Kako obogatiti steam library bez trosenja novca

Acamrka

Početnik
Poruka
15
To je moguce, i to vrlo lako...

Nacin za to su sajtovi koje prave steam giveaway-ove i tremor games sajt.


1.Sajtovi:

1.1 Gameminer


Ruski sajt na kome sam dobio 3 igrice, da bi se registrovali na njega mislim da nisu potrebni nikakvi uslovi, mislim da je bitno samo da imate steam acc i da se ulogujte preko njega, dobijate poene neke svako sat po 1, i sa njima ulazite u giveaway-ove i nadate se da ce te vi biti dobitnik.Sa dobijenim igrama mozete raditi sta god zelite, prodajte ih, napravite novi giveaway, trejdujte itd. Ako vi napravite giveaway za koji je ulaz npr 10 poena i bude 100 ucesnika, na kraju giveawaya vi dobijete 10% od ukupnog broja potrosenih poena za ulazak, znaci 100, njih koristite za ulazak za ostale giveaways. To uglavnom vredi za sve sajtove osim za steamgifts.

1.2 Playblink

Dobar sajt za steam igre, nisam siguran sto se tice registracije ali mislim da ni ovde nisu potrebni nikakvi uslovi, davno sam se registrovao na sve pa sam zaboravio a mozda se i nesto u medjuvremenu promenilo. Na ovom sajtu su samo steam giftovi, nema keyeva, keyevi dodju kao sprdnja tu, oni se samo dele na chatu, skontacete i sami to.Ovde se igraju igrice, da bi usli u neki giveaway, i to cete sami videti i skontati, ali kao sto rekoh sajt je super jer su samo giftovi a na chatu mozete i neki key da ugrabite.Sa dobijenim igrama takodje mozete raditi sta god zelite, prodajte ih, napraviti novi giveaway, trejdujte, itd...

1.3 Steamgifts

Mozda i najpoznatiji i sajt sa najvise korisnika, na njemu sam proveo najmanje vremena, nisam nista tu uspeo da osvojim...
Dobijate poene tako sto se od svakog zavrsenog giveawaya uzima neki prosek od cene igre pa se vama dodaju, max je 300 poena, ali to je totalno nebitno, jednostavan sajt, samo ulazite u giveaway-e za igre koje zelite da osvojite, ali ovaj sajt za razliku od prosla 2 koja sam naveo ima uslove za registraciju. Da bi ste se registrovali vas steam acc mora da poseduje igre u vrednosti od 100 ili 200$ nisam siguran, znaci morate imati barem 20-30 igrica. Takodje nije moguce uci u giveaway od neke igre koju vec imate na acc, i ako osvojite neku igru morate je aktivirati na svoj steamu i ne smete je prodavati, davati, trejdovati i slicno, inace ce te dobiti ban, ali taj ban traje par dana, ako dobijete sledeci onda ne znam sta ce se desiti (verovatno perma :P).

1.4 Gala Giveaways

Ovo je sajt na kojem sam osvojio jednu igru.Jednostavan je sajt i sve cete sami skontati, mislim da on takodje nema uslova za registraciju a ako ima to je 10-20$.

1.5 Steam Companion


Uslova za ulazak mislim da nema, pouzdan je, i tu ljudi dobijaju igrice, i najnoviji je sajt od svih navedenih, pa iskoristite to :) Za jedan entry vam ne treba nista od poena, ali ako zelite vise vasih entries da imate, morate potrositi vase vec postojece poene... :)


E sad, da biste osvojili neki giveaway, kao prvo treba dosta stpljenja,volje i naravno srece, to mozete osvojiti ako samo ulazite ali najbolji nacin za to je da napravit vi giveaway, sa tim zaradite poena dodatnih, veci level, reputaciju a takodje i ono najbitnije, a to je veca sansa za osvajanje nekog drugog giveawaya.Ja sam na Gamemineru na pocetku imao srece, od 500 entry dobio sam tri igrice, a sada imam 2500+ entries i jos uvek imam samo te tri sto sam dobio... Isto je na svim sajtovima.Ako ne pravite onda se nemojte previse ni nadati da cete osvojiti, hocete naravno ali retko bas... :)
2.Kako da napravite Giveaway ?

http://www.tremorgames.com

Vrlo lako, za to sluzi Tremor Games sajt, registrujete se i zaradjujete poene (ima vise nacina za to) sa kojim kupite neki steam key i napravite giveaway na nekom od sajtova, ima bas jeftinih keyeva. Coinse zaradjujete tako sto igrate igrice, gledate video snimke, radite surveje, instalirate app na mob, trejdujete dota 2 i tf 2 iteme i jos dosta stvari ima, to sami pogledajte i nadjite sta vam odg.Po meni je bolje kupiti key na tremoru pa napraviti ga negde, nego taj key uzeti za sebe, osim ako bas ne zelite tu igru, jer je uglavnom razmera na ga sajtovima 1:3, za jedan napravljen uglavnom dobite 3 giveawaya.

