10 pitanja za Hrišćane na koja ne mogu da odgovore ili možda mogu?

HORDAK 2014

Domaćin
Banovan
Poruka
3.356
1. Када се Нојева барка искрцавала како су се кенгури вратили у Аустралију?
2. Ако је Нојева барка била херметички затворена без светла и ваздуха како су животиње могле да преживе 41 дан без ваздуха и светла?
3. Пошто Адам и Ева нису знали за испревно и погрешно пре него што су јели са дрвета знања зашто их је Бог казнио за нешто што нису знали шта раде?
4. Зашто би Бог поставио дрво у врту толико близу његових невиних креација, дозволио змији да их искушава да једу са њега, док је све време посматрао не учинивши ништа да то спречи?
5. Када су жене дошле у Исусову празну гробницу да ли је већ камен био откотрљан или га је анђео откотрљао након што су жене дошле?
6. Прве недеље након што је Исус васкрсао из мртвих колико је жена посетило гробницу и које?
7. Ако верујете да је књига стварања само алегорија зашто не одбаците сведочења апостола Павла који је сведочио да су догађаји стварања света историјске чињенице?
8. Колико је магараца Исус јахао на његовом тријумфалном уласку у Јрусалем? Да ли је то био један магарац као што то тврде Јован и Лука или два магарца као што Матеј каже?
9. Матеј и Лука су обоје припремили родослов за Исуса који иде све до Адама, користивши обе листе. Ко је онда Јосифов отац?
10. Да ли је Исус разапет првог дана пасхе као што Јован тврди или другог дана као што то тврде остала три јеванђеља?

Да вас видим!
 
dodao bih jos jedno

11.ako je bog napravio adama i evu i oni su bili jedini ljudi sa kim su se njihova deca udavala i zenila .

u bibliji se nabrajaju sinovi . koje su im zene bile i od kog roda

Одлично питање, али немој да их преоптеретиш. Имам ја још један сет од десет питања али нека се мало бакћу са овим:).
 
1. Када се Нојева барка искрцавала како су се кенгури вратили у Аустралију?
2. Ако је Нојева барка била херметички затворена без светла и ваздуха како су животиње могле да преживе 41 дан без ваздуха и светла?
3. Пошто Адам и Ева нису знали за испревно и погрешно пре него што су јели са дрвета знања зашто их је Бог казнио за нешто што нису знали шта раде?
4. Зашто би Бог поставио дрво у врту толико близу његових невиних креација, дозволио змији да их искушава да једу са њега, док је све време посматрао не учинивши ништа да то спречи?
5. Када су жене дошле у Исусову празну гробницу да ли је већ камен био откотрљан или га је анђео откотрљао након што су жене дошле?
6. Прве недеље након што је Исус васкрсао из мртвих колико је жена посетило гробницу и које?
7. Ако верујете да је књига стварања само алегорија зашто не одбаците сведочења апостола Павла који је сведочио да су догађаји стварања света историјске чињенице?
8. Колико је магараца Исус јахао на његовом тријумфалном уласку у Јрусалем? Да ли је то био један магарац као што то тврде Јован и Лука или два магарца као што Матеј каже?
9. Матеј и Лука су обоје припремили родослов за Исуса који иде све до Адама, користивши обе листе. Ко је онда Јосифов отац?
10. Да ли је Исус разапет првог дана пасхе као што Јован тврди или другог дана као што то тврде остала три јеванђеља?

Да вас видим!

odgovor na sve ti je cudom bozijim
 
3. Пошто Адам и Ева нису знали за испревно и погрешно пре него што су јели са дрвета знања зашто их је Бог казнио за нешто што нису знали шта раде?
4. Зашто би Бог поставио дрво у врту толико близу његових невиних креација, дозволио змији да их искушава да једу са њега, док је све време посматрао не учинивши ништа да то спречи?
!

Zato sto je zao i sto voli da gleda kako drugi grese i kako se muce, sto je razlog postojanja pakla kako bi bacakao gresnike po raznju i smejao se. Verovatno ni onima sto ce biti u raju nece biti fino jer ce se smarati pored monstruoznog boga.

Ne postoje druga objasnjenja naravno, zato predlazem prelazak na ateizam, citanje Dokinsa, Sema Harisa, Darvina obavezno, i covek ce resiti sve svoje egzistencijalne probleme, biti miran, zadovoljan i srecan do kraja svog potpuno nebitnog zivota u ovom univerzumu koji je isto tako nebitan.
 
И требало је обрисати тему, јер ова тема нема никаве везе са религијом, већ је сулуда бесмисао!

izvucene su neke tvrdnje iz biblije i zatrazilo se objasnjenje

sto bi se ti ljutio ako ne znas odgovor

ili ako ne znas da objasnis , ne moras ni da pises
 
izvucene su neke tvrdnje iz biblije i zatrazilo se objasnjenje

sto bi se ti ljutio ako ne znas odgovor

ili ako ne znas da objasnis , ne moras ni da pises

Ало бре човече, питања немају везе са религијом, већ питања обухватају одговоре из свих предмета нижих разреда основне школе, физике, хемије, биологије...

