Norveski radijatori

xitm3n

Aktivan član
Poruka
1.284
U zadnje vreme sam se narocito zainteresovao za norveske radijatore, i voleo bih da ima nekog ovde na forumu ako ima da prenese licna iskustva.
Naime, grejem se na TA peci, i mogu reci da cim predje ispod temperatura u minus, tesko se zagreva, soba veca od 10 kkvadrata ostaje skoro hladna. Da napomenem da se razmisljam da kupim norveski radijator za povrsinu od oko 20 kvadrata koju trenutno grejem sa TA peci od 4,5 kw, i da napomenem da kad T padne ispod nule bude hladno cak i kad pec radi 24h dnevno.
Na sajtu gde prodaju norveske radijatore napominju da radijator od 2 kw moze da greje 18-25 kvadrata dobro izolovane prostorije.
Da li neko ima iskustva sa ovim radijatorima, kakav je odnos potrosnje i zagrejanosti.
 
U zadnje vreme sam se narocito zainteresovao za norveske radijatore, i voleo bih da ima nekog ovde na forumu ako ima da prenese licna iskustva.
Naime, grejem se na TA peci, i mogu reci da cim predje ispod temperatura u minus, tesko se zagreva, soba veca od 10 kkvadrata ostaje skoro hladna. Da napomenem da se razmisljam da kupim norveski radijator za povrsinu od oko 20 kvadrata koju trenutno grejem sa TA peci od 4,5 kw, i da napomenem da kad T padne ispod nule bude hladno cak i kad pec radi 24h dnevno.
Na sajtu gde prodaju norveske radijatore napominju da radijator od 2 kw moze da greje 18-25 kvadrata dobro izolovane prostorije.
Da li neko ima iskustva sa ovim radijatorima, kakav je odnos potrosnje i zagrejanosti.

Norverski radijatori su postali 'popularni' zbog insistiranja na tome da su 'stedljivi'.
'Stedljivost' je u preciznom termostatu koji ima malu toleranciju za razliku od drugih 'trosadzija' kojima npr podesis 22 stepena a oni prestanu sa radom na 22.5 ili 23 stepena.
Dakle, to je jedina stvar koja razlikuje preskupe norveske radijatore od drugih...

Sto se tice izjave da 2KW greje 25m2...To je u vrlo kontrolisanim uslovima, odlicne izolacije...
Ako tebi 4.5KW nije dovoljno to znaci da imas prevelike gubitke toplote. I da se svih 2KW elektricne energije pretvori u toplotnu, to ti ne bi bilo dovoljno jer su ti gubici ocigledno veci.
 
Nisam nešto oduševljena sa tim radijatorima.
Ok su kada je ovakvo vreme-ne baš tako hladno,ali kada je prava zima,ništa posebno.

Čak mi se ove godine i pokvario,ventilator izduvava topao vazduh,a radijator hladan.

Za potrošnju ne znam.Mislim da troši dosta ( sudeći po računima-dok se nije pokvarila)
 
Kod mene u kancelariji su bila dva ta norveska radijatora i mogu vam reci da je to cista obmana .Nista oni manje ne trose (drzavna je struja) a bogami nista se nisam ni ogrejao ,sve dok nije ubaceno centralno grejanje i ovi domatji radijatori od gusa.
 
ne. mislim da je postavljac teme pitao za iskustva drugih ljudi, a na ove dve teme gde vode linkovi ih nema.
postavljač teme je mogao da podigne jednu od te dve teme i postavi pitanje a ne da otvori treću. tako nekako piše u pravilniku foruma

- - - - - - - - - -

Nisam nešto oduševljena sa tim radijatorima.
Ok su kada je ovakvo vreme-ne baš tako hladno,ali kada je prava zima,ništa posebno.

Čak mi se ove godine i pokvario,ventilator izduvava topao vazduh,a radijator hladan.

Za potrošnju ne znam.Mislim da troši dosta ( sudeći po računima-dok se nije pokvarila)
troši isto kao i bilo koja druga grejalica
 
misliš da su za 2 godine norvežani od obične grejalice napravili čarobnu grejalicu?

:hahaha::zcepanje:


njah, ni mene nisu impresionirali..

verujem da stede ali opet, 2 kw na sat nije jeftino

bolje bi bilo da postavljac teme sredi prozore i izolaciju pa ce na tome da dobije vise nego da colne 20-30 hiljada za radijator koji nece znatno da ugreje prostoriju a i dalje ce puno da trosi.
 
prozori su sredjeni, pvc, jedino bih mogao da uradim unutrasnju izolaciju posto je zgrada u pitanju
ne zezaj se sa unutrašnjom izolacijom osim ako nisi ekstra stručnjak. napravićeš buđ koju nećeš moći ni da otkriješ

- - - - - - - - - -

Bolje pitanje je kako se grejati najjeftinije :lol: Koji uredjaj najmanje trosi struju ?
kotao na struju direktno vezan na Đerdap :lol: klima ili toplotna pumpa. sve drugo je laža i paralaža
 
Nisam probao norveške radijatore, ali znam da energija ne može da se stvori ni iz čega! Nije logično misliti da će grejno telo od 2 KW grejati bolje od onoga od 4,5 KW. Pogotovu zato što ozbiljna TA peć (stare AEG na primer) zrači iz jako dobro zagrejanih šamotnih cigli i kada ventilator nije uključen.

Apropo grejanja. Ne pratim i ne znam da li se više prodaje sistem koji mislim da je švedski (svakako skandinavski), a sastojao se iz niza plastičnih ploča koje su se postavljale na dno zida do poda. To je ličilo na one pljosnate plastične garnišne koje se šrafe u plafon. Poenta je bila da su u njima grejači i ti slažeš te ploče po celoj dužini zida po potrebi. U nekima su grejači u nekima samo provodnici pa se tako određivala sbnaga po prostoriji. Pojedinačna tela se nisu preterano zagrevala pa su se slobodno postavljala i iza nameštaja, do tepiha i slično. To je grejalo odlično jer je zagrevanje ravnomerno i ide odozdo prema gore. Ljudi koji su to imali u to vreme tvrdili su da ima je potrošnja struje manja u odnosu na TA peći. Ja jedino mogu da potvrdim da je to dobro grejalo.
 
U zadnje vreme sam se narocito zainteresovao za norveske radijatore, i voleo bih da ima nekog ovde na forumu ako ima da prenese licna iskustva.
Naime, grejem se na TA peci, i mogu reci da cim predje ispod temperatura u minus, tesko se zagreva, soba veca od 10 kkvadrata ostaje skoro hladna. Da napomenem da se razmisljam da kupim norveski radijator za povrsinu od oko 20 kvadrata koju trenutno grejem sa TA peci od 4,5 kw, i da napomenem da kad T padne ispod nule bude hladno cak i kad pec radi 24h dnevno.
Na sajtu gde prodaju norveske radijatore napominju da radijator od 2 kw moze da greje 18-25 kvadrata dobro izolovane prostorije.
Da li neko ima iskustva sa ovim radijatorima, kakav je odnos potrosnje i zagrejanosti.

Tebi je čoveče loša izolacija u sobi. Ne znam kakvo grejno telo da staviš nećeš se ogrejati. Stavi neku hidroizolaciju za početak, a onda sredi i spoljnu izolaciju. Plafon i pod obavezno izoluj jer i tu imaš velike gubitke
Norveški radijatori mogu samo da ti služe kao pomoćno grejno telo prilikom veće hladnoće, tj. uz TA peći da ih uključuješ i dogrevaš se.
 
Sa izolacijom sam ogranicen jer zivim u zgradi, spoljna nikako ne dolazi u obzir. Da bi petljao sa podom treba mi dodatnih 200-300 jura da bih sredio i parket... E sad nisam bas najbolje razumeo za hidroizolaciju ?? Napominjem da zivim u zgradi na 3. spratu
 
Tebi je čoveče loša izolacija u sobi. Ne znam kakvo grejno telo da staviš nećeš se ogrejati. Stavi neku hidroizolaciju za početak, a onda sredi i spoljnu izolaciju. Plafon i pod obavezno izoluj jer i tu imaš velike gubitke
Norveški radijatori mogu samo da ti služe kao pomoćno grejno telo prilikom veće hladnoće, tj. uz TA peći da ih uključuješ i dogrevaš se.
pa ne žali se na prokišnjavanje nego na zimoću
 
a u cemu je razlika izmedju termoizolacije i spoljne izolacije, posto rece da prvo stavim termoizolaciju pa onda spoljasnju? Zar i unutrasnja i spoljasnja nisu vid termoizolacije?

jesu. oba su ti termo izlolacija. sto unutrasnja sto spoljasnja. nemoj ti ozbiljno da svhatas lupanja onog supka od radyu5


unutrasnju izolaciju mozes da stavljas ako ti je nepristupacno ili skupo da radis spoljasnju (kazes da si 3. sprat)
stiropor je maksimalno koristan ako se lepi sa spolja (sprecava rashladjivanje zidova sa spolja i drzi akumuliranu toplotu)
ako se stavlja stiropor iznutra ono sprecava hladnocu sa spolja i jeste efikasno u slucaju da ti se prostorija stalno greje. cim prekines grejanje hladi se jako brzo i nisi nista uradio.
 
jesu. oba su ti termo izlolacija. sto unutrasnja sto spoljasnja. nemoj ti ozbiljno da svhatas lupanja onog supka od radyu5


unutrasnju izolaciju mozes da stavljas ako ti je nepristupacno ili skupo da radis spoljasnju (kazes da si 3. sprat)
stiropor je maksimalno koristan ako se lepi sa spolja (sprecava rashladjivanje zidova sa spolja i drzi akumuliranu toplotu)
ako se stavlja stiropor iznutra ono sprecava hladnocu sa spolja i jeste efikasno u slucaju da ti se prostorija stalno greje. cim prekines grejanje hladi se jako brzo i nisi nista uradio.
lepljenje stiropora iznutra je najgore što neko sebi može da uradi. prve zime ima da dobije sloj buđi na prvoj hladnoj barijeri a neće biti toga svestan. unutrašnju izolaciju bi morao da reši stručnjak koji zna da proračuna gde bi se stravila parna brana
 
lepljenje stiropora iznutra je najgore što neko sebi može da uradi. prve zime ima da dobije sloj buđi na prvoj hladnoj barijeri a neće biti toga svestan. unutrašnju izolaciju bi morao da reši stručnjak koji zna da proračuna gde bi se stravila parna brana

u slucaju da je kuca vlazna i da je hermeticki zatvorena.
ako su prozori od 30+ godina koja lose dihtuju nece budj da se pojavljuje. provereno :lol:
 
Prozori su od pre 3 godine, PVC. Ja sam inace mislio da stavim unutrasnju izolaciju samo na "spoljne" zidove,a to je u proseku maltene samo 1 zid po sobi, jer su mi tu zidovi ledeni i kao da dauva iz zida, da li bi to promenilo nesto za budj, posto ne bi bilo sa svih strana izolovano, vec samo na spoljne zidove?
 

Back
Top