Šta vi vidite u ovoj fotografiji?

Cvetna

Poznat
Poruka
9.335
84275_dojenje-1_630x0.jpg


Fotka koja se vrti proteklih dana po netu i koja je izazvala raznorazne komentare po online medijima, između ostalih i komentar jedne forumašice koja je napisala "sve je to prirodno, sad ce neko reci, kako nesto prirodno moze da bude bljak, pa probaj da slikas svoje gowno i okacis da vidimo" (nadam se da mi forumašica neće zameriti što sam je citirala, njen koment me je i podstakao da otvorim temu).

Dakle, šta VI vidite u ovoj slici?

Žene koje doje? Gole žene koje doje? Žene nesavršenih tela koje su se slikale gole? Žene koje su se slikale gole iako njihova golotinja nije u funkciji seksualnosti? Žene koje koriste svoju golotinju da bi promovisale dojenje? Žene koje koriste dojenje da bi promovisale svoju golotinju?

Da li je fuj i bljak golo žensko telo per se ovekovečeno na fotografiji, ili je fuj i bljak golo žensko telo koje doji, ili je fuj i bljak nesavršeno golo žensko telo koje doji, ili je fuj i bljak prikaz dojenja per se? Ili ništa od navedenog nije fuj i bljak?

I na kraju, da li lepota ženskog tela leži u njegovim proporcijama, ili lepota ženskog tela leži u njegovim funkcijama i mogućnostima? Da li može u oboje?
Da li je ok fotka gole žene koja je uslikana sa ciljem da istakne njenu seksualnu stranu, ili je ok i fotka gole žene sa ciljem da istakne njenu majčinsku stranu?

Izvolite.


 
Poslednja izmena:
Ja sam je videla na vestima na Puls portalu.

Vidim ljude koji su izgubili kompas...pokusaj da se sve sto je prirodno predstavi kao lepo..a nije sve prirodno i lepo za gledanje. Neke stvari su intima i tako treba i da ostane.

Neka njihova gola tela ostanu rezervisana za oci njihovih muzeva ili momaka koji su ih i izabrali a ne svih ljudi ovog sveta kojima su najverovatnije gadne i neprivlacne.
 
ne znam ali sam se setila cicka kad sam procitala tekst uz ovu sliku danas :mrgreen:
meni generalno ne smeta osim sto mislim da su neka od ove dece mozda prerasla fazu sise, ali svako svome...
ne bih se ovako slikala, jer ma kako nemam problem sa dojenjem u javnosti, nisam sigurna da razumem poentu gomile obnazenih zena na jendom mestu koje zajedno doje. to mi je prelazenje iz jednog ekstrema u drugi - iz toga da se neko zgrazava na cin dojenja do toga da ti neko trpa sisu u facu ne bi li primetio da doticna doji.
 
Vidim zivot na fotografiji koja je zivotna i prirodna a Džejd Bil koja je autor ove fotografije izjavilaje je:


„Superženom smatram onu ženu koja u potpunosti voli sebe i sve svoje mane. Superžena podržava svoje sestre širom sveta i zajedno sa njima širi dobrotu.“

Suvise pitanja, prvo je bilo sasvim odgovarajuce.

Vidim majke sa decom, nista cudno.
Nema nicega sto bi moglo da se okarakterise kao ruzno ovde.
Ovako mislim i ja, otprilike :)

- - - - - - - - - -

Ja sam je videla na vestima na Puls portalu.

Vidim ljude koji su izgubili kompas...pokusaj da se sve sto je prirodno predstavi kao lepo..a nije sve prirodno i lepo za gledanje. Neke stvari su intima i tako treba i da ostane.

Neka njihova gola tela ostanu rezervisana za oci njihovih muzeva ili momaka koji su ih i izabrali a ne svih ljudi ovog sveta kojima su najverovatnije gadne i neprivlacne.
Da li smatraš i da svaka žena koja se slika gola treba da ostane rezervisana isključivo za oči svog muža ili momka?
 
Ja sam je videla na vestima na Puls portalu.

Vidim ljude koji su izgubili kompas...pokusaj da se sve sto je prirodno predstavi kao lepo..a nije sve prirodno i lepo za gledanje. Neke stvari su intima i tako treba i da ostane.

Neka njihova gola tela ostanu rezervisana za oci njihovih muzeva ili momaka koji su ih i izabrali a ne svih ljudi ovog sveta kojima su najverovatnije gadne i neprivlacne.

Na ovoj fotografiji je lepote vise nego sto mozes da zamislis, pocevsi od lepote majcinstva
 
Na ovoj fotografiji je lepote vise nego sto mozes da zamislis, pocevsi od lepote majcinstva
Lepota je ključno pitanje ove teme.

Dakle, pitanje za sve, a ponajviše za one kojima se fotka ne dopada: da li pravo na prikazivanje lepote u svoj svojoj golotinji imaju samo savršeno proporcionalna i zategnuta ženska tela ili i ona druga, obična i nesavršena? I da li se lepota meri isključivo proporcijama, ili se može meriti i ulogama poput majčinstva?
 
Lepota je ključno pitanje ove teme.

Dakle, pitanje za sve, a ponajviše za one kojima se fotka ne dopada: da li pravo na prikazivanje lepote u svoj svojoj golotinji imaju samo savršeno proporcionalna i zategnuta ženska tela ili i ona druga, obična i nesavršena? I da li se lepota meri isključivo proporcijama, ili se može meriti i ulogama poput majčinstva?

Манипулација и уцена улогом мајке. Зато што су мајке, не могу бити млохаве и одурне? Итекако могу.
 
Ovako mislim i ja, otprilike :)

- - - - - - - - - -


Da li smatraš i da svaka žena koja se slika gola treba da ostane rezervisana isključivo za oči svog muža ili momka?

Ako nije lepotica, da :zcepanje:

Meni ovakve stvari idu na zivce. Kao i ono "i have 250kg and i am beautiful"...dobro ok, bjutiful si.

Postoji nesto sto se zove zdrav razum. Kao i svest o tome ko si, sta si , gde si. Za koga si? Zene doje, da. Zene se i poradjaju i to je najlepsi cin na svetu, ali nije za oci celog sveta. To je nametanje nekog nakaradnog stava svima da im bude lepo nesto sto vecini nije, i onda agresija, ako slucajno kazes nesto protiv, odmah si homofob, mrzitelj zena i njihovih tela, onu se sve prelepe, jel tako? E pa nisu...

Nikad mi nije bilo lepo kada neko izbaci sisu predamnom i krene da doji, ili kada to radi bez blama na ulici. Nije mi lepo ni kada devojke pricaju isuvise otvoreno o nekim intimnim stvarima, ni o tome kako su sada krvave do kolena jer im toliko ide. Mislim, u ovom svetu mora da postoji neki rad, sta se prica i pred kim se prica. Sta se oblaci i pred kim i sta se radi i pred kim se radi.

Sad treba recimo da se slikamo kako se seksamo i da pokazemo svetu kako smo mi prelepe dok kreiramo novi zivot. Gde je onda kraj? Neke granice moraju postojati.
 

Back
Top