Transfer novca iz inostranstva

Interesuje me da li ( i koliko) srpske banke uzimaju proviziju kada se podiže novac DKB karticom? Tj. da li samo zavisi od prodajnog kursa evra ili ipak nekako naplaćuju i uslugu? Nadam se da do sada već imate neka iskustva pa se nadam odgovoru. Hvala!
 
Interesuje me da li ( i koliko) srpske banke uzimaju proviziju kada se podiže novac DKB karticom? Tj. da li samo zavisi od prodajnog kursa evra ili ipak nekako naplaćuju i uslugu? Nadam se da do sada već imate neka iskustva pa se nadam odgovoru. Hvala!


Sa DKB karticom nema troškova podizanja novca nigde u svetu, ni u USA, ni u Nepalu, ni u Južnoj Africi, ni u Čileu, ni u Tanzaniji, pa, eto, ni u Srbiji.
 
Pokusavam pronaci najjednostavniji nacin za slanje novca iz Nemacke u Srbiju. Sepa uberweisung transfer sa racuna na racun ne prihvata za Srbiju,paypal transfer na racun u Srbiju ne prihvata takodje. Za sada je najpovoljniji online western union (5e uzmu na 100e). Mene zanima sledece-posto stalno novac saljem istoj osobi , i imam od ranije devizni racun otvoren u Srbiji u Volks banci, da li je jednostavno moguce ovlastiti tu osobu za podizanje novca sa tog racuna,ovde u Ger uplatiti novac na svoj racun,a u Srbiji da se podigne u istoj banci na punomoc,bez provizije?

Najednostavniji i što je najbitnije najjeftiniji način slanja novca je preko online banke TRANSFER WISE. Provizije su stvarno najmanje ubedljivo, a novac je jako brzo na računu.

Evo probajte ovde i uverite se:
https://transferwise.com

Kako bi pomogli svima kojima je potrebno lako i jeftino slanje novca iz inostranstva, molim ostavite komentar o utisku upotrebe ove banke.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Najednostavniji i što je najbitnije najjeftiniji način slanja novca je preko online banke TRANSFER WISE. Provizije su stvarno najmanje ubedljivo, a novac je jako brzo na računu.

Evo probajte ovde i uverite se:
https://transferwise.com

Kako bi pomogli svima kojima je potrebno lako i jeftino slanje novca iz inostranstva, molim ostavite komentar o utisku upotrebe ove banke.
Ovo je jevrejski nacin prenosa novca.....ne znam da li funkcionise u praksi, ali takav je jevrejski metod kad saljes novac....funkcionisao u okupiranom sarajevu bez ikakve greske...
 
@bokivs i
@vladinjo10
i drugi


To da je jednostavno je dobro , ali ne bi bilo lose da oni koji su ili koriste opisu proceduru primanja novca Srbiji . pod ovim smatram da nam je poznat posiljalac iz eu , a taj koji prima novac gde i kako i moze da ga preuzme ,treba li racun u banci /kojoj/ ako ima ili ne , to znaci detaljan opis i iskustva i sa :https://transferwise.com i DKB Cash Konto & VISA Card .
ima nas verovatno vise sto ni strani jezik ne razumemo . Hvala onome ko hoce i moze da objasni bar korak po korak .
 
Za transferwise:

Treba vam devizni racun u domacoj banci (ja sam slao supruzi u Raifeisen banku)
Trazite u banci od sluzbenika INSTRUKCIJU ZA PLACANJE (zapravo treba vam SWIFT i IBAN kod)

Instalirate transferwise aplikaciju na telefon (iOS, android...). Treba vam email i lozinka da napravite nalog.
Povezete bankovni racun ili karticu na tu aplikaciju (postoji korak po korak objasnjenje u samoj aplikaciji).
Ukucate potrebne podatke za slanje para (dakle swift i iban kod gore pomenuti) i ostalo sto vam aplikacija trazi

Za dva sata pare su na racunu u Srbiji direktno, odete u banku i dignete novac. Provizija je daleko najmanja od svakog drugog nacina slanja novca.
 
@bokivs
hvala na odgovoru ,
ali pitanje
1. moram li imati i neku karticu od domace banke **DinaCard i Visa Classic * ili ne treba nego samo dokument za podizanje na salteru,
2. na anroid 4.4.2 nece da instalira aplikacuju ali mogu mozda da se registujem preko pc .
3. sta treba da radi posiljalac iz eu .neku registraciju na sajtu i podatke od banke **SWIFT i IBAN kod ** , da li to kod svake posiljke mora da upisuje ili samo jednom/prvi put/
4. pretpostavljam da bi aplikacija javila da je novac legao na racun /u mom slucaju na pc/
Izvinjavam se ali pitam jer ne znam .
ne mogu nista dok nemam otvoren devizni racun i podatke od banke , ali prikupljam informacije . hvala
 
Ne treba nikakva kartica u Srbiji, novac leze na devizni racun, kao sto leze i plata na tekuci, isti princip. odete na salter i podignete novac. Kao sto rekoh, samo devizni racun najobicniji i trazite odmah i instrukciju za placanje iz inostranstva.

Da, napravi se nalog unutar aplikacije ili sajta, i koliko se ja secam moze se ponovo izabrati isti primalac, samo jednom je dovoljno uneti brojeve.

Poenta je, da vam treba kartica sa koje ce se novac skinuti u recimo Nemackoj (ja koristim online banku N26 i njihovu master card karticu jer placanje je ubedljivo najbrze i svuda prihvaceno sa nje). Meni skidaju sredstva sa kartice, moze da se doda i bankvni racun pa direktno sa racuna da ide ali se ja sa tim nisam zezao jer mi je ovo brzo i dostupno.
 
javljam se :
-otvoren obican devizni racun u banci i **SWIFT i IBAN kod ** koje cu poslati posiljaocu,
-da li primalac mora da se registruje na sajtu upisivanjem potrebnih podataka /posto aplikacija na telefonu ne moze da radi/
ili samo mora da se registruje samo posiljalac sa upisivanjem podataka ,. hvala
 
Evo da javim rezultate ~:
novac mi je uplacen 10.01.2020 pre podne/petak/ u 13:30 dobijam email od Transwerwise da ima uplata na moj xxxxxx racun u iznosu 260 eu od osobe xx i da cu novac imati na svom racunu do 15.01.2020 . U ocekivanju sms poruke o prilivu iz moje banke ne odlazim u banku i cekam , ali danas 17.01 odlazim u banka po informacije i saznajem da je novac na mojem jos od 10.01.2020 /petak/ ,** samo nisam dobio sms **. provizija je 2.98 eu .
To znaci da se zahvaljuljem clanovima koji su objasnili korak po korak,
 
10.01 i 15.01 pise ,to je 5 dana
-Da li je ili nije puno to je pitanje : 10.01 petak .11.subota. 12 nedelja 13. ponedeljak.14 utorak . 15. sreda , oni su samo napisali da ce novac biti na dacunu DO 15.01 ALI kako sam opisao pare su bile na racunu VEC 10.01 2020 .
negde u ranijim odgovorima se spominje bankarski dani ili mislim da je radni dan , jer petak i dani vikenda nije sigurno da radi platni promet /NBS/.
JOS jednom uplata 10.01 na mojem racunu 10.01 . taj predvidjeni 15.01 je da se transferwise ogradi zbog drugih banaka i vikenda. Ja sam zadovoljan i preporucujem
 

Back
Top