Autostoperski vodic kroz galaksiju

Зато што није будала и не своди јој свет на се, у се и пода се.
Зато ћеш скончати , а да ти нико ни воде неће донети.
:per:
:cepanje:
:tambalamba:

srednji-prsti-1.gif
 
Smoriste s tim ljubavnicama...ajmo nesto zanimljivije

Jeste li nekad stopirali i tako putovali bilo gde? Ili mozda skupljali stopere?
I kakove je vase misljenje o tome? Ludost ili avantura?

Upoznah dosta, zivih :lol:, ljudi koji tako putuju srbijom, evropom, svetom....ustede pare ali cena je - rizik dal cete zavrsiti silovani i zakopani negde
Postoje cak i forumi za dogovaranje, onaj ko ide negde ponudi se pa kome treba dogovore se, razmene se podaci...

Par puta su me vozili ali nisam dizao palac pored druma.
Prvi put je to bila jedna devojka, pokupila je nas cetvoricu i povezla, svi smo bili studenti.
Drugi put je to bio neki lik kome je trebalo drustvo.
Oba puta su bili karavani istog proizvodjaca automobila :lol:
Bilo je zanimljivo.

Povezao sam jednom nekog starca do autobuske stanice na regionalnom putu, isao je na drugu stranu.
 
Stopirala sam skoro čitavu srednju i kasnije do pola faksa, ali samo "do grada", ne neke dalje destinacije.
Sa jedne strane sam bila prinuđena jer živim u delu grada gde nije bio dovoljan i redovan broj autobuskih polazaka, što se posebno osetilo u to loše vreme 90-tih, pa je stopiranje bilo skoro pa jedini način da se stigne do škole/faksa. Sa druge strane, upravo zbog takve situacije je postojala visoko razvijena solidarna svest svih nas kojih tu živimo, pa su oni koji su imali pare za gorivo redovno svojim kolima kupili nas sitnu fakultetsku boraniju.

Nikad nije bilo nikakvih problema, a i ja sam verovatno bila dovoljno luftikasta da o njima i ne mislim... sada bih se mnogo teže odvažila na stopiranje, a stopiranje za duže destinacije nikako.

ovako i ja, izgleda smo generacija, ili blizu :D
samo što sam ja stopirala na međugradskoj liniji, nije bilo te solidarnosti "iz kraja". uglavnom nisam imala neprijatnih situacija, odnosno imala sam jedno jako lepo iskustvo i jedno traumatično, što se tiče ovog prvog, ustopirala sam jednog dedu koji se vraćao iz vikendice sa fruške gore. imao je ćerku koja je vodila privatnu firmu-uvoz keramike iz italije. dao mi vizi kartu da joj se javim ako mi bude trebao posao da bih mogla da se iškolujem do kraja. ja se javila, prvo dobila tezgu na sajmu građevine gde sam zaradila za letovanje, a posle sam radila u firmi 2 godine :D

ovo traumatično je imalo veze sa tiopm koji je izdr.kao ispred mene dok je vozio.
 
ovako i ja, izgleda smo generacija, ili blizu :D
samo što sam ja stopirala na međugradskoj liniji, nije bilo te solidarnosti "iz kraja". uglavnom nisam imala neprijatnih situacija, odnosno imala sam jedno jako lepo iskustvo i jedno traumatično, što se tiče ovog prvog, ustopirala sam jednog dedu koji se vraćao iz vikendice sa fruške gore. imao je ćerku koja je vodila privatnu firmu-uvoz keramike iz italije. dao mi vizi kartu da joj se javim ako mi bude trebao posao da bih mogla da se iškolujem do kraja. ja se javila, prvo dobila tezgu na sajmu građevine gde sam zaradila za letovanje, a posle sam radila u firmi 2 godine :D

ovo traumatično je imalo veze sa tiopm koji je izdr.kao ispred mene dok je vozio.

:eek:

"... gori more, tope se planine... "

:lol:
 
sela sam u kola, proćaskali smo, sve ok i ja se zagledam kroz prozor. sledeće što čujem je "možda bi želela da mi pomogneš?. ja pogledam i šlogiram se, odmah mi nije bilo dobro. mirno sam mu rekla da želim da izađem, on kao može kad završim. završio, obrisao se totalet papirom, stao i ja izašala napolje. još pamtim taj osećaj panike, straha, gađenja...
 
Ja sam cesto sa mojima dok sam bila mala, osnovna skola.
Nismo uvek stopirali ali izadjemo na uslovnu i 9/10 slucajeva nas neko prepozna i poveze pre busa.
Tj.tu nisam ja stopirala ali smo isli stopom sto se kaze.

Ja licno sam samo jednom, prvi srednje sam bila, tj.leto izmedju osmog i prvog. Nas tri drugarice isle u susedni grad na bazen i ova jedna potrosila sve pare na smoki i cokoladu. I kao ajmo na stop. Smenjivale se. Stao nam neki stariji covek brzo, neki lud bmv, narodnjaci napaljeni do bola, on djozluke ko pepeljare. Ja sela ne pomeram se. Uredno nas ostavio. Kasnije tek skontali ko je. Mesecima sam treperila sta ako moji otkriju da sam stopirala.
 
