Humanost i saosecanje prema zlim ljudima?

Da li bi ste spasili zivot zloj osobi tj. osobi koja je pocinila neki zlocin?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Treba izvući i lošeg iz nevolje!
Ne toliko zbog njega,već zbog kategoričkog moralnog imperativa!
Naime,tvoj stav da je činjenje dobrih stvari-opšti društveni stav-pravilo,
ne trpi izuzetke!
Ovo je vidljivo iz činjenice da loše činjenje ili nečinjenje prema lošem ne donosi ništa dobro ikome!
A činjenje dobra lošemu,bar održava opšti stav da je dobro činjenje moralno,a posebno što
te čini dobrim čovekom ,nesklonim zlu!
 
pametniji popusta zato pametniji gubi

tako i dobar pomaze pa kasnije izgubi

a tek kad vidim naslov u novinama * oprostila ubici svog sina* ili neki slican smuci mi se sve.kako neko moze biti tolika dijabola.


Problem je sto su vecina ljudi slabi i ne koriste mozak kad se tako nesto desi, onda se nadje neka budaletina koja im naprica o drustveno prihvatljivom moralnom ponasanju, i eto- oproste i najvecem zlocincu.
 
Znas kako,ljudi su prevrtljivi i ne znaju sta hoce.Dok je neka bitanga ziva,svi ga ogovaraju i pljuju,a kad crkne,e onda kazu - jadnicak :roll: Ili ono "o mrtvima sve najbolje". E ne moze tako!Ako je neko celog veka cinio zlodela,za njega se ne moze reci najbolje,cak ni kada je mrtav.Ziveo ko bitanga,crko kao bitanga.Takvima se treba posrati na grob,sto bolje da se zadjubre,ne bi li ih zemlja bolje svarila.

- - - - - - - - - -

Onaj ko spasava zivot nekoj zloj osobi i izvrsi humanost prema njoj,veci je zlocinac od nje same!
 
A ja se radujem kad cujem da je neki zlotvor crko.Al bukvalno,ponese me neka euforija :) Valjda zato sto se drzim neke moje logike,da svako zlo treba da ode u ilovacu,da ne smrdi po svetu i zagadjuje okolinu.

Ispravno razmisljanje, svako ko misli suprotno trebalo bi da se zapita sta nije u redu

Znas kako,ljudi su prevrtljivi i ne znaju sta hoce.Dok je neka bitanga ziva,svi ga ogovaraju i pljuju,a kad crkne,e onda kazu - jadnicak :roll: Ili ono "o mrtvima sve najbolje". E ne moze tako!Ako je neko celog veka cinio zlodela,za njega se ne moze reci najbolje,cak ni kada je mrtav.Ziveo ko bitanga,crko kao bitanga.Takvima se treba posrati na grob,sto bolje da se zadjubre,ne bi li ih zemlja bolje svarila.

- - - - - - - - - -

Onaj ko spasava zivot nekoj zloj osobi i izvrsi humanost prema njoj,veci je zlocinac od nje same!

C,c,c...kojeg ste se vas dvojica jeda nakupili...
Potražite blagost u dušama vašim...:lol:
 
Humanost je prema "čovečijem" delu čoveka,
saosećanje prema nečemu što smo prepoznali kao slabost koju i sami imamo,
ali odgojeni smo u svetu gde se pokvaren zub popravlja ako može,
ako ne - vadimo ga !

Dakle,
smrtna kazna,
eutanazija,
osveta ..

To su sve prirodne stvari,
i izvršićemo ih čim dođemo u priliku ! :cool:
 
Znas kako,ljudi su prevrtljivi i ne znaju sta hoce.Dok je neka bitanga ziva,svi ga ogovaraju i pljuju,a kad crkne,e onda kazu - jadnicak :roll: Ili ono "o mrtvima sve najbolje". E ne moze tako!Ako je neko celog veka cinio zlodela,za njega se ne moze reci najbolje,cak ni kada je mrtav.Ziveo ko bitanga,crko kao bitanga.Takvima se treba posrati na grob,sto bolje da se zadjubre,ne bi li ih zemlja bolje svarila.

- - - - - - - - - -

Onaj ko spasava zivot nekoj zloj osobi i izvrsi humanost prema njoj,veci je zlocinac od nje same!

