Pristupanje Air live IP-1000R ruter

loznicanin

Zainteresovan član
Poruka
478
kako pristupiti ovom uredjaju ili resetovati.Dugme reset sam drzo i po nekoliko minuta nista se ne desava u karticu sam upisivo 192.168.1.100 u pretrazivacu kuco 192.168.1.1 nece.Instaliram ip skaner i nadjem da je 192.168.1.254 probo sam i to u pretrazivacu nece ping na 192.168.1.254 redovno prolazi,probo sam i kao swic da koristim propusta internet preko lan portova. ali njemu nikako sta jos da pokusam?
 
Зар default gatewat није или прва или последња адреса из датог опсега?

Nisam bas najbolje razumeo pitanje , default gateway je adresa koja spaja adapter (npr. lan adapter) i ruter .

Zato sam posle postavio dodatno pitanje racunar moze u sebi da poseduje i vise adaptera , kako fizickih tako i virtuelnh, npr. neki virtuelni adapter koji mozda ima vec identicnu adresu pa mozda zbog toga ne moze da pristupi ruteru.

- - - - - - - - - -

default gatevay prazno nema nista

- - - - - - - - - -

hvala ljudi kad sam upiso gatevaj 192.168.1.1 usao sam

E super onda , pa zapamti ovu komandu , pusti te ip skenere i sl. :lol: ove old school metode provera su ti najpouzdanije :lol:

ps. ma mora da pise ta adresa , nemoguce da je prazno .
 
Poslednja izmena:
Nisam bas najbolje razumeo pitanje , default gateway je adresa koja spaja adapter (npr. lan adapter) i ruter .

Zato sam posle postavio dodatno pitanje racunar moze u sebi da poseduje i vise adaptera , kako fizickih tako i virtuelnh, npr. neki virtuelni adapter koji mozda ima vec identicnu adresu pa mozda zbog toga ne moze da pristupi ruteru.

Default gateway је увек прва (192.168.1.1), или последња (192.168.1.254) адреса на датој подмрежи на којој се налази уређај.
 
Default gateway је увек прва (192.168.1.1), или последња (192.168.1.254) адреса на датој подмрежи на којој се налази уређај.

Da , to je taj opseg pod uslovom da ne znas i da nisi procitao adresu , ali ako pise da je npr. 192.168.1.5 , onda je to ta adresa. Ne moze da laze.

- - - - - - - - - -

Usao jesam ali ja neznam ovo dali moze da radi za ono sto sam mislio da salje signal po kuci dali on uopšte ima tu namenu ili ne

Ne, to mora da nadjes u podesavanjima rutera , i da aktiviras wi fi (osim ako nije automatski vec ukljucen , to ja sad ne znam) . Ali je ta ip adresa i za wi fi po default-u ista kao i za lan.
 

Back
Top