Ruski pritisak na Vučića

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/536986/Ruski-pritisak-na-Vucica

Ruski pritisak na Vučića

Bojana Jelovac | 23. 02. 2015. - 15:05h | Foto: O. Bunić, Vlada Srbije | Komentara: 134
Ruska državna televizija “Rusija danas” (RT) proteklih dana žestoko je napadala Aleksandra Vučića i Vladu Srbije.


Optužbe iz Moskve zbog Blera i Amerike
Televiziji koju direktno kontroliše vlada Vladimira Putina zasmetalo je što Vučić i srpska vlada sarađuju sa firmom Tonija Blera, bivšeg premijera Velike Britanije.
Putinova TV je u udarnom terminu za dva dana emitovala dva priloga u kojima se obrušila na Vučića, ne birajući reči kritike zbog saradnje s Blerom. Optužili su Vučića da je “angažovao za savetnika čoveka koji je bombardovao Srbiju”, a sve su ilustrovali snimcima žrtava, rušenja mostova i gradova po Srbiji tokom NATO agresije.
 
Šta su govorili na Putinovoj TV
Da, OVAJ Toni Bler - “mi ne bombardujemo Srbiju da bismo osvojili nove teritorije, već iz humanitarnih razloga“ - biće savetnik srpskog premijera Aleksandra Vučića (voditeljka RT-a)
Mislim da je ovo još jedan u nizu pokušaja političkog samoubistava Aleksandra Vučića, i iskreno se nadam se da će ovaj put i uspeti. Jedini mogući i logičan zaključak je da je Vlada Srbije marionetska vlada. (Višeslav Simić, profesor geopolitike iz Meksika)
Da li je ovo Toni Bler koji želi do kraja da nas uništi ili Bler koji je došao da pokupi ono što je ostalo od ratnog plena? Mislim da je ovo poslednji korak u diskreditaciji Aleksandra Vučića pre nego ga pomere i zamene nekom novom marionetom. (Džon Bosnić, politički konsultant iz SAD)
 
Vučićeva odluka da sarađuje s Tonijem Blerom, koji je kod građana Srbije do danas ostao omražen zbog agresivnog zagovaranja bombardovanja SRJ, svakako je kontroverzna. Ipak, prema saznanjima “Blica”, rusko nezadovoljstvo Srbijom je mnogo dublje.
 
Balansirana politika
Sagovornik “Blica” iz Vlade Srbije kaže da su ovi napadi očekivani upravo zbog vođenja balansirane spoljne politike.
- Rusija ne gleda blagonaklono na pokušaj Srbije da smanji energetsku zavisnost od Moskve, a u isto vreme trpimo velike pritiske SAD zato što ne želimo da uvedemo sankcije Rusima. Paradoks je da je Vučić danas za Rusiju nedovoljno proruski, dok je za SAD nedovoljno proamerički - kaže sagovornik “Blica”.
 
Moskva se, naime, plaši da se Beograd potpuno okreće Zapadu, a okidač za ovaj medijski napad su dogovori Vučića i potpredsednika SAD Džozefa Bajdena o snabdevanju Srbije američkim gasom. Takođe, iz EU sve češće stižu poruke da Srbija treba da se ugleda na Uniju i “diversifikuje” snabdevanje energentima, dakle da ne zavisi od Rusa.
 

Razgovarali o snabdevanju gasom: Bajden i Vučić
U Vladi Srbije upravo u ovome vide razlog za napad iz Rusije.
 
- Vučiću iz Moskve nikada nisu zamerili to što se konsultovao sa Gerhardom Šrederom, koji je takođe učestvovao u NATO agresiji. Verovatno zbog toga jer je Šreder danas jedan od čelnika rusko-nemačkog gasovoda “Severni tok”.
Verujemo da je razlog ovih napada upravo to što Srbija sada pokušava da pronađe neke druge izvore gasa i tako zaštiti svoje interese - objašnjava naš sagovornik iz Vlade.
 
Nemci: Srbija da izabere
U isto vreme ne popuštaju ni pritisci sa Zapada. „Srbija će jednom morati da odluči između perspektive EU i ruskog prijateljstva“, poručio je juče bivši nemački ministar odbrane Karlo Teodor Gutenberg. Govoreći o snabdevanju gasom, Gutenberg je istakao da Srbija treba da traži „i druge opcije, a ne da zavisi samo od jednog partnera“.
 
Sagovornik “Blica” kaže da su angažovali Blerovu firmu ne da bi ih on savetovao, već da bi uveli model organizacije za koji veruju da je najbolji.
 
