Tudji izbori

sokvisnja

Iskusan
Poruka
5.885
Zasto ljude toliko pogadjaju tudji izbori?

Da li ce se neko ozeniti, udati, imati dete, jedno, dva, izlaziti sa njih sto ili biti sam sto godina? Zato to sumnjaju u svoj pa imaju potrebu da sebi dokazuju nesto?

Zasto neki naizgled "srecan i zadovoljan" covek ima potrebu da toliko osudjuje izbore koji su drugaciji od njegovog?

Da li se ljudi slade tudjim neuspesima i da li su istinski sposobni da se raduju tudjem uspehu?

Sta vi mislite o tome?
 
Погађа ме једино оно што ради моја ужа породица. За друге нити имам времена, нити интересовања.

Многи људи се сладе туђим неуспесима и мало људи искрено суделује у туђој срећи.
 
I mene pogadja samo za bliske, za ostale ne. Ali ne radujem se tudjoj muci cak i kad me osoba licno uvredi, nisam od tih.

Nisam zavidna na tudje uspehe, ali imam visoke tj. drugacije kriterijume od uobicajenih sta je uspeh.
 
pretpostavljam da je u pitanju strah


ljudi su toliko izludjeni i sjebani pa onda dozivljavaju tebe kao da si im ti kriv sto nemaju ili posla ili para.
ja se iskreno radujem svakom uspjehu dobrog covjeka. mozes staviti ispred mene torbu para ja cu recu to buraz, svaka cast, ako je tebi bolje bice i meni.
a sto se tice izbora, tu se slazem da ima i straha, jer ljudi imaju animozitet prema svemu sto se ne poznaju. meni konkretno najvise smeta takav odnos prema kulturi i umjetnosti.
ja to ne razumijem, e pa necete ni vi slusati i te fore.
ovi radovci i ultradesnicari su redom homoseksualci a vamo ubij pedera. a sve zbog straha :)
 
Zasto ljude toliko pogadjaju tudji izbori?

Da li ce se neko ozeniti, udati, imati dete, jedno, dva, izlaziti sa njih sto ili biti sam sto godina? Zato to sumnjaju u svoj pa imaju potrebu da sebi dokazuju nesto?

Zasto neki naizgled "srecan i zadovoljan" covek ima potrebu da toliko osudjuje izbore koji su drugaciji od njegovog?

Da li se ljudi slade tudjim neuspesima i da li su istinski sposobni da se raduju tudjem uspehu?

Sta vi mislite o tome?

Ne mislim. Ljudi sude onima kojima mogu da sude, onima koji su daleko iznad njih po raznim tackama nece nikad suditi.. ljudi su frustrirana i jadna bica, oni koji nisu lete u kosmos, mlate milione ili prosto gledaju svoj zivot.
 
pa smesno je
nije da te briga
ali to je ko da komentarises zutu stampu
tima buwaahahahha a sta je ona mislila kad se udala za
ili
buwahaahahha ozenio qrv pa sad kuka
zabava za narod, tracarenje
 
pa smesno je
nije da te briga
ali to je ko da komentarises zutu stampu
tima buwaahahahha a sta je ona mislila kad se udala za
ili
buwahaahahha ozenio qrv pa sad kuka
zabava za narod, tracarenje

Шта је овај форум ако не качење за туђе изборе и коментарисање истих.

Срећа па то никога не дотиче.
 
ljudi su toliko izludjeni i sjebani pa onda dozivljavaju tebe kao da si im ti kriv sto nemaju ili posla ili para.
ja se iskreno radujem svakom uspjehu dobrog covjeka. mozes staviti ispred mene torbu para ja cu recu to buraz, svaka cast, ako je tebi bolje bice i meni.
a sto se tice izbora, tu se slazem da ima i straha, jer ljudi imaju animozitet prema svemu sto se ne poznaju. meni konkretno najvise smeta takav odnos prema kulturi i umjetnosti.
ja to ne razumijem, e pa necete ni vi slusati i te fore.
ovi radovci i ultradesnicari su redom homoseksualci a vamo ubij pedera. a sve zbog straha :)

a jadan pe*.de*r **ni kriv, ni duzan :)

ebo vas patak, od kad je derpe. uvredljiva rec :)
 
Poslednja izmena:
Ima jako mudrih ljudi koje mozes i da poslusas kada ti daju neki savet, jer mozda stvarno znaju ili pricaju iz licnog iskustva sta je dobro za tebe.

