Ozbiljno pitanje u vezi BIOS-a

stanoje

Zainteresovan član
Poruka
153
U pitanju je jedan veoma bitan, ali star racunar. Ploca je MS 5137 i uopste nema bateriju za BIOS. Desava mi se da se resetuje BIOS pri svakoj duzoj pauzi u radu tj. ako je bar preko noci iskljucen.( tj. ako iskljuci i posle kracekg vremena ukljuci sve je O.K.)
Interesuje me da li se neko susretao sa necim slicnim i ima li resenje za moj preoblem.
 
Samo mi reci kako ocekujes da ti pamti podatke ako nema nikakve mogucnosti za to.
BIOS i da se nalazi na hardu ne bi mogao da pamti vrmee i ostala setovanja.
Baterija ima ulogu baterije, a ne ukrasa i ako je nema, kad je racunar iskljucen onda nema nikakav dovod struje (u stvari ima, zato i moze neko vreme da cuva podatke) i ne postoji nacin na koji ce pamtiti podatke.
 
Nemoguce da nema bateriju, tj. da nije predvidjena-mosda je neko skinuo, ali da je nema-to nisam cuo. Mozda je stari tip baterija kao za bezicne telefone, to vec moras da nadjes podatke za plocu negde na netu, a baterije ces vec nekako naci
 
Zar mislite da sam lud? Ni meni nije jasno u cemu je stvar. Pretpostavljam da postoji neka integrisana baterija ili nesto slicno, ali me interesovalo da li je neko nesto slicno video ili imao takav problem. Imam i semu ploce, ali nema nigde mesto za bateriju.
 
Koliko se ja shjecam na starim tipovima ploca baterija nije u obliku sadasnjih da se moze mijenjati kao ove izvadis i stavis novu nego je lemljena za plocu i cini mi je da je 3.6V..

Pogledaj ti to dobro... Jednostavno receno mora da postoji baterija na tvojoj ploci.. A razlog koji si naveo je da joj je dosao kraj i da moras da stavis novu..

Ja sam imao jedan takav slucaj i posto nisam mogao da nadjem novu uparivao sam ove obicne i naravno plus i minus lemio tamo gdje treba i sljaka i dan danas..

Dovoljno je da stavis 2 baterija od 1.5V.

Ovo kod mene je proslo..

Poz.
 
Sigurno ima neke vrste bateriju... Ja sam i na XP masinama imao "'bateriju", samo sto je sve to bilo zalemljeno pa je trebalo odlemiti i ponovo zalemiti kad se zameni. A i nije ni izgledalo kao baterija :)

Cesto smo tako i resavali problem kad neko zaboravi password za bios, pa nastane kuknjava....
Sa tom starom plocom bice problema, sto neko rece, bolje menjaj plocu, podaci ce ionako biti sacuvani na disku....
 

Back
Top