Izbegavanje odlaska kod doktora

Poruka
22.458
Danas je sveprisutan fenomen samodijagnoze, sami uzimamo lekove, od onih bezazlenih, pa do antibiotika ili još težih lekova. Barijere tipa recept prevazilazimo na razne načine, bilo da uzimamo Hemomicin, bilo Apaurin. Negde je razlog žurba, negde smanjenje troškova pregleda i svih pratecih troškova. Tome često doprinose i neiskusni ljekari i doktori svojim promasajima u dijagnozi itd.
Preterano se troše i vitamini, ulja, kapi..na prirodnoj bazi jer overdoziranje je opasnije od nekoristenja.
Da li ste koristili na preporuku prijatelja neke preparate bez da ste dublje analizirali kako, šta, zbog čega...? Da li ste ikada uzeli antibiotik bez recepta? Neki antidepresiv? Imali ste neki poseban razlog za taj potez?
Zašto olako podcenjujemo školu i iskustvo medicinara? Ima li neko iskustva sa Zapada, da li je i tamo sličan trend?
 
Danas je sveprisutan fenomen samodijagnoze, sami uzimamo lekove, od onih bezazlenih, pa do antibiotika ili još težih lekova. Barijere tipa recept prevazilazimo na razne načine, bilo da uzimamo Hemomicin, bilo Apaurin. Negde je razlog žurba, negde smanjenje troškova pregleda i svih pratecih troškova. Tome često doprinose i neiskusni ljekari i doktori svojim promasajima u dijagnozi itd.
Preterano se troše i vitamini, ulja, kapi..na prirodnoj bazi jer overdoziranje je opasnije od nekoristenja.
Da li ste koristili na preporuku prijatelja neke preparate bez da ste dublje analizirali kako, šta, zbog čega...? Da li ste ikada uzeli antibiotik bez recepta? Neki antidepresiv? Imali ste neki poseban razlog za taj potez?
Zašto olako podcenjujemo školu i iskustvo medicinara? Ima li neko iskustva sa Zapada, da li je i tamo sličan trend?

Vitamin c pijem cim malo kinem ili mi slini nos...
 
s obzirom da ne znam lekara opste prakse koji za prehladu ne daje sinacilin izgubili su kredibilitet (jer se plasi za svoje dupe ako se jednom u hiljadu slucajeva iskomplikuje i nastane superinfekcija da on ne bude na tapetu pa udri truj sve oko sebe antibioticima)
nikad ne uziam nesto sto ne znam sta je...a vrlo dobro znam sve sto stavim u usta sta je od sastava preko delovanja i sl...i za lekove i za hranu...tako da te fore drugarica pije i ja cu kod mene ne prolaze
idem kod lekara kad sam bolesna ali u dogovoru sa lekarom dobijam terapiju jer ne dam da mi daju letke za koje uzimaju procenat...a nekoliko puta sam ih hvatala u greskama i ispravljala, pa cekaj mamicu ti zavrsio si preko k taj faks naso preko veze posao pa ces na meni da se igras, neces vala....tuzno je i tragicno kad se desi da pacijent bolje zna od lekara, a to se desava
ista situacija i sa apotekarima, ima dobrih ima straobalnih, srednjoskolci koji veze s vezom nemaju, jednu knjigu od 200str nabubali prosli razred i uvalili se na salter da ubijaju ljude....desavalo se par puta da sam i nekim apotekarima morala da crtam sta i kako....strahota za sve nas
 
Ko kaze, laze:evil:zašto nije pametno
proveriti svoje zdravstveno stanje...valjda
je bolje znati od cega se cuvati...

a ovo drugo...nisi baš izbirljiv:cool:

- - - - - - - - - -

s obzirom da ne znam lekara opste prakse koji za prehladu ne daje sinacilin izgubili su kredibilitet (jer se plasi za svoje dupe ako se jednom u hiljadu slucajeva iskomplikuje i nastane superinfekcija da on ne bude na tapetu pa udri truj sve oko sebe antibioticima)
nikad ne uziam nesto sto ne znam sta je...a vrlo dobro znam sve sto stavim u usta sta je od sastava preko delovanja i sl...i za lekove i za hranu...tako da te fore drugarica pije i ja cu kod mene ne prolaze
idem kod lekara kad sam bolesna ali u dogovoru sa lekarom dobijam terapiju jer ne dam da mi daju letke za koje uzimaju procenat...a nekoliko puta sam ih hvatala u greskama i ispravljala, pa cekaj mamicu ti zavrsio si preko k taj faks naso preko veze posao pa ces na meni da se igras, neces vala....tuzno je i tragicno kad se desi da pacijent bolje zna od lekara, a to se desava
ista situacija i sa apotekarima, ima dobrih ima straobalnih, srednjoskolci koji veze s vezom nemaju, jednu knjigu od 200str nabubali prosli razred i uvalili se na salter da ubijaju ljude....desavalo se par puta da sam i nekim apotekarima morala da crtam sta i kako....strahota za sve nas
za apoteke znam,zato isključivo kupujem u svojoj...naravno kad baš zaribam pravac doktor,oko toga nema dvojbe...i da imaju običaj da ponude neki novi lek,a ja kazem,ma jok dajte onaj stari, ništa mu ne fali:lol:
 
Ko kaze, laze:evil:zašto nije pametno
proveriti svoje zdravstveno stanje...valjda
je bolje znati od cega se cuvati...

a ovo drugo...nisi baš izbirljiv:cool:

- - - - - - - - - -

za apoteke znam,zato isključivo kupujem u svojoj...naravno kad baš zaribam pravac doktor,oko toga nema dvojbe...i da imaju običaj da ponude neki novi lek,a ja kazem,ma jok dajte onaj stari, ništa mu ne fali:lol:

ma djubreta, da zaradi na tudjoj muci, more motka
ima po novinama iskoci malo malo pacijent prebio doktora, ako treba svaki dan malo da ih prase
ja bih im uvela proveru znanja na tri godine
cekaj bre zavrsio si faks kad je sida bila u knjizi u dve recenice, i usudjujes se da ne pratis nista novo i da sedis tu trujes i ubijas ljude

par puta umalo i ja da izadjem u novine kad dobijem zlelju da umlatim neku gusku apotekara ili dr (uglavnom opste prakse, te su mi omiljene, nista ne znaju sirote a trpaju se) pa ces meni da mesas lekove koji se ne mesaju ebem li ti
moja keva zavrsi na hitnoj jer joj je idiot pomesala dva nespojiva leka, ja nisam bila tu da ispratim desavanje kad je to pomesala da je zaustavim...pa da uzmes motku da umlatis da ti ne bude zao
skoro svekrvi pomesaju isto dva nespojiva leka, nisu dali da udjem u ordinaciju da ispratim (motrim ko macka :lol:) i ona izlazi vec izbusena, sta je bilo, kad mi rece sta su joj iskombinovali samo sam se za glavu uhvatila....nije proslo 15 min vec je zaplitala jezikom...12 sati nije bilo sanse da se probudi koliko su je komirali...posle jos dva dana curkijala....igrala bih pikado sa njihovim guzicama

i posle kazu idi kod dr...kod kog zivota ti, to sve prespavalo predavanja...ima tako malo izuzetaka da kad naidjes na takvog treba da ga mazis i pazis i skaces od srece sto je tu de treba
 
Danas je sveprisutan fenomen samodijagnoze, sami uzimamo lekove, od onih bezazlenih, pa do antibiotika ili još težih lekova. Barijere tipa recept prevazilazimo na razne načine, bilo da uzimamo Hemomicin, bilo Apaurin. Negde je razlog žurba, negde smanjenje troškova pregleda i svih pratecih troškova. Tome često doprinose i neiskusni ljekari i doktori svojim promasajima u dijagnozi itd.
Preterano se troše i vitamini, ulja, kapi..na prirodnoj bazi jer overdoziranje je opasnije od nekoristenja.
Da li ste koristili na preporuku prijatelja neke preparate bez da ste dublje analizirali kako, šta, zbog čega...? Da li ste ikada uzeli antibiotik bez recepta? Neki antidepresiv? Imali ste neki poseban razlog za taj potez?
Zašto olako podcenjujemo školu i iskustvo medicinara? Ima li neko iskustva sa Zapada, da li je i tamo sličan trend?
Ne koristim nikakve lekove, sem mozda jednom u godini ako me prejako zaboli glava popijem Panodil ili pamol..
Nikakvu vrstu medicine kao sto su antibiotici kod nas bez recepta nemozes dobiti. Za glavobolju mozes ali max 10 komada (nisam siggurna da li je 10 ili 12 u pakovanju).
 
Imam takvu, iz tvoje zadnje rečenice...nasledila jednu
još bolju koju sam znala x godina,a sad otišla u penziju
ova druga se prvo malo femkala,da opipa puls...a za nus
pojave uvek pitam i pročitam upustvo...

secam se jednog mlad je bio momak, tu kod naseg dza ona apoteka odma iza coska znas sigurno
bio jedno godinu dve tu, divan mladic, tako lepo sa njim se ispricas, vidi se da zna i sto je najbitnije hoce voli i interesuje ga, nije od onih koji su studirali to radi prefiksa
i ode bem ti baksuza u neku drugu apoteku :(
 
secam se jednog mlad je bio momak, tu kod naseg dza ona apoteka odma iza coska znas sigurno
bio jedno godinu dve tu, divan mladic, tako lepo sa njim se ispricas, vidi se da zna i sto je najbitnije hoce voli i interesuje ga, nije od onih koji su studirali to radi prefiksa
i ode bem ti baksuza u neku drugu apoteku :(

Kod mene u naselju pet apoteka u krugu 200 metara šetnje. U dve su radile takvi komadi da sam žalio što nisam češće bolestan :rotf:
 
secam se jednog mlad je bio momak, tu kod naseg dza ona apoteka odma iza coska znas sigurno
bio jedno godinu dve tu, divan mladic, tako lepo sa njim se ispricas, vidi se da zna i sto je najbitnije hoce voli i interesuje ga, nije od onih koji su studirali to radi prefiksa
i ode bem ti baksuza u neku drugu apoteku :(

Добар фармацеут понекад у потпуности може да замени лекара.
 
secam se jednog mlad je bio momak, tu kod naseg dza ona apoteka odma iza coska znas sigurno
bio jedno godinu dve tu, divan mladic, tako lepo sa njim se ispricas, vidi se da zna i sto je najbitnije hoce voli i interesuje ga, nije od onih koji su studirali to radi prefiksa
i ode bem ti baksuza u neku drugu apoteku :(
Drzavna u C.Dušana isto nije loša.one zene su ok. uglavnom sve kazi što te interesuje i tu je postava stalna, tako daa nema greške...samo jednom su promenili i odma frka...nisu se snašle,a što nemam pojma:confused:
 

Back
Top