani izmedju dva sveta dok ih okolnosti gaze. I vecina ljudi su mediokriteti, tako da su upucani u zdrav pojam kada su neke vise stvari u pitanju....
 
Ima ljudi kojima je posesivnost svedena na minimum, ali ti ljudi su puni samopouzdanja i generalno su naucili da cene sebe i svoje kvalitete u pravoj meri. Svi se mi plasimo ostavljanja, ali ekstremna posesivnost je cista zelja za kontrolom.
Izmisljaju, projektuju, "pakuju", paranoisu, strepe od nepostojece situacije, histerisu kad ne vidis to sto i oni...
Страшно. То није нормално. :(
Nije.
Ma najgore je sto sama pomislis da si luda na kraju, jer ne vidis nista od toga sto on vidi, ali nista. :lol:
 
Ne nego zato sto je preveliki pritisak koji ne moze svako da izdrzi... trenutno je bukvalno trka da dodjes do zenke... bilo kakve. Msm da selekcija od kada je sveta i veka nikad nije bila gora po pitanju muskaraca, bas zato sto smo u tranziciji izmedju ljubavi i interesa. Devojke koje idu za interesom sto je dugo bila tradicija su ozloglasene i etiketirane, a to je sasvim prirodna pojava koja se dugo nije smatrala nicim losim, naprotiv bilo je prirodno i pametno, a sa druge strane se nalaze one idealisticne kojima je mozak ispran drugim stvarima. Muskarci sami zele devojke koje ce vise biti statusni simbol, nego partner. To drugo je sasvim sekundarno. Onda kada jednom nadju statusni simbol, veliki je strah da se to ne izgubi prisutan. Takodje treba uzeti u obzir da je nekome statusni simbol da uopste ima devojku, jer ni za to nije sposoban... U sustini, zene se opredeljuju za jednu od strana, a muskarci sa slabom analitickom moci ostaju zbunjeni i rastrzani izmedju dva sveta dok ih okolnosti gaze.

Koliko ja mogu primetiti, danasnji mladici su vrlo nezainteresovani za zenski pol. Svuda mozes videti grupe mladica odvojeno od grupa devojaka i niko nikom ne prilazi. Svi drndaju telefone i prilicno su autisticni.
 

Back
Top