Мухамед и Исус - Поређење

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
http://www.thereligionofpeace.com/Pages/Jesus-Muhammad.htm

Разлике између Мухамеда и Исуса су очигледне и превелике.
Упоредимо их.

B-i7Fb4CIAAyvAE.png

B-i7JzLCQAAsRhk.png

B-i7JzLCQAAsRhk.png


http://www.thereligionofpeace.com/Pages/Jesus-Muhammad.htm
 
ovo je zaista odlicno! i onda neki govore da je Muhamed 'mercy to mankind' i da je najbolji covek koji je hodao Zemljom

a ono sto bi jos dodao, ne tice se toliko njihovih osobina i karakteristika, ali opet govori o njima ko su i sta su u stvari:

prrvi Isusovi sledbenici i prvi hriscani su bili Jevreji monoteisti, koji su poznavali Zakon (Toru) i prorocke objave i koji su tacno znali ko je Isus i o cemu On govori

prvi Muhamedovi sledbenici i prvi muslimani su bili nepismeni Arapi pagani koji su obozavali razne predmete i razne bogove, koji nisu poznavali pravog Boga i njegove proroke, koji nikada u ruci nisu ni drzali Bibliju, jer ona u to vreme nije ni postojala na arapskom jeziku, pa je Muhamed mogao da ih vesla kako je hteo
 
Muhammed s.a.v.s. i Isaa a.s. su Allahovi Poslanici i oni su blagoslovljeni od Allaha. Mi muslimani ne smatramo Isaa a.s. bogom nego ga smatrammo obicnim covjekom Poslanikom. Ovo poredjenje je od krscanskih sekti priredjeno i ne uklapa se u realnost. Muhammed s.a.v.s. je omiljen od Boga i Muhammed s.a.v.s. je najbolji covjek koji je hodao zemljom.
 
Muhammed s.a.v.s. i Isaa a.s. su Allahovi Poslanici i oni su blagoslovljeni od Allaha. Mi muslimani ne smatramo Isaa a.s. bogom nego ga smatrammo obicnim covjekom Poslanikom. Ovo poredjenje je od krscanskih sekti priredjeno i ne uklapa se u realnost. Muhammed s.a.v.s. je omiljen od Boga i Muhammed s.a.v.s. je najbolji covjek koji je hodao zemljom.

Islam:
Calls down Allah's curse on Christians
and those of other religions.
(Qur'an 9:30)

------
Hriscanstvo:

Calls down God's blessing on
those who curse Christians.
(Matthew 5:44)

Evo uporedjujemo oba Lika....
Zar ti se ne cini da je ovaj Lik sto poziva na milost i daje blagoslov bolji od ovog drugog sto poziva na rat i na unistenje?
 
Моје поређење око икона...

Када видим Слику Мухамеда, како га сликају, увек је у некој ватри, некако ми не делује као добар човек.
Некако му делује као измишљен лик..Иако наравно он јесте постојао у стварности, то не поричем.

Виђење Раја код Муслимана , увек нека ватра, нешто страшно
Muhammadmet.jpg


---------------

Док код Исуса је сасвим другачује, једноставно имам једно велико страхопоштивање, и неизмерну љубав.

Виђење Раја код Хришћана , неизмерна лепота...
stpokrov03svod02.jpg
 
Мухамед је забрањивао својим поданицима да се друже са Хришћанима и Јеврејима.

The Qur'an:Qur'an (5:51) -
"O you who believe! do not take the Jews and the Christians for friends; they are friends of each other; and whoever amongst you takes them for a friend,
then surely he is one of them; surely Allah does not guide the unjust people."

:neutral: Како ћемо да игрaмо сада Баскет Абдулах?
 
Мухамед је забрањивао својим поданицима да се друже са Хришћанима и Јеврејима.

The Qur'an:Qur'an (5:51) -
"O you who believe! do not take the Jews and the Christians for friends; they are friends of each other; and whoever amongst you takes them for a friend,
then surely he is one of them; surely Allah does not guide the unjust people."

:neutral: Како ћемо да игрaмо сада Баскет Абдулах?