А та питања могу одговорити и деца из забавишта...

Ја треба да вам овде објашњавам циклус тектонских кретања површине земље, то је религија?

И тај један одговор као питање, је одговор који обухвата све одговоре на питања из теме.

Вучете Модераторе за нос да све који овде залазе направите блесавим.
 
Poslednja izmena:
1. Када се Нојева барка искрцавала како су се кенгури вратили у Аустралију?
2. Ако је Нојева барка била херметички затворена без светла и ваздуха како су животиње могле да преживе 41 дан без ваздуха и светла?
3. Пошто Адам и Ева нису знали за испревно и погрешно пре него што су јели са дрвета знања зашто их је Бог казнио за нешто што нису знали шта раде?
4. Зашто би Бог поставио дрво у врту толико близу његових невиних креација, дозволио змији да их искушава да једу са њега, док је све време посматрао не учинивши ништа да то спречи?
5. Када су жене дошле у Исусову празну гробницу да ли је већ камен био откотрљан или га је анђео откотрљао након што су жене дошле?
6. Прве недеље након што је Исус васкрсао из мртвих колико је жена посетило гробницу и које?
7. Ако верујете да је књига стварања само алегорија зашто не одбаците сведочења апостола Павла који је сведочио да су догађаји стварања света историјске чињенице?
8. Колико је магараца Исус јахао на његовом тријумфалном уласку у Јрусалем? Да ли је то био један магарац као што то тврде Јован и Лука или два магарца као што Матеј каже?
9. Матеј и Лука су обоје припремили родослов за Исуса који иде све до Адама, користивши обе листе. Ко је онда Јосифов отац?
10. Да ли је Исус разапет првог дана пасхе као што Јован тврди или другог дана као што то тврде остала три јеванђеља?

Да вас видим!

иди на сајт светосавље тамо имаш одговоре на сва питања која те муче у вези хришћанства
 
И требало је обрисати тему, јер ова тема нема никаве везе са религијом, већ је сулуда бесмисао!

Чим ти нешто не одговара одмах кме кме.

- - - - - - - - - -

Poslednji put vas zamoljavam da prestanete a odnosi se i na spamovanje.

Хвала Гогили што ми чуваш тему.:heart:

- - - - - - - - - -

Zato sto je zao i sto voli da gleda kako drugi grese i kako se muce, sto je razlog postojanja pakla kako bi bacakao gresnike po raznju i smejao se. Verovatno ni onima sto ce biti u raju nece biti fino jer ce se smarati pored monstruoznog boga.

Ne postoje druga objasnjenja naravno, zato predlazem prelazak na ateizam, citanje Dokinsa, Sema Harisa, Darvina obavezno, i covek ce resiti sve svoje egzistencijalne probleme, biti miran, zadovoljan i srecan do kraja svog potpuno nebitnog zivota u ovom univerzumu koji je isto tako nebitan.

Због читања библије сам и престао да будем верник јер сам схватио да је то један зао Бог.
 
Чим ти нешто не одговара одмах кме кме.

- - - - - - - - - -



Хвала Гогили што ми чуваш тему.:heart:

- - - - - - - - - -



Због читања библије сам и престао да будем верник јер сам схватио да је то један зао Бог.

Cestitam za temu, bravo :ok:
 
QRC5tlQ.jpg
 
1. Када се Нојева барка искрцавала како су се кенгури вратили у Аустралију?
2. Ако је Нојева барка била херметички затворена без светла и ваздуха како су животиње могле да преживе 41 дан без ваздуха и светла?
3. Пошто Адам и Ева нису знали за испревно и погрешно пре него што су јели са дрвета знања зашто их је Бог казнио за нешто што нису знали шта раде?
4. Зашто би Бог поставио дрво у врту толико близу његових невиних креација, дозволио змији да их искушава да једу са њега, док је све време посматрао не учинивши ништа да то спречи?
5. Када су жене дошле у Исусову празну гробницу да ли је већ камен био откотрљан или га је анђео откотрљао након што су жене дошле?
6. Прве недеље након што је Исус васкрсао из мртвих колико је жена посетило гробницу и које?
7. Ако верујете да је књига стварања само алегорија зашто не одбаците сведочења апостола Павла који је сведочио да су догађаји стварања света историјске чињенице?
8. Колико је магараца Исус јахао на његовом тријумфалном уласку у Јрусалем? Да ли је то био један магарац као што то тврде Јован и Лука или два магарца као што Матеј каже?
9. Матеј и Лука су обоје припремили родослов за Исуса који иде све до Адама, користивши обе листе. Ко је онда Јосифов отац?
10. Да ли је Исус разапет првог дана пасхе као што Јован тврди или другог дана као што то тврде остала три јеванђеља?

