LAPOT U SRBIJI

Reg

Elita
Poruka
24.712
Slušajući sinoć na N1 razgovor Jugoslava Ćosića sa ministrom prosvete Verbićem i prof. Slobodankom Turajlić (68), vezano za sve probleme u prosveti, prvenstveno o problemu smanjenja plata prosvetnim radnicima, profesorka je izrekla jednu veliku istinu. Rekla je, parafraziraću: "Država može da izvrši i lapot nad penzionerima, ona (država) zbog toga neće trpeti nikakvu štetu, ali smanjenje plata prosvetnim radnicima znači direktno odricanje od budućnosti".

Ne moram da objašnjavam šta je htela da kaže, jasno je svakom ko želi da razume, i sad se pitam da li država Srbija ovakvim odnosom prema penzionerima zaista vrši neku vrstu lapota nad njima?

Ako žive od prosečnih 20 000 dinara, što je apsolutno nedovoljno za mininalne potrebe, ako ogromnom broju njih nema kod da pomogne finansijski, zato što su njihova nezaposlena deca u istoj ili goroj situaciji od njih, ako se zdravstveni sistem prema njima odnosi kao prema otpadu koga bi se što pre trebalo rešiti, kako to možemo da nazovemo? Lapot, ili nekako drugačije?

Znam da će liberali sad udariti u vrisku i histeriju, s "argumentima" kako su oni najbrojnija izdržavana populacija, kako su sebični, kako mogu da trče za busom, a ne mogu da stoje u busu i gomilu drugih gluposti, ali trebalo bi da budemo svesni, bez obzira na godine da ćemo jednog dana, za 30,40 ili više godine biti mi isti oni nad kojima će neko vršiti lapot.

Bez obzira na to šta su dobili od socijalizma (mnogi nisu ništa), da li su zaslužili da se leče u Gerontološkom centru KBC Zvezdara u kome su golubovi stalni stanari?

I onda mi padne na pamet premijerova nedavna izjava vezana za smanjenje penzija njegovim roditeljima i rečenica "da su oni najviše oštećeni" s penzijama od 70 ili više hiljada dinara. Ili neke smešne priče forumaša o nekim penzionerima koji izdaju 16 stanova ili vikendica i žale se kako je danas teško?

Da li je to nešto što možemo da kažemo za prosečnog penzionera u Srbiji? Naravno da nije, to su ekstremi koji se broje u promilima u odnosu na ukupnu populaciju? Da li su penzioneri krivi zbog toga što je neko pokrao pare iz penzionog fonda za koji su odvajali 30, 40 ili više godina kroz razne poreze, doprinose, ili se lapot nad njima vrši zato što su nemoćni za borbu.

Stvarno se ponekad zapitam da li svi oni koji podržavaju ovakav odnos države prema penzionerima uopšte ima ideju kroz šta prolaze stari ljudi, koji, bez obzira na neatraktivan izgled, nekad i senilnost, osećaju isto ono što i mladi ljudi: bol, tugu, radost, sramotu zbog nemoći............

Znam da sve ovo nekima zvuči patetično, ali šta se desilo s humanošću u Srbiji? Kada je postalo in biti surov prema starima?

Nekako uvek polazim od sebe i svog odnosa prema roditeljima, sada je živa samo mama. Jednostavno ne mogu da dozvolim da pati, na najmanji nagoveštaj problema reagujem, plaćam privatne lekare, ali šta rade oni koji to ne mogu?

Izvinite što nemam link za temu, možete slobodno i da je obrišete, verovatno nikome i neće biti zanimljiva.
 
Погрешила си, НИЈЕ Слободанка него Србијанка Турлајић - ево их овде

Turajlić: Smanjenje plata prosveti, odricanje od budućnosti има и клип али не могу да га пренесем јер није на јутјубу......

- - - - - - - - - -

Ali ako realistično promatraš stvari, penzioneri su obične mešine koje zaudaraju.

Znači njihova jedina funkcija je da okupiraju prostor u GSP koji koriste besplatno.

Турлајићка ИМА 68 ГОДИНА ------- И СВАКАКО ЈЕ ПЕНЗОС............
 