- Želimo da u Vladi primenimo britanski model “deliveri junita”, odnosno timova koji bi bili zaduženi za određene oblasti: infrastrukturu, privatizaciju, direktne strane investicije, poljoprivredu i državnu upravu. Čak je juče održan prvi sastanak “deliveri junita” kojim je predsedavao Vučić - otkriva naš sagovornik iz Vlade.

............

. . .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mi u Srbiji bi bili najsrecniji,kada bi "bratska " Rusija,ostavila nasu Vladu na miru,kako bi mogla da vodi politiku,koja je za Srbiju najbolja i najcelishodnija.Mi znamo
kako se i Tito,jedva izvukao iz "bratskog" zagrljaja ruskog medveda.Imaju Rusi dosta muka i briga,kako da nahrane svoj gladni i napaceni narod.Mi ne trazimo
nikakve savete od njih.Rusija je oduvek,i u vreme carske vladavine,imala ekspazionisticke namere,kada su u pitanju slovenske zemlje.

Dragi nasi "dobri" prijatelju Putine,nasa (Srpska poruka) tebi,glasi: DALJE RUKE OD SRBIJE !
 
А зашто да га не нападају? Уместо руског гаса он преговара о увозу гаса са Марса. А при том је и издајник. Да је хтео руски гас, могао је да направи дил са Бугарима, да заједно то прогурају. Овако се и једни и други показаше као бескичмењаци, које ће сутра неко да ангажује у рат против Русије, само што ће онда и једне и друге народ да згази.
 
Došlo i do Blica.

O ovome smo pisali pre nekoliko dana na temi o Tonibleru.

Danas recimo RT izveštava o tome kako su Nemci poručili kosovskim Albancima da im više ne dolaze ni po kom osnovu. Srpski mediji o tome ćute.

- - - - - - - - - -

А зашто да га не нападају? Уместо руског гаса он преговара о увозу гаса са Марса. А при том је и издајник. Да је хтео руски гас, могао је да направи дил са Бугарима, да заједно то прогурају. Овако се и једни и други показаше као бескичмењаци, које ће сутра неко да ангажује у рат против Русије, само што ће онда и једне и друге народ да згази.

Tačno tako.
 
Ako zelimo napredak, bolji zivot, slobodu , nema drugog resenja nego da skinemo sa vlasti sve zapadne marionete , dupelisce i poslusnike

Tek kad SNS , DS , LDP , SPS i URS kao CIA kontrolisane stranke i njihovo vodjstvo budu vanparlamentarne mozemo se necemu dobrom nadati.

Do tada dok god smo pod okupacijom zapada nas standard i kvalitet zivota ce sve biti gori i gori iz godine u godinu.

Meni se više čini da zapadne zemlje krasi razvijenost, dok su beda i tiranija ukras ruskih gubernija kao što su Kazahstan i Belorusija.
 
@Тихи
RUSSIA TODAY: SRBIJA JE POSTALA MARIONETA ZAPADA - TONI BLER UBICA SRPSKE DECE DANAS SAVETUJE PREMIJERA SRBIJE ALEKSANDRA VUCICA

Иначе новинарка Русије данас Аниса Наоуаи која је аутор прилога који си поставио, је снимила врло потресан документаран филм Зашто?, о варварској агресији НАТО на СР Југославију 1999. године.

Упозорење: Филм садржи врло узнемирујуће призоре терористичког бомбардовања цивилних циљева у СР Југославији и потресна сведочанства!

 
Poslednja izmena:
Mi u Srbiji bi bili najsrecniji,kada bi "bratska " Rusija,ostavila nasu Vladu na miru,kako bi mogla da vodi politiku,koja je za Srbiju najbolja i najcelishodnija.Mi znamo
kako se i Tito,jedva izvukao iz "bratskog" zagrljaja ruskog medveda.Imaju Rusi dosta muka i briga,kako da nahrane svoj gladni i napaceni narod.Mi ne trazimo
nikakve savete od njih.Rusija je oduvek,i u vreme carske vladavine,imala ekspazionisticke namere,kada su u pitanju slovenske zemlje.

Dragi nasi "dobri" prijatelju Putine,nasa (Srpska poruka) tebi,glasi: DALJE RUKE OD SRBIJE !

