Zasto jugosloveni zale za Jugoslavijom i busaju se u prsa?

iamaphoney

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.457
Kad nisu glasali za jedinu pravu jugoslovensu,evropsku i demokratsku opciju-savez reformskih snaga Ante Markovica,na prvim demokratskim izborima..zasto se danas javljaju jugonostalgicari kada su ubedljivom vecinom u skoro svim republikama glas dali nacionalnim strankama i time ubedljivo porazili opciju gradjanske jugoslavije koju je imao sada vec pokojni poslednji YU premijer,tada predsednik SIV-a.. ovo je pitanje za sve one koji se izjasnjavaju kao jugosloveni,a koji su bili u mogucnosti da ucestvuju na tim izborima, i za one koji to nisu..da li je 1990 i bilo jugoslovena uopste da bi glasali za Antu Markovica

- - - - - - - - - -

 
Jugosloven zali za SFRJ zbog postovanja i pristojnosti koje je bilo ukazivano coveku.

zasto onda nisu glasali za Markovica,nisu vise zeleli postovanje i pristojnost?

- - - - - - - - - -

ovo je tema o krahu ideje o modernoj i reformisanoj gradjanskoj jugoslovenskoj ideji u perodu 89/90..prosto je nelogicno da je u to vreme Markovic bio najpopularniji politicar a na izborima mu svi svi svi okrenu ledja,jesu li balkanci izuzev slovenaca stvarno marva... slovenci su taj plan o samostalnosti zacrtali odavno pre markovica,pa im se ne moze zameriti znali su sta ce i kako ce.
 
Slazem se sa ovim.

Rambo je kratko i jasno objasnio, sve sto je lepo kratko traje. Iako je bilo pogresnih odluka, ipak u celini je nesto najbolje sto se desilo svim ex ju republikama. Pa mi smo jos 50-60ih bili Evropa za ove evropejce danas.

Mda... Malo se ubijalo i pljackalo, posle oslobodjenja/"oslobodjenja", ali sta je to - pogotovu za ubijene - njima je svakako bilo i ostalo svejedno...
 
Poslednja izmena:
Ti treba da se lecis.

- - - - - - - - - -

Ponekad se stvarno zapitam da li su jugosloveni neka gmo vrsta retarda,kakvo postovanje,tada nisi ni imao identitet da bi te neko kao takvog postovao.
Baš me interesuje koliko imaš godina i da li uopšte znaš nešto o životu u bivšoj Jugoslaviji ?
Mislim da nemaš pojma jel inače ne bi pisala o nedostatku identiteta . Postoji nacionalno i nadnacionalno
pa možeš biti i Srbin i Jugosloven u isto vrijeme kao što možeš biti i Srbin i Evropljanin .
Ja sam se osjećao i Slavoncem i Srbinom i Jugoslavenom i Evropljaninom . Prekomplikovano ?
 
Лако је шта кажу Њемци и Галоа, ево шта каже графикон економије... Такозвана "југославија" јача од Албаније и Румуније, ту неђе са Булгаријом, Хунгаријом и Полском, а слабија од Чешке и Ист. Њемачке.

Eastern_bloc_economies_GDP_1990.jpg


- - - - - - - - - -

Baš me interesuje koliko imaš godina i da li uopšte znaš nešto o životu u bivšoj Jugoslaviji ?

Имам довољно година.:roll: Мој ћаћа је почетком седамдесетих за пар година у Норвешкој зарадио колко не би у сфрјоту ни за стотину, да је само радио и ништа више осим тога.

