NEDOSTAJES MI

gost 189815

Iskusan
Poruka
5.826
da li osecate mir,ceznju ili tugu kad se setite osoba koje su vas napustile na ovaj ili onaj nacin?sta nosite sa sobom,i da li vam je vreme popunlio praznine u srcu,i ugusilo strah i strepnju..
sanjate li nekad prosla vremena,bijete izgubljene bitke u dusi,ili hrabro koracate napred..?
 
Poslednja izmena:
Hm... Ne bas, mada nisam imao prilike da neko koga volim ode igrom okolnosti. Mozda ako bi bio neki smrtni slucaj nekog sa kime sam jako jako blizak, a mozda bi vremenom i ta rana zarasla.
 
Koracao bih ja unapred da imam gde da koracam, a unazad da gledam nema smisla jer sam davno naucio da ni za cim ne treba zaliti i da je sazaljenje, a narocito samosazaljenje krajnje besmislena emocija.

A kako nemam gde da koracam tapkam u mestu.:kafa:
 
Koracao bih ja unapred da imam gde da koracam, a unazad da gledam nema smisla jer sam davno naucio da ni za cim ne treba zaliti i da je sazaljenje, a narocito samosazaljenje krajnje besmislena emocija.

A kako nemam gde da koracam tapkam u mestu.:kafa:

Ja tapkanje doživljavam kao koračanje u mestu. :lol: Možda je nelogična racionalizacija, ali može i drugima da posluži. :kafa:

Fizička odsutnost jednog prijatelja hiljada kilometara daleko mi je jedina asocijacija na nedostajanje trenutno, iako i dalje postoji prisutnost, ali nedovoljna. Sa prijateljstvima su nadomešćivanja najteža, jer kako sam starija, sve manje sam u stanju da "sklapam" nova prijateljstva.
Na sreću, nedostajanje u ljubavoj sferi mi je najlakše premostivo, nisam ljubavni zavisnik, dok su mi moje mačke žive i zdrave, niko mi ne nedostaje. :lol:
 
dobro,al zar ti se ne desi da te nekad neka emocija povuce protivno razumu?

Pa desi se, ali nije to bas tako. Sve je dosta komplikovanije nego sto se cini.:kafa:

- - - - - - - - - -

Ja tapkanje doživljavam kao koračanje u mestu. :lol: Možda je nelogična racionalizacija, ali može i drugima da posluži. :kafa:

Fizička odsutnost jednog prijatelja hiljada kilometara daleko mi je jedina asocijacija na nedostajanje trenutno, iako i dalje postoji prisutnost, ali nedovoljna. Sa prijateljstvima su nadomešćivanja najteža, jer kako sam starija, sve manje sam u stanju da "sklapam" nova prijateljstva.
Na sreću, nedostajanje u ljubavoj sferi mi je najlakše premostivo, nisam ljubavni zavisnik, dok su mi moje mačke žive i zdrave, niko mi ne nedostaje. :lol:
:per::per::per:
motivator62292eb171abe3c66a46a1feb3b621f27ef8a424.jpg
 
samo onih koji nisu medju zivima i sa kojima je ostalo nesto nedovrseno ili naglo prekinuto posto je to neprirodno

osecanja su pomesana, nema toliko tuge ili patnje koliko jeda spram sudbine, ali posto je to nekonstruktivno jer se na sudbinu ne moze nicim uticati, blazenstvo preuzme gnev znajuci da su na boljem mestu danas no gde sam ja.
 
bio je jedan momenat tog gubitka
..
i mislilo se da je to nešto strašno i teško, radilo se o mlađoj osobi
..
međutim, situacija je negde kod mene izazvala samo impuls da sam to mogla biti i ja
..
nema žaljenja ne..tako je moralo biti..život ide dalje, sa nama ili bez nas
 
Nedostaje mi moje dete koje se preselilo u grad. Nije ona daleko, viđamo se često, ali njena i sestrina sobica je sad nekako poluprazna.
Moja devojčica je konačno odrasla i otišla. To jeste sreća ali se rastužim kako je njihovo detinjstvo proletelo kao tren.

Nedostaju mi pokojni tata i baka. Boli me svaki put kad se setim kako je on otišao prerano, a ona u mukama i u onoj sveopštoj i ličnoj nevolji, koje sirota posle svega što joj je od mladih dana život priredio, uopšte nije "zaslužila".
U takvim trenucima ne može da me utješi ni vera ni činjenica da su oni na nekom boljem mestu, ništa... sebično sa moje strane znam, ali tako je.

U ljubavnom smislu nemam više tih elegičnih čežnji. Bivalo je, trajalo je ali je tu nekako vreme najbolje odradilo svoje:)
 
Mislim da sve zavisi od nacina,na koji je neko otisao....Na primer,ako vas napusti decko/devojka,ode jer vas ne voli/prevari.vremenom vas mozak shvati da je to neko ko ne vredi i za kim ne treba da patite.Vreme leci takve stvari.Sasvim je drugacije kada neko,ne daj Boze,umre..To je drugo...
 

Back
Top