Pinjata - pinata

Zuji Zolja

Domaćin
Poruka
3.648
Sta mislite o njima?
Zabava ili pomodarstvo?
Pre oko godinu dana moja cerka dosla sa jednog rodjendana i pricala kako su se divno proveli i da su imali i pinjatu... Podrazumeva se da je odmah pozelela da ima pinjatu na svom rodjendanu. Ja onako poluzainteresovana obecala, a mislila sam da je to bilo ko zna sta i da cu cuti vec... Kako sam pocela da se raspitujem tako sam saznala da je pinjata vec uveliko stigla u Srbiju i da se skoro ne moze zamisliti slavlje bez nje. I tako smo poceli...
Sad nam je to lep hobi i zabava.
A sto deca vole da lupaju pinjate, obozavaju! Bas bih volela da cujem psihologe sta kazu, da li je to dobro za decu? Da je zabava vrhunska, to sigurno znam :)
Eto, ako imate sta da kazete na tu temu, izvolite :hvala:
 
U Latinskoj Americi to je obicaj za svaki rodjendan male dece.

A prodavci bombona, cokoladica i malih plasticnih igrackica trljaju ruke....

Cista komercijala, kao i Noc vestica.
 
011.jpg
evo nekih prvih...
 
Ta nije losa...

Treba narod da se navikne.

Deca to vole i uzivaju.

- - - - - - - - - -

Ta nije losa...

Treba narod da se navikne.

Deca to vole i uzivaju.

Uvek ce biti onih koji mogu da plate.

Radi za njih, ostale zaboravi. :rtfm:
 
prosto neverovatno, ali...
danas pravim jubilarnog desetog spajdermena i svi su na povlacenje. decaci nece svoje pinjate da lupaju, a za devojcice sam napravila ukupno tri na povlacenje, hocu da kazem da devojcice traze pinjate koje se lupaju - razbijaju.
cak i olafa, za kog sam bila skoro sigurna da ce curica da ga sacuva (ili bar glavu)... razbucala ga je palicom samo onako.
da li devojcice bolje shvataju igru ili su decaci osecajniji ne znam, ali eto za mene je ovo svojevrsni fenomen :)
 
prosto neverovatno, ali...
danas pravim jubilarnog desetog spajdermena i svi su na povlacenje. decaci nece svoje pinjate da lupaju, a za devojcice sam napravila ukupno tri na povlacenje, hocu da kazem da devojcice traze pinjate koje se lupaju - razbijaju.
cak i olafa, za kog sam bila skoro sigurna da ce curica da ga sacuva (ili bar glavu)... razbucala ga je palicom samo onako.
da li devojcice bolje shvataju igru ili su decaci osecajniji ne znam, ali eto za mene je ovo svojevrsni fenomen :)

Pa mi muski smo osetljiviji. Uskoro ce nam trebati ustanove koje nas stite od agresivnih zena. Bogami, ne salim se....

6aa-zujiz.jpg
 
mozda ocekivano, mozda ne:
pinjate kojih sam najvise napravila, tj najtrazenije
decaci - spajdermen i smajli
devojcice - poniji i smajli.
ukupan broj smajli pinjata koje sam napravila je veci od broja pinjata spajdermena i ponija. dakle - najtrazenija pinjata - njegovo velicanstvo smajli :)
 
mozda ocekivano, mozda ne:
pinjate kojih sam najvise napravila, tj najtrazenije
decaci - spajdermen i smajli
devojcice - poniji i smajli.
ukupan broj smajli pinjata koje sam napravila je veci od broja pinjata spajdermena i ponija. dakle - najtrazenija pinjata - njegovo velicanstvo smajli :)

Treba da imas sto siri izbor.

Na netu imas gomilu ideja.

Ako ih vec pravis treba i da /pre/prodajes i punjenja.
 
Treba da imas sto siri izbor.

Na netu imas gomilu ideja.

Ako ih vec pravis treba i da /pre/prodajes i punjenja.

pravim, za sada, samo za jednu igraonicu (i izuzetno retko za cerkine drugare ili neko dete iz komsiluka). vlasnik igraonice kaze sta hoce i ja mu napravim. drzi ih na polici kao na izlogu i deca ili roditelji biraju kad dodju da zakazu zurkicu, a onda on meni javi da dopunimo potroseno :)
ako stvarno toliko prosirim posao sigurno cu se ovde pohvaliti.
za sad, sobzirom na moje i vreme i mogucnosti - ovo je dobro.
 
ja sam pinjate pocela da pravim jer je svekrva narucila u BG i bila je skupa i nista narocito. Mislim da su preskupe i ne kosta toliko da se naprave. Trenutno ih nemam u kompjuteru ali drugi put postavicu par mojih.
 
super! :super:
bas se radujem da vidim jos nekog na temi ko pravi pinjate i naravno, jedva cekam da vidim slike :ok:
slazem se da su skupe ako posmatras kroz materijal, ali ipak trosis dosta vremena i truda dok ih napravis. moras ceniti i svoje vreme i umece.
 

Back
Top