Nemački ministar odbrane: "Srbija sama da odluči EU ili Rusija"!

Poruka
18.895
Srbija će u jednom trenutku morati da odluči između perspektive u EU i ruskog prijateljstva, smatra bivši nemački ministar odbrane Karlo Teodor Gutenberg.

On je za B92 rekao da je na Srbiji da donese odluku da li će ili neće uvesti sankcije Rusiji ukoliko Brisel to traži.


- Ne moram davati nikakve savete Srbiji. To je odluka koju Srbija mora da donese. Ako ništa drugo, ako vi odlučite da se približite EU, što je takođe cilj koji nailazi na punu podršku, i postoji važan korak koji mora napraviti da biste tražili pristup EU. Tako da ako EU donosi odluke, koje su povezane sa vrednostima EU, u jednom trenutku ćete morati da odlučite da li su te vrednosti bitnije od prijateljstava - rekao je Gutenberg.

Govoreći o Južnom toku, on je istakao da je potrebno naći više opcija za budućnost sospstvene zemlje.

- Ako pogledamo nekoliko neuspelih pokušaja, setio sam se Nabuka, setio sam se Južnog toka sada, naravno, ali, ako pogledamo iz neke šire perspektive, vidim da u današnjem vremenu, sa svim geopolitickim tenzijama, kojih neće biti manje u godinama koje dolaze definitivno ima smisla tražiti druge opcije, a ne zavisiti samo od jednog partnera. To ne znaci izbaciti jednog partnera, već naći više opcija za budućnost sospstvene zemlje. I zato bih ja odobrio i podvukao sve sto sam rekao, i mislim da Srbija takođe treba da traži nove prilike - istakao je Gutenberg.


RUSIJA NARAVNO!

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/5...r-odbrane-Srbija-sama-da-odluci-EU-ili-Rusija
 
Не бринем - швапски нацисти ће већ до лета увући своје злочиначке рогове...........

Zravo Mitke! :uja:

k2nzb9_th.gif



:lol:
 
Tokom 1990-ih godina Savet bezbednosti UN usvojio je više od 150 rezolucija povodom raspada SFRJ i ratova na tom prostoru, a desetak rezolucija predviđalo je kaznene mere protiv tadašnje SR Jugoslavije.

Prve sankcije koje su se odnosile na zabranu izvoza oružja u tadašnju SFRJ uvedene su 26. septembra 1991, a 30. maja 1992. Savet bezbednosti UN usvojio je Rezoluciju 757 o SRJ, kojom se Srbiji i Crnoj Gori, kao glavnim krivcima za rat u BiH, uvode sankcije bez presedana u istoriji UN.

Krajem marta 1998. Savet bezbednosti UN usvojio je Rezoluciju 1160 o uvođenju embarga na izvoz oružja u SRJ u cilju podrške miru i stabilnosti na Kosovu.

Sve rezolucije usvojene su uglavnom jednoglasno, a kao stalna članica SB UN Rusija ni u jednom od tih slučajeva nije iskoristila pravo veta i sprečila uvođenje sankcija.

Povodom pitanja u vezi s Jugoslavijom, Moskva je u Savetu bezbednosti UN iskoristila pravo veta samo u decembru 1994, sprečivši usvajanje rezolucije kojom se, zbog teške humanitarne situacije na području Bihaća, tražila striktnija kontrola granica SRJ sa Hrvatskom i BiH, a nekoliko puta se uzdržala od glasanja.
rusija, naravno
 
To će biti jako smešna odluka, jer s jedne strane narod je alav na pare (EU), a s druge strane narod voli komunizam (Staljin, Putin, Hruščov).

Biće zabavno gledati ih kako moraju da preseku između te svoje dve strasti (gramzivost i *******ija).

Све, све, ал' где ископа Хрушчова Јагуаре? Хајде убаци и Верицу Бараћ па да пост добије пуни јагуарски смисао.
 
Све, све, ал' где ископа Хрушчова Јагуаре? Хајде убаци и Верицу Бараћ па да пост добије пуни јагуарски смисао.

Vericu Barac ne treba mesati ni sa kakvim komunizmom niti "prljavim rabotama", ona je zaista odlicna bila.

Steta je sto nema vise takvih zena.
 
Све, све, ал' где ископа Хрушчова Јагуаре? Хајде убаци и Верицу Бараћ па да пост добије пуни јагуарски смисао.

Pa Hruščov je jedno vreme bio ovan-predvodnik globalnog komunizma.

To je danas Putin, koji smatra da cenu votke ne treba da određuje slobodno tržište nego CK.