To su Muhammedove s.a.v.s. prorocke rijeci da se ne druzimo sa krscanima i jevrejima jer oni su jedni drugima prijatelji, sto je i istina. Danas krscani i jevreji su u savezu prema muslimanima.

- - - - - - - - - -

Muhamed u vatri je mozda i jedino istinito sto ta slika prikazuje

Muhammed s.a.v.s. se ne prikazuje u ikoni i ta ikona je ilegalna ili je mozda neki neodgovorni musliman naslikao. Mi ne prikazujemo Muhammeda s.a.v.s. u slikama.

- - - - - - - - - -

Islam:
Calls down Allah's curse on Christians
and those of other religions.
(Qur'an 9:30)

------
Hriscanstvo:

Calls down God's blessing on
those who curse Christians.
(Matthew 5:44)

Evo uporedjujemo oba Lika....
Zar ti se ne cini da je ovaj Lik sto poziva na milost i daje blagoslov bolji od ovog drugog sto poziva na rat i na unistenje?

Jevreji govore: "Uzejr je - Allahov sin", a kršćani kažu: "Mesih je - Allahov sin."* To su riječi njihove, iz usta njihovih, oponašaju riječi nevjernika prijašnjih - ubio ih Allah! Kuda se odmeću?

Kur'an 9:30


Ove riijeci se ne slazu sa prijevodom Kur'ana kojeg je iznio Sandanski. Po tome se vidi da su mu usta puna lazi.
 
To su Muhammedove s.a.v.s. prorocke rijeci da se ne druzimo sa krscanima i jevrejima jer oni su jedni drugima prijatelji, sto je i istina. Danas krscani i jevreji su u savezu prema muslimanima.

a jel ovo onda kontradikcija?

5:82 - Ti ćeš, sigurno, naći da su vjernicima najljući neprijatelji jevreji i mnogobošci; i svakako ćeš naći da su vjernicima najbliži prijatelji oni koji govore: "Mi smo kršćani", zato što među njima ima svećenika i monaha i što se oni ne ohole.

cini se da je autor Kurana cesto menjao raspolozenje i misljenje

Jevreji govore: "Uzejr je - Allahov sin",

jos jedna greska u Kuranu
 
a jel ovo onda kontradikcija?

5:82 - Ti ćeš, sigurno, naći da su vjernicima najljući neprijatelji jevreji i mnogobošci; i svakako ćeš naći da su vjernicima najbliži prijatelji oni koji govore: "Mi smo kršćani", zato što među njima ima svećenika i monaha i što se oni ne ohole.

cini se da je autor Kurana cesto menjao raspolozenje i misljenje



jos jedna greska u Kuranu

Nije kontradikcija. Ovdje se jasno kaze da cemo naici na one koji su dobri i koji kazu mi smo krscani a to su sigurno Monasi koji se ne ohole. A Kur'an zatim kaze da su jevreji i krscani uvijek zajedno protiv Islama i da nama je zabranjeno da se s njima druzimo. To znaci da je rijetkost vidjeti iskrenog prijatelja krscanina osim ako to nije monah koji se ne oholi.
 
Nije kontradikcija. Ovdje se jasno kaze da cemo naici na one koji su dobri i koji kazu mi smo krscani a to su sigurno Monasi koji se ne ohole. A Kur'an zatim kaze da su jevreji i krscani uvijek zajedno protiv Islama i da nama je zabranjeno da se s njima druzimo. To znaci da je rijetkost vidjeti iskrenog prijatelja krscanina osim ako to nije monah koji se ne oholi.

Да ли си ти уопште прочитао уводни пост горе...Шта има да додаш на ове разлике?
Да ли се потпуно слажеш са њима?
 
Ne padam na krscansku propagandu. To je cista propaganda.

Како може да је пропаганда када се наводи извор из КУРана

Имаш линкове где воде на Арапске сајтове и где пише све лепо..

Ја знам да ти не разумеш Арапски, ти си наш човек, тебе и мене су описменили наши људи,
Климент и Наум Охридски, видиш како лепо знаш да читаш ћирилицу, твоје крвно писмо..