Zato smo i trazili partnere za mesovite stoperske parove, curice zbog sigurnosti, a decaci da bi im brze neko stao, jer obicno su vozaci bili bolecivi kad ugledaju par koji stopira, a i njima se to verovatno cinilo kao najmanje rizicno. Ne racunam tu one vozace koje su birali i iskljucivo stajali curama.
 
Dok sam isla sa caletom jedini uslov je bio da se ne penjem u kamion. Bio me blam. :lol: i delovali su mi strasno i nesigurno.
Eeeeee koliko smo kamiondzija propustili.
Sad mi zao... :lol:

A kad pricamo o ovome... setih se...
Nasi matorci su iz jednog malog sela pored naseg grada i moj svekar tamo ima posao oduvek.
Citav zivot svaki dan minimalno jednom a nekad i 5 puta ide tamo. Uvek nekog poveze jer se svi znamo.
Kad je kupio neki nov auto, a ono kad krene sam zakljuca brave.
Dolazi on jedan dan crce od smeha, kaze povezao jednu stariju zenu, stao joj, sela ona, dobar dan dobar dan... krene on, kako su se brave zakljucale a ona uplaseno pogleda u stranu... :lol: kaze jedva se suzdrzao da se ne nasmeje...
 
Smoriste s tim ljubavnicama...ajmo nesto zanimljivije

Jeste li nekad stopirali i tako putovali bilo gde? Ili mozda skupljali stopere?
I kakove je vase misljenje o tome? Ludost ili avantura?

Upoznah dosta, zivih :lol:, ljudi koji tako putuju srbijom, evropom, svetom....ustede pare ali cena je - rizik dal cete zavrsiti silovani i zakopani negde
Postoje cak i forumi za dogovaranje, onaj ko ide negde ponudi se pa kome treba dogovore se, razmene se podaci...

Nisam nikad tako putovao, ali sam par puta stao i povezao likove autom.
Zadnji put prosle godine ja mislim da je bilo....povezao neku dvojicu svestenika iz Francuske. Oni usput kenjali o Bogu itd., pa sam im decentno objasnio da kod mene nema vajde da valjaju tu pricu i da sam odavno propali slucaj na tom nivou. :mrgreen:
Hteli ljudi da me prosvetle, pa poceli da se raspituju za detalje....reko´"batalite, necemo o tome". Uglavnom, ostavim ih na jednoj benzinskoj i oni mi kao poklanjaju novi testament. Dao sam im 10 EUR i pozeleo srecan put. Zanimljivo iskustvo bese sve u svemu.
 
Smoriste s tim ljubavnicama...ajmo nesto zanimljivije

Jeste li nekad stopirali i tako putovali bilo gde? Ili mozda skupljali stopere?
I kakove je vase misljenje o tome? Ludost ili avantura?

Upoznah dosta, zivih :lol:, ljudi koji tako putuju srbijom, evropom, svetom....ustede pare ali cena je - rizik dal cete zavrsiti silovani i zakopani negde
Postoje cak i forumi za dogovaranje, onaj ko ide negde ponudi se pa kome treba dogovore se, razmene se podaci...

Ja sam se toga setio tek kad stignem na odredište, uoppšte nisam taj tip, što nije baš nešto...baš bi bilo dobro da sam autostoper :lol:

Ne bih, sad bih, ali ranije, da ja nekoga zovem, kao e..treba mi nešto, pomozi mi, ma nema šanse, pre bih spavao u parku...a hoću se nađem i pomognem..

SA bajsom je najbolje putovati po svetu, sigurno je genijalno, ali nisam ni taj tip. Nema šanse da bih išao sam, tu moram da imam nekoga, kako ljudi negde idu sami, ja ne bih to nikad mogao.

Inače sam mislio da je tema o filmu i knjizi, pa sam hteo samo da kažem da je to nikad nisam razumeo :rumenko:

Jedna vrlo kontradiktorna ličnost! :loll
 
Smoriste s tim ljubavnicama...ajmo nesto zanimljivije

Jeste li nekad stopirali i tako putovali bilo gde? Ili mozda skupljali stopere?
I kakove je vase misljenje o tome? Ludost ili avantura?

Upoznah dosta, zivih :lol:, ljudi koji tako putuju srbijom, evropom, svetom....ustede pare ali cena je - rizik dal cete zavrsiti silovani i zakopani negde
Postoje cak i forumi za dogovaranje, onaj ko ide negde ponudi se pa kome treba dogovore se, razmene se podaci...

Nisam stopirala...nije nesto posebno ni bilo prilike.

