Proglašenje pobednika na proznu temu "Asocijacija"

Poruka
51.038
Prvo da vam se izvinim zbog kašnjenja. Rekoh gostima malopre: „Zar već idete, dragi gosti, hvala Bogu?!“:confused:
Šalim se. Dragi ljudi, ali i ovde ima dragih ljudi koji lepo pišu i zaslužuju da ispoštujem rok za proglašenje pobednika.
Još jednom: izvinite.

Idemo s rezultatima:
Priča br. 1 (Madam Pomfri) - 4
Priča br. 2 (Coco Bill) – 4
Priča br. 3 (Dragoljub) - 10
Priča br. 4 (Malavelika) - 17
Priča br. 5 (I_Have_No_Name) - 22
Priča br. 6 (Kamenita) - 7
Priča br. 7 (TinkerBellx) – 8

Bravo za pobednika i priču „Izbor“! :D
Bezimenog molim da preuzme štafetu, oberučke primi čestitke i zada novu temu. :)
 
Hvala na čestitkama :). Nisam se, iskreno nadao, baš ovakvom uspehu, s obzirom da sam jednu rečenicu teksta neiskusno izostavio pri prekucavanju i slanju :rumenko:. Svaka čast svim takmičarima - naročito jer je tema, eto malo drugačije (inovativnije) postavljena od prethodnih, pa je možda, bilo, i trunčicu teže na nju odgovoriti. Poslati tekstovi su odlični i prilično interesantni. Meni se, lično, naročito svidela Dragoljubova priča, jer me je podsetila na film Big Fish :mrgreen:
Neka sledeća tema bude malo uopštenija - MORE. Pišite o njemu u svakom smislu koji vas inspiriše - more kao metafora, kao mesto događaja, kao moreplovstvo i slično. Bitno je da se radnja priče odvija na njemu ili da se apstraktno piše o njemu.
 
inace dragoljube, posto si moju pricu "prozvao" (a cini mi se da nije prvi put)-prica nije nigde postojala pre ovoga konkursa..mozda si (mada sumnjam) citao prethodno moj blog pod nazivom "license to kill" koja je slicne tematike
Izvini...Posle sam se ja setio da to liči na jednu Živkovićevu priču iz Almanaha SF,a takva sličnost je sasvim slučajna!
Da je Đek negde tu-sigurno bi se i on setio...Davno je bilo pa se ne sećam naslova i nije s toliko detalja bila -sigurno!
Mislim da se zvala baš Lavirint,ali se ne bih mogao zakleti!
To je samo kompliment tvojoj priči koja mi se veoma svidela,ali je prevagnula sjajna "scenografija" Koko Bila...:mrgreen:
 
To je samo kompliment tvojoj priči koja mi se veoma svidela,ali je prevagnula sjajna "scenografija" Koko Bila
Izgleda da je "scenografija" baš bila uverljiva jer upravo mi je Lord Gledston, u komentaru na blogu posle pročitane priče, predložio da posetim lekara specijalizovanog za duševne poremećaje, u kojima se ja nalazim pišući takve nebuloze. :mrgreen:

On je scenu očito doživeo bukvalno i prepao se za moje zdravlje, što samo govori o kvalitetu scenarija.:lol:

Uzgred, i moje čestitke pobedniku koji zaista lepo piše. :klap:
 
Izgleda da je "scenografija" baš bila uverljiva jer upravo mi je Lord Gledston, u komentaru na blogu posle pročitane priče, predložio da posetim lekara specijalizovanog za duševne poremećaje, u kojima se ja nalazim pišući takve nebuloze. :mrgreen:

On je scenu očito doživeo bukvalno i prepao se za moje zdravlje, što samo govori o kvalitetu scenarija.:lol:

Uzgred, i moje čestitke pobedniku koji zaista lepo piše. :klap:
Pa,znaš Bili,obzirom na staž na Krsti,ne bik ja na tvom mestu olako shvatio Gledstonove insinuacije...:mrgreen:
Znaš ono :ko kategorički negira ludilo-pravac Laza!:hahaha:
(Ja preventivno pitam povremeno mog drugara docu da nisam flipnuo!:lol:)
Inače,obzirom da ti priča ono-ludilo-ybg-vidi šta ti je činiti...;)
 
Moraćeš u pustinju po priču...Posle nam opričaj kako je bilo...:per:

У основној школи, из српског сам имао једног професора старог кова. Права лафчина. Стручан, интелигентан, занимљив, велики говорник, али ноторни алкохоличар. Једном нам је причао, како је као млад професор у једној сеоској школи, где је радио, задао тему Море. Један ученик је написао само ,,О море ти си тако лепо, да о теби ученик као ја, нема шта да пише". Каже, дао му је 5 са *.:D
 
У основној школи, из српског сам имао једног професора старог кова. Права лафчина. Стручан, интелигентан, занимљив, велики говорник, али ноторни алкохоличар. Једном нам је причао, како је као млад професор у једној сеоској школи, где је радио, задао тему Море. Један ученик је написао само ,,О море ти си тако лепо, да о теби ученик као ја, нема шта да пише". Каже, дао му је 5 са *.:D

Petcu bi mu i ja dao jer se ne bih smarao s dugačkim pismenim radom...Ko bi to sve proćto...:mrgreen:
 
Nema veze sa morem. ali me Velebitova priča podsetila. Svojevremeno sam čitala o nekom literarnom konkursu u Italiji, tema je bila nešto kao Šta je lenjost. Pobedio je rad koji je imao podosta stranica, a na svakoj je pisalo samo po jedno slovo. Tako napisan tekst je glasio: ovo je lenjost.
S sigurna da nije to bilo na pjeni od Monte negro?:mrgreen:
 

Back
Top