3. Takodje su tu i sajtovi za trejdovanje, to imate ugl i na forumima od gore navedenih sajtova ali imate i:

http://www.steamtrades.com/forum i http://www.tremorgames.com/?action=viewforum&id=27

4. Kako zaraditi novac za kupovinu igara, igrajuci igre na steam-u?

http://www.greenmangaming.com/ i https://www.playfire.com

Za to su vam potrebna ova 2 sajta, mislim da je to sve jedan sajt ali nebitno, Za gmg sajt je vecina ljudi cula jer svako malo naprave neki giveaway i podele mnogo free keyeva, e sad su napravili i playfire sajt, na koji se logujete sa podacima od gmg sajta, to je obavezno. Nakon toga pocinjete da zaradjujete igrajuci odredjene igre koje su u tom trenutku postavljene na blogu kod njih. Neke od igara koje su trenutno tu mozete videti na ovom linku: Udjete u svaku temu i procitate sta je potrebno da bi dobili i koliko para. Npr svaka igra daje 0.1 funtu, za play 1. time, ostalo je ugl za dobijanje odredjenih nagrada u igri, tj achievements, a koji se nagradjuju to mozete vidjeti u blogovima kao i cenu svakog. Znaci dok traje neka igra, instalirate je i igrate i skupljate potrebne achievements, kako dobiti koji to nadjete na guglu jednostavno. Veoma bitno za ovaj sajt je da imate dosta igara na steam-u jer ako imate 20 igara onda nema smisla da se registrujete i pokusavate jer nema 10000 igara koje daju novac, to cete sami da vidite. Mislim da je to to, da sam rekao sve. A
Jos da dodam da dobijate 0.5 funti samo ako povezete svoj steam acc sa sajtom i jos toliko ako se preplatite na mail, znaci u startu imate 1 funtu, da funte su a na sajtu se kupuje u dolarima tako da je to super.

5. Steam trading cards

Za one koje ne znaju, to su karte koje vam daju odredjene igre kada ih igrate, zapravo kada ste samo pokrenete igru, onda mozete da minimizujete igru i radite bilo sta na kompu, otprilike vam treba sat do dva sata, za 3 karte, sve zavisi od igre, jednu da za 10 min, drugu za 40 itd. Koje igre daju karte mozete pogledati tako sto odete na svoj profil i kliknete na svoj level, koji se nalazi odma tu desno. Onda se otvori spisak svih igara koje daju karte i pise koliko jos daju itd, takodje i badge progres, al da ne duzim to je lagana stvar i sami cete skontati.
E sad ono bitno, ove karte nisu ni najmanje lose, ljudi trejduju igrice za ove karte i to dobre igre, to sve mozete da vidite i da probate na gore navedenim trade forumima a takodje i nekim drugim. Znaci skupljajte karte. Karte nisu dobre samo za trejdovanje, nego sa njih mozete prodati na tremoru za coinse i sa njima kupiti neke igre, samo povezete profil sa svojim profilom na tremoru... :)
Kliknete onda na list of trading cards i automatski skenira vase karte sa profila i vidi da li je neka od vasih karata potrebna, jer se ne uzimaju sve karte, nisu jos sve dodate na tremor ali mnogo ljudi ih otkupljuje. Znaci ako pise da imate neku kartu koja je njima tad potrebna, koje nema in stock, dodate tremor steam profil, link je na stranici tamo videcete, i samo ga invite to trade i posaljete mu. Coinsi vam automatski legnu na racun.

E sad jos nesto jako dobro, mada to nije za sve i dosadno je, ali ko ima vremena i ostalog zasto da ne onda. Znaci napravite 10-20, koliko god, steam profila, na svaki aktivirate ove igre koje daju te karte (recimo neke 3 igrice koje se dele masovno), i onda na svim profilima uzmete po 9 karata, 10x9=90 , znaci imacete 90 karata, mozete cudo sa tim napraviti. Tu je malo problem jedino sto novi steam profili moraju da cekaju 15 dana, da bi mogli da trejduju, tako da morate cekati to da bi mogli te karte poslati na vas main profil, ali taman dok sve to izigrate procice tih 15 dana.
Stranci su cudo, trebate biti strpljivi i mozete dobiti fantasticne igre za neko bas bas smece od igre. Takodje koristite chatove i slicno na sajtovima jer se cesto tu podeli dosta keyeva.Bitno da pravite giveawayove jer onda postajete veci lvl a onda je mnogo lakse dobiti neki, to je za odgredjene sajtove. Cuvajte se samo domacih prevara

Da dodam da su tu i razni sajtovi za koji prodaju bundle igre, dobijete 3-4-5 itd, igara za 1$ i slicno. Onda krene navala tih keyeva pa ih je lako pokupiti a takodje mozete i kupiti jer je bas jeftino.

Registraciju na Tremor Games mozete izvrsiti sa linka
 
Poslednja izmena:

Back
Top