Po nesto o po necemu ...

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.335
Tema je u zabavnom tonu ...
Rece mi jedan coek ...Moze se reci mnogo cega moze se reci kome oces sto oces .
Sto te zanima i sto te ne zanima samo pitaj i pisi ....


i-18782.gif
 
Poslednja izmena:
Odredjene namirnice itekako mogu da pomognu da malo procistimo pluca.
Imajte na umu da pluca ne mozemo u potpunosti ocistiti samim konzumiranjem namirnica.
Ali se barem u odredjenoj mjeri mozemo osloboditi toksina.
Savjet pusacima koji se tesko oslobadjaju ove navike ...
Uzimanjem ovih namirnica mozemo smanjiti rizik oboljenja raka pluca .

74d8a5aaaea8c0eecb37492f135e7c33.jpg


Evo koje su to namirnice:

Kukuruz šećerac je namirnica koja sadrži beta-kriptoksantin za koji se smatra da štiti pluća od karcinoma jer predstavlja snažan antioksidans.
Selen je jako moćan antioksidans, a brazilski orašćići su najbolji izvor selena u hrani.
Luk je takodje dobar čistač pluća. I bijeli i crni luk sadrže stvari koje imaju antikancerogeno djelovanje.
Djumbir kao prirodan lijek i namirnica koja će vam pomoći u odbrani od zloćudnih oboljenja.
Ovo je još jedno snažno sredstvo za “izbacivanje” toksina iz pluća.
Pomorandže takođe sadrže i kriptoksantin koji preventivno djeluje protiv raka pluća.
Kopriva je biljka prepuna gvožđa, a vrlo je korisna i kao sredstvo za dezinfekciju pluća i borbu protiv infekcija.
Čaj od borovih iglica se tradicionalno koristi za ispiranje usta i grla, ali može vam biti i dobar saveznik u borbi protiv raka pluća.
 
Poslednja izmena:
Paljenje cigarete često se doživljava kao ultimativni čin opuštanja ili uživanja.
Ipak, studija otkriva da pušači imaju značajno veći rizik od nastanka depresije i tjeskobe.
2d8eef74ffd483f4a4a8357c774bbb4e.jpg

Dugo sam bila pusac .Sve u vezi cigarete i zdravlja znam .
Varamo sebe ako mislimo da nas to paljanje cigarete opusta .


- - - - - - - - - -

f69c29cc4f6e24e2057396f355d727c0.jpg


Savjet kako da sacuvamo limun svjezim.

Da bi ste im produžili vijek – ukus, sočnost, mekoću – i to do mjesec dana.
Najbolje ih je čuvati u frižideru i to u zatvorenoj plastičnoj vrećici ili zip vrećicama.
Nećete nešto promijeniti ako ga samo stavite u frižider.
Zatvorena plastična vrećica je ovdje ključ.
 
untitled.jpg


Zanimljiva prica utopljena u milione slicnih ...

Tokom sniježne oluje koja je zahvatila Kolorado prošle nedjelje, beskućnik Shelby Hudgens je pomogao strancu da gura auto, i to uzbrdo.

Sve su snimile kamere lokalne televizijske stanice koje su bile na terenu...
Prilog je dirnuo mnoge gledaoce, a jedna od njih je pokrenula i stranicu za donacije kako bi se pomoglo Hudgensu. U pet dana ljudi su za njega donirali više od 8.000 dolara.
Osim toga, jedan od gledalaca mu je platio hotelsku sobu, a drugi ponudio i posao.


http://www.cdm.me/zabava/zanimljivo...u-nevolji-pa-je-uslijedilo-veliko-iznenadenje
 
Šta znači izraz vrzino kolo?

Izraz "vrzino kolo" obično se upotrebljava u zamršenim situacijama kada se govori više istina, kada je teško doći do pravednog rešenja ili ...] [/B]
l4c55eec560dcdb350ad565cs7.gif

Kad u vrzuno kolo upadnes sto ti je raditi ...?

