Uskoro legalizacija oružja

IgnjatijeZaporoški

Poznat
Banovan
Poruka
9.023
Beograd -- Ministar policije Nebojša Stefanović izrazio je spremnost da odmah po stupanju na snagu zakona o oružju i municiji raspiše poziv za legalizaciju oružja.

On je istakao važnost toga za bezbednost građana jer se 92,59 odsto krivičnih dela izvršeno nelegalnim oružjem.

On je u izjavi novinarima u Skupštini Srbije pozvao skupštinski Odbor za odbranu i unutrašnje poslove da podnese amandman na Predlog zakona o oružju i municiji koji bi to omogućio navodeći da bi u tom slučaju legalizacija mogla da počne za osam dana od stupanja na snagu zakona.

Prema prvobitnom predlogu bilo je predvidjeno da ministar raspiše legalizaciju tek nakon godinu dana od stupanjana snagu zakona, a da traje tri meseca.

Stefanović od legalizacije očekuje da se prikupi veća količina nelegalnog oružja kojih u Srbiji prema procenama sada ima izmedju 200.000 i 900.000 komada.

Češćim legalizacijama treba da podstaknemo ljude da MUP-u predaju nelegalno oružje bez podizanja optužbi, hapšenja i krivičnog gonjenja, navodi Stefanović .

On je kazao da će legalizacaciju pozitivno uticati na smanjenje kriminalitete navodeći da će novi zakon o oružju i municiji poboljšati kontrolu i promet naoružanja i uvesti češću proveru ispunjenosti uslova za posedovanje oružja.

Kada je reč o izmenama Zakona o zaštiti od požara, koje su takodje na dnevnom redu sednice parlamenta, ministar policije je kazao i da o tom zakonu postoji saglasnost o njegovoj važnosti, a da uz zakon o oružju i municiji treba da doprinese većoj bezbednosti gradjana.

Govoreći o izmenama Zakona o zaštiti od požara, takozvanom “Tamarinom zakonu”, Stefanović koji je pred novinarima bio sa Tamarinim ocem Brankom Miladinovićem, kaže da je povod za tu inicijativu bio gubitak mladih života u požaru zbog nepostojanja propisa.

"Danas ispravljamo grešku i pokušavamo da sprečimo da se takve tragedije dešavaju," kaže Stefanoviće navodeći da su predloženim rešenjima propsiani uslovi gradnje objekata i obaveze investitora u pogledu zaštite od požara.

Na pitanje kako će sprečiti lokalne moćnike da grade objekte koji nisu u saglasnosti sa uslovima koje zakon propisuje, on je rekao da je siguran u nameri da svi poštuju propisano.

Što se lokalnih moćnika tiče, baš da vidimi ko će to da uradi mimo zakona”, rekao je Stefanović i dodao se predloženim rešenjima spasavaju životi i sprečavaju tragedije.

U Srbiji prema nezvaničnim podacima ima između 200.000 i 900.000 nelegalnog oružja, rekao je danas predstavnik MUP Miljko Simović na sednici skupštinskog Odbora za evrospke intergacije koji je prihvatio u načelu Predlg zakona o oružju i municiji.

Obrazlažući članovima odbora predloženi zakon koji je na dnevnom redu današnje vanredne sednice parlamenta, Simović je rekao da je od 1992. bilo pet legalizacija oružja, navodeći da je 2007. legalizovano između 8.000 i 9.000 komada oružja, dok je tokom vanredne situacije 2003. bila jedina uspešna legalizacija kada je prikupljeno 50.000 komada oružja i milion komada municije.

“Na teritoriji Srbije, sive su procene, ima između 200.000 i 900.000 nelegalnog oružja”, kaže Simović koji je pomoćnik načelnik Uprave za upravne poslove, navodeći da je to ogroman broj.

Naglasivši da postoji potencijalna opasnost od crnog tržišta, predsednik skupštinskog odbora Aleksandar Senić pitao je o odredbi koja predviđa da se legalizacija raspiše tek godinu dana nakon stupanja na snagu zakona.

Simović je odgovorio da je predviđeno da legalizacija koju će raspisati ministar traje tri meseca.

Prema Simovićevim rečima, problem je što postojećim zakonom nije bila predviđena legalizacija, te se to pitanje rešavalo uredbama.

Predlog zakona o oružju i municiji, koji će se naći pred poslanicima, predviđa dva nova uslova za posedovanje oružja - zdravstvenu ospobnost i opravdan razlog za nabavku oružja.

Kako se navodi u obrazloženju predloga zakona, njegovim donošenjem trebalo bi da budu ostvarena dva cilja, prvi je da omogući efikasnu kontrolu posedovanja i prometa oružja, a drugi je da legalnim i savesnim vlasnicima oružja omogući da ga nesmetano poseduju i koriste u zakonom dozovljene svrhe - lova, sporta, kolekcionarstva I samoodbrane.