Ljudi se ne rađaju kao zli.
Nepravilan razvoj ličnosti (najčešće krivicom roditelja) to odlučuje.
Ne bih se baš složio ni sa podelom "dobri i zli", više "svesni i nesvesni".
Šta je sa ljudima koji se iz ratova nisu vratili sasvim svesni. Jedan čovek tvrdi da je u Bosni video decu nabijanu na kolac. U očima mu se vidi da bi mogao prerezati čoveku vrat reckastim nožem. Činio je zlodela posle rata. Kažu da je bio dobar čovek pre.
Ko je tu zla osoba?
Oni što su ga prisilili da ide u rat, on, njegovi roditelji ili neko drugi?
Sve bi ih trebalo pobiti, zar ne?

Da li si se zapitao ikad, zašto neko čini "zlo" kako to ti nazivaš, tj da li je on svestan da je to što čini zlo. I koji je razlog tom činjenju?

Što se tiče davanja krvi takvoj osobi, ne bih mogao ako jedirektno meni zlo naneto. Mislim da bih u ostalim slučajevima dao.
 
Ljudi se ne rađaju kao zli.
Nepravilan razvoj ličnosti (najčešće krivicom roditelja) to odlučuje.
Ne bih se baš složio ni sa podelom "dobri i zli", više "svesni i nesvesni".
Šta je sa ljudima koji se iz ratova nisu vratili sasvim svesni. Jedan čovek tvrdi da je u Bosni video decu nabijanu na kolac. U očima mu se vidi da bi mogao prerezati čoveku vrat reckastim nožem. Činio je zlodela posle rata. Kažu da je bio dobar čovek pre.
Ko je tu zla osoba?
Oni što su ga prisilili da ide u rat, on, njegovi roditelji ili neko drugi?
Sve bi ih trebalo pobiti, zar ne?

Da li si se zapitao ikad, zašto neko čini "zlo" kako to ti nazivaš, tj da li je on svestan da je to što čini zlo. I koji je razlog tom činjenju?

Što se tiče davanja krvi takvoj osobi, ne bih mogao ako jedirektno meni zlo naneto. Mislim da bih u ostalim slučajevima dao.

To nema nikakve veze sto je bio u ratu.Od 1941-1945 svi su bili u ratu i svasta se vidjalo,pa nisu svi uzeli nozeve da se kolju.Taj tvoj je neka labilna osoba,dovoljno mu je bilo da vidi mrtvu kokosku da bi skrenuo.Svaki koji se nije normalan vratio sa ratista,nije ni pre toga bio bas sasvim normalan.Nekima samo malo fali da im se aktivira ludilo u glavi.
Da,mislim da je svako svestan svog zlocina.I svako ko govori da je nesvesno to uradio - laze.Lazu,jer misle da ce im neuracunljivost ublaziti kaznu.
 
To nema nikakve veze sto je bio u ratu.Od 1941-1945 svi su bili u ratu i svasta se vidjalo,pa nisu svi uzeli nozeve da se kolju.Taj tvoj je neka labilna osoba,dovoljno mu je bilo da vidi mrtvu kokosku da bi skrenuo.Svaki koji se nije normalan vratio sa ratista,nije ni pre toga bio bas sasvim normalan.Nekima samo malo fali da im se aktivira ludilo u glavi.
Da,mislim da je svako svestan svog zlocina.I svako ko govori da je nesvesno to uradio - laze.Lazu,jer misle da ce im neuracunljivost ublaziti kaznu.

To nije moj. Fikcija. Izmišljena priča.
Labilna koliko i svi.
Koju kaznu ti ublažuješ želeći drugima zlo?
Zašto misliš da je to što bi ti učinio pravedno? Ko je tebe proglasio bilo čijim sudbonošom? Ili si samoproklamovani pravednik.

Razmisli o tom jedu i mržnji koju izbacuješ.
 
To nije moj. Fikcija. Izmišljena priča.
Labilna koliko i svi.
Koju kaznu ti ublažuješ želeći drugima zlo?
Zašto misliš da je to što bi ti učinio pravedno? Ko je tebe proglasio bilo čijim sudbonošom? Ili si samoproklamovani pravednik.

Razmisli o tom jedu i mržnji koju izbacuješ.