Igrati dok ti je prijatno i ako ne znas ni kad ni kako ces iz njega izaci ili ne ulaziti u njega .
A svi smo u tom kolu pa kako se ko snadje .Sve je stvar licnog izbora i jos po necega ...
Ja licno ne bi u vrzino kolo ne bi da sam dio neresivih situacija , ne bi da igram kako mi drugi sviraju .
Ako nista drugo ne bi da sebe vidim u tom kolu .
A da li ipak upadam u njega poigram se nisam sigurna da mogu neci da nisam nikad.
 
Pećina u Djinovića klisuri kod Bijelog Polja jedna je od najljepših na svijetu.
Speleolozi i dalje otkrivaju njene podzemne hodnike.
Dužina do sada isptanih iznosi oko 12 kilometara.
Imaju bezbroj stalagmita i stalaktita, visokih i po dvadeset metara.
Pećina ima nekoliko prostranih dvorana visokih i po 50 metara.
Posebna su joj atrakcija 45 jezera.
Jezero na Visitoru, kod Plava, ima najneobičnije ostrvo na svijetu - ploveće ostrvo.
Nastalo je od splava na koji su čobani noću sklanjali stoku.
Prema predanju, splav je napravljen još za vrijeme Tračana.
Stoka ga je djubrila, stvarao se humus iz kojeg je vremenom izrasla trava i spleli žile i korijenje...
Pa se na kraju splav pretvorio u malo ostrvo koje plovi na nadmorskoj visini od 1820 metara.


- - - - - - - - - -

Najveće kriptodepresije na Balkanu nalaze se u Skadarskom jezeru.
Pojedina jezerska "oka" duboka su i do 44 metra, što znači da su ispod nivoa Jadranskog mora po trideset i više metara.
Skadarsko jezero ima oko trideset oka, ustvari podzemnih virova, u kojima je temperatura vode približno ista tokom cijele godine.
Najdublje oko je Raduš - duboko je 65 metara.
 
281799_alfa-beta-i-proksima-kentauri-wiki_hs.jpg


Alfa Kentauri je najsjajnija zvezda u južnom sazvežđu Kentaura.
Iako golom oku deluje kao jedna zvezda, ovo je binarni sistem, koji se sastoji od Alfa Kentauri A i B.
Njihova zajednička svetlost čini ovaj sistem trežom najsjajnijom zvezdom na noćnom nebu, posle Sirijusa i Kanopusa.
Treća zvezda, Proksima Kentauri, ili Alfa Kentauri C, verovatno je u gravitacionom odnosu sa Alfa Kentauri AB.
Sistem sadrži najmanje jednu planetu - naravno Alfa Kentauri Bb.
 
Da li ste se ikad zapitali zašto ne postoji sladoled sa ukusom groždja? Ja nisam ni primijetila koliko ima vocnih da nema od grozdja ....
Lijepo i toplo vrijeme, zelenilo i opšti optimizam koji sa sobom nosi vrijeme gotovo su nezamislivi bez kugle-dve finog ...SLADOLEDA...
Kazu da ga je tesko nabaviti a jos teze pojesti jer moze biti toksican ...


1504270022.jpg
 
Šeik Rašid bin Muhamed bin Rašid Al Maktum, najstariji sin šeika Muhameda bin Rašida Al Maktuma, koji je zamenik predsednika i premijer Ujedinjenih Arapskih Emirata i vladar Dubaija, preminuo je u subotu popodne.

1502031122560112fa2add2085603960_w640.jpg


Raside imao si sve , imao si srecu da se rodis kao malo ljudi na planeti .
Mogao si da uzivas koliko te volja u bilo cemu sto bi te zainteresovalo ...
Zavrsio si fakultet bio dobar brat , dobar sin .Dobar human covjek .
Nagadjaju se razlozi tvoje prerane smrti .Istina je negdje izmjedju a meni je zao sto te vise nema .
 
901810_613750855320346_1389852844_o.jpg

Maslackom paperja njegova kad se ravnom vine ,zovi me sa planine .
Zovi me odjekom kamenim i jarom ravne za sve moje dane davne.
O, zovi me ne zaboravlja, gospo carobna nek se saviju moja koljena.
U molitvi Svetog Vasilija Ostroskog tamo gdje se orlovi gnijezde.
Liticom iznad litice ka nebu gdje samo prelijecu bozanske ptice.
Zovi me . Zovi iz ravnice .Iz sna javom me probudi samo smo ljudi.
 

Back
Top