Moze li se po licu prepoznati kakva je neko osoba?

sta mislite? jel Vam se desilo nekad da vam se necija faca ne svidja,a kasnije se ispostavi da ta osoba,zaista ne valja? :roll:

ne zavisi od njega koliko od tebe kao citaca.
mnogi kazu da umeju coveka lako da procene, cim ga vide "sve znaju o njemu", tacnije-koga god pogledaju, drvlje i kamenje! pogotovo one koji ih bilo cime (pod)svesno podsecaju na ljude sa kojima imaju jako lose iskustvo. vecina ljudi ce reci da se nikad ne varaju, istovremeno vecina(!!) kuka kako se razocarala i prevarila u ljude:))))

ima i toga da covek nekada ne zeli sebi tek tako da prizna da je neko zaista los.

koliko god umem da citam neverbalni govor i mimiku, ne volim sebi da dajem za pravo da ja to umem, meni je lepse da zivim okruzena ljudima bez suda o njima, bez "analiza", "misljenja" i procena. sta ce mi to? kakvi god da su, sebi su! u slucaju da me necim oduseve i obraduju, ta radost se podeli u vazduhu :) kao kad u setnji u tudjoj basti vidis lep cvet, toliko :)

vise volim da ne vrtim borerom po ljudima vec da reagujem od trena, tako ostavljam prvo sebi a onda i drugima sirinu da svako u komunikaciji moze biti u trenu i prosijak i kralj.
 
:per: :lol:

oci-su-ogledalo-duse.jpg
 
be69e1e9a365f7b59395b02ed8851249.jpg


Bilo je neko istrazivanje pre par godina koje se tice odnosa sirine i visine glave muskaraca, i kolicine testosterona koje imaju.
Posli su od pretpostavke da su muskarci sa vise testosterona dominantniji, impulsivniji, agresivniji.

Na ovoj slici gore, ko vam se cini da ima vise testosterona? Mislim da cete lako pogoditi. :)

A sto se naseg utiska o nekome tice, diskutabilno je, jer stvari nisu uvek onakve kakve izgledaju.
Neko moze da izgleda kao dobra osoba, pa nije.

maeghan-rice-photo-u1.jpg


Simpaticno devojce, rekli bi. A ovo simpaticno devojce je resilo ljubavni trougao i ljubomoru jer je pomogla jednom od ucesnika trougla da ubije drugog.
Izgled vara.
 
Poslednja izmena:
sta mislite? jel Vam se desilo nekad da vam se necija faca ne svidja,a kasnije se ispostavi da ta osoba,zaista ne valja? :roll:
znas kako nije samo stvar u licu stvar je u mikroizrazima,tj ti kad ti neko pokaze sliku mozes i da omasis njegov karakter,al ovako uzivo dok ga posmatras kako govori kako se drzi,smeje,laze i slicno,mozes dosta dobro da procenis nekoga..
 
be69e1e9a365f7b59395b02ed8851249.jpg


Bilo je neko istrazivanje pre par godina koje se tice odnosa sirine i visine glave muskaraca, i kolicine testosterona koje imaju.
Posli su od pretpostavke da su muskarci sa vise testosterona dominantniji, impulsivniji, agresivniji.

Na ovoj slici gore, ko vam se cini da ima vise testosterona? Mislim da cete lako pogoditi. :)

A sto se naseg utiska o nekome tice, diskutabilno je, jer stvari nisu uvek onakve kakve izgledaju.
Neko moze da izgleda kao dobra osoba, pa nije.

maeghan-rice-photo-u1.jpg


Simpaticno devojce, rekli bi. A ovo simpaticno devojce je resilo ljubavni trougao i ljubomoru jer je pomogla jednom od ucesnika trougla da ubije drugog.
Izgled vara.

meni djevojčica nije tako simpatična...ne sviđa mi se ekspresija njenih usana...a ima problematične i oči...
tako da ne bih moga da se zakunem da nije sposobna za saučesništvo u ubistvu..i da nisi otkrio što si otkrio..:)
 
sta mislite? jel Vam se desilo nekad da vam se necija faca ne svidja,a kasnije se ispostavi da ta osoba,zaista ne valja? :roll:
Desavalo se. Mislim da su osobe koje govore da uvek procene karakter jednim pogledom na osnovu crta lica, previse samouverene i da se ne radi uvek o njihovoj dobroj proceni vec o tvrdokornosti... znam vise slucajeva gde jedna OK osoba ne podnosi drugu OK osobu zbog loseg prvog utiska i prva osoba ostaje ubedjena da je druga losa... zato "dobri procenitelji", zapitajte se da li je nekad do vas ;)

Ovo vezano za istrazivanje o testosteronu. Mislim da je to uocljivo kao sto je uocljivo da se neko ne oseca dobro itd. ali mislim da to ne govori o tome da li je osoba "dobra" ili "losa".
 
Sve sami Lombrozovci , dajte ljudi oladite ne može se samo preko izgleda lica tačno utvrditi karakter ličnosti. No ono što jeste istinito to je da izraz nekog lica može da utiče na stavove posmatrača što više govori o posmatraču a manje o nosiocu lica.

ne možeš do detalja ući u dušu...ali može da se provali generalno da li je neko govedo od čovjeka ili ne..
 

Back
Top