Али ако не разумеш Арапски, удари му превод на интернету, не буди затуцан.
 
Poslednja izmena:
Ajde bre Sandanski vama je vjeru izmislio Apostol Pavle i tako vas zaveo. On je znao da su neobrezani pagani te je samo prilagodio izvorno krscanstvo sa paganizmom. Toga u Islamu nema. Islam je striktno prenosen onakav kakav jeste a to je izvorno cist od svake greske.

Pitam te zasto Pavle nije dopustio apostolu Petru da siri krscanstvo medju paganima nego ga je okrenuo samo ka jevrejima.
 
Poslednja izmena:
Ajde bre Sandanski vama je vjeru izmislio Apostol Pavle i tako vas zaveo. On je znao da su neobrezani pagani te je samo prilagodio izvorno krscanstvo sa paganizmom. Toga u Islamu nema. Islam je striktno prenosen onakav kakav jeste a to je izvorno cist od svake greske.

Pitam te zasto Pavle nije dopustio apostolu Petru da siri krscanstvo medju paganima nego ga je okrenuo samo ka jevrejima.

?!?!
Очигледно је да си или ретардиран или слушаш неке приче по џамијама где ти испиру мозак.
За твоју информацију Апостоли су ширили хришћанство на све стране света. Били ти народи Јевреји или не...

Хришћанство нема везе са паганизмом, једини пагани су они људи што праве кругове око неког камена и бацају каменчиће на њега.
Једини пагани су они људи што са 67 година жене и спавају са девојчицама од 8,9,10 година...

Исус је ширили љубав и разумевање, праведност...Мухамед је ширио само мач убијање и пљачкање каравана.

Покај се и врати се вери коју су имали твоји предци пре него што су дошли ТуркоМонголи на Балкан.
Ти имаш нашу крв, ти немаш никакве везе са Арапима...
 
?!?!
Очигледно је да си или ретардиран или слушаш неке приче по џамијама где ти испиру мозак.
За твоју информацију Апостоли су ширили хришћанство на све стране света. Били ти народи Јевреји или не...

Хришћанство нема везе са паганизмом, једини пагани су они људи што праве кругове око неког камена и бацају каменчиће на њега.
Једини пагани су они људи што са 67 година жене и спавају са девојчицама од 8,9,10 година...

Исус је ширили љубав и разумевање, праведност...Мухамед је ширио само мач убијање и пљачкање каравана.

Покај се и врати се вери коју су имали твоји предци пре него што су дошли ТуркоМонголи на Балкан.
Ти имаш нашу крв, ти немаш никакве везе са Арапима...

Pavle je osnivac vaseg krscanstva a ne Isus. Isus je drugacije propovjedao. Jesi li procitao Barnabino Evandjelje? Procitaj ga i vidjecs u kojoj ste vi gresci.
 
?!?!


Покај се и врати се вери коју су имали твоји предци пре него што су дошли ТуркоМонголи на Балкан.
Ти имаш нашу крв, ти немаш никакве везе са Арапима...


Citiracu Muhammeda s.a.v.s. Da mi daju u jednoj ruci sunce a u drugoj mjesec ne bih se odrekao Islama. Ja sam sa uvjerenjem musliman i smatram da je to jedina istina.
 
Citiracu Muhammeda s.a.v.s. Da mi daju u jednoj ruci sunce a u drugoj mjesec ne bih se odrekao Islama. Ja sam sa uvjerenjem musliman i smatram da je to jedina istina.

Ислам је религија...Није националност...Шта си ти по националности...
Не може неко бити муслиман по националности, то не постоји нити ће постојати.
Дакле шта си ти прво да ја тебе питам?

Pavle je osnivac vaseg krscanstva a ne Isus. Isus je drugacije propovjedao. Jesi li procitao Barnabino Evandjelje? Procitaj ga i vidjecs u kojoj ste vi gresci.

:dash:

Како нема? А православље и католицизам све врви од паганизма почевши од начина на који славите "божић" и славе.

Као прво Католици немају славе, Славу имају само Срби углавном.
Дакле причаш о нечему а немаш ни појма шта је и ко слави на првом месту.

