Туристичка понуда Косова (и Метохије)

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.362
Пре пар дана Вулин је нешто тупио о туризму на Косову и Метохији. Небитно шта је причао, нешто бзвз сигурно. Али ми је дао тему за размишљање, па ево, ја са вама делим нека моја размишљања на тему из наслова.

Дакле, шта Косово и Метоксија могу да понуде у Туризму и да ли би развој туризма могао да погодује враћању Србије на Косово и Метоксију?

У првом реду то су обиласци средњевековних српских манастира. Грачаница, Пећка патријаршија, Богоридица Љевишка и Високи Дечани су уврштени у светску културну баштину. Имамо и развијен зимски туризам на Брезовици, а добар део тог туризма држе Срби.

Ту је и археолошко налазиште Улпијана.

http://sr.wikipedia.org/sr/Улпијана

Затим Газиместан.

Косово би можда могла да буде нова туристичка атракција, која би окупљала мало екстремније туристе. Типа...нудимо Вам "Историју и опасност", можда, позивање на екстремније спортове на Брезовици, са обиласком важних историјских места, причама о Косовској бици, историји, манастирима. У свему томе, сва туристичка понуда је на српској територији те би туристи добијали ифнормације са наше стране.

И стари Призрен је занимљив као туристичка локација али ако се уклопи у причу старог царског града било би занимљиво.

Туризам на Косову би поспешио привреду српских средина, шириле би се информације о свему што је српско на Косову кроз туризам и приче оних који су посетили Косово. У свету има пуно туриста који желе да виде нешто ново и егзотично.
 
Pa ne vidim šta bi bilo zanimljivo za turiste osim Šare ,te manstire i crkve za dan i po obidješ .

И стари град на Охриду обиђеш за један дан, па опет је Охрид занимљиво туристичко место. Мислим да Косово има туристички потенцијал (далеко већи него што је сада). Не знам каква је ситуација са косовским делом Копаоника. Има ли тамо нечега вредног? Тикси може да нам каже.
 

Back
Top