- - - - - - - - - -

Kad nisu glasali za jedinu pravu jugoslovensu,evropsku i demokratsku opciju-savez reformskih snaga Ante Markovica,na prvim demokratskim izborima..zasto se danas javljaju jugonostalgicari kada su ubedljivom vecinom u skoro svim republikama glas dali nacionalnim strankama i time ubedljivo porazili opciju gradjanske jugoslavije koju je imao sada vec pokojni poslednji YU premijer,tada predsednik SIV-a.. ovo je pitanje za sve one koji se izjasnjavaju kao jugosloveni,a koji su bili u mogucnosti da ucestvuju na tim izborima, i za one koji to nisu..da li je 1990 i bilo jugoslovena uopste da bi glasali za Antu Markovica

Немогућа мисија. И да су сви "југословени" одреда гласали за А. Марковића. Превише проблема да би била могућа трансформација.... И један појединац јако тешко мјења поједине навике, а камоли нека земља, а ту је боме требало све промијенити...
Како је немогуће појединцу да се сав промијени, као већ формирано лице, тако је још ,мање могуће за једну земљу са таквим насљеђем ђе је све било наопако насађено.
 
gluposti,da su se stvarno osecali jugoslovenima to ih ne bi pokolebalo,argumenti na nivou 10god deteta,popovi i nacionalisti krivi sto niste glasali za Markovica hahah

Jugoslovenima su se smatrali samo Srbi što može da se vidi i po tadašnjim klubovima gastarbajtera u Nemačkoj i drugim zemljama gde je bilo gastarbajtera..Klubovi sa prefiksom - jugoslovenski okupljali su praktično samo Srbe dok su Hrvati imali svoje,Makedonci svoje....
 
Poslednja izmena:
Jugoslovenima su se smatrali samo Srbi što može da se vidi i po tadašnjim klubovima gastarbajtera u Nemačkoj i drugim zemljama gde je bilo gastarbajtera..Klubovi sa prefiksom - jugoslovenski okupljali su praktično samo Srbe dok su Hrvati imali svoje,Makedonci svoje....

И шта то значи?
Кад неко не зна ни ко је ни шта је, нит је начисто са тиме?

Зато данас у Америци, по задњем попису, од три Србина, тек је један Србин... Друга двојица су се изјаснили као "југословени"! 2011. !!!! За Риплија.., Вјеровали или не...

И онда 1991. кад су укинути југо клубови, шпијунска гњезда смрада и смутње међу Србима у емиграцији 50 година... Сав "југословен" је нагрнуо у српске клубове, српске цркве и српске организаиције... све док и њих нијесу загадили и засмрдили...
 
Poslednja izmena:
Baš me interesuje koliko imaš godina i da li uopšte znaš nešto o životu u bivšoj Jugoslaviji ?
Mislim da nemaš pojma jel inače ne bi pisala o nedostatku identiteta . Postoji nacionalno i nadnacionalno
pa možeš biti i Srbin i Jugosloven u isto vrijeme kao što možeš biti i Srbin i Evropljanin .
Ja sam se osjećao i Slavoncem i Srbinom i Jugoslavenom i Evropljaninom . Prekomplikovano ?

Znam,i previse i sto je najvaznije nisam ispranog mozga kao svi jugosloveni,tj bivsi srbi,nego gledam onako kako stvari stoje i nevolim te samoobmane.
 
Baš me interesuje koliko imaš godina i da li uopšte znaš nešto o životu u bivšoj Jugoslaviji ?
Mislim da nemaš pojma jel inače ne bi pisala o nedostatku identiteta . Postoji nacionalno i nadnacionalno
pa možeš biti i Srbin i Jugosloven u isto vrijeme kao što možeš biti i Srbin i Evropljanin .
Ja sam se osjećao i Slavoncem i Srbinom i Jugoslavenom i Evropljaninom . Prekomplikovano ?

Da... Taj zivot je bio iluzija. Na kraju bi svakako pukao taj balon od sapunice i to ne zbog toga ko se kako "osecao", vec zato sto je bila neodrziva ekonomija, kako su je zamislili i sprovodili bivsi robijasi, a potom ubice i lopovi.
 
Zašto krvni Jugovići žale za Jugom ?
Hehe ...

Zato što su izgubili zemlju, državu, poštovanje, sve bre !

