Prijatelji i sukobljavanje misljenja

odrasli ljudi su odgovorni sami za sebe. neki zele da cuju tudje misljenje drugi ne. i treba postovati njihov izbor.
i ja volim da cujem misljenje prijatelja ali sam na tezi nacin naucila da nisu svi takvi, sta vise puno ljudi nije i ne zele da cuju sta imas da kazes. cemu instistiranje? svako ima prava da vodi zivot kako hoce bez da mu se ti mesas u odluke.

Ne shvatam koncept prijateljstva u kome ne smiješ reći šta mislis naročito ako se radi o dobronamjernom savjetu.
 
missim kad vec spomenu abortus u uvodnom postu.
zamisli dodje ti drugarica i iskuka ti se kaze eto neplanirana trudnoca, on nece dete, a ja mozda hocu mozda necu, a opet ne bih da budem samohrana majka qqlele, sta da radim?
kakav savet joj dajes? koju odgovornost za tu osobu preuzimas?

Rekao bih da rodi.

- - - - - - - - - -

А ако ти нико не тражи савет?

Ja ga ipak dam.
 
Rekao bih da rodi.
:lol:
a oces ga ti hraniti, skolovati, savetovati, odgajati dok ne ode iz kuce? :)
po meni ti nisi dobar prijatelj, nego neodgovoran i povrsan, ako bi i na ostale probleme prijatelja reagovao na isti ovakav nacin.

- - - - - - - - - -

Твоји пријатељи су прави срећници.
ti sto pricaju kad ih niko nista ne pita su ono...bez komentara. to je tip ljudi pred kojima pazim sta pricam da ne bi bili tetka savete kad njihov savet nikome ne treba.
 
:lol:
a oces ga ti hraniti, skolovati, savetovati, odgajati dok ne ode iz kuce? :)
po meni ti nisi dobar prijatelj, nego neodgovoran i povrsan, ako bi i na ostale probleme prijatelja reagovao na isti ovakav nacin.

- - - - - - - - - -


ti sto pricaju kad ih niko nista ne pita su ono...bez komentara. to je tip ljudi pred kojima pazim sta pricam da ne bi bili tetka savete kad njihov savet nikome ne treba.

ja cu ga 'raniti :lol:
 
Ne bih je vezao za radijator niti zabranio da abortira već bih rekao svoj stav.
prijatlju treba da pomognes da donese odluku koja je za njega najbolja ako ti trazi pomoc, a ne da mu nameces svoje misljenje koje je mozda neprimeno za uslove zivota koji vodi, mogucnosti, situaciju itd...nevezano za ovo moje pitanje, ovo se odnosi na bilo koju situaciju u kojoj bi neko mogao da se nadje ili savet koji bi mogao da trazi. nije bitno sta ti MISLIS nego na koji nacin mozes da pomognes nekome da donese pravu odluku za SEBE.
 
Uvek kazem sta mislim ali samo svojim najblizima.Oni znaju da se nista lose ne krije iza mog saveta, misljenja, samo zelja da pomognem. Poznanicima i manje dobrim i bliskim prijateljima retko. Vole ljudi da su u pravu. Sto bih se troslila kada ionako nece poslusati. Cim krene ubedjivanje...odustajem i kazem , jeste ok, u pravu si. Ali po pravili, ti isti su uvek prvi da prospu svoje mudre savete iako ih niko nista nije pitao.
 
ti sto pricaju kad ih niko nista ne pita su ono...bez komentara. to je tip ljudi pred kojima pazim sta pricam da ne bi bili tetka savete kad njihov savet nikome ne treba.
Da, da, cuveni ljubitelji iskrenosti koji su poslednji koji bi podneli tudju iskrenost, ali zato svoju (neupitani) prosipaju koliko god mogu i jos to smatraju vrlinom.

Iskrenost je jedan od najpogresnije shvacenih pojmova u nasim zivotima...
 
Zene da li otvoreno kazete kada mislite da vasi prijatelji rade nesto sto ne treba ili okrenete glavu na drugu stranu?
Tipa vi ste zakleti protivnik abortusa, da li bi rekli vasoj drugarici da je to sto radi odvratno ili bi politicki korektno ocutali i skrenuli pricu na drugu stranu?
Ne mislim na trivijalnosti da li ruska salata treba da bude vise kisela ili slana i slicno...
Molim da se rasprava ne pretvori u to da li je abortus ok ili ne...

Ako me ne bi pitala ne bih nista rekla
Ako bi me pitala onda bih rekla
Kao I sto ne bih volela da mi neko drzi predavanje ako ga ne pitam za savet
Jedino ako moj prijatelji sebi pravi neku stetu po mom misljenju onda bih se usudila da kazem misljenje
Ovako nema potrebe
 
Ako me ne bi pitala ne bih nista rekla
Ako bi me pitala onda bih rekla
Kao I sto ne bih volela da mi neko drzi predavanje ako ga ne pitam za savet
Jedino ako moj prijatelji sebi pravi neku stetu po mom misljenju onda bih se usudila da kazem misljenje
Ovako nema potrebe

Такође. То јест, уколико би нека информација коју ја имам а он/она нема могла да утиче на одлуку.
 
Suština je da ne volim ljude koji aminuju sve, radi nekog mira među nama. Ako si mi prijatelj, reci šta misliš, daj svoju perspektivu, inače mogu sa sobom da šetam i kera.

Takođe. :ok:
Naravno, podrazumeva se da je prijatelj odrastao čovek, koji je sposoban da sam donosi odluke. To nije popovanje, niti presuđivanje, nego zdrava komunikacija bliskih ljudi, dovoljno zrelih da čuju i ono što im se ne sviđa.
 
Takođe. :ok:
Naravno, podrazumeva se da je prijatelj odrastao čovek, koji je sposoban da sam donosi odluke. To nije popovanje, niti presuđivanje, nego zdrava komunikacija bliskih ljudi, dovoljno zrelih da čuju i ono što im se ne sviđa.

Да ли збиља мислиш да би моја другарица која има двадесет кила вишка желела да чује шта ја мислим о њеној фигури и прехрамбеним навикама?
 
Да ли збиља мислиш да би моја другарица која има двадесет кила вишка желела да чује шта ја мислим о њеној фигури и прехрамбеним навикама?

Pa, ako bi te pitala, verujem da joj nećeš reći da izgleda kao manekenka. Ukoliko i ona to vidi kao problem, postoji sasvim prihvatljivi način da izneseš svoje mišljenje ili daš sugestiju vezano za trening, nutricionistu, zdravu ishranu. Uostalom, odrasla je žena, i sama valjda vidi kako izgleda, ne verujem da očekuje da bilo ko aminuje njenim nezdravim navikama ili da se divi njenom izgledu.
 
prijatlju treba da pomognes da donese odluku koja je za njega najbolja ako ti trazi pomoc, a ne da mu nameces svoje misljenje koje je mozda neprimeno za uslove zivota koji vodi, mogucnosti, situaciju itd...nevezano za ovo moje pitanje, ovo se odnosi na bilo koju situaciju u kojoj bi neko mogao da se nadje ili savet koji bi mogao da trazi. nije bitno sta ti MISLIS nego na koji nacin mozes da pomognes nekome da donese pravu odluku za SEBE.

:) ali ja valjda prvo moram da smislim šta je najbolje. Mislimo - smislimo i onda kažemo. Podrazumjeva se da sam prije svega uzeo u obzir šta je najbolje za nju ili njega jer se njih i tiče. Čim rasprava na forumu pređe par postova izgubi smisao.
 

Back
Top