VEOMA CESTA TEMA - POKRETANJE SOPSTVENOG POSLA
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: VEOMA CESTA TEMA - POKRETANJE SOPSTVENOG POSLA

Nov član
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb VEOMA CESTA TEMA - POKRETANJE SOPSTVENOG POSLA

Pozdrav svima. Ovde sam da se konsultujem sa nekima od Vas koji imaju iskustva i pre svega nekakvo pred znanje o pokretanju sopstvenog posla tj. otvaranje/registrovanje firme. Zamolio bih sam one koji nemaju iskustva i one koji bi samo da vode debatu da ne komentarisu, unapred hvala! Pre svega me konkretno zanimaju sledece stvari:

1. Koliko konkretno vremena treba (da se sredi papirologija, nabave sredstva i masine, sirovine i sl.) i koliko zalaganja ti treba vremenski (s obzirom da imam malo slobonog vremena zbog posla) ???
    2. Koji posao je trenutno najunosniji (mene konkretno zanima proizvodnja cajeva i kartonskih kutija)
    3. Da li je moguce da se posao pokrene iz vase "sobe" bez zakupljivanja/iznajmljivanja prostora???
    4. Iskustvo i misljenje onih koji su uspeli da pokrenu posao i onih koj isu nazalost doziveli neuspeh???
    5. Neke sporedne faktore i cinjenice???

Ne zanima m epribavljanje novca i dokumentacije, za to mogu da se snadjem. Unapred hvala svima.

Nov član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: VEOMA CESTA TEMA - POKRETANJE SOPSTVENOG POSLA

Pozzz, zanimljiva tema, i veoma cesta pitanja, kako pokrenuti posao i sta zapoceti. Ja se bavim trgovinom, imam privatnu prodavnicu. a evo moje misljenje o tvojim pitanjima.
    1. Papirologija se relativno brzo zavrsi, odes u APR i podneses zahtev za otvaranje firme, dobijes resenje, PIB, u banci otvoris racun, mislim da sve to moze za nekih 10-15 dana da se zavrsi. E sad za nabku sirovina i masina ti nista konkretno ne mogu reci, sve zavisi od posla kojim hoces da se bavis, mada za sirovinu mozes naci prodavce na internetu i firme koje se time bave.
    2. mislim da ovo drugo nije pravo postavljeno pitanje iz razloga sto je prvo i najvaznije za svaki posao kojim hoces da se bavis da nadjes trziste za proizvode, ovde ne mislim na kupce koji ce uzeti robu od tebe, to mozes veoma lako naci, nego na kupce koji ce ti PLATITI uzetu robu jer u Srbiji proizvodjac nije zasticen nikako, uzece ti robu, i zavlacice te za placanje po vise meseci i ako ti i posle godinu dana plati budi srecan, veruj mi vecina je takvih, veoma je tesko naci kupce koji ce uzimati robu i placati redovno, a da dajes robu velikim trgovinskim lancima zaboravi, jer prvo ti trebaju velike poare da udjes kod njih, valute placanja su preko 200 dana, i tada nemoraju da ti plate jel oni nikome nista ne placaju.
    Proizvodnja caja kao sti rekao da planiras je ok posao, ali u Srbiji toga ima vec previse, u svakom mestu imas vise njih koji proizvode caj, kafu, toalet papir.....za takvu proizvodnju ti ne treba neki preveliki prostor, ali razmisli dobro pre nego to pokrenes.
    Moj ti je savet da pokusas da nadjes neku novu ideju, tesko jeste, ja razmisljam dugo vremena o tome i imam nekih par ideja ali se nisam jos usudio da zapocnem.
    Nadam se da sam ti bar malo [mogao....pozdrav

Slične teme

1. Pokretanje sopstvenog biznisa
    Autor ABM u forumu Ekonomija
    Odgovora: 197
    Poslednja poruka: 24.12.2014., 01:04
  2. Veoma ozbiljna tema
    Autor gost 140825 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 412
    Poslednja poruka: 13.11.2012., 19:49
  3. Veoma ozbiljna tema
    Autor Santa Fe u forumu Ljubav i seks