deca i fejs

kol'ko maloletnoj 12, 15, 18, 21?
crvena tacka sa brojem kao na tv? :lol:
dobro pitanje.. po nekim zakonima u nekim zemljama osoba tek sa 21. moze da radi neke stvari..vecinski sa 18.., vreme stupanja u prvi seksualni kontakt je negde u proseku 16-18 godina
da li je granica prelaz u usrednu skolu ili na fakultet?
koliki je stepen zrelosti dece sa 16 a koliki sa 18 i da li se vremenom i to menja, da deca danas brze zrele?

da li bas zbog lakse dostupnosti svemu danas roditelji trebaju vise da kontrolisu decu i njihovu aktivnosti na internetu?
 
pomeriti granicu punoletstva na 21 za sve
uvesti obavezni vojni rok u trajanju od jedne godine za sve sposobne i muskarce i zene
i napraviti poseban program gde ce zene da uce sve sto treba da nauce
 
Ja bih smo detetu napravila nalog temo negde kada napuni 13-14 godina, i saopstila mu uslove koriscenja. Objasnila mu kako se koristi, koje opasnosti postoje i slicno. Mislim da sve oko cega se pravi halabuka samo provocira dete da to radi i to da radi pogresno.

Treba vaspitati odgovorno dete, koliko god je tu moguce. Onda fejs nece biti problem.
 
Ja bih smo detetu napravila nalog temo negde kada napuni 13-14 godina, i saopstila mu uslove koriscenja. Objasnila mu kako se koristi, koje opasnosti postoje i slicno. Mislim da sve oko cega se pravi halabuka samo provocira dete da to radi i to da radi pogresno.

Treba vaspitati odgovorno dete, koliko god je tu moguce. Onda fejs nece biti problem.

to kazes ti a podlozna uticaju diktature i indoktrinacije preko neta do kraja
 
Sto zabraniti? Socijalne mreze su dobra stvar - ako ih koristis kako treba, a ne da bi kacio selfije iz kupatila... Meni je nalog na fb koristan u poslovnom smislu, jer mi je to najlaksi i najjeftiniji nacin reklamiranja...
 
Sto zabraniti? Socijalne mreze su dobra stvar - ako ih koristis kako treba, a ne da bi kacio selfije iz kupatila... Meni je nalog na fb koristan u poslovnom smislu, jer mi je to najlaksi i najjeftiniji nacin reklamiranja...

Da, znam...sve sami biznismeni ovde, koji to koriste iskljucivo u poslovne svrhe, cim covek napise da je to zabava za asocijalu i ostale problematicne likove. :lol:

Ustvari, zabole me...ne bih ja to zabranio da se ja ista pitam...samo cepajte. Onih X ljudi koji su nastradali na ovaj ili onaj nacin zbog toga, oni su kolateralna steta. Nista strasno. :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da, znam...sve sami biznismeni ovde, koji to koriste iskljucivo u poslovne svrhe, cim covek napise da je to zabava za asocijalu i ostale problematicne likove. :lol:

Ustvari, zabole me...ne bih ja to zabranio da se ja ista pitam...samo cepajte. Onih X ljudi koji su nastradali na ovaj ili onaj nacin zbog toga, oni su kolateralna steta. Nista strasno. :)

To sto pricas da je neko nastradao, pa to moze na bilo kojoj drustvenoj mrezi. Mozes i na Krstarici.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li maloletnoj deci treba zabraniti da kreiraju fejs nalog? :)

mislim da svim ljudima treba zabraniti fejs...

- - - - - - - - - -

pomeriti granicu punoletstva na 21 za sve
uvesti obavezni vojni rok u trajanju od jedne godine za sve sposobne i muskarce i zene
i napraviti poseban program gde ce zene da uce sve sto treba da nauce

ganisa u potpunosti se slazem sa tomom,samo u 3 pasusu dodaj i muskarce..
 
Inače što se teme tiče - treba zabraniti, ako je moguće. Ako ne napraviti neku alternativu.

Tek ovi roditelji koji prave profil detetu čim se rodi!?
Meni je to još bljutavije.
Zamisli samo - ceo život tvog deteta neko proprati na društvenoj mreži :roll:
:confused:
 

Back
Top