Deca do 12 godina samo u specijalnom sedištu ( Dobro je da su se setili !!!)

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
32.950
Deca do 12 godina samo u specijalnom sedištu
Deca do 12 godina ili niža od 135 cantimetra u automobilima će se voziti samo u specijalnim sedištima.
Ove novine u Zakonu o saobraćaju, koje će se primenjivati najkasnije od 1. juna, potvrđuje za “Blic” član Damir Okanović, Radne grupe za izmenu Zakona o saobraćaju.
Uvideli smo da je izuzetno opasno kada su deca pozadi vezana sigurnosnim pojasem, a pritom nisu u dodatnom sedištu. U trenutku sudara, pojas im dođe ispod vrata i može da ih uguši ili teško povredi. Zato ćemo uvesti ovu novinu do 135 centimetara visine, a to je visina koju praktično dostignu sva deca do 12 godina - objašnjava Okanović.
 
Samo izmisljaju da bi ljudi morali da kupuju 5 autosedista, od rodjenja do punoletstva valjda..

I kakav pojas preko vrata, koji idijot je ovo pisao, da mi je znati. Ja sam sa 12 godina imala istu visinu koju imam dan-danas, 169cm. A tek danasnja deca su hibridi, pa u tim godinama neki i premase roditelje po visini.
Onda bi trebalo i roditelji u posebna autosedista :rotf:
 
Mozda ce klinke i klinci imati manje motiva da propushe ili se seksaju, sto im je bio motiv da bi se osecali zrelije i starije...
Ovako ih sigurno ubijas u pojam, dzabe cigare i pivo uz tatu i mamu, seks sa drugaricom ili drugarom, kad moras u bejbi sediste kad te voze do skole ili negde.

- - - - - - - - - -

Nije bas da lazu, stvarno je pojas previsoko pri direktnom sudaru, za dete, ali to se moze resiti nekim drugacijim dizajnom pojasa.
 
Deca do 12 godina samo u specijalnom sedištu
Deca do 12 godina ili niža od 135 cantimetra u automobilima će se voziti samo u specijalnim sedištima.
Ove novine u Zakonu o saobraćaju, koje će se primenjivati najkasnije od 1. juna, potvrđuje za “Blic” član Damir Okanović, Radne grupe za izmenu Zakona o saobraćaju.
Uvideli smo da je izuzetno opasno kada su deca pozadi vezana sigurnosnim pojasem, a pritom nisu u dodatnom sedištu. U trenutku sudara, pojas im dođe ispod vrata i može da ih uguši ili teško povredi. Zato ćemo uvesti ovu novinu do 135 centimetara visine, a to je visina koju praktično dostignu sva deca do 12 godina - objašnjava Okanović.
Будалаштина копирана из мерике, Канаде и сличних држава где се једе пластика јер је због ГМО дошло до регресије, тј деца прерано сазревају услед чега се зауставља раст и данашње генерације су ниже од очева/мајки.
Бтв тих ебених 135 цм сам имао на крају другог разреда с 9 година.
 
Будалаштина копирана из мерике, Канаде и сличних држава где се једе пластика јер је због ГМО дошло до регресије, тј деца прерано сазревају услед чега се зауставља раст и данашње генерације су ниже од очева/мајки.
Бтв тих ебених 135 цм сам имао на крају другог разреда с 9 година.

Za tebe je ''budalstina'' zastita dece, a sta drugo i ocekivati od tebe...
Deca do 12 godina ili niža od 135 cantimetra u automobilima će se voziti samo u specijalnim sedištima.
Ove novine u Zakonu o saobraćaju, koje će se primenjivati najkasnije od 1. juna, potvrđuje za “Blic” član Damir Okanović, Radne grupe za izmenu Zakona o saobraćaju.

Ima da postujes zakon, koji je po tebi ''dosao'' iz Amerike !:rtfm:
Stvarno se cudim sto su ovde neki pisali kako je ovaj novi zakon ''budalastina'', valjda vam je zastita dece ne prvom mesto. Leko kaze covek da su deca bezbednija u tom sedistu.
 
Za tebe je ''budalstina'' zastita dece, a sta drugo i ocekivati od tebe...
Deca do 12 godina ili niža od 135 cantimetra u automobilima će se voziti samo u specijalnim sedištima.
Ove novine u Zakonu o saobraćaju, koje će se primenjivati najkasnije od 1. juna, potvrđuje za “Blic” član Damir Okanović, Radne grupe za izmenu Zakona o saobraćaju.

Ima da postujes zakon, koji je po tebi ''dosao'' iz Amerike !:rtfm:
Stvarno se cudim sto su ovde neki pisali kako je ovaj novi zakon ''budalastina'', valjda vam je zastita dece ne prvom mesto. Leko kaze covek da su deca bezbednija u tom sedistu.
Од мене, а и од других си добио објашњење зашто је ово глупост, а ми од тебе очекујемо да замолиш модератора да закључа тему као што си то ноћас урадио на ПДФ Здравље пошто си направио будалу од себе причом о трихинелози.
 
Будалаштина копирана из мерике, Канаде и сличних држава где се једе пластика јер је због ГМО дошло до регресије, тј деца прерано сазревају услед чега се зауставља раст и данашње генерације су ниже од очева/мајки.
Бтв тих ебених 135 цм сам имао на крају другог разреда с 9 година.

ja lepo kazem, jadna deca, igra sa drugarima srecno fudbal...i posle paf u specijalno sediste ko da je idiot.

ta visina je preuzeta za voznju rolerkosterima. :lol: granica za opasnije voznje je 135 cm uglavnom.
 
U busu i dete od 2 godine sedi bez pojasa, bez sedista, mami u krilu ili samo :lol: nego za buseve je kao puj pike ne vazi..budale

Ja ne kazem da ne treba koristiti AS za malu decu, do 3 godine treba, ali do 12 godina je budalastina samo takva, iz vise razloga, jedan sam nabrojala a mogu jos 5 sigurno..

Slazem se samo sto bi ja tu granicu obaveznih sjedista pomjerila bar do 7 godina... Moje djete ima 4 godine i po zakonu (nasem) vise nije obavezno da se vozi u AS, samo jednom sam ga pustila da sam sjedi ne vezan... bilo ga je u svim djelovioma auta.. sve je radio samo ne mirno sjedio.. posle toga sada sjedi obavezno u svom sjedistu... nabavila sam jedno na rasklapanje tako da kada preraste naslon samo se skine i ostane onaj dio pod guzu ... sto se mene tice ima tu da sjedi dok god ne nauci da se u voznji ne ustaje da se nesto kaze ili pokaze
 
Од мене, а и од других си добио објашњење зашто је ово глупост, а ми од тебе очекујемо да замолиш модератора да закључа тему као што си то ноћас урадио на ПДФ Здравље пошто си направио будалу од себе причом о трихинелози.

Od tebe sam cuo samo glupost, jer kako moze pojas bolje da zastiti dete nego specijalno sediste ???!!! Da te obradujem tema ostaje, a ti pravis budalu od sebe na svim temama....
 
Od tebe sam cuo samo glupost, jer kako moze pojas bolje da zastiti dete nego specijalno sediste ???!!! Da te obradujem tema ostaje, a ti pravis budalu od sebe na svim temama....
Odlično biće zabavno, a možemo otvoriti i žiro račun i skupiti kintu da ti kupimo sedište.
Bezbednost pre svega, ko će te bolje zaštititi nego specijalno sedište?
 
..moji veliki su imali buster do 135cm..to je negde oko 8 do 9 godina..iako nije bio po nasem zakonu obavezan..
..nabavili smo ga kad smo putovali tamo gde je bio obavezan, nastavili da ga koristimo i posle toga..
..bar se nisam razmisljala da li ce im pri jacem kocenju pojas prelomiti grkljan..

..i mali ce tako..

Slazem se.

Ne shvatam rasprave tipa.. mora se po zakonu.. pa skupo.. pa.......
radi se o tvom djetetu, svaki normalan roditelj ce uraditi sve da djete zastiti od potencijalnih povreda... nekoliko puta sam bila prinudjena da izvadim sjediste i malo djete drzim u krilu da bi negdje otisli... i niko me ne moze ubjediti da je djete sigurnije u narucju nego u sjedistu.
a kada se dugorocno pogleda uvjek se moze pronaci neko jevtinije ( a ne bas ne kvalitetno) sjediste, neke manje zvucne marke nisu tako skupe... druga stvar je kada se kupi starijem djetetu mladje samo nasledjuje.

Moja svekrva vec godinama kuka kako mucim djecu u "tim sjedistima" i kako treba da ih pustim da se igraju u autu :eek:
 
Odlično biće zabavno, a možemo otvoriti i žiro račun i skupiti kintu da ti kupimo sedište.
Bezbednost pre svega, ko će te bolje zaštititi nego specijalno sedište?

Imamo genijalce koji govore da je vakcina stetna i da dete ne treba da se vakcinise, sada imamo tebe genijalca koji propagira da je sediste za zastitu deteta ''glupost'' i da se ne koristi...Mislis da ce neko poslusati tvoju ''genijalan savet '' ?
 
Imamo genijalce koji govore da je vakcina stetna i da dete ne treba da se vakcinise, sada imamo tebe genijalca koji propagira da je sediste za zastitu deteta ''glupost'' i da se ne koristi...Mislis da ce neko poslusati tvoju ''genijalan savet '' ?
Као што видиш скоро нико не намерава да дзиндзове и дзиндзовке од 12 година трпа у та смешна седишта, али теби ћемо купити једно.
Јел ОК?
 
Као што видиш скоро нико не намерава да дзиндзове и дзиндзовке од 12 година трпа у та смешна седишта, али теби ћемо купити једно.
Јел ОК?

Kao sto vidis pises nebuloze( kao i uvek ) i ispadas smesan...Inace tebi necemo kupiti nista.
 
Prilog o važnosti upotrebe auto sedišta za decu i njihovom pravilnom odabiru i postavljanju. dr Danijela Milosavljević.

Childsafetyseat.jpg

 

Back
Top