Да вас видим!

1. Avionom
2. Ko kaže da je bila hermerički zatvorena?
3. Alegorija
4. Alegorija
5. Bio otkotrljan
6. To je strogo poverljivo
7. A zar svet nije stvoren?
8. Jedan jahao, a drugog vodio.
9. Kakve veze ima Josif sa Isusom?
10. U petak, dan pred pashu.
 
1. Не верујем да је у то време постојао Ноје Airlines. :mrgreen:
2. 16. Пусти доста свјетлости у ковчег; и кров му сведи озго од лакта; и удари врата ковчегу са стране; и начини га на три боја: доњи, други и трећи. (текст из библије)
3 и 4. Ако је то алегорија онда библија није историјски извештај већ литерално дело.
5. Ко га је откотрљао?
6. А зашто би то била тајна?
7.Свет јесте створен, али не онако како пише у библији.
8.Ту имамо спорење. Једни кажу два други кажу једног.
9. Па био му је ваљда ћале или није?
10. Опет имамо спорење.
 
1. Не верујем да је у то време постојао Ноје Airlines. :mrgreen:
Ma neee, mislim, možda su presedali.
2. 16. Пусти доста свјетлости у ковчег; и кров му сведи озго од лакта; и удари врата ковчегу са стране; и начини га на три боја: доњи, други и трећи. (текст из библије)
Pa šta je tu hermetički?

3 и 4. Ако је то алегорија онда библија није историјски извештај већ литерално дело.
Pa nije baš litreralno delo, više kao naučna teorija.

5. Ко га је откотрљао?
Isus.

6. А зашто би то била тајна?
Zato što bi svuda raspričao ako bi ti rekli.

7.Свет јесте створен, али не онако како пише у библији.
To smo već rekli da je alegorija.

8.Ту имамо спорење. Једни кажу два други кажу једног.
To i nije od suštinskog značaja.

9. Па био му је ваљда ћале или није?
Biološki?

10. Опет имамо спорење.
Oko čega se sporite?

- - - - - - - - - -

Због читања библије сам и престао да будем верник јер сам схватио да је то један зао Бог.
Kako si to shvatio? Kako ja to nisam shvatila?
 
1. :hahaha: Пре ће бити да су одскакутали.
2. Само је светлост могла да обасја горњи део, остало је све било заворено.
3 и 4. Више као научна (мада ту не видим ништа научно) фантастика.
5. Ако је васкрсао као дух није ни морао да га откотрља.
6. Онда би то знао читав свет. Можда њергове швалерке? :mrgreen:
7. Дакле књижевно дело.
8. Како није? Или је имао два или једног или оба? Неко лаже.
9.Да биолошки. Или није? Неки кажу да је његов биолошки ћале био неки римљанин.
10. Опет неко лаже.

- - - - - - - - - -

Ma neee, mislim, možda su presedali.
Pa šta je tu hermetički?

Pa nije baš litreralno delo, više kao naučna teorija.

Isus.

Zato što bi svuda raspričao ako bi ti rekli.

To smo već rekli da je alegorija.

To i nije od suštinskog značaja.

Biološki?

Oko čega se sporite?

- - - - - - - - - -

Kako si to shvatio? Kako ja to nisam shvatila?

Почни само од потопа. Ако су људи били зли зашто је морао да побије мале бебе и децу? И животиње дали су све биле зле?
 
1. :hahaha: Пре ће бити да су одскакутали.
Eto, odskakutali su.

2. Само је светлост могла да обасја горњи део, остало је све било заворено.
Znači odozgo je i vazduh ulazio.

3 и 4. Више као научна (мада ту не видим ништа научно) фантастика.
Ne, tu je skrivena duboka ideja. Ne znam tačno koja, ali je duboka ideja u pitanju.

5. Ако је васкрсао као дух није ни морао да га откотрља.
Ali je sa sobom uzeo i telo.

6. Онда би то знао читав свет. Можда њергове швалерке? :mrgreen:
Možda.

7. Дакле књижевно дело.
Čim je u knjizi to je književno delo.

8. Како није? Или је имао два или једног или оба? Неко лаже.
E sad ti cepidlačiš. Zašto je magarac vlažan?

9.Да биолошки. Или није? Неки кажу да је његов биолошки ћале био неки римљанин.
Sveti duh.

10. Опет неко лаже.
Sram ga bilo.

Почни само од потопа. Ако су људи били зли зашто је морао да побије мале бебе и децу? И животиње дали су све биле зле?
Nagrnula voda pa ih Bog spasao.
 

Back
Top