Posao socijalnog radnika u domu za nezbrinutu decu

Mora

Početnik
Poruka
33
Interesuje me koji je tačno posao socijalnog radnika koji radi u domu za nezbrinutu decu ili u školi...
Volela bih da znam baš kako izgleda jedan njegov radni dan. Pozitivne i negativne strane tog posla itd. :)

Ako ima nekog ko se bavi tačno time, bilo bi najbolje da mi on odgovori. :) Sve što sam našla na internetu je previše uopšteno, a mene zanima konkretno ovakav vid rada.

Hvala unapred :)
 
niko od nas ne radi na takvom mestu.

negativna strana je da radnik radi za državu i ograničen je što se tiče pomaganja, a i mladi nemaju poverenje u starije, dakle, sa decom treba da rade mladi socijalni radnici.

ne vidim nikakvu pozitivnu stranu, kao što rekoh, prvo mora da postoji poverenje, a kao što znaš, mladi gledaju starije kao babaroge koje im svašta zabranjuju i kriju od matorih šta rade.
ako duvaju lepak, sigurno neće tebi da kažu. a vala i beže iz domova za nezbrinutu decu, tako da vaspitači verovatno koriste palicu.

što se tiče škole, malo je drugačije, malo su mirniji i ne duvaju lepak u tolikoj količini, ali svakako postoji barijera izmedju mladih i starih. tako da se sve svodi na oficijelni razgovor a onda oni rade ono sto nece tebi da pricaju.
 

Back
Top