Šta se dogodilo Nemcima: Na vojnoj vežbi koriste drške od metli umesto mašingevera!

Poruka
2.653
Šta se dogodilo Nemcima: Na vojnoj vežbi koriste drške od metli umesto mašingevera!
Alter Mainstream Info.com | 20. 02. 2015. - 14:17h | Komentara: 0

Nemački Bundesvehr, nekad među najboljim vojskama sveta, pao je na niske grane u što su se uverili svi učesnici zajedničke vojne vežbe NATO u Norveškoj krajem prošle godine.

576151_vojni-transporter-bokser2_f.jpg

GTK Bokser: Ne zna se da li su ovo kancelarije za oficire ili borbena vozila

Nemci su, naime, u Norvešku poslali nove oklopne transportere GTK Bokser, ali na tim bornim kolima su, umesto mitraljeza, iz kupole virile drške od metli obojene u crno.



Ovo je, inače, samo jedan detalj iz poražavajućeg izveštaja nemačkog Ministarstva obrane koji je ovih dana procurio u javnost.



Prema ovom izveštaju, koji su preneli časopisi Kontrast i Report Majnc, trupe Bundesvera, koje su deo Snaga NATO za brzo delovanje, daleko su od borbene spremnosti. Nedostaje im tri četvrtine opreme za noćno osmatranje "Lusi", 41 odsto P8 pištolja i 31 odsto MG3 mašinskih pušaka.



Naravno, ovom minusu treba dodati i teške mitraljeze koji bi trebalo da budu na vozilima Bokser umesto drški za metle.

Predstavnik Ministarstva obrane rekao je da je izveštaj zastareo i da su nemačke jedinice u sklopu Snaga za brzo delovanje u potpunosti opremljene, a da na vežbi u Norveškoj nije bilo potrebe za opremanjem transportera pošto su oklopna vozila služila samo kao pokretni komandni centri.



Uprkos demantiju opšte je poznato da Bundesver godinama pati zbog manjka budžetskih sredstava, jer Nemačka izdvaja manji procenat za obranu od većine evropskih država.



Treba reći i da je 15. februara kompanija LHBw, koja Bundesveru dobavlja municiju i opremu bila na ivici bankrota, čime se ozbiljno dovodi u pitanje snabdevanje nemačke vojske.



Ministri obrane NATO saveza su, međutim, bez obzira na sve, odlučili ovih dana da se Snage za brzi odgovor povećaju sa 13.000 na 30.000 vojnika.

576150_vojni-transporter-bokser_f.jpg

Izdaleka kao da stvarno postoji neka mitraljeska cev...

Generalni sekretar NATO, Jens Stoltenberg, ranije je govorio kako će ta jedinica imati najviše 5.000 ljudi u kopnenim, pomorskim i vazdušnim formacijama. Pre toga je Stoltenberg izjavio kako NATO savez nastavlja s najznačajnijim širenjem svojih vojnih sposobnosti od kraja Hladnog rata.



Vrhovni zapovednik NATO snaga u Evropi general Filip Bredlou rekao je da multinacionalni korpus "Severoistok“ u poljskom gradu Šćećinu, ako bude potrebe, može da predvodi akcije ovih specijalnih snaga NATO saveza.



Međutim, skandal sa "nemačkim metlama" govori kako izdvajanja za obranu u evropskim zemljama članicama NATO saveza neće biti željenih dva odsto BDP-a, kako su tražili u Vašingtonu.



"Ako materijal nije dostupan, zadaci ne mogu biti ispunjeni. Imamo simulirane cevi kao oružje na vozilima GTK Bokser, koje smo napravili obojivši drške od metli tokom vežbi. U Norveškoj nema cevi ni dostupnog oružja za ta borna kola. Problem još nije rešen i nemačke jedinice ni sad nemaju odgovarajuće cevi“ stoji u izveštaju nemačke komponente o vežbama NATO saveza u Norveškoj.

576163_euro-hawk_f.jpg

Promašeni projekat: Bespilotni i beskorisni Evropski soko koštao je milijardu

Prema podacima koje navode nemački mediji, izveštaj je greškom dostavljen novinarima i nije bio za objavljivanje.



Penzionisani nemački general Harald Kujat rekao je da nikad nije video ništa slično:



"Moram iskreno da kažem da je za vojnike koji su uključeni u vežbe ova situacija bila ne samo sramotna, nego i poražavajuća. Ovo je također velika sramota i za državu Nemačku“, ocenio je Kujat.



Ispostavlja se da veliki deo novca namenjen armiji odlazi i na promašene projekte kao što je bio dron Euro Houk koji je koštao skoro milijardu dolara.



Bilo je planirano da se licencirana američka bespilotna letelica uključi u nemačko ratno vazduhoplovstvo, ali se ispostavilo da to ne može; naime taj evropski dron nije zadovoljavao stroge uslove vazdušnog saobraćaja baš Evropske unije.


Projekat "evropskog sokola" je otkazan, ali sad izgleda da će Nemci od američkog Nortrop Grumana morati da kupe novu verziju Global Houka, što će ih ponovno skupo koštati.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/536457/Sta-se-dogodilo-Nemcima-Na-vojnoj-vezbi-koriste-drske-od-metli-umesto-masingevera

Deutschland kaputt!
:metla::metla2:
 
Ovo je najsmešniji mogući komentar u trenutku kada Nemačka najbolje podnosi krizu. To što oni na vežbama koriste metle ne znači da ispod zemlje nemaju ništa... Najgluplja moguća stvar je potceniti potencijalnog neprijatelja... izvinjavam se, sad smo veliki prijatelji.

Наравно, испод земље имају милионе узалуд погинулих немачких војника. Они, дакле, ипак нешто имају. Проблем је што Ви у глави ништа немате.
 
Наравно, испод земље имају милионе узалуд погинулих немачких војника. Они, дакле, ипак нешто имају. Проблем је што Ви у глави ништа немате.

ne bi se ja kladio na tu informaciju.Ne budi lud Nemci su to!
 
Nemacku ekonomsku dominaciju Evropom platio je Bundeswehr.Evropska politika je korupcionaska, pa tako za porucene Eurofightere ili mornaricke helikoptere moraju da doplate cetrdeset odsto od ugovorene cene usled rasta troskova.Usled kresanja budzeta Bundeswehr ima velike probleme sa odzavanjem tehnike.
Postavite sebi pitanje, kome nije u interesu da Nemacka pored ekonomske dominacije uspostavi i najjacu evropsku vojsku ,ko se protivi tome da Nemacka izraste u evropsku vojnu silu?
 
Nisam neki ekspert za Nemce, ali mi je malo cudno ovo sa metlama i tako tim.

Svejedno, ono sto ja mislim je da su pametni i ne pucaju pare na gluposti. Kako su prosli u WW2, sada im je izgleda doslo iz dupeta u glavu.

Takodje sam prilicno, prilicno siguran da Nemci vise NECE ratovati protiv Rusa. Mislim na Nemce kao narod, ne na neke specijalne jedinice koje su u NATO i slicno. Narocito sada kada su videli kako su prosli Ukrajinci. Mislim, mogu ja da simpatisem koga hocu, ali cinjenice su cinjenice - Ukrajinci i Ukrajina kao zemlja su potpuno unisteni i ponizeni, i to prvenstveno ekonomski. Poginule svi nesto broje, mada se i tu maksimalno manipulise, ali ne vidim da se iko ozbiljno zabrinuo za te ljude. Osim toga, na svakog poginulog dodje bar 2-3 osobe koje su direktno pod udarom tuge i bola, a verovatno i 4-5 (roditelji, zena i deca, braca i sestre), tako da je bar 50000 ljudi u Ukrajini vec u dubokoj zalosti. Necu da pominjem procente jer su za ovakve stvari kranje nekorektni.

Eto zasto mislim da Nemci nece ici u rat, i da im je to pametno. A i pametno im je da stede na troskovima odbrane, pa neka malo ginu drugi za njih ako im je bas stalo.
 
Nakon zavrsetka I Sr Nemacka kao porazena je imala zabranu naoruzavanja sa oruzjem za masovna ubijanja , tenkove , topove itd, i ta je zabrana trajala do `30 - tih godina i dok A.Hitler nije preuzeo vlast upravo koristeci pricu o ponizavanju i iskoriscavanju Nemacke od strane sila pobednica i zapoceo sa pripremama za revans .
Pored zabrane o proizvodnji tenkova , njihova vojska je tada imala vojne vezbe sa njihovim maketama , a u tajnosti je za to vreme radila ratna masinerija i proizvodnja upravo tog za njih zabranjenog oruzja .
Pre dvadesetak godina su ih tadasnji Sovjeti opomenuli na ne dozvoljenu proizvodnju strateskih dalekoletnih aviona , a sta su oni ignorisali u to vreme .
Ne treba neke stvari prihvatati zadravo za gotovo .
Posebno kada su Nemci u pitanju .
Naravno, rec je o onom revansistickom delu populacije .
 