Simović je kazao da je Predlog zakona o oružju i municiji usklađen sa direktivama EU i da je novina zdravstvena provera lica koja traže dozvolu za oružje.

Uoči rasprave u parlamentu, Odbor za odbranu i unutrašnje poslove je na sednici prihvatio potvrdivanje više sporazuma među kojima je Sporazum sa Vladom Ruske Federacije o readmisiji.

Odbor je prihvatio potvrđivanje tri sporazuma sa Vladom Rumunije o otvaranju međunarodnog graničnog prelaza Nakovo (Republika Srbija) - Lunga (Rumunija) na srpsko-rumunskoj granici, međudržavnog graničnog prelaza Vrbica (Republika Srbija) - Valkanj (Rumunija), kao i prelaza Jaša Tomić (Republika Srbija) - Fenj (Rumunija).

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=02&dd=18&nav_category=16&nav_id=959363


Jašite radikali, naši smo. Premijer je izjavio da u budžetu nije bilo deficita za prva tri dana 2015. ali izgleda da će im ipak trebati još koja parica od naroda. Treba nekako platiti one ladyboy prostituke sa Tajlanda.
 
Plaća se pregled. To je normalno. Ne obnavlja se dozvola, nego se ne oduzima.

Ne nego ćeš samo na pregled da ideš a dozvolu ne moraš da obnavljaš. Smejurija.

- - - - - - - - - -

Ima i loše.

Ako hoćeš da kupiš pištolj za ličnu odbranu moraćeš da navedeš razlog zašto.

A šta ćeš da navedeš?

I ako na kraju uspeš i dobiješ dozvolu, policija može da kasnije donese odluku da je tvoj razlog istekao i da ti naredi da za 48 sati predaš pištolj MUP-u, bez ikakve nadoknade.

Uvek si morao da navodiš razlog zašto ti treba oružije, pa te onda proveravaju do besvesti.

- - - - - - - - - -


Ovo je farsa samo da se uzme lova od naroda na još jedan način. Oni koji imaju oružije koje im treba za "kriminalne akrivnosti" sve trče da legalizuju.
 
Biće biometrijska i samo se apdejtuje.

Sad mora konkretno da navedeš opasnost. Pre je bilo dovoljno da kažeš "lična odbrana".

Moralo je i pre deset godina kada sam ja vadio dozvolu. takođe sam morao da priložim i propratno pismo lovačkog društva. Pored toga vršena je istraga više od mesec dana pored svih potvrda koje sam platio i predao. Ne znam šta više hoće.
Da je samo "update" ne bi se oni cimali oko toga. Ažurni su samo kada treba da se uzme novac od naroda!
 
Ma ja bi povećala takse do ludila, a kazne za posedovanje nelegalnog oružja bi bile 20 god. MINIMUM
ILI BI U POTPUNOSTI LEGALIZOVALA POSEDOVANJE (A SAMIM TIM I NOŠENJE) ORUŽJA !!!
:mafijas::koto: Ako je već divlji zapad, da bar svi imamo iste šanse ....
Svaki drugi naduvani klinac ili taxista ima pucaljku.
Svaki čas čitamo o "vatrenim okršajima" .... Muž ubio ženu, komšija komšiju, radnik direktora, pucnjava zbog parking mesta ....
 
Moralo je i pre deset godina kada sam ja vadio dozvolu. takođe sam morao da priložim i propratno pismo lovačkog društva. Pored toga vršena je istraga više od mesec dana pored svih potvrda koje sam platio i predao. Ne znam šta više hoće.
Da je samo "update" ne bi se oni cimali oko toga. Ažurni su samo kada treba da se uzme novac od naroda!
"паре, пааре, паре, мени паре фале.."

Како би се ове слинице из владе иживљавале када не би било системског отима3ња и ЛЕГАЛИЗОВАНЕ ПЉАЧКЕ???

Balavci iz Vlade po Tajlandu se ‘lade! (FOTO)

1837601-16.jpg

1837508-13.jpg


ИЛИ МОЖДА ОВО:
NEMA KRIZE: Zoranina torba kao 14 plata! (FOTO)
1834202-02.jpg
 
- Gde ćeš ?
- Do trafike.
- Pa uzmi pare, na stolu su.
- Ne treba, pištolj mi u jakni.

Кад год било која владавина постане разорна за живот, слободу и трагање за срећом, народ има право да је замени или укине.

Томас Џеферсон, Декларација о независности
 
Доступност личног наоружања мора бити могућа сваком одраслом мушакрцу који је прошао обуку руковања.
Кад се свима брани, онда су криминалци у предности, јер ће они свакако да набаве оружје на "црном тржишту".

Порез на поседовање наоружања треба да се укине, као и порез на имовину. То је брутална пљачка.
 

Back
Top