Verovatno bih smela u drustvu, sama tesko jer bih se tesko i odvazila na put bez neke sigurnosti...sa deckom, drugom bih mogla jer brigo moja predji na drugoga, valjda on zna sta radi:lol:
 
Nisam nikad tako putovao, ali sam par puta stao i povezao likove autom.
Zadnji put prosle godine ja mislim da je bilo....povezao neku dvojicu svestenika iz Francuske. Oni usput kenjali o Bogu itd., pa sam im decentno objasnio da kod mene nema vajde da valjaju tu pricu i da sam odavno propali slucaj na tom nivou. :mrgreen:
Hteli ljudi da me prosvetle, pa poceli da se raspituju za detalje....reko´"batalite, necemo o tome". Uglavnom, ostavim ih na jednoj benzinskoj i oni mi kao poklanjaju novi testament. Dao sam im 10 EUR i pozeleo srecan put. Zanimljivo iskustvo bese sve u svemu.
a imas i korisnih stopera :mrgreen:
deda i ja jednom pokupili neku zanemocalu stoperku, tj nije ona ni stopirala nego drug njen kraj nekog kampa, mi se vracali iz pripizdine neke, i ona sta li vec bila prehladjena, temperatura ovo ono, on imao visinsku bolest sav pozeleneo, ja naravno ojha nemam jedan lek sa sobom nikad a ni visinsku bolest pa koji ce mi, a ona postena amerikanka nosi apoteku sa izborom lekova sa sobom, tako da nam je to spasilo dan tj njegov jer su mu popustili bolovi uz paracetamol, ta tetkica stize do grada i svog hotela jos htela da nam plati benzin, a ja sva srecna stigla na vreme za veceru i pivo, sva pregladnela :sad2:
 
Smoriste s tim ljubavnicama...ajmo nesto zanimljivije

Jeste li nekad stopirali i tako putovali bilo gde? Ili mozda skupljali stopere?
I kakove je vase misljenje o tome? Ludost ili avantura?

Upoznah dosta, zivih :lol:, ljudi koji tako putuju srbijom, evropom, svetom....ustede pare ali cena je - rizik dal cete zavrsiti silovani i zakopani negde
Postoje cak i forumi za dogovaranje, onaj ko ide negde ponudi se pa kome treba dogovore se, razmene se podaci...

Znam jednog dedu (ima sedamdesetak godina) koji zivi sam,pun je para,prima neku deviznu penziju ali nece da ide autobusom ili taksijem da ga seces!Svaki dan stopira ili ide peske i vuce neku torbetinu.Pre ga vidim na Ibarskoj stoji pored puta i drzi karton na kom pise "Novi Sad".Znaci covek resio da stopira citavih 200 kilometara :lol:
Samo on nemora da brine da ce neko da ga siluje ali garantujem da ce ga neko jednog dana zakopati jer kada ga povozis smara kao zmaj!
 
a imas i korisnih stopera :mrgreen:
deda i ja jednom pokupili neku zanemocalu stoperku, tj nije ona ni stopirala nego drug njen kraj nekog kampa, mi se vracali iz pripizdine neke, i ona sta li vec bila prehladjena, temperatura ovo ono, on imao visinsku bolest sav pozeleneo, ja naravno ojha nemam jedan lek sa sobom nikad a ni visinsku bolest pa koji ce mi, a ona postena amerikanka nosi apoteku sa izborom lekova sa sobom, tako da nam je to spasilo dan tj njegov jer su mu popustili bolovi uz paracetamol, ta tetkica stize do grada i svog hotela jos htela da nam plati benzin, a ja sva srecna stigla na vreme za veceru i pivo, sva pregladnela :sad2:

Aj ne lazi posten srpski narod. Gde moze biti dusa od coveka i Amerikanka? To ne postoji. :rtfm:

:rotf:
 
Stopirao povremeno ranije ali nemam nikakvu anegdotu ni neprijatnost. Tu mi je bio jedino problem što moraš uglavnom nešto da ćaskaš sa vozačem.

:lol: :lol: :lol:
Ima i gore od toga, kad ne mozes da caskas sa vozacem, jer je nadrk koga nista na ovom belom svetu ne interesuje. Secam se nekog lika koji me je povezao za NS, steta sto se nije bio rodio kao baba, da se ne muci, mislim stao mi covek, dusevan je ispao, nije bio neka pedercina (u smislu karakterne osobine), ali tog je za sve zivo boleo kur, sta god bih ja spomenuo on bi se nadovezao pricom kako obican covek tome ne treba da posvecuje paznju, nije ignorisao razgovor, ali ga nijedna tema nije doticala, ni sport, ni politika, ni ******, ni estrada, nista pod milim bogom. Obicno ljudi kukaju i zale se kad imaju sagovornika, a tesko im je, ali taj lik je bio toliko zbog necega ogorcen da je izabrao jedinstven nacin odbrane od sumorne stvarnosti - da bojkotuje sve oko njega, da filtrira sve sto moze. :)
 

Back
Top