43. Fest 2015

Igor Calavera

Zainteresovan član
Poruka
453
24qojgk.jpg


Na 43. Festu biće prikazana, po tradiciji, najbolja ostvarenja svetske kinematografije – 90 premijernih i 34 reprizna filma na ukupno 242 projekcije. Cene su od 200 do 350 dinara (samo za otvaranje 500 dinara). Ovogodišnji slogan je “Tu smo – u sazvežđu pobednika”. Na plakatu je fotografija Milene Dravić sa snimanja filma Dušana Makavejeva “Čovek nije tica”, od pre tačno 50 godina. Festival će 27. februara u Sava centru, otvoriti film Bertrana Boneloa “Sen Loran”, dok će tokom festivala, koji traje do 8. marta, biti uručene novoustanovljene nagrade Beogradski pobednik za izuzetan doprinos filmskoj umetnosti našoj čuvenoj glumici Mileni Dravić i ruskom reditelju Aleksandru Sokurovu.Među gostima će biti Ričard Drajfus, Mohsen Mahmalbaf, Sergej Bezrukov, David Elofen, Vas Vestmoreland… U žiriju su Debra Kara Unger, Džang Meng, Srđan Dragojević, Miljenko Jergović i Neda Arnerić.

PROGRAM:
http://www.fest.rs/Program
 
Pa, u krajnjoj liniji bolje je da dam 200 dinara za neki FEST film, valjda će se naći među 90 premijernih i nešta dobrih filmova, negoli da plaćam znatno skuplje karte u Sinepleksu da bih odgledao film pod imenom Čepi: Robot koji je promenio svet.:lol:

Jeste, ima dobrih naslova, ali od sto filmova možda tek 5-10...ako si pratio program autorskog filma i slobodne zone, video si koliko je tamo jači program u svakom smislu.
 
Pa, u krajnjoj liniji bolje je da dam 200 dinara za neki FEST film, valjda će se naći među 90 premijernih i nešta dobrih filmova, negoli da plaćam znatno skuplje karte u Sinepleksu da bih odgledao film pod imenom Čepi: Robot koji je promenio svet.:lol:


Мене, мајке ми, обузме мучнина када пролазим поред синеплекса и видим постере филмова.
Нисам, додуше, приметио Чепија али...:D
 
Zašto ako je to njihova potreba? Nije tvoja, zašto te brinu tuđi problemi. Ili si ostao bez svojih? :)

Симпатичне упадице, али...

Пошто имам сина који сутра треба да одраста у овом болесном систему и друштву, заиста ме плаши све оно што га чека, па се онда ето, и тај синеплекс са Чепијем који мења свет, као једна мала нијансица, надовезује на неке много крупније и значајније ствари...
 
Ti ljudi naprosto podcenjuju inteligenciju gledalaca, misleći da idu na siguricu ako opale neki takav film za laku zabavu.Ljudi naprosto gledaju ono što im je poznato sa reklama.Da isti ti ponude ljudima neki film koji zahteva uključivanje moždanih vijuga ljudi bi u nedostatku lošeg filma gledali kvalitetne filmove i uživali bi u njima, a ko jednom proba čokoladu ne vraća se na seljačko lizalo od šećera i boja tj.Čepija.:lol:
Ili Hobita.:hahaha:
 
Симпатичне упадице, али...

Пошто имам сина који сутра треба да одраста у овом болесном систему и друштву, заиста ме плаши све оно што га чека, па се онда ето, и тај синеплекс са Чепијем који мења свет, као једна мала нијансица, надовезује на неке много крупније и значајније ствари...

Ti svog sina uči kako znaš i veruješ da treba, a svet će uvek biti njesra, to je bar jasno.
 
Ti svog sina uči kako znaš i veruješ da treba, a svet će uvek biti njesra, to je bar jasno.

Да, видиш, ту сам у процепу. Будем ли га ја учио како треба, неминовно ће доћи у сукоб са системом и постати аутсајдер, а питање је да ли ова фамилија може да издржи и трећу генерацију аутсајдера.:D
 
Prost primer, meni je drugi deo filma Balabanova Brat, uprkos ozbiljnosti priče u isto vreme i fantastična komedija, i gotovo sam siguran da bi 90% ljudi rekli , kako dobar film, ali sve pada u vodu kad se u igru ugradi Čepi...ili Hobit... :rotf:
 
Prost primer meni je drugi deo filam Balabanova Brat, uprkos ozbiljnosti priče i fantastična komedija, i gotovo sam siguran da bi 90% ljudi rekli , kako dobar film, ali kad se u igru ugradi Čepi...ili Hobit... :rotf:
Sve pada u vodu.

Ђело, од сада званично преузимам име Чепи за своју карактеризацију љубитеља коле и мекдоналдса.:D
 
Zezajte se vi al i Chappie nekad zna da posluzi svrsi. xD
Verovatno cu ga overiti sa drustvom: sci-fi/Sigourney Weaver/Die antwoord/Neill Blomkamp
U krajnjem slucaju nece biti losije od elysiuma.
 
Više volim da filmove gledam kod kuće, ali ići ću, kao i svake godine.:cool: Uglavnom pratim evropske, domaće ne gledam. Mislim da ima dobrih filmova, po svoj prilici, ove godine ću se naterati da gledam i Ruse.

Ja cu posetiti kinoteku. Bilo bi dobro na velikom platnu odgledati Rondo i Nije c'oek tica.
A od novijih mi je interesantan a Girl walks home alone at night.

 

Back
Top