Savremena seksualna edukacija dece
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Savremena seksualna edukacija dece

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano Savremena seksualna edukacija dece

Treba li decu uciti savremenim trikovima i savremenim glupostima kako ih ja zovem a nisu, jer stvarnost je ono u sta vecina veruje?

Dakle , treba li decu uciti:

-najvaznija stvar za odrzavanje emotivne veze je jutarnji seks
    -Za vezu je vaznije koliko nedostajes, a ne koliko te voli.
    -sa novcem i stanom ce doci i zene
    -vaznije od znati kuvati je znati svadjati se
    -ne propusti priliku da svakog dana bar jednom poljuljas samopouzdanje partneru, a posle ceo dan podizi to isto samopouzdanje

Neke od ovih stvari se mogu reci, a neke se pokazuju skoro direktno...

To se i danas radi, samo se prenose neke lazne tvrdnje i odnosi, a posle kuknjava..

Idealizacija ne donosi nista dobro..
    Evo staromodno pricanje da postoje princevi se pretvorilo u tesko sponzorisanje, a sa druge strane, prica da treba znati postaviti prepreke kao na stazi za slalom, koje ce muskarac zaobici prilikom osvajanja, se pokazala univerzalno mudra i uspesna...Jedino su kapije morale da budu blaze, jer je instant vreme, ali se i dalje princip pokazao odlican.

Inace , deca pogresno tumace reakcije suprotnog pola...
    Tako sam ja pogresno tumacio kad su me devojcice gadjale zemljom i grumenjem sa travom...
    Ustvari sam im se svidjao, i da mi neko nije rekao, ne bih iz prva dva tri puta to razumeo...
    A kasnije ti je jasnije cak i na studijama kad pocne da ti zabada pesnice u stomak , da je to ista psiholoska prica..

Bolje ih privici na savremeno vreme i funkcionalnu droljavost, nego da sami stvaraju zakljucke, kao sto vidim da ove generacije jesu, pa su im sve drugarice , drolje, ku..rave i tako se odnose i tako i one prihvataju...
    Kad bi roditelji danasnjih srednjoskolki u BG znali kako ponasanje prema sebi prihvataju devojcice, mozda bi im bilo uzasno...
    Ali to je samo period u prelazak u zenski emancipatorski mod, koji se desava kad se zaposle ili kad zavrse studije...
    Tako da se na to ponekad i tako gleda...

Vecina vas je za princip, pripremimo decu za sutrasnje drustvo a ne drustvo kakvo je bilo kad su ziveli nasi dedovi..
    Osim proizvodnih odnosa i morala i medija, zar to ne bi bilo dobro primeniti i kod seksualnog formiranja i edukacije dece?

Domaćin
    Učlanjen
    08.06.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Savremena seksualna edukacija dece

TREBA,ovo treba uvest u skole.....

Primećen član saschap (avatar)
    Učlanjen
    05.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

deci treba reci istinu a ne da su ih donele rode, sve ostalo nema sta da se prica deci, sama ce nauciti tokom vremena, pritom nisi naveo sta smatram pod detetom, nema svrhe detetu od 5 godina pricati o tome da ce sa novcem i stanom doci i zene. dete od 5 godina ce svakako zaboraviti takvu nebulozu do svoje 15 godine. deca zive u svetu igre i maste i ne treba im kvariti taj svet sa materijalnim glupostima koje ih svakako cekaju kad odrastu pa ce tada razmisljati o tome. materijalne gluposti mogu da se pricaju mladima od 16 godina, ali svakako ne deci od 7 godina.

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    269

Postoje etape u razvoju raznih delova licnosti kod deteta, to nisam napomenuo, ali sam racunao da je obavezno stivo...
    Pitanje je strogo lokalizovano samo na obrazovanje seksualnog dela licnosti deteta, sto znaci to krece od 7 do 11 je prva, od 11 do 13 je druga a od 13 do 17 je treca etapa...Ono sto Frojd i psihoanaliza navode da se u 4 oj godini formira vec seksualnost kod deteta, to jeste u smislu kopiranja odnosa, ono sto ste i vi rekli ovde...ali je to pitanje glupo postavljati jer 99% roditelja uopste nema svest koliko odasilje svoje seksualne stavove.

Meni dodje dete od 4,5 godina i odmah po pogledu deteta znam kakve muskarce voli njegova mama...ako je u njegovom prisustvu pokazivala seksualnost.

Nije pedagosko pitanje, kratko da kazem...Vise je psiholosko..

Slične teme

1. Caposis Bravo i seksualna edukacija
    Autor drdoktor u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.02.2015., 10:38
  2. Savremen muskarac, savremena zena
    Autor mm u forumu Muškarci
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 20.08.2004., 19:18
  3. da li je celulit kod dece pobediv
    Autor necu da kazem u forumu Žene
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.10.2003., 15:07
  4. Bio jednom jedan kralj i nije imao dece...
    Autor olibagins u forumu Humor
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 02.10.2003., 22:00
  5. ==============(ne)OBRAZOVANJE dece !====================
    Autor surfer u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.08.2003., 17:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku