Evo suske, al ce se nabrojis

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
118.232
Da li biste podmitili nekoga za neku vama bitnu uslugu....mislim na bukvalno sve...od dr u bolnici da vam spasi zivot, do sitnih fora tipa salterusi u opstini kafu i cokoladu da vam overi preko reda papire...

Da li biste jurili posao preko veze recimo, ili usli na pregled preko reda jer znate sestru...ili bilo koji drugi primer pokretanja veze...

I sto bi vendika rekla, da li biste bili aktivni recipijent mita ili veze....tj da li bi primili mito da nekome nesto uradite i da li bi primili preko veze sestricinu da radi kod vas recimo...

Imate li iskustva na ovom polju i ako zelite podelite ih

Ja onako narcisoidno da odgovorim na sopstvenu temu, nema sta ne bih uradila za zdravlje...sve ostalo je vec pitanje koliko je istinski bitno za opstanak
 
Da li biste podmitili nekoga za neku vama bitnu uslugu....mislim na bukvalno sve...od dr u bolnici da vam spasi zivot, do sitnih fora tipa salterusi u opstini kafu i cokoladu da vam overi preko reda papire...

Da li biste jurili posao preko veze recimo, ili usli na pregled preko reda jer znate sestru...ili bilo koji drugi primer pokretanja veze...

I sto bi vendika rekla, da li biste bili aktivni recipijent mita ili veze....tj da li bi primili mito da nekome nesto uradite i da li bi primili preko veze sestricinