Problem sa USB !!!

Mich.Le

Početnik
Poruka
20
Untitled.jpg


Vec mesec dana mi ne radi usb i nikako ne mogu da nadjem resenje ! Kada ga iskljucim u device menager i opet ukljucim proradi jedan,nije isti uvek je drugi i posle 5-10 min. prestane da radi ,nema sta nisam probao!!! Sve sto se moze probati sam probao i instalirao ,cak i drugi sistemi sam ubacivao ,ali nista sve isto !!! Ako neko zna u cemu je problem ili da postoji jos koja fora molim za pomoc !!! :sad2:
 
Imam CD koji sam dobio uz komp,sve sa njega sam instalirao cak sam i najnovije skidao i nista opet isto ! Citao sam na forumima imali su isti problem,ali su ih resavali onako il onako ,a ja nikako !!!
 
Probao sam i sa drugim napajanjem isto .

Mozda je do HUB USB uredjaja,koji raspredjuje napone po portovima.Jos jednom,probaj USB flash na drugom kompu.Ako nece ni tamo,onda je neki problem do njega.Mogao bi da skines MCShield program i da skeniras USB sa njim,ako je zarazen,ovaj program je dobar za ciscenje virusa na flashu.Nije velik program,a i besplatan je.
 
nisam dugo bio,probao sam i sa programom koji si mi preporucio ,,MCShield " , nista nije pronasao sve je cisto ! Neznam sta vise da radim ? Najace od svega i dem u device menager i idem na USB , idem uninstal i posle toga idem na scan for hardwer i pronadje ih i ukljuci ih i ako imam flesh ili tel. prikljucim radi,cim prestanem a bilo kojim uredjajem i iskljucim odnosno izvadim flesku ili telefon ,odmah se ugasi USB I OPET NE RADI,DOK NE PONOVIM OPET ONO ISTO ,DA IDEM NA UNINSTAL,PA DA OPET TRAZIM DRAJVERE ! Nije mi nista jasno ,ceo googl sam pretrazio sto je najace i u servis sam nosio i oni neznaju u cemu je prob. :per:
 
Ma ne,ne,ne i ne . . . Probao i to i nece ,isto se ponasa,nadje ih kao abdejtuje ih ukljuci i posle nekog vremena ista prica . . . !!! Neznam sta vise jedino sekira pa po kuciste i u kantu . . . :(

Probaj onda uradi repair OS-a.mozda si obrisao neki dll fajl pa ti pravi probleme.Hoce to kada se deinstalira neki program on povuce i neke dll fajlove i poremeti nesto u sistemu.
 
Da dodam:
USB je kao produžni kabal za struju, nije bitno gde je.

kojeimedadam je, kao i uvek dao rešenje,

Ali ima jedno mnogo jeftinije (meni poklonio sin)
USB razdelnik.

Da ga sad ne slikam i postavljam,
jednostavno USB port zakačiš na računar
a na kraju kabla su 4 USB porta.

Sve radi, provereno
 
Da dodam:
USB je kao produžni kabal za struju, nije bitno gde je.

kojeimedadam je, kao i uvek dao rešenje,

Ali ima jedno mnogo jeftinije (meni poklonio sin)
USB razdelnik.

Da ga sad ne slikam i postavljam,
jednostavno USB port zakačiš na računar
a na kraju kabla su 4 USB porta.

Sve radi, provereno

Мислиш на ...USB HUB...:think:

У овом случају ...НЕМА СВРХЕ...јер њему не раде USB портови на компу...:aha2:

Део хардвера на матичној плочи који погони USB има негде " хладан лем "...:per:...највероватније у " напајању " ...и када се тај лош лем загреје - изгуби контакт...:(

Како се матичне плоче раде у " трослојној штампи " врло је тешко и " пипаво " тражити такав квар, а како му... PCI слотови сигурно раде ...мој предлог му... 100% ЗАВРШАВА ПОСАО...:aha2:

Једина мана је што се ти USB портови не могу користити та " напајање " него искључиво за трансфер података...:think:

Ако на матичној којим случајем има и... USB 1.1 портове...пошто се за њих користи посебан део чипсета...најверватније су оперативни и могу се користити за напајање и принтер...;)
 
Da dodam:
USB je kao produžni kabal za struju, nije bitno gde je.

kojeimedadam je, kao i uvek dao rešenje,

Ali ima jedno mnogo jeftinije (meni poklonio sin)
USB razdelnik.

Da ga sad ne slikam i postavljam,
jednostavno USB port zakačiš na računar
a na kraju kabla su 4 USB porta.

Sve radi, provereno

To je dobro ako portovi daju dovoljan napon i ako su u redu,ako ne taj produzni USB nema svrhe.
 
Hej dečki. Ovdje bih želio preporučiti ovu DriverTuner svima vama. Možete ga pokušati vam pomoći preuzeti i instalirati upravljačke programe koje trebate automatski. Možete ga dobiti od: http://www.officialdriverdownload.com/0jcs01ww_exe.html. Slijedite korake u nastavku za pokretanje ovog programa:
1. Skeniranje za vozače automatski skenirati računalo sa savršenom tehnologijom skeniranja
2. Preuzmite Vozač Download gotovo sve out-of-date vozača s jednim klikom
3. Instalirajte Vozači Instalirajte najprecizniji i up-to-date vozača kako bi povećali performanse računala.
 

Back
Top