PARALELNI SVETOVI

Paralelni, virtualni, kako hoces. Treba poci od poznatih dimenzija prostora u kome zivimo, pa do onih o kojima ne sanjamo da uopste postoje. Snovi to su ti paralelni svetovi, UFO takodje. Moze o ovome da se prica ceo dan.
 
@Microwave

Hvala na preporuci :wink:. Ta knjiga... potrudicu se da je nadjem.


U medjuvremenu, oni mladji mogu da potraze serijal HDM (His Dark Materials - Njegova Mrachna Tkanja). Autor je Philip Pullman. Dosta se spominju paralelni svijetovi... mada prilichno naivno.

Ipak je to knjiga koju sam voljela kada mi je bilo 12.

Ali sama pricha je jako interesantna.
 
snaja88:
Meni je zanimljivija stvar da ima 4 dimenzije.... ili ono-vreme,prostor, sta jos ima?
Hmmmmm.....samo 4.Svi koji su na tehnickim ili matematickim fakultetima glavu razbijali sa raznim matematikama I,II,III,numerickim analizama i sl. znaju da je moguce racunati u n-dimenzionim prostorima :-D
Salu na stranu,mislim da po najnovijim istrazivanjima(skoro sam negde citao) fizicari imaju dokaza za postojanje cak 5 dimenzija ako ne i vise.
 
Paralelni svetovi su valjda oni koji postoje u dimenzijama paralelnim sa nasom. Posto mi za sada poznajemo samo tri dimenzije. Gore-dole, napred-nazad, levo-desno. Neki vreme oznacavaju kao cetvrtu dimenziju... pre i posle. Dakle bio sam na tom mestu... ali malo levo i to pre pet minuta. Dakle te tri + 1 dimenzija odredjuje polozaj predmeta i vremenski i prostorno. Gde smestiti cetvrtu dimenziju? Pa ne znam... Ali je Tesla znao i rekao je da u ovom momentu postoji civilizacija koja obitava na Marsu ali u nekoj drugoj dimenziji.
 

Back
Top