Ali njihova mudrost ce se takodje videti u nacinu na koji ce ti nesto saopstiti, sa uvazavanjem i bez zelje da te povrede.

Svi drugi idu samo sa jednim ciljem..uzdici sebe, uniziti drugoga...i bez ustrucavanja to reci.
 
Zasto ljude toliko pogadjaju tudji izbori?

Da li ce se neko ozeniti, udati, imati dete, jedno, dva, izlaziti sa njih sto ili biti sam sto godina? Zato to sumnjaju u svoj pa imaju potrebu da sebi dokazuju nesto?

Zasto neki naizgled "srecan i zadovoljan" covek ima potrebu da toliko osudjuje izbore koji su drugaciji od njegovog?

Da li se ljudi slade tudjim neuspesima i da li su istinski sposobni da se raduju tudjem uspehu?

Sta vi mislite o tome?
Ako se malo obazreš oko sebe i potražiš one koji su u metežu našeg odrastanja i vaspitanja imali najpovoljnije prilike i uspeli da ih iskoriste i sprijatelje se sa nekim, postanu bliski i uspeju da bliskost i posvećenost očuvaju par decenija (iskreno se nadam, želim da si i ti uspela u tome), uvidećeš da su to oni ljudi koji još nisu isključeni iz zajednice, koji su bilo kojim načinom (može i ovim) očuvali dodir sa ljudima i životom (puno nadimaka sa Krste, neću ih navoditi - prepoznaće se ti dragi ljudi), dakle oni koji su još optimisti ili bar borbeni pesimisti (nadimak, dva, možda tri, četiri sa Krste), onakvi koje pesimizam još uvek nije naterao u rezignaciju (imaš puno, baš puno nadimaka sa Krste - navedi ih ako ima još soka u tebi).

Ali pored dodira (sa ljudima i životom) mora da je tu još i doživljavanje - toplo, ljudsko, vaspitano čeljade što-'no-kažu (nemoj da te slučajno zavedu tekstovi popularne časopis-psihologije da je ostvarenost preduslov za ljudskost - ti, takozvani "ostvareni" su najopasniji, kad se šatro ostvare - kao majke, očevi, kao kuvarice, supruge, naučnice, kao političari - oni se okreću sebi, a ne tebi).

I tek sada dolazimo do zaključka: samo ovakve ljude - koji su uspeli da sačuvaju i dograde duševnost - ne pogađaju tuđi izbori, umeju da se istinski raduju tuđem (uslovno rečeno "tuđem", jer se radost uglavnom deli sa najbližima - a ovakve ljude... pardon, ovakvog čoveka i osećaš kao najbližeg) uspehu, zadovoljni su, uglavnom, sopstvenim izborima, a i kad su nezadovoljni ne prave dramu oko toga već se potrude da bez mnogo halabuke svoju grešku isprave kapirajući da je, zaboga - ljudski grešiti a još ljudskije greške ispravljati, što će reći - ne predavati se.
 
Ako se malo obazreš oko sebe i potražiš one koji su u metežu našeg odrastanja i vaspitanja imali najpovoljnije prilike i uspeli da ih iskoriste i sprijatelje se sa nekim, postanu bliski i uspeju da bliskost i posvećenost očuvaju par decenija (iskreno se nadam, želim da si i ti uspela u tome), uvidećeš da su to oni ljudi koji još nisu isključeni iz zajednice, koji su bilo kojim načinom (može i ovim) očuvali dodir sa ljudima i životom (puno nadimaka sa Krste, neću ih navoditi - prepoznaće se ti dragi ljudi), dakle oni koji su još optimisti ili bar borbeni pesimisti (nadimak, dva, možda tri, četiri sa Krste), onakvi koje pesimizam još uvek nije naterao u rezignaciju (imaš puno, baš puno nadimaka sa Krste - navedi ih ako ima još soka u tebi).

Ali pored dodira (sa ljudima i životom) mora da je tu još i doživljavanje - toplo, ljudsko, vaspitano čeljade što-'no-kažu (nemoj da te slučajno zavedu tekstovi popularne časopis-psihologije da je ostvarenost preduslov za ljudskost - ti, takozvani "ostvareni" su najopasniji, kad se šatro ostvare - kao majke, očevi, kao kuvarice, supruge, naučnice, kao političari - oni se okreću sebi, a ne tebi).

