Pojavio se virus koji može da ošteti - hardver računare

largoman

Primećen član
Poruka
900
Pojavio se virus koji može oštetiti - hardver računala
Kaspersky Lab upozorava na prijetnju naziva The Equation Group, koja predstavlja nešto dosad neviđeno u svijetu računalne sigurnosti - virus koji može oštetiti memoriju na hard disku, čime se virus čuva dugoročno, a ne mogu ga istjerati ni skenovi ni formatiranje diska. "Vrlo složenim i skupim alatima računala se inficiraju na nevjerojatno profesionalan način, a zatim se tradicionalnim tehnikama štetni podaci prebacuju na žrtve", kažu iz Kasperskog. » tomshardware.com
http://www.monitor.hr/vijesti/pojavio-se-virus-koji-moze-ostetiti-hardver-racunala/288139/
Kasperski Lab upozorava na pretnju naziva The Ekuation Group , koja predstavlja nešto dosad neviđeno u svetu računarske bezbednosti - virus koji može da ošteti memoriju na hard disku , čime se virus čuva dugoročno , a ne mogu da ga isterati ni skenovi ni formatiranje diska . " Vrlo složenim i skupim alatima računara se inficiraju na neverovatno profesionalan način , a zatim se tradicionalnim tehnikama štetni podaci prebacuju na žrtve " , kažu iz Kasperskog . » tomshardvare.com
 
Kasperski Lab upozorava na pretnju naziva The Ekuation Group , koja predstavlja nešto dosad neviđeno u svetu računarske bezbednosti - virus koji može da ošteti memoriju na hard disku , čime se virus čuva dugoročno , a ne mogu da ga isterati ni skenovi ni formatiranje diska . " Vrlo složenim i skupim alatima računara se inficiraju na neverovatno profesionalan način , a zatim se tradicionalnim tehnikama štetni podaci prebacuju na žrtve " , kažu iz Kasperskog . » tomshardvare.com
ko se malo potrudi vidiće da nema ni govora o fizičkom oštećivanju hardvera - nije mi jasna potreba za senzacijom postavljača teme, a to da malwere može da zarazi firmwer nekoga hardwera to znamo i mi već poodavno
 
Citao bam o tome na vise mesta i ispostavlja se da je samo propaganda,mada nije lose biti na oprezu.Razumem da pobrlja sve u HDD-u,ali da ga fizicki osteti nisam siguran.Jedino da se baci na beton ili sa nekog sprata.Licno sam jedan zeznuo u radu sam udario pesnicom po kompu i taj dan je radio do gasenja kompa,ali sutradan nije hteo da podigne sistem,ni bilo kada vise,jer sam probao vise puta da ponovo podignem sistem na njega,ali uzalud.Najbolje bi bilo ako je neko imao problema sa tim virusom da nam iznese svoje misljenje o tome.Voleo bih da nema takvog.
 
Znači sammvirus ili malwere ne može da ošteti hardwer , sa druge strane može da prouzrokuje neispravan rad hardwera koji može da dovede do kvara hardwera , recimo uđe virus i nabija mhz-e klokuje procesor pa se procesor pregreje izgori , ili grafički čip radi na većoj frekvenciji ili da stalno vrti hdd itd itd.
To moze da se desi i bez uzroka virusa.
 
Postoje razni 'loaderi' koji jednostavno opterete neki komad hardvera do krajnjih granica kojii ubrzo crkavaju od preopterećenosti. Najlakši napadi su na grafički čip I HDD.
znaš sve to primeti čovek koji radi svaki dan za kompjuterom, znači ne može računar da ne radi ništa a ventilator na grafici da žviždi ili procesor da bude loadovan 50% bez ikakvoga razloga , ...
 

Back
Top