Nemaju Nemci neku jaku vojsku. Nije im to dozvoljavano godinama unazad. Pre svega, SAD im ne dozvoljavaju. U Nemackoj postoje vojne baze SAD i Britanije koje se i danas smatraju zemljistem SAD, odnosno Britanije, i tu ni jedan Nemac(ili pripadnjik nemacke policije i vojske) ne sme da kroci bez dozvole, a armije ove dve zemlje jos uvek imaju status "okupacionih trupa" u Nemackoj.
Nemaju Nemci slobodu odlucivanja. Ali, i ne treba da je imaju.

I to je razlog zasto im je vojska smesna. Dobro je dok je tako. Kad bi se njima dopustilo da se bahate, svi znamo kako bi to moglo da se zavrsi. Videli smo to dva puta i zbog njih izgubili 3 miliona ljudi.

Nemci, inace, nemaju buducnost. Ja sam uveren u to. Oni ne radjaju decu. Ogroman deo populacije im je imigrantski - mlada(uglacnom islamska) populacija koja se brzo mnozi u Nemackoj i za koju deceniju precice Nemce u sred Nemacke. Moje iskustvo sa nekima mladjim Svabama je da oni razmisljaju tako da nece da imaju decu(iako imaju odlicne uslove) zato sto je to "obaveza koja ih sputava da posecuju Dubai, Sarm El Seik", itd. Hedonizam i samodovoljnost ih ubija. U Frankfurtu im 80% osnovaca nisu nemackog porekla, vec stranci. Pedderi se masovno drze za ruke i setaju ulicama. Mlade Nemice se oblace u neke odvratne "gotik" stilove. Izgledaju bolesno. Vidi se strasna morlana dekadencija Nemaca.
Oni nemaju buducnost.
Pregazice ih imigracija.
 
Сметају вам немачке дршке од метли?

Боље се подсетите неких времена кад нису носили дршке од метли, па су нас урнисали као пијан *****. Можда би вам то било више по вољи, таквим глупавима?
 
Мени су у вези са Немачком једино важне вести које пратим о што већем насељавању Албанаца и Турака у тој земљи њихове сутрашњице. Притом веома је важно да брину о што већем давању права исламској заједници у тој земљи. Факат има и наших људи тамо, као и староседелаца лужичких Срба који су под сталном репресијом и принудом асимилиације. Веома недемократски.

- - - - - - - - - -

Nemaju Nemci neku jaku vojsku. Nije im to dozvoljavano godinama unazad. Pre svega, SAD im ne dozvoljavaju. U Nemackoj postoje vojne baze SAD i Britanije koje se i danas smatraju zemljistem SAD, odnosno Britanije, i tu ni jedan Nemac(ili pripadnjik nemacke policije i vojske) ne sme da kroci bez dozvole, a armije ove dve zemlje jos uvek imaju status "okupacionih trupa" u Nemackoj.
Nemaju Nemci slobodu odlucivanja. Ali, i ne treba da je imaju.

I to je razlog zasto im je vojska smesna. Dobro je dok je tako. Kad bi se njima dopustilo da se bahate, svi znamo kako bi to moglo da se zavrsi. Videli smo to dva puta i zbog njih izgubili 3 miliona ljudi.

Nemci, inace, nemaju buducnost. Ja sam uveren u to. Oni ne radjaju decu. Ogroman deo populacije im je imigrantski - mlada(uglacnom islamska) populacija koja se brzo mnozi u Nemackoj i za koju deceniju precice Nemce u sred Nemacke. Moje iskustvo sa nekima mladjim Svabama je da oni razmisljaju tako da nece da imaju decu(iako imaju odlicne uslove) zato sto je to "obaveza koja ih sputava da posecuju Dubai, Sarm El Seik", itd. Hedonizam i samodovoljnost ih ubija. U Frankfurtu im 80% osnovaca nisu nemackog porekla, vec stranci. Pedderi se masovno drze za ruke i setaju ulicama. Mlade Nemice se oblace u neke odvratne "gotik" stilove. Izgledaju bolesno. Vidi se strasna morlana dekadencija Nemaca.
Oni nemaju buducnost.
Pregazice ih imigracija.

Изванредна дијагноза развоја пута у наказност те нације.
 

Back
Top