Imam prava da volim i da mrzim koga ja hocu.Normalno je da mrzim narkomane,alkoholicare,prevarante,lopove,ubice NEVINIH (sem da nisu iz nehata,to moze da se desi), nasilnike,kockare,raspikuce...
Po tvome,ajde da ukinemo sudove,zatvore,da ukinemo smrtne kazne u svetu i da pustimo sav sljam da radi ono sta hoce.
To da li sam neciji sudbonosa,ili ne,nece se saznati do tog momenta kada cu mozda i presuditi nekom,ne bi li spasio sopstveni zivot,ako mi je ugrozen od njegove strane.To se najbolje vidi u ratovima.Hoces li biti dobar i pustiti protivnika da te ubije?Ja imam rezon - bolje ja njega,nego on mene.Jer za druge ne znam kakvi su,za sebe bar znam ko sam i kakav sam.
Jel se secas onog coveka sto je ubio narkomana,kad mu je ovaj provaljivao stan?Pa bolje da ubije goovno,nego da ovaj njemu ubije zenu,dete,pa i njega.Covek nikad nije imao mrlju u zakonu,a ova narkomancina vise krivicnih dela,no kose na glavi.Za mene je to pravda,kad neko ko nikad nije imao mrlju,ubije teskog prestupnika i visestrukog povratnika iz zatvora.Pa sta ces bolje od toga?Jedna gnjida manje na svetu.
 
Drugo,nisam labilan za neke stvari.Recimo vidjam cesto pregazene ljude po putu...moja majka bi recimo,zaplakala kad bi nesto tako videla.Meni svejedno,nije mi rod ni prijatelj.A i da jeste,pa sta cu,ne mogu da ga vratim u zive,kolko god ja otisao u aut zbog toga.Postao sam nesto ravnodusan za te stvari,a zasto - ne znam.
 
Ja mislim da nemas rezon vec mnogo mrznje. Isto imas i pravo da ne mrzis nikog. Pa ga ne koristis. Mrznja nije normalan osecaj. Nisam ja za ukidanje bilo cega ali ti jesi, jer tebi ne treba sud da dokaze neciju krivicu, ti bi mu presudio sam.
Ratovi se i zbivaju zbog takvih, lako vam je prodati razlog da mrzite drugu naciju, drugu veru itd.. Uvek se seti da i medju tim tvojim "neprijateljima" postoji neko ko misli kao i ti. Bolje on tebe da ubije nego ti njega. Kakve to veze ima sa zlom? Covek zaslepljnjem mrznjom nije sposoban da sagleda jasno bilo sta.
Narkomanija je bolest odavno, i to izleciva. To sto je visestruki povratnik vise govori o nasem kaznenom sistemu nego o narkomanu. No, to nije tema.
Uzmimo pretpostavku da je taj narkoman odrastao bez ljubavi, tj u mrznji, gde su mu se roditelji mrzeli nisu umeli da iskazu nikakve druge emocije itd... Mislis li da je moguce da je narkoman odrastao u takvoj porodici?
Osetio se nevoljenim pobegao u iluzioni svet droge, tu nasao devojku osetio ljubav po prvi put, voleo, bio voljen... Droga ucinila da radi to sto radi i gotovo.... Da li je moguc ovaj scenario po tebi?

Ne branim ja nikoga, i ja bih verovatno zastitio porodicu u tom trenutku svim sredstvima, ali iskreno, vise bih se plasio ljudi zadojenih mrznjom nego narkomana. Lakse je odvici se od droge.

Imas pravo da volis i mrzis koga god hoces, ali pravo da sprovodis sopstvenu pravdu nemas. Niti ces imati. Ali izgleda si ubedjen da imas.

- - - - - - - - - -

Drugo,nisam labilan za neke stvari.Recimo vidjam cesto pregazene ljude po putu...moja majka bi recimo,zaplakala kad bi nesto tako videla.Meni svejedno,nije mi rod ni prijatelj.A i da jeste,pa sta cu,ne mogu da ga vratim u zive,kolko god ja otisao u aut zbog toga.Postao sam nesto ravnodusan za te stvari,a zasto - ne znam.

