kultna vencanja

HEMICAR

Početnik
Poruka
19
Zasto vencanje mora da bude popravilima? Voleo bih ako neko moze da napise neki primer nekih drevnih vencanja, gde su se ljudi kleli u ljubav, drevnim silama prirode ili sl. Mozda iz kulture Asteka, maja, Inka, Indijanskih plemena....
 
e pazi....pravila su pravila....dal su azteci il maje to nije bitno....ti si teo retji neka egzotichna venchanja....a zashto ne bi bilo kako ti hotjesh?....mislim ako otjesh da se svi polivaju pivom uz ritam nereda so be it choveche....jebesh pravila svih njih...kimu nije jasno zashto....ne chudi....
 
Pa vise sam mislio na neka religijska vencanja, manje ona sa polivanjem piva! Nije ni to lose ali...
U filmu DOORS ima jedno takvo vencanje...samo sto nije bas skroz opisano, ali dobro izgleda. Pominju se drevne sile prirode kao sto je kamen, drvo, vatra, voda...
 
venčanje je jedan od obreda prelaza
svaki obred prelaza podrazumeva strogo pridržavanje određenih obrednih radnji... dakle nema improvizacije...
i sve je važno, ponašanje učesnika u ritualu,odeća itd. sve to ima neku svoju funkciju...
 
Основна и непрекидна линија српске историје за последњих 800 година може се изразити са две речи СЛУЖБА ХРИСТУ. У овом периоду времена од осам столећа српски народ је био истински Теодул, тј. Божји слуга, или Христодул, тј. Христов слуга, што је једно и исто.
 
Opet ti i sluzba hristu! Pa dobro, sluzi se njemu, ali zar je obavezno? Zar moram da se vencavam u crkvi gde me popovi deru za kintu? Zar mora da me venca neko ko prvi nije ono sto bi trbao biti? Taj ne sluzi HRISTU nego svom dzepu! I zato necu da idem ni u jednu crkvu da se vencam!
 

Back
Top