Koji to mi?*** *** ***
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mi u Srbiji bi bili najsrecniji,kada bi "bratska " Rusija,ostavila nasu Vladu na miru,kako bi mogla da vodi politiku,koja je za Srbiju najbolja i najcelishodnija.Mi znamo
kako se i Tito,jedva izvukao iz "bratskog" zagrljaja ruskog medveda.Imaju Rusi dosta muka i briga,kako da nahrane svoj gladni i napaceni narod.Mi ne trazimo
nikakve savete od njih
.Rusija je oduvek,i u vreme carske vladavine,imala ekspazionisticke namere,kada su u pitanju slovenske zemlje.

Dragi nasi "dobri" prijatelju Putine,nasa (Srpska poruka) tebi,glasi: DALJE RUKE OD SRBIJE !

Ne tražimo.Tražimo isključivo od Blera,Hilari,Bajdena i ostalih "prijatelja".
 
10991224_722130587906714_552150153726371002_n.jpg
 

Prilozi

  • 1977426_290711821138582_7214610747935107930_n.jpg
    1977426_290711821138582_7214610747935107930_n.jpg
    31,9 KB · Pregleda: 4
Ruska državna televizija “Rusija danas” (RT) proteklih dana žestoko je napadala Aleksandra Vučića i Vladu Srbije.
Televiziji koju direktno kontroliše vlada Vladimira Putina zasmetalo je što Vučić i srpska vlada sarađuju sa firmom Tonija Blera, bivšeg premijera Velike Britanije.
Putinova TV je u udarnom terminu za dva dana emitovala dva priloga u kojima se obrušila na Vučića, ne birajući reči kritike zbog saradnje s Blerom. Optužili su Vučića da je “angažovao za savetnika čoveka koji je bombardovao Srbiju”, a sve su ilustrovali snimcima žrtava, rušenja mostova i gradova po Srbiji tokom NATO agresije.
Šta su govorili na Putinovoj TV

Da, OVAJ Toni Bler - “mi ne bombardujemo Srbiju da bismo osvojili nove teritorije, već iz humanitarnih razloga“ - biće savetnik srpskog premijera Aleksandra Vučića (voditeljka RT-a)
Mislim da je ovo još jedan u nizu pokušaja političkog samoubistava Aleksandra Vučića, i iskreno se nadam se da će ovaj put i uspeti. Jedini mogući i logičan zaključak je da je Vlada Srbije marionetska vlada. (Višeslav Simić, profesor geopolitike iz Meksika)
Da li je ovo Toni Bler koji želi do kraja da nas uništi ili Bler koji je došao da pokupi ono što je ostalo od ratnog plena? Mislim da je ovo poslednji korak u diskreditaciji Aleksandra Vučića pre nego ga pomere i zamene nekom novom marionetom. (Džon Bosnić, politički konsultant iz SAD)
Vučićeva odluka da sarađuje s Tonijem Blerom, koji je kod građana Srbije do danas ostao omražen zbog agresivnog zagovaranja bombardovanja SRJ, svakako je kontroverzna. Ipak, prema saznanjima “Blica”, rusko nezadovoljstvo Srbijom je mnogo dublje. Moskva se, naime, plaši da se Beograd potpuno okreće Zapadu, a okidač za ovaj medijski napad su dogovori Vučića i potpredsednika SAD Džozefa Bajdena o snabdevanju Srbije američkim gasom. Takođe, iz EU sve češće stižu poruke da Srbija treba da se ugleda na Uniju i “diversifikuje” snabdevanje energentima, dakle da ne zavisi od Rusa.
Izvor: http://www.blic.rs/Vesti/Politika/536986/Ruski-pritisak-na-Vucica
 
Mi u Srbiji bi bili najsrecniji,kada bi "bratska " Rusija,ostavila nasu Vladu na miru,kako bi mogla da vodi politiku,koja je za Srbiju najbolja i najcelishodnija.Mi znamo
kako se i Tito,jedva izvukao iz "bratskog" zagrljaja ruskog medveda.Imaju Rusi dosta muka i briga,kako da nahrane svoj gladni i napaceni narod.Mi ne trazimo
nikakve savete od njih.Rusija je oduvek,i u vreme carske vladavine,imala ekspazionisticke namere,kada su u pitanju slovenske zemlje.

Dragi nasi "dobri" prijatelju Putine,nasa (Srpska poruka) tebi,glasi: DALJE RUKE OD SRBIJE !
Вучићу ти ли си?:lol:
 
Да ли је истина да Руси прозивају Александра Вучића да је издајник, ништароба и угурсуз и обећавају му одмазду?

Ако је СНС изгубио мандат руског народа он онда више не може да влада Србијом. Избори!
 

Back
Top