Šta Americi sprema “treći“ Buš?

Poruka
21.521
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=02&dd=18&nav_category=78&nav_id=959539

Bivši guverner Floride i predsednički kandidat SAD, Džeb Buš izneće večeras pred Čikaškim savetom za međunarodne afere svoj plan za spoljnu politiku.

Kako navode analitičari koji su videli plan, politika koju će Buš predstaviti biće drugačija od one koji su zastupali njegov otac i brat, bivši američki predsednici.

Kako se navodi, Džeb Buš želi da “izađe iz senke svog oca i brata“, javljaju analitičari.

“Volim oca i brata, ali ja sam svoj čovek. Moji pogledi na svet su zasnovani na sopstvenim stavovima i iskustvu“, govoriće Buš večeras.

Kako kažu ekspreti, Džeb Buš će govoriti o “sprovođenju politike stabilnosti na udaljenim teritorijama“, a takođe će i kritikovati spoljnu politiku Baraka Obame, nazivajući je “nedoslednom i neodlučnom“.

Administracija Baraka Obame trenutno pokušava da odgovori na različite zahteve iz celog sveta i da donese konačnu odluku da li će intervenisati u slučajevima Islamske države i rata u Ukrajini.

Iz govora Džeba Buša uvideće se da će Amerika imati mnogo veću ulogu u ovim konfliktima nego što je imala do sad.

Mi nemamo razloga da se nekome izvinjavamo zbog našeg vođstva i naše težnje da se borimo za globalnu bezbednost, globalni mir i slobodu. Slabost podstiče rat, snaga dovodi do mira“, navodi Buš.

Ova vizija američke spoljne politike je u direktnoj suprotnosti sa kampanjom koju vodi Pol Ron, još jedan predsednički kandidat na izborima 2016. godine, koji smatra da SAD treba po svaku cenu da izbegne uplitanje u sukobe u inostranstvu, jer to može biti direktna pretnja za američko stanovništvo.


Kad su bese izbori u SAD ? :think:

Eto nama treceg Busa eto nama radosti ! Eto rata u Iranu,Siriji i gde god oces. Mozda cak budu i vojni ustanci po Presevu,Novom Pazaru,pokusaji secesije Vojvodine,novo etnicko ciscenje na KiM,pokusaj ukidanja rep. Srpske . . . ..

Vi kako ocete al ja sam zagledan u Rusiju ! TI SI ZVEZDIN CETNIK PUTINE !
:D

- - - - - - - - - -

I bolje je pitanje sta Bus odnosno oni koji stoje iza njega spremaju ostatku SVETA a ne Americi
 

Zapravo, bolje bi pitanje bilo šta svetu sprema Buš 3.0?

Bivši guverner Floride i predsednički kandidat SAD Džeb Buš izneće večeras pred Čikaškim savetom za međunarodne afere svoj plan za spoljnu politiku.

Kako navode analitičari koji su videli plan, politika koju će Buš predstaviti biće drugačija od one koju su zastupali njegov otac i brat, bivši američki predsednici.

Kako se navodi, Džeb Buš želi da “izađe iz senke svog oca i brata“, javljaju analitičari.

“Volim oca i brata, ali ja sam svoj čovek. Moji pogledi na svet su zasnovani na sopstvenim stavovima i iskustvu“, govoriće Buš večeras.

Kako kažu eksperti, Džeb Buš će govoriti o “sprovođenju politike stabilnosti na udaljenim teritorijama“, a takođe će i kritikovati spoljnu politiku Baraka Obame, nazivajući je “nedoslednom i neodlučnom“.

Administracija Baraka Obame trenutno pokušava da odgovori na različite zahteve iz celog sveta i da donese konačnu odluku da li će intervenisati u slučajevima Islamske države i rata u Ukrajini.

Iz govora Džeba Buša uvideće se da će Amerika imati mnogo veću ulogu u ovim konfliktima nego što je imala do sada.

Mi nemamo razloga da se nekome izvinjavamo zbog našeg vođstva i naše težnje da se borimo za globalnu bezbednost, globalni mir i slobodu. Slabost podstiče rat, snaga dovodi do mira“, navodi Buš.

Ova vizija američke spoljne politike je u direktnoj suprotnosti sa kampanjom koju vodi Ron Pol, još jedan predsednički kandidat na izborima 2016. godine, koji smatra da SAD treba po svaku cenu da izbegnu uplitanje u sukobe u inostranstvu, jer to može biti direktna pretnja za američko stanovništvo.

Pada li vam na pamet isto što i meni?:cool:
 
Zapravo, bolje bi pitanje bilo šta svetu sprema Buš 3.0?



Pada li vam na pamet isto što i meni?:cool:

Ако сам добро разумео, Буш има намеру да поведе жешчће екалације, ратове, насилно утеривање мира.

Па добро, то јесте негде неопходно, али ескалација може довести до светских размера...
 
Sad sta je bolje ovaj Buši ili da dođe šizofreničarka Hilari?

Isto je. Za nas je mozda manje zlo Bus, jer Hilari je iz zlikovacke familije kao i sve americke Demokrate.

Americki Srbi, geberalno, trebva da podrzavaju Republikance.

Ted Kruz je najbolje resenje za SAD u ovom momentu. Njega treba americki Srbi da favorizuju, a apsolutno nikada i ni po koju cenu Demokrate.
 
Koliko si samo bezobrazan

Brisi temu plagijatore

Ja sam najbezobrazniji.

- - - - - - - - - -

Ако сам добро разумео, Буш има намеру да поведе жешчће екалације, ратове, насилно утеривање мира.

Па добро, то јесте негде неопходно, али ескалација може довести до светских размера...

U skladu sa porodičnom tradicijom.

Čim se u uvodnom izlaganju ograđuje od ćaleta i brata svi bi morali da znaju kolko je sati.

Drugim rečima, obećava opštu šorku ako ga izaberu.
 

Back
Top