Прво дефиниши шта је паганизам па објасни овде где то има и како се то практикује код Хрушћана.

Као друго свако село има своје обичаје, па стога Библија је једини начин и извор шта треба радити.
Где у Библији има паганство?
Објасни црно на бело...Цитати..
 
Ислам је религија...Није националност...Шта си ти по националности...
Не може неко бити муслиман по националности, то не постоји нити ће постојати.
Дакле шта си ти прво да ја тебе питам?



:dash:



Као прво Католици немају славе, Славу имају само Срби углавном.
Дакле причаш о нечему а немаш ни појма шта је и ко слави на првом месту.

Прво дефиниши шта је паганизам па објасни овде где то има и како се то практикује код Хрушћана.

Као друго свако село има своје обичаје, па стога Библија је једини начин и извор шта треба радити.
Где у Библији има паганство?
Објасни црно на бело...Цитати..

Ја сам паганин следбеник Асатру религије.
Библија најстрожије забрањује било какво паганско славље или пагански начин славља.
И католици и православци славе на пагански начин наводни рођендан Исуса Христа Још се ту некако нашао и деда мраз обожавање сунца и слично. Славе су скорз пагански обичаји немају никакве везе са оним чему учи библија.
 
Ја сам паганин следбеник Асатру религије.

Библија најстрожије забрањује било какво паганско славље или пагански начин славља.
И католици и православци славе на пагански начин наводни рођендан Исуса Христа Још се ту некако нашао и деда мраз обожавање сунца и слично. Славе су скорз пагански обичаји немају никакве везе са оним чему учи библија.

Добро да ли си ти благо ретардиран или шта...
Ако Библија забрањује паганство у чему је проблем?

Шта је паганско у слављењу рођења Исуса Христа?
Вечера у кругу породице?

Дакле ако волиш да тролујеш није проблем, али ако нешто тврдиш дај конкретно нешто а не Кока-колу и измишљене приче
које везе немају са Хришћанством и његовим учењем.

Причамо о разликама између Исусовог учења и Мухамедовог, а не чија баба је исплеле џемпер за бадњак.
 
Добро да ли си ти благо ретардиран или шта...
Ако Библија забрањује паганство у чему је проблем?

Шта је паганско у слављењу рођења Исуса Христа?
Вечера у кругу породице?

Дакле ако волиш да тролујеш није проблем, али ако нешто тврдиш дај конкретно нешто а не Кока-колу и измишљене приче
које везе немају са Хришћанством и његовим учењем.

Причамо о разликама између Исусовог учења и Мухамедовог, а не чија баба је исплеле џемпер за бадњак.

Исус никада није заповедио нити дао инструкције да се слави његов рођендан.
Палење бадњака у име обележавања наводног рођендана Исуса Христа је противно његовом учењу као и код католика да се кити јелка да не говоримо о деда мразу.

По библији то је грех.
 
Исус никада није заповедио нити дао инструкције да се слави његов рођендан.
Палење бадњака у име обележавања наводног рођендана Исуса Христа је противно његовом учењу као и код католика да се кити јелка да не говоримо о деда мразу.

По библији то је грех.


Прво кажеш да то Библија забрањује, а нигде то и не пише да ли може или не.
Паљење бадњака је симболика коју раде неки хришћани не сви.

Кићење јелки,паљење бадњака и све остало су НАРОДИ измислили не Библија.

Дакле Исус није тако приповедао, Исус није Мухамед да налаже такво нешто, и баш сумљам да се Исус Христос сваки пут љути што славимо његово рођење.То је наш избор а не његово наређење.
Ја барем знам да сам са Исусом у сваком погледу...где си ти?

Нигде Библија нити забрањује нити налаже слављење рођендана Исуса Христа.

По трећи пут, овде дискутујемо о учењу Исуса и Мухамеда и разлике између Хришћанства и Муслиманства,
не о томе како које село врши неки обичај.

Прво дај дефиницију Паганизам и шта то подразумева и онда све то спој са обичајима код обичних људи Хришћана.
 
Poslednja izmena:

Back
Top