Zasto jugosloveni zale za Jugoslavijom i busaju se u prsa?

Није се распала ниједна Југославија.

Обе су срушене, свака на свој начин, али пресудно од спољашњег фактора.

Мајко свашта!
Оваке глупости је само могуће чути од Срба.

И да су сви "југословени" са пјесмом и цвијећем подржали рушење и "спољашњи фактор" - оба пута. А то што би ти као КАПО у ЛОГОРУ држала људе ПРОТИВ ЊИХОВЕ ВОЉЕ, то је већ твој лични проблем. Не ЈУГОСЛОВЕНИ те не воле и не желе живити ни с тобом нити близу тебе.
Утуви то у главу!

- - - - - - - - - -

Vecina je cula za rat u Jugoslaviji i tamo je najpoznatiji detalj koji je ostao u secanju strancima bio genocid u Srebrenici.

O tome su stranci pisali nedeljama, mesecima....

I danas po nekada napisuy nesto, okrivljujuci Srbe.

Сумњам.
Десило се од тад на десетине ратова и нови покоља.
Тако да то више нико и не памти...
И суд у Хагу је више спрдња свима...
Чак и они који по дружности и за паре тамо суде, раде то преко к.... и једва чекају да побјегну.
 
Мајко свашта!
Оваке глупости је само могуће чути од Срба.

И да су сви "југословени" са пјесмом и цвијећем подржали рушење и "спољашњи фактор" - оба пута. А то што би ти као КАПО у ЛОГОРУ држала људе ПРОТИВ ЊИХОВЕ ВОЉЕ, то је већ твој лични проблем. Не ЈУГОСЛОВЕНИ те не воле и не желе живити ни с тобом нити близу тебе.
Утуви то у главу!
.
То што се нервираш само је додатни доказ да сам у праву.

(Као и обично што сам).
 
То што се нервираш само је додатни доказ да сам у праву.

(Као и обично што сам).

Не нервирам се, него не могу вјеровати очима да је могуће нешто тако написати.

Чеси и Словаци су се два пута разишли, иако нијесу једни над другима вршили покоље. Нијесу могли заједно, не воле се и не желе бити заједно.
Исто тако Норвежани и Швеђани који су готово исти народ, али нијесу могли заједно никако и чим се пружила прилика оде свак својим путем.

А камоли "југо" пакао....:eek:
 
Та госпођа лупа.
Налупала се за десет људи...

Ti lupaš, kao i obično !
Nisi gledao njeno prvo gostovanje kod Marića !

Žena je fenomenalno oslikala stanje Juge i Srbije devedesetih !
Kako se donose odluke,
kako se kreće u rat,
kako se postaje Jezda, ili predsednik Republike SK, ili desna ruka načelnika generalštaba !

Pogledaj :

 
Каква је то елита била до 1941?
Она што се напљачкала 1914- ...?
Они што су продавали Српској војсци пјесак у брашну?
Или они што су их обували у опанке од картона?
Можда они што су куповали џебану која није прошла фабричко тестирање и није била за рат него за отпад?
Ту елиту???

Као да је Домановић писао о Страдији и Крадији на Марсу, а не ту на лицу мјеста (и то док је још како тако добро било).

- - - - - - - - - -

Ti lupaš, kao i obično !
Nisi gledao njeno prvo gostovanje kod Marića !

Žena je fenomenalno oslikala stanje Juge i Srbije devedesetih !
Kako se donose odluke,
kako se kreće u rat,
kako se postaje Jezda, ili predsednik Republike SK, ili desna ruka načelnika generalštaba !

Pogledaj :

Осликала је ништа.
И врабац на грани је знао да ће се сфрјот распасти првом добром приликом.
Не треба ту Добрилино лупање да се то види.
Само што Срби то нијесу хтјели да виде. Они су били Југословени који нијесу виђели даље од носа.
 
Зар смо ође да се сви у свему слажемо?
Зато и постоји дискусија да се дискутује.
Па и контрира.

Видиш за ме, који сам помно проучио тај проблем са сваке стране, је свака "југославија" - иста. И није ниједна "боља" од оне друге. То су све пропале инвестиције и колосални промашаји, који су нас у цивилизацијском нивоу свели на ниво Африке.
 
Зар смо ође да се сви у свему слажемо?
Зато и постоји дискусија да се дискутује.
Па и контрира.

Видиш за ме, који сам помно проучио тај проблем са сваке стране, је свака "југославија" - иста. И није ниједна "боља" од оне друге. То су све пропале инвестиције и колосални промашаји, који су нас у цивилизацијском нивоу свели на ниво Африке.

Mda... Samo sto su u Titovoj Jugoslaviji ubijali i krali - jes' da tebi to nije razlika ili je mala, ali ubijenima i njihovim porodicama i voljenima to nije...
 
И моји су робијали у Титиној и страдали за вријеме рата и посље рата.

То мени није само прича из новина или ко зна оклен, него стварна голгота кроз коју је прошао добар дио моје фамилије. Али - да није било "југославије" прије Титине, која је утабала стазе Титовцима, не би било ни онога посље.
А о томе како је мојима било довољно је рећи да је пола фамилије било у Енглеској и Америци а да је онај дио што је остао носио жиг ЧЕТНИШТВА. Да је један члан фамилије (дјете за вријеме рата) посље рата добио слом живаца као момак због тога јер ниђе посла за њега није било као сина четничког команданта (завршио факултет прије времена, нека врста математичког генија).
Два ђеда су се крили по Велебиту и Босанској Крајини... Прабаба и бабина старија сестра у затвору пола године због тога (а зар треба причати како је било робијати одма посље рата???). Итд. да не причам...

Моме је прађеду одузето имовине колко ја не би стека за пет живота. Исти је робијао у обе "југославије", ветеран Првог свј. рата, устаник 1941 и четник 1941-1944 .... Кад је било гласање "За Краља или за Тита" - ЈАВНО ЈЕ ГЛАСА (за разлику од многи великије Срба (сви јунаци ником поникоше)!
 

Back
Top