A zašto su izgubili ?
Zato što kad je bila mobilizacija za spas SFRJ
ja se odazvao !
A Srbin sam !
A Jugosloveni se posakrivali !!! :eek:

Njihov plan je bio sledeći :
Napraviti frku,
pustiti Srbe i Hrvate jedne na druge da se ispoubijaju,
zatim ostati jedini i najbrojniji narod.

Kako su se zaebali !

Kad smo se našli na ratištu,
naravno da smo mi Srbi, Hrvati, Muslije,
shvatili igru.

lukavo se nasmešili jedni drugima,
namignuli,
i podelili Jugu na sastavne delove !

Dokaz za ovo je neoboriv :

Ko god se borio - dobio je državu !

Jugovići se nisu borili
( iako smo svi za njih navijali )
pa nisu dobili ništa !
 
Kad nisu glasali za jedinu pravu jugoslovensu,evropsku i demokratsku opciju-savez reformskih snaga Ante Markovica,na prvim demokratskim izborima..zasto se danas javljaju jugonostalgicari kada su ubedljivom vecinom u skoro svim republikama glas dali nacionalnim strankama i time ubedljivo porazili opciju gradjanske jugoslavije koju je imao sada vec pokojni poslednji YU premijer,tada predsednik SIV-a.. ovo je pitanje za sve one koji se izjasnjavaju kao jugosloveni,a koji su bili u mogucnosti da ucestvuju na tim izborima, i za one koji to nisu..da li je 1990 i bilo jugoslovena uopste da bi glasali za Antu Markovica

Anto je bio - SUPER!

Da je on ostao Jugoslavija bi danas bila kao Belgija.

Ali, nacionalni KONJI rastrgose drzavu....

Sada imaju banana drzave koje svako sutira kako zazeli.

- - - - - - - - - -

Da... Taj zivot je bio iluzija. Na kraju bi svakako pukao taj balon od sapunice i to ne zbog toga ko se kako "osecao", vec zato sto je bila neodrziva ekonomija, kako su je zamislili i sprovodili bivsi robijasi, a potom ubice i lopovi.

Danas u Srbiji MNOGO; MNOGO GORI vode drzavu!

- - - - - - - - - -

Jugoslovenima su se smatrali samo Srbi što može da se vidi i po tadašnjim klubovima gastarbajtera u Nemačkoj i drugim zemljama gde je bilo gastarbajtera..Klubovi sa prefiksom - jugoslovenski okupljali su praktično samo Srbe dok su Hrvati imali svoje,Makedonci svoje....

A sta to znaci?

Da je Jugoslavija najvise DALA bas Srbima....

- - - - - - - - - -

И шта то значи?
Кад неко не зна ни ко је ни шта је, нит је начисто са тиме?

Зато данас у Америци, по задњем попису, од три Србина, тек је један Србин... Друга двојица су се изјаснили као "југословени"! 2011. !!!! За Риплија.., Вјеровали или не...

И онда 1991. кад су укинути југо клубови, шпијунска гњезда смрада и смутње међу Србима у емиграцији 50 година... Сав "југословен" је нагрнуо у српске клубове, српске цркве и српске организаиције... све док и њих нијесу загадили и засмрдили...

Ja se uvek izjasnjavam kao Jugosloven.

Necu da ako kazem da sam Srbin me pitaju: "Jesi li i ti ucestvovao u zlocinu u Srebvrenici!?"
 
Ja se uvek izjasnjavam kao Jugosloven.

Necu da ako kazem da sam Srbin me pitaju: "Jesi li i ti ucestvovao u zlocinu u Srebvrenici!?"

За Сребреницу су шансе у промилима да неко знаде... Већина странаца нема појма ни ђе је Балкан а камоли Сребреница.
 
За Сребреницу су шансе у промилима да неко знаде... Већина странаца нема појма ни ђе је Балкан а камоли Сребреница.

Vecina je cula za rat u Jugoslaviji i tamo je najpoznatiji detalj koji je ostao u secanju strancima bio genocid u Srebrenici.

O tome su stranci pisali nedeljama, mesecima....

I danas po nekada napisuy nesto, okrivljujuci Srbe.
 

Back
Top