Poslednja izmena od moderatora:
Slušajući sinoć na N1 razgovor Jugoslava Ćosića sa ministrom prosvete Verbićem i prof. Slobodankom Turajlić (68), vezano za sve probleme u prosveti, prvenstveno o problemu smanjenja plata prosvetnim radnicima, profesorka je izrekla jednu veliku istinu. Rekla je, parafraziraću: "Država može da izvrši i lapot nad penzionerima, ona (država) zbog toga neće trpeti nikakvu štetu, ali smanjenje plata prosvetnim radnicima znači direktno odricanje od budućnosti".

Ne moram da objašnjavam šta je htela da kaže, jasno je svakom ko želi da razume, i sad se pitam da li država Srbija ovakvim odnosom prema penzionerima zaista vrši neku vrstu lapota nad njima?

Ako žive od prosečnih 20 000 dinara, što je apsolutno nedovoljno za mininalne potrebe, ako ogromnom broju njih nema kod da pomogne finansijski, zato što su njihova nezaposlena deca u istoj ili goroj situaciji od njih, ako se zdravstveni sistem prema njima odnosi kao prema otpadu koga bi se što pre trebalo rešiti, kako to možemo da nazovemo? Lapot, ili nekako drugačije?

Znam da će liberali sad udariti u vrisku i histeriju, s "argumentima" kako su oni najbrojnija izdržavana populacija, kako su sebični, kako mogu da trče za busom, a ne mogu da stoje u busu i gomilu drugih gluposti, ali trebalo bi da budemo svesni, bez obzira na godine da ćemo jednog dana, za 30,40 ili više godine biti mi isti oni nad kojima će neko vršiti lapot.

Bez obzira na to šta su dobili od socijalizma (mnogi nisu ništa), da li su zaslužili da se leče u Gerontološkom centru KBC Zvezdara u kome su golubovi stalni stanari?

I onda mi padne na pamet premijerova nedavna izjava vezana za smanjenje penzija njegovim roditeljima i rečenica "da su oni najviše oštećeni" s penzijama od 70 ili više hiljada dinara. Ili neke smešne priče forumaša o nekim penzionerima koji izdaju 16 stanova ili vikendica i žale se kako je danas teško?

Da li je to nešto što možemo da kažemo za prosečnog penzionera u Srbiji? Naravno da nije, to su ekstremi koji se broje u promilima u odnosu na ukupnu populaciju? Da li su penzioneri krivi zbog toga što je neko pokrao pare iz penzionog fonda za koji su odvajali 30, 40 ili više godina kroz razne poreze, doprinose, ili se lapot nad njima vrši zato što su nemoćni za borbu.

Stvarno se ponekad zapitam da li svi oni koji podržavaju ovakav odnos države prema penzionerima uopšte ima ideju kroz šta prolaze stari ljudi, koji, bez obzira na neatraktivan izgled, nekad i senilnost, osećaju isto ono što i mladi ljudi: bol, tugu, radost, sramotu zbog nemoći............

Znam da sve ovo nekima zvuči patetično, ali šta se desilo s humanošću u Srbiji? Kada je postalo in biti surov prema starima?

Nekako uvek polazim od sebe i svog odnosa prema roditeljima, sada je živa samo mama. Jednostavno ne mogu da dozvolim da pati, na najmanji nagoveštaj problema reagujem, plaćam privatne lekare, ali šta rade oni koji to ne mogu?

Izvinite što nemam link za temu, možete slobodno i da je obrišete, verovatno nikome i neće biti zanimljiva.

Penzioneri nisu nemoćni. Imaju pravo glasa na izborima i u mnogome odlučuju o budućnosti Srbije.
Oni jesu izdvajali u penziono dok su radili sa te strane im pripada penzije. Pitanje je kolika. I na to pitanje ne znam da li ko može da da pravilan odgovor.
Ceo prethodni sistem (u SFRJ) bio je pogrešan, pa tako i davanje u penziono. Posle svih mogućih pada dinara niko se ni ne usuđuje da proračuna i jednom penzioneru koliko je on to za radnog veka dao novca da bi sada mogao da prima penziju. S druge strane, postoji i onaj deo koji država mora da izdvaja za stare ljude (čitaj penzionere) bilo da su oni radili ili ne. E taj deo velika većina penzionera već prima u smanjenom obliku iako su nekada izdvajali u penziono.
Suština je da je država Srbija odavno matirana i da je ima samo na papiru, srpski narod još uvek postoji, ali dokle.
 
Погрешила си, НИЈЕ Слободанка него Србијанка Турлајић - ево их овде

Turajlić: Smanjenje plata prosveti, odricanje od budućnosti има и клип али не могу да га пренесем јер није на јутјубу......
............

Србијанка брука своје име на исти начин на који Биљана Србљановић брука своје презиме.
 
Погрешила си, НИЈЕ Слободанка него Србијанка Турлајић - ево их овде

Turajlić: Smanjenje plata prosveti, odricanje od budućnosti има и клип али не могу да га пренесем јер није на јутјубу......

- - - - - - - - - -



Па тај лезбос Турлајићка ИМА 68 ГОДИНА ------- И СВАКАКО ЈЕ ПЕНЗОС............

То је она иста Турајлић која нас је својим длеовањем довела у овакву будућност..
 
То је она иста Турајлић која нас је својим длеовањем довела у овакву будућност..
To je ona ista Srbijanka Turajlic, koja je meni drzala vezbe na ETF na drugoj godini: predmet programiranje... To je ona ista Srbijanka Turajlic zbog koje sam 1978. napisao moj prvi fortran4/66 program (faktorijali) na busenim karticama na IBMu 1130.. Ista ona koja je ISTO zasluzna sto ja NE umirem od gladi kao vi... Dapache (CROmanjonija)! :whistling:

:smeker:

_niemand_
 
Poslednja izmena od moderatora:
. To je ona ista Srbijanka Turajlic, koja je meni drzala vezbe na ETF na drugoj godini: predmet programiranje... To je ona ista Srbijanka Turajlic zbog koje sam 1978. napisao moj prvi fortran4/66 program (faktorijali) na busenim karticama na IBMu 1130.. Ista ona koja je ISTO zasluzna sto ja NE umirem od gladi kao vi... Dapache (CROmanjonija)! :whistling:

:smeker:

_niemand_

Јасно, ти си сигурно дебео као и она, и сит, а зато остали немају шта да једу..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Slušajući sinoć na N1 razgovor Jugoslava Ćosića sa ministrom prosvete Verbićem i prof. Slobodankom Turajlić (68), vezano za sve probleme u prosveti, prvenstveno o problemu smanjenja plata prosvetnim radnicima, profesorka je izrekla jednu veliku istinu. Rekla je, parafraziraću: "Država može da izvrši i lapot nad penzionerima, ona (država) zbog toga neće trpeti nikakvu štetu, ali smanjenje plata prosvetnim radnicima znači direktno odricanje od budućnosti".

Ne moram da objašnjavam šta je htela da kaže, jasno je svakom ko želi da razume, i sad se pitam da li država Srbija ovakvim odnosom prema penzionerima zaista vrši neku vrstu lapota nad njima?

Ako žive od prosečnih 20 000 dinara, što je apsolutno nedovoljno za mininalne potrebe, ako ogromnom broju njih nema kod da pomogne finansijski, zato što su njihova nezaposlena deca u istoj ili goroj situaciji od njih, ako se zdravstveni sistem prema njima odnosi kao prema otpadu koga bi se što pre trebalo rešiti, kako to možemo da nazovemo? Lapot, ili nekako drugačije?

Znam da će liberali sad udariti u vrisku i histeriju, s "argumentima" kako su oni najbrojnija izdržavana populacija, kako su sebični, kako mogu da trče za busom, a ne mogu da stoje u busu i gomilu drugih gluposti, ali trebalo bi da budemo svesni, bez obzira na godine da ćemo jednog dana, za 30,40 ili više godine biti mi isti oni nad kojima će neko vršiti lapot.

Bez obzira na to šta su dobili od socijalizma (mnogi nisu ništa), da li su zaslužili da se leče u Gerontološkom centru KBC Zvezdara u kome su golubovi stalni stanari?
*******************************************.

ЛАПОТ НАД СРБИЈОМ почео је превратом плаћеничког ЖУТОГ ОЛОША 5. октобра 2000. !!!

-Потпуно су разорили целокупну привреду Србије,
-Разорили фармацеутску производњу, па Србија нема ни своје антибиотике,
-Жуто Олош БОЛОЊИЗОВАО је високо образовање, растурио ВОЈСКУ,
-Уништио институције културе, у пепео претворио издавачке куће.... партијски
тајкуни и људи прљавих биографија опљачкали све чега су се домогли под
покровитељстом "еХперата" и "демократских" власти...

..... све у свему, Србија је претворена у једну велику пустару у којој скоро
неће бити ни наде ни светла на крају тунела.
 
Погрешила си, НИЈЕ Слободанка него Србијанка Турлајић - ево их овде

Turajlić: Smanjenje plata prosveti, odricanje od budućnosti има и клип али не могу да га пренесем јер није на јутјубу......

- - - - - - - - - -


......

" ima unučiće i za razliku od mnogih naprednjačkih doktora, ona je zaista doktor nauka i ona je zaista imala i ima veliko stručno znanje koje je prenela svojim studentima. Ako ni zbog čega drugog, njoj i svim ostalim doktorima i profesorima koji su u njenom rangu ne bi trebalo da se obraćaš na taj način, bez obzira na to što nosi mušku frizuru i što ne deli tvoje političke stavove.

Mnogi od njenih studenata danas su uspešni ljudi, to je bio njen zadatak i ona ga je ispunila, za razliku od sega mega doktora koji sa svojim diplomama mogu da obrišu doope u bilo kojoj zemlji koja nije Srbija.

Taj "lezbos" je radio 35 godina, najmanje, obrazujući generacije onih koji su hteli i znali, za razliku od većine polupismenih kmetova, kako bi rekla ona napredna šefica kabineta, koji ovde lupetaju tek da bi lupetali, nesrećni i nezadovoljni sopstvenim promašenim životima, s čim Turajlićka nema nikakve veze.

I ne govorimo samo o njoj, govorimo o stotinama hiljada ili milionima drugih poštenih građana ove zemlje koji su privređivali, da bi danas gladovali.

- - - - - - - - - -

ЛАПОТ НАД СРБИЈОМ почео је превратом плаћеничког ЖУТОГ ОЛОША 5. октобра 2000. !!!

-Потпуно су разорили целокупну привреду Србије,
-Разорили фармацеутску производњу, па Србија нема ни своје антибиотике,
-Жуто Олош БОЛОЊИЗОВАО је високо образовање, растурио ВОЈСКУ,
-Уништио институције културе, у пепео претворио издавачке куће.... партијски
тајкуни и људи прљавих биографија опљачкали све чега су се домогли под
покровитељстом "еХперата" и "демократских" власти...

..... све у свему, Србија је претворена у једну велику пустару у којој скоро
неће бити ни наде ни светла на крају тунела.

Tebi ne vredi ni odgovarati, ti se ionako ne važiš.
 
Poslednja izmena od moderatora:
To je ona ista Srbijanka Turajlic, koja je meni drzala vezbe na ETF na drugoj godini: predmet programiranje... To je ona ista Srbijanka Turajlic zbog koje sam 1978. napisao moj prvi fortran4/66 program (faktorijali) na busenim karticama na IBMu 1130.. Ista ona koja je ISTO zasluzna sto ja NE umirem od gladi kao vi... Dapache (CROmanjonija)! :whistling:

:smeker:

_niemand_

Леле, нобади, ако си ти '78 писао то...што си писао... па ти само што ниси умро од старости!!! :sad2:
 
Poslednja izmena od moderatora:
ЛАПОТ НАД СРБИЈОМ почео је превратом плаћеничког ЖУТОГ ОЛОША 5. октобра 2000. !!!

-Потпуно су разорили целокупну привреду Србије,
-Разорили фармацеутску производњу, па Србија нема ни своје антибиотике,
-Жуто Олош БОЛОЊИЗОВАО је високо образовање, растурио ВОЈСКУ,
-Уништио институције културе, у пепео претворио издавачке куће.... партијски
тајкуни и људи прљавих биографија опљачкали све чега су се домогли под
покровитељстом "еХперата" и "демократских" власти...

..... све у свему, Србија је претворена у једну велику пустару у којој скоро
неће бити ни наде ни светла на крају тунела.

umesto da poprave srbiju unistili su je
 
Ali ako realistično promatraš stvari, penzioneri su obične mešine koje zaudaraju.

Znači njihova jedina funkcija je da okupiraju prostor u GSP koji koriste besplatno.

То што си написао спада у " ширење лажних вести и изјава".
Пензионери плаћају месечни износ за градски превоз по тарифи коју је одредио БУС ПЛУС и која је сразмерно повећана од нове године, као и остале претплатничке картеу БУС ПЛУСУ.
Ти вероватно мислиш на нешто друго, али и о томе не знаш ништа.
Лица старија од 65 година, дакле не само пензионери палћају годишњу претлату на БУС ПЛУС 407,00 динара.
 
"Читалац ће можда бити изненађен сведочењем – за чију истинитост гарантујем – да прилична већина носилаца власти у Србији, и то оне највише, приватно исповеда сасвим другачије политичке ставове од оних које заговара јавно. Тај детаљ свакако је највећа, данас можда и једина разлика између актуелне и претходне власти. На пример, готово сви у украјинском сукобу жестоко навијају за Русе. Тек мало мањи број њих у расту снага Сиризе, Подемоса и Националног фронта види спасоносне појаве у европској политици. Све теже је у згради владе наћи неког ко има лепу реч за Европску унију и наметнуту немачку политику штедње. Сви, али баш сви заљубљени су у Владимира Путина, и нико, али баш нико неће се преварити да каже нешто добро о западним амбасадорима у Србији."

Kraj mnogih tema na ovom forumu !
:manikir:
 
Skola je postala smejurija kao i "oni fakulateti".Gimnazija ima casove od 30min na kojima pricaju o exkurziji i kako je bilo u petak...profesori opusteno pa tek izbace destinaciju i koliko treba para i na koliko rata.Ostalo ih ne zanima.Jos dva meseca i njegovo velicanstvo raspust i plata bez rada.Gde to ima? pa u skoli.
 
Госпођино поређење са Лапотом је на први поглед интересантно, али је заправо неадекватно.
Лапот је имао сасвим другу функцију и смисао од онога што се данас ради у Србији.
 
Krajem devedesetih bila je aktivan član Narodnog pokreta Otpor. Dobitnica je nagrade Osvajanje slobode za 2009. godinu, koju dodeljuje Fond Maja Maršićević Tasić za doprinos pobedi demokratije u Srbiji. Više puta uvršćena u "Listu 100 najmoćnijih žena u Srbiji" dnevnih novina Blic.

Bila je i pomoćnik ministra za visoko obrazovanje u Ministarstvu prosvete i sporta od 2001 do 2004.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
dos jase i dan danas i pored katastrofalnih rezultata ds rezima
 
Госпођино поређење са Лапотом је на први поглед интересантно, али је заправо неадекватно.
Лапот је имао сасвим другу функцију и смисао од онога што се данас ради у Србији.

Šta će mi Lapot.

Kada dođe vreme, otiću na najvišu planinu i crknuću kao gorštak !

Budem li bolestan i u krevetu pored mene će biti mala bočica !
 
Šta će mi Lapot.

Kada dođe vreme, otiću na najvišu planinu i crknuću kao gorštak !

Budem li bolestan i u krevetu pored mene će biti mala bočica !

Уместо мале бочице, треба поред кревета да имаш једну малу од двадесет и две године и мало већу боцу. То је права смрт!

- - - - - - - - - -

Ne zaiebavaj, mujmane... To je ona ista Srbijanka Turajlic, koja je meni drzala vezbe na ETF na drugoj godini: predmet programiranje... To je ona ista Srbijanka Turajlic zbog koje sam 1978. napisao moj prvi fortran4/66 program (faktorijali) na busenim karticama na IBMu 1130.. Ista ona koja je ISTO zasluzna sto ja NE umirem od gladi kao vi... Dapache (CROmanjonija)! :whistling:

:smeker:

_niemand_

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku _nobody_.

Зебанциа Нобади! :zurka:
 

Back
Top