- - - - - - - - - -

Vericu Barac ne treba mesati ni sa kakvim komunizmom niti "prljavim rabotama", ona je zaista odlicna bila.

Steta je sto nema vise takvih zena.

Verica Barać je uzela da napada prvu demokratsku vlast u istoriji zemlje.

Samim tim, pružila je podršku silama tame.
 
Verica Barać je uzela da napada prvu demokratsku vlast u istoriji zemlje.

Samim tim, pružila je podršku silama tame.

:hahaha1:

Da je pravde, ona bi trebalo da bude proglasena nacionalnim herojem kao zena koja nije "sudila ni po babu ni po stricevima", ali jasno je meni da takvi tebi ne odgovaraju.

- - - - - - - - - -

Верица Бараћ је Јагуарова опсесија, а не моја. И даље га њен дух прогони.

Ma ne vredi se osvrtati na njene postove, stvarno je stvarno....!
 
:hahaha1:

Da je pravde, ona bi trebalo da bude proglasena nacionalnim herojem kao zena koja nije "sudila ni po babu ni po stricevima", ali jasno je meni da takvi tebi ne odgovaraju.
U uslovima kad su se Dos i Radikali borili za prevlast, samo poslednji šljam može da napada Dos.

Jedan od takvih aktivista bila je i Verica Barać, neka je Alah potopi u Vatru.
 
Srbija će u jednom trenutku morati da odluči između perspektive u EU i ruskog prijateljstva, smatra bivši nemački ministar odbrane Karlo Teodor Gutenberg.

On je za B92 rekao da je na Srbiji da donese odluku da li će ili neće uvesti sankcije Rusiji ukoliko Brisel to traži.


- Ne moram davati nikakve savete Srbiji. To je odluka koju Srbija mora da donese. Ako ništa drugo, ako vi odlučite da se približite EU, što je takođe cilj koji nailazi na punu podršku, i postoji važan korak koji mora napraviti da biste tražili pristup EU. Tako da ako EU donosi odluke, koje su povezane sa vrednostima EU, u jednom trenutku ćete morati da odlučite da li su te vrednosti bitnije od prijateljstava - rekao je Gutenberg.

Govoreći o Južnom toku, on je istakao da je potrebno naći više opcija za budućnost sospstvene zemlje.

- Ako pogledamo nekoliko neuspelih pokušaja, setio sam se Nabuka, setio sam se Južnog toka sada, naravno, ali, ako pogledamo iz neke šire perspektive, vidim da u današnjem vremenu, sa svim geopolitickim tenzijama, kojih neće biti manje u godinama koje dolaze definitivno ima smisla tražiti druge opcije, a ne zavisiti samo od jednog partnera. To ne znaci izbaciti jednog partnera, već naći više opcija za budućnost sospstvene zemlje. I zato bih ja odobrio i podvukao sve sto sam rekao, i mislim da Srbija takođe treba da traži nove prilike - istakao je Gutenberg.


RUSIJA NARAVNO!

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/5...r-odbrane-Srbija-sama-da-odluci-EU-ili-Rusija



~~~

Totalitarizam traži ili / ili !!

Neka smanje doživljaj ako hoće da imperija traje !
 
Verica Barać je pokušala da zaustavi evrointegracije, ali je Smrt sprečila u tom hobiju.

I Srbija je pokušala da spreči zločinačko udruživanje neoliberala i liberalnih fašista, pa je smrt sprečila !

Azija je nešto iz toga naučila

Bar se priprmila !

- - - - - - - - - -

Nemačka bi trebalo da pripazi da joj se ne ponavljaju greške koje je već plaćala.


Opet hoće Balkan

Drže nama predavanja, a oni ponavljaju iste greške !

Pljuc...:whistling:
 
Srbija bi morala da vodi politiku mira i stabilnosti u svetu, sto joj ne bi bilo tesko s obzirom da je svesrdno za to opredeljena kao i ugled kojim raspolaze..
dakle definitivno je doslo vreme da Srbija postane FAKTOR mira i stabilnosti u svetu i da i ona konacno pocne nesto da se pita.

Molim lepo. Mi smo za civilizaciju a ne za budjenje divljackih nagona...
 
Poslednja izmena:
Све, све, ал' где ископа Хрушчова Јагуаре? Хајде убаци и Верицу Бараћ па да пост добије пуни јагуарски смисао.

То што има реп не значи да је Јагуар - него Силвестер који прди......:p


Silvester (The Sylveser and Tweety)
 
Poslednja izmena:

Back
Top