MAČKA...

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.256
Posto na ovom pdf postoji tema pas, logicno je da postoji i tema macka.
Koju macku imate ? Koliko vremena provodite sa njom ? Da li je ona ravnopravan clan vase porodice ?
Izgubljena mačka prešla 320 kilometara i našla kuću
 
nemam je više,bila je najlepša,dan danas me uhvati tuga
Black_and_white_cat_named_Leafy-zenera-03.jpg
 
Kada bi vlasnici macki znali da je mackama drazi kontejner od njihovih vlasnika i da macke prenose deci zoonoze, razmislili bi o drzanju kontejnerusa u stanu.
 
Pisao sam o zoonozama na pdf Zivotinje pa su brisali, tema je bila o psima na lancu. Da ne visis dan i noc samo na fenministickim temama vec da si se malo ukljucila mozda bi i procitala, nadam se ne i zaboravila, sta sam pisao o ovim bolestima. A i drugim psihoemotivnim vezano za vezanost coveka prema zivotinji, uz svodjenje ljubavi kolektivne faune samo na pse i macke.

odlicno
onda to fino kopi pejstuj ovdje
da vidimo te strasne zoonoze :lol:
inace, mi imamo macku, psa i dva tvora
i nijednu zoonozu za sada
jednostavno je - vodis racuna o njihovom zdravlju, klopi i higijeni generalno
 
@ tema

Nemam macke jer nije u prirodi homosapiensa suzivot sa predatorskim rasama. Macke, koje se inace kite kojekakvim misticnim epitetima su nista drugo do sebicna bica koja za razliku od pasa nemaju emocija i odanosti, drazi im je otpadak u kanti od, kako ljudi tako i drugih vrsta sisara. Kontejneruse, mesto im je u prirodi gde trebaju svojim usadjenim instiktima doci do hrane za koju su dizajnirani, a to su poljski misevi i druge "stetocine".
 
@ tema

Nemam macke jer nije u prirodi homosapiensa suzivot sa predatorskim rasama. Macke, koje se inace kite kojekakvim misticnim epitetima su nista drugo do sebicna bica koja za razliku od pasa nemaju emocija i odanosti, drazi im je otpadak u kanti od, kako ljudi tako i drugih vrsta sisara. Kontejneruse, mesto im je u prirodi gde trebaju svojim usadjenim instiktima doci do hrane za koju su dizajnirani, a to su poljski misevi i druge "stetocine".

pa dobro sad,ne jedu sve mačke meso i miševe,neke su i vegani kao ova iz klipa..:telefon:
 
imam mačke, ove normalne, kontejnerke
naravno da nismo ravnopravni jer sam veći i jači
a s njima provodim sve vreme kad asm kod kuće
 
Poslednja izmena od moderatora:
pa dobro sad,ne jedu sve mačke meso i miševe,neke su i vegani kao ova iz klipa..:telefon:

Da, neke. Mali broj. Malo macki jede lubenice i to je nepravilno, kao sto mali broj ljudi ne jede meso koje je hrana za macke, vec jede biljke koje su za coveka a to je pravilno.
Zbog vecine koja je uvek bila vecina, vecinski deo zivota Homo sapiens vrsta provede u sudejstvu sa rodom Felis silvestris.


Epifitizam je delimicni parazitiizam jer oboje imaju stetu ali i korist, odatle nije cist parazitizam. Da ova dva, homo sapiens i felis silvetris zive odvojeno, ne bi bilo stete vec samo koristi iz razloga sto covek deljenjem prostora sa mackom ne bi rizikovao da mu dete proguta dlaku, a macka ne bi gubila prirodne nagone i ne bi joj hirurskim putem bila izvadjena materica od briznog joj, punog ljubavi vlasnika.
 
Kada bi vlasnici macki znali da je mackama drazi kontejner od njihovih vlasnika i da macke prenose deci zoonoze, razmislili bi o drzanju kontejnerusa u stanu.
Kad bi ti imao kontakt sa stvarnim svetom umesto života po veganskim pamfletima napisao bi nešto smisleno, prestao da patiš od felinofobioje koja je posledica činjenice da su mačke predatori i mesožderi...
A možda bi se oslobodio i mizoginije, ipak je mačka simbol gracioznosti, elastičnosti, pokreta, sklada, lepote... sve ono što nam se čini poželjnim kod žena, a tebe stravi pri samoj pomisli na iste.
 
Nemam ni psa ni macku, kao djete sam imala oboje i uvjek sam bila vise pristalica macaka (pricam o obicnim domacim mackama i psima... ovi pedigrirani su mi isti... generalno nesposobni za zivot). ne volim zivotinje koje su bolesno zavisne od mene... koje me smaraju svojom zeljom da mi budu u blizini... macke i ja smo imale jedan lep pakt... kada se i njima i meni mazi, mazimo se ako to nije obostrano... nista od ljubavi... :)
 
Macke nisu zahtevni kao psi, u smislu da moraju da se izvode svaki dan napolje. Ako se negde putuje, treba naci nekog ko ce psa voditi u setnju svaki dan.
Macke jedu sve, tako da ni oko hrane nema problema.
 
ajde ne pretvarajte i ovu temu u raspravu o jedenju ili ne jedenju mesa
Мачке једу месо, заправо мачке се хране месом, крвљу, кожом, изнутрицама... плена који улове.
Уосталом:
Domaća mačka (Felis silvestris forma catus), kućna mačka ili najčešće mačka je mali mesožder iz porodice mačaka.
Цео линк:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Domaća_mačka
Те будалаштине где мачке једу банане, лубенице и сличне, за цица маце нејестиве ствари... не хране мачку цео дан, воће премажу животињском машћу, мало убризгају масти у воће и мачка то поједе уз сву муку, тек да не преда меч.
Иначе једини случај када мачке једу биље(нпр мацину траву, која се тако зове јер је мачке најчешће једу) је када морају да поврате због у пробавном тракту накупљене длаке, или поготово код мачића због масивне паразитске инфекције.

- - - - - - - - - -

Ne verujes? Izvedi eksperiment.

Izadji sa svojom mackom i stavi je izmedju sebe i kontejnera i vidi kome ce pre.
Мачка је радознала животиња, погледаће шта има у и око контејнера и вратити се... иначе остала би трајно да кампује код контејнера.
Уосталом погледај линк, мачка је прешла стотине км да би се вратила кући, а не да би се скрцала у неки контејнер и остала у њему.
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Z...jena-macka-presla-320-kilometara-i-nasla-kucu
Мачке користе контејнер као ми бензинску пумпу, наточимо гориво и шибамо даље, али не остајемо да живимо на пумпи.
Кужиш?
 
Poslednja izmena:
Мачка је радознала животиња, погледаће шта има у и око контејнера и вратити се...
Кужиш?

Kakvo te kuzenje spopalo, na politici bacas drvlje i kamenje na hrvate a ovde koristis njihov vokabular?

Macka ce uci u kontejner iz radoznalosti?

- - - - - - - - - -

Ne ulazi ona u kontejner iz radoznalosti vec da nadje otpadak. Culo mirisa decak.
 
Kakvo te kuzenje spopalo, na politici bacas drvlje i kamenje na hrvate a ovde koristis njihov vokabular?

Macka ce uci u kontejner iz radoznalosti?
О ко се то нама пробудио???:hahaha:
Зар ти ниси обећао да сам на игнор листи и да си јако увређен откад си пострадао на теми о тзв здравој исхрани???
Камајло пријатељу наш неупућени који немаш ни кучета, ни мачета па сходно томе не можеш ништа ни рећи о њима, мачка и кад је потпуно сита истражиће све што је за њу ново независно што неће јести.
Иначе да те разочарам, мачке баш и не залазе превише у контејнере, вероватно јер осете мирис паса луталица који редовно тамо залазе чешће од њих.
Кужиш?
 
macke iz ova dva klipa i generalno ako jedu zitarice, voce i povrce
u vecoj mjeri tj ako im to cini veci dio ishrane
pa i ako jedu protein iz soje recimo u dehidriranoh hrani za macke
su osudjene na gomilu zdravstvenih problema
ukljucujuci dijabetes i tumore
 
Slažem se.
Ako budem videla još jedan jedini post koji se odnosi na način ishrane kod ljudi,tema će pod ključ.
I dosta sam postaova obrisala, vodite računa i o rečniku, molim vas.

Sredi onda i postove provokatora. Meni si dala prekrsaj a dopustas drugima da zapocnu i da nastavljaju sa spamom.
 

Back
Top