I tek sada dolazimo do zaključka: samo ovakve ljude - koji su uspeli da sačuvaju i dograde duševnost - ne pogađaju tuđi izbori, umeju da se istinski raduju tuđem (uslovno rečeno "tuđem", jer se radost uglavnom deli sa najbližima - a ovakve ljude... pardon, ovakvog čoveka i osećaš kao najbližeg) uspehu, zadovoljni su, uglavnom, sopstvenim izborima, a i kad su nezadovoljni ne prave dramu oko toga već se potrude da bez mnogo halabuke svoju grešku isprave kapirajući da je, zaboga - ljudski grešiti a još ljudskije greške ispravljati, što će reći - ne predavati se.
:):heart:
 
Zasto ljude toliko pogadjaju tudji izbori?

Da li ce se neko ozeniti, udati, imati dete, jedno, dva, izlaziti sa njih sto ili biti sam sto godina? Zato to sumnjaju u svoj pa imaju potrebu da sebi dokazuju nesto?

Zasto neki naizgled "srecan i zadovoljan" covek ima potrebu da toliko osudjuje izbore koji su drugaciji od njegovog?

Da li se ljudi slade tudjim neuspesima i da li su istinski sposobni da se raduju tudjem uspehu?

Sta vi mislite o tome?
Svako iz svojih razloga od najdobronamernijih do najzlonamernijih.:)
 
Zasto ljude toliko pogadjaju tudji izbori?

Da li ce se neko ozeniti, udati, imati dete, jedno, dva, izlaziti sa njih sto ili biti sam sto godina? Zato to sumnjaju u svoj pa imaju potrebu da sebi dokazuju nesto?

Zasto neki naizgled "srecan i zadovoljan" covek ima potrebu da toliko osudjuje izbore koji su drugaciji od njegovog?

Da li se ljudi slade tudjim neuspesima i da li su istinski sposobni da se raduju tudjem uspehu?

Sta vi mislite o tome?
Ako je njima lepo i meni je .Nikoga ne savetujem ali mogu da pomognem da dodju do pravog resenja ukoliko su u dilemi.
Ono sto je meni zanimljivo je sta navodi ljude na drasticne promene u zivotu....?
 
Ako je njima lepo i meni je .Nikoga ne savetujem ali mogu da pomognem da dodju do pravog resenja ukoliko su u dilemi.
Ono sto je meni zanimljivo je sta navodi ljude na drasticne promene u zivotu....?
Kako im pomažeš da reše dilemu, ako ih ne savetuješ? :)

Aha, sad vidim kako pomažeš ljudima:
"Nije me briga šta misliš o meni. Ja o tebi ne mislim uopste." :lol:
 
Zasto ljude toliko pogadjaju tudji izbori?

Da li ce se neko ozeniti, udati, imati dete, jedno, dva, izlaziti sa njih sto ili biti sam sto godina? Zato to sumnjaju u svoj pa imaju potrebu da sebi dokazuju nesto?

Zasto neki naizgled "srecan i zadovoljan" covek ima potrebu da toliko osudjuje izbore koji su drugaciji od njegovog?

Da li se ljudi slade tudjim neuspesima i da li su istinski sposobni da se raduju tudjem uspehu?

Sta vi mislite o tome?

Ljudi misle da bi oni uradili bolje. Ali nemora to uvek biti iz bilo kakvih loših namera.

Ljudi traže slične ili lošije od sebe jer to predstavlja utehu za neki sopstveni neuspeh u nečemu
 
Kako im pomažeš da reše dilemu, ako ih ne savetuješ? :)

Aha, sad vidim kako pomažeš ljudima:
"Nije me briga šta misliš o meni. Ja o tebi ne mislim uopste." :lol:

Pa poznajem tehniku pravilnog postavljanje pitanja tako da oni sami dodju do resenja :)

Pa tacno je to sto pise, ja znam ko sam a ocekujum da i drugi znaju ko su..ne treba ja da im to kazem a ni da razmiljam o njima .
 
Mene pogađaju izbori mog brata jer se zadovoljava dnom dna i iz godine u godinu snižava kriterijume. Sam sebe unižava, a zaslužuje i više i bolje.
Verovatno ću imati isti problem i sa mojom decom.
Kada nešto ne razumem, ja pokušam da razumem, da sagledam iz nekog drugog ugla. Ali ipak nisam evoluirala, mnoge stvari su mi ostale nedokučive.
Ljudi osuđuju ono što ne razumeju. To je prosto. Što je čovek inteligentniji, lakše može da shvati.
Ja sam uglavnom duduk, ne kapiram, ali ni ne osuđujem jer nije moje da sudim.
 

Back
Top