O ovom boldovanom popricaj sa nekim strucnijim od ljudi na forumu, to ti najtoplije savetujem
 
Poslednja izmena:
Cuo sam nesto (ne znam koliko je istorijski tacno, ali zarad teme pretpostavimo da jeste), da je u toku prvog svetskog rata jedan od vojnika nasao ranjenog Nemca, vec je bio ranjen i on se sazalio i nije mogao da mu presudi na licu mesta, iako su bili na neprijateljskim stranama, jednostavno nije bilo ljudski i pustio ga je da pobegne. E sad, ispostavilo se da je taj ranjeni Nemac bio Hitler. Opet, koliko je istorijski tacno ne znam a i nije bitno za razvoj teme.

Zamislimo sada situaciju da ste vi dobrovoljni davalac krvi. Dosli ste u zavod da ucinite humano delo, spasete nekome zivot, spremni ste za proceduru vadjenja krvi, utvrdjeno vam je da ste neka grupa, a onda od medicinskog osoblja nacujete da im bas hitno treba ta vasa grupa jer imaju pacijenta koji je povredjen i koji ce bez vase krvi umreti. Pacijent je neka zla osoba, moze biti ubica, silovatelj, kriminalac koji je prodavao drogu deci u osnovnoj, bahati vozac koji je pijan sa 150 udario u kombi i ubio 5-oro dece ili sta vec. Njegov zivot je u vasim rukama.

Medicinski radnik pita da li ste sigurni i spremni da date krv (a znate kome ide i ciji ce zivot spasiti). Sta je vas odgovor i zasto? Ostajete li humani i nesebicni do kraja ili ne?
Pomoći monstrumu da preživi kako bi opet u nekoj budućnosti činio zverstva :eek: Morbidno :aha:
 
Ja mislim da nemas rezon vec mnogo mrznje. Isto imas i pravo da ne mrzis nikog. Pa ga ne koristis. Mrznja nije normalan osecaj. Nisam ja za ukidanje bilo cega ali ti jesi, jer tebi ne treba sud da dokaze neciju krivicu, ti bi mu presudio sam.
Ratovi se i zbivaju zbog takvih, lako vam je prodati razlog da mrzite drugu naciju, drugu veru itd.. Uvek se seti da i medju tim tvojim "neprijateljima" postoji neko ko misli kao i ti. Bolje on tebe da ubije nego ti njega. Kakve to veze ima sa zlom? Covek zaslepljnjem mrznjom nije sposoban da sagleda jasno bilo sta.
Narkomanija je bolest odavno, i to izleciva. To sto je visestruki povratnik vise govori o nasem kaznenom sistemu nego o narkomanu. No, to nije tema.
Uzmimo pretpostavku da je taj narkoman odrastao bez ljubavi, tj u mrznji, gde su mu se roditelji mrzeli nisu umeli da iskazu nikakve druge emocije itd... Mislis li da je moguce da je narkoman odrastao u takvoj porodici?
Osetio se nevoljenim pobegao u iluzioni svet droge, tu nasao devojku osetio ljubav po prvi put, voleo, bio voljen... Droga ucinila da radi to sto radi i gotovo.... Da li je moguc ovaj scenario po tebi?

Ne branim ja nikoga, i ja bih verovatno zastitio porodicu u tom trenutku svim sredstvima, ali iskreno, vise bih se plasio ljudi zadojenih mrznjom nego narkomana. Lakse je odvici se od droge.

Imas pravo da volis i mrzis koga god hoces, ali pravo da sprovodis sopstvenu pravdu nemas. Niti ces imati. Ali izgleda si ubedjen da imas.

- - - - - - - - - -



O ovom boldovanom popricaj sa nekim strucnijim od ljudi na forumu, to ti najtoplije savetujem

