Neko dize prasinu na Marsu!

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Zadnjih dana teleskop Hubble je poslao snimke velikog nevremena na Marsu: podigli su se ogromnoi oblaci marsovske prasine!

To je veoma zbunilo naucnike jer ne znaju o cemu se tu radi...

Sto vise poznajemo Svemir - sve manje o njemu znamo....

amo-RonMil.jpg
 
Nikako ne mogu da shvatim kako to da su polovi na Marsu - BELI?

Ako tamo zaista besne oluje, ako je sve suvo, znaci da vetrovi nose crvenu prasinu po celoj planeti, (sto je i dokazano, nekada su oluje globalnog karaktera)

Kako onda i polove ne pokrije crvena prasina?

Zasto oni stalno ostaju beli?


Tu nesto ne stima......:think:
 
Nikako ne mogu da shvatim kako to da su polovi na Marsu - BELI?

Ako tamo zaista besne oluje, ako je sve suvo, znaci da vetrovi nose crvenu prasinu po celoj planeti, (sto je i dokazano, nekada su oluje globalnog karaktera)

Kako onda i polove ne pokrije crvena prasina?

Zasto oni stalno ostaju beli?


Tu nesto ne stima......:think:
Што паничиш?
Полови тј водени и суви лед током лета испаравају, а зими се поново таложе.
 
Nikako ne mogu da shvatim kako to da su polovi na Marsu - BELI?

Ako tamo zaista besne oluje, ako je sve suvo, znaci da vetrovi nose crvenu prasinu po celoj planeti, (sto je i dokazano, nekada su oluje globalnog karaktera)

Kako onda i polove ne pokrije crvena prasina?

Zasto oni stalno ostaju beli?


Tu nesto ne stima......:think:
Mozda neko brise prasinu :mrgreen:. Salu na stranu, nisam upoznat sa tim detaljima ali cinjenica je da mars ima bele polove, to se moze videti i na fotografijama sa ameterskih teleskopa http://forum.astronomija.co.rs/astrofotografija/mars-4963/30/ ... cisto zbog onih koji sumljaju u postojanje marsovih polova.. ili samog marsa :).
Inace primeceno je da na Marsu povremeno pada sneg od ugljen dioksida(valjda), pa nije iskljuceno da to zabeli polove.
 
Ali oni su uvek beli: i leti i zimi.....

A i tek pre 2 godine je utvrdjeno da na marsu ima leda i to samo ispod povrsine.
Нису увек бели, мада нису ни бог зна како црвени јер због хладне субполарне климе олује су ређе у приполарним деловима Марса, а јужни пол који је мањи од северног неких година се лети и потпуно отопи.
Леда има и на половима и сувог и воденог.
 
POZNAVAOČE, što Daliboru.K ne objasniš kako funkcioniše nauka? Kad već imaš vremena!
Objasnite čoveku šta je 'ideja'. Ovo sa Marsom je jalova rabota i slaba uteha idiotima.

Vidim tvoj genije je napredovao pa su sada svi ostali idijoti. Pazi da ne pukneš po šavovima od silne arogancije. Za razliku od tebe Bečejac zaista poseduje znanje i klikere...
 
Vidim tvoj genije je napredovao pa su sada svi ostali idijoti.
Gde sam ja rekao da su ostali idioti? Ti to sam nešto prekrajaš i brate, što ti slabo znače korisni linkovi:what: pa ti više od naučnika tvrdiš da nauka zna. Mislim, znaju, ali se ne zna suština, a suština će da bude u malo zamotanijoj formi i veliko je pitanje da li nešto treba da se razmatra po termičkim nivoima, ili po principu raskola sile. Ovo moje je po principu raskola sile gde je termički samo efekat. Pa dobro, jel' to toliko strašno za razmatranje po tom osnovu. Mislim, kako ti tu vidiš da ja nekog nazivam idiotom?
Pazi da ne pukneš po šavovima od silne arogancije.
Ne, meni samo nije mrsko da povisim ton, nema to veze sa arogancijom!
Za razliku od tebe Bečejac zaista poseduje znanje i klikere...
Pa ko šta poseduje neka i pokaže! Za prvu ruku ovo sa klikerima; neka isklikera gde treba da se popravi Opšta teorija relativnosti. Bar to nije teško, a posle ćemo o nukleosintezi!
 
neka isklikera gde treba da se popravi Opšta teorija relativnosti. Bar to nije teško, a posle ćemo o nukleosintezi!

Evo da ja pokusam s jenim malim pitanjcem:

Cuvena Ajnstajnova jednacina E = M x C2 (ili obrnuto) mi se ne cini tacna.

Zasto?

Zato sto je C brzina svetlosti koja je APSOLUTNA BRZINA.

Nema vece brzine.

Ako uzmemo da je ovo tacno - tada C NE NOZE BITI DIGNUTO NA KVADRAT jer ce OPET OSTATI SAMO C......

Kako se kvadrira APSOLUTNO? :think:
 
Evo da ja pokusam s jenim malim pitanjcem:

Cuvena Ajnstajnova jednacina E = M x C2 (ili obrnuto) mi se ne cini tacna.
:think:

Ovo ti nije ono na čemu se gradi Opšta teorija relativnosti (OTR) i nemoj stvari da brkaš sa Specijalnom teorijom relativnosti (STR).
I, uostalom, nemoj da se remetiš oko mog izazova po pitanju (OTR), to se odnosi samo na velike stručnjake.
 
Nikako ne mogu da shvatim kako to da su polovi na Marsu - BELI?

Ako tamo zaista besne oluje, ako je sve suvo, znaci da vetrovi nose crvenu prasinu po celoj planeti, (sto je i dokazano, nekada su oluje globalnog karaktera)

Kako onda i polove ne pokrije crvena prasina?

Zasto oni stalno ostaju beli?


Tu nesto ne stima......:think:

S obzirom na gustinu atmosfere na Marsu , kakve to oluje mogu da besne ? Kakvi su vetrovi moguci u atmosferi koja je 0,7% u odnosu na atmosferu na Zemlji ?
 
Evo da ja pokusam s jenim malim pitanjcem:

Cuvena Ajnstajnova jednacina E = M x C2 (ili obrnuto) mi se ne cini tacna.

Zasto?

Zato sto je C brzina svetlosti koja je APSOLUTNA BRZINA.

Nema vece brzine.

Ako uzmemo da je ovo tacno - tada C NE NOZE BITI DIGNUTO NA KVADRAT jer ce OPET OSTATI SAMO C......

Kako se kvadrira APSOLUTNO? :think:

Геније, не квадрира се брзина, него сам број. Мислим да не би требало да замараш свој мозак таквим стварима, заболеће те глава..

- - - - - - - - - -

Према поузданим информацијама, прашину на Марсу је дигао министар Гашић, који се грешком, уместо из Крушевца у Београд, телепромптовао много даље...
 

Back
Top