A kome je to sud presudio onako kako treba?Ovde sudovi necemu ne sluze,samo izazivaju zgrazavanje ljudi kada nekog poput Miladina Kovacevica oslobode,cak mu i plate kauciju od milion evra,zato sto je sin nekog kriminalca!Sudovi i jesu izmisljeni,da bi krimilalci,preko rupa u zakonu,izlazili na slobodu.Bolje je bilo vreme kad su postojali dzelati i giljotina,jer ovo danas je svet foliranja,gde vlada pravo jaceg i bogatijeg,a ne gde vlada bilo kakvo pravo.Hoce li sin Zeljka Mitrovica odgovarati za to sto je zgazio onu devojcicu i pobegao,pa naravno - nece!Jer on ima tatu koji ima para da kupi celu palatu pravde.Serete o nekoj pravdi i pravima,a ovo je zemlja Srbija,gde te neko iskasapi na ulici i odrobija za 2-3 godine.Jel to adekvatna kazna?Da li je time pravda zadovoljena?Mozda samo papiroloski,cisto da se radi formalnost odlezi minimalna kazna.Naravno da takvima treba presuditi,kratko i jasno.
Drugo - mrznja nije normalan osecaj,samo ako je usmerena ka skronmom i postenom coveku.Hostaplere ne mogu da volim,ja biram onog ko je zasluzio da mu posvetim paznju.
Trece - za narkomane opravdanja nema! Mali je procenat tih koje zivot nije mazio,pa su se dali u drogu,mnogo vise znam one koji su poprilicno imucniji od mene,pa su uplovili u taj svet.Ko utehu od loseg zivota potrazi u drogi i alkoholu,taj je svesno pogresnim putem krenuo.To nije bolest od prirode,vec sakacenje samog sebe.A to je ravno samoubistvu.
Mene niko nema potrebe da se plasi,ja ne ujedam.
 
Poslednja izmena:
I da dodam - narkoman se ne postaje zbog siromastva,to je velika zabluda!Narkoman se postaje zbog mangupiranja i dokazivanja.U mom odelenju u srednjoj skoli,od 30 ucenika,cak njih 27 su duvali vutru na velikom odmoru!Samo nas trojica nismo.Govorim o Saobracajnoj skoli u Zemunu.Jel moguce da je sve njih zivot tolko pregazio,pa su se tako mladjani razocarali u njega?Neki na vreme i prekinu,al neki se i uzive,pa idu dalje..treba im nesto jace od vutre,da bi preprodili zivotne probleme.

- - - - - - - - - -

Pomoći monstrumu da preživi kako bi opet u nekoj budućnosti činio zverstva :eek: Morbidno :aha:

I saucesnistvo u zlocinu!
 
A kome je to sud presudio onako kako treba?Ovde sudovi necemu ne sluze,samo izazivaju zgrazavanje ljudi kada nekog poput Miladina Kovacevica oslobode,cak mu i plate kauciju od milion evra,zato sto je sin nekog kriminalca!Ovo je svet gde vlada pravo jaceg i bogatijeg,a ne gde vlada bilo kakvo pravo.Hoce li sin Zeljka Mitrovica odgovarati za to sto je zgazio onu devojcicu i pobegao,pa naravno - nece!Jer on ima tatu koji ima para da kupi celu palatu pravde.Serete o nekoj pravdi i pravima,a ovo je zemlja Srbija,gde te neko iskasapi na ulici i odrobija za 2-3 godine.Jel to adekvatna kazna?Da li je time pravda zadovoljena?Mozda samo papiroloski,cisto da se radi formalnost odlezi minimalna kazna.Naravno da takvima treba presuditi,kratko i jasno.
Drugo - mrznja nije normalan osecaj,samo ako je usmerena ka skronmom i postenom coveku.Hostaplere ne mogu da volim,ja biram onog ko je zasluzio da mu posvetim paznju.
Trece - za narkomane opravdanja nema! Mali je procenat tih koje zivot nije mazio,pa su se dali u drogu,mnogo vise znam one koji su poprilicno imucniji od mene,pa su uplovili u taj svet.Ko utehu od loseg zivota potrazi u drogi i alkoholu,taj je svesno pogresnim putem krenuo.To nije bolest od prirode,vec sakacenje samog sebe.A to je ravno samoubistvu.
Mene niko nema potrebe da se plasi,ja ne ujedam.

Oke, ja neosporavam tvrdnju da je sistem loš? Ali zašto si ubedjen da je tvoj dobar? Cinjenem zla ispravljaš zlo, je l? Po kome si ti ubistvom nekog učinio plemenito delo?
Ljudi trebaju poći od sebe jer jedino mogu sebe promeniti. Šta bi menjao ti? Zakon? Zašto onda nisi među zakonodavcima pa ga menjao i borio se za ispravne kazne?
Ja verujem da sin onog Mitrovića ne moze mirno zaspati. A ako moze onda je neki izopaceni um koji je kaznjen sam po sebi ceo zivot.
Mrznja nije normalan osecaj ni prema kome. Ni Hrvat ni Albanac, ni narkoman. Ti narkomani koje pominješ a koji su imućniji ni njihova krivica nije apsolutna. Uglavnom roditelji koji su zbog opterećenosti poslom zaboravili da trebaju formirati jednu ličnost, jedno malo stvorenje, usmeriti i naučiti mnogo čemu. Ili su i roditelji kriminalci što ih opet ne izuzima od odgovornosti.

Ti meni i dalje nisi objasnio zaštoje taj tvoj sistem jedini pravedan? Po cemu si ti taj koji ima pravo da presuđije bilo šta?
 
A ko je onda taj ko ima prava da presudjuje,u zemlji gde su sve sudije prodane?Neko mora,zar ne?Ne trebam ja da sudim,ako ta mala,sto je pregazena ima oca,taj treba da mu presudi.Metak i kraj - tvoj sin je ubio moju cerku i pobegao,ja sam njega.I da ode na robiju,pa sta?Bar bi mu srce bilo na mestu.
Ja nisam ucio za sudiju,ali valjda treba imati bar malo etike.Skoro nisam cuo da je neko ovde u Srbiji adekvatno osudjen za neki zlocin,ili lopovluk.Onaj sin kriminalca,sto je ubio dvoje ljudi u kafani,osudjen na 5 godina.Onaj klinac ubio drugog,zbog pljuvanja na fejsbuku je osudjen na samo 4 godine.Je li to po tebi neka pravda?Sudovi su zalud izmisljeni,oni su samo napravljeni da bi se zlikovci i kriminalci nepravedno,ali legalno oslobadjali svoje krivice.I onda kaze - ja sam cist pred bogom,jer sam odrobijao!Zar ne vidis da je ceo sistem tako osmisljen..
 
Poslednja izmena:
Cuo sam nesto (ne znam koliko je istorijski tacno, ali zarad teme pretpostavimo da jeste), da je u toku prvog svetskog rata jedan od vojnika nasao ranjenog Nemca, vec je bio ranjen i on se sazalio i nije mogao da mu presudi na licu mesta, iako su bili na neprijateljskim stranama, jednostavno nije bilo ljudski i pustio ga je da pobegne. E sad, ispostavilo se da je taj ranjeni Nemac bio Hitler. Opet, koliko je istorijski tacno ne znam a i nije bitno za razvoj teme.

Zamislimo sada situaciju da ste vi dobrovoljni davalac krvi. Dosli ste u zavod da ucinite humano delo, spasete nekome zivot, spremni ste za proceduru vadjenja krvi, utvrdjeno vam je da ste neka grupa, a onda od medicinskog osoblja nacujete da im bas hitno treba ta vasa grupa jer imaju pacijenta koji je povredjen i koji ce bez vase krvi umreti. Pacijent je neka zla osoba, moze biti ubica, silovatelj, kriminalac koji je prodavao drogu deci u osnovnoj, bahati vozac koji je pijan sa 150 udario u kombi i ubio 5-oro dece ili sta vec. Njegov zivot je u vasim rukama.

Medicinski radnik pita da li ste sigurni i spremni da date krv (a znate kome ide i ciji ce zivot spasiti). Sta je vas odgovor i zasto? Ostajete li humani i nesebicni do kraja ili ne?
ne, bez trunke sazaljenja.
ranije bih isto tako bez trunke razmisljanja dala, ali sam u medjuvremenu naucila da pravda ne postoji i da niko ne stiti zrtve a da krivci uvek nekako dobiju bolji tretman od zrtvi i izvuku se jer ih sistem stiti jer "avaj, necemo mi biti isti kao oni". hocemo. oko za oko, zub za zub. pocinilac strasnog zlocina, koji se dogodio kao svesna odluka a ne iz nehata, apsolutno ne zasluzuje trunku samilosti i razumevanja. taj koji je nekoga preklao, silovao, mucio do smrti - radio je to svesno i znajuci koje posledice mogu da budu. a posledice treba da budu takve da otplati ono zlo koje je naneo onome za koje se yebe vecini drzava na svetu da ih stave pod svoju zastitu. izuzetak mentalno bolesne osobe. sve manje verujem u pravni sistem drzava, za neke slucajeve bi trebalo da se formira gradjanska policija i preki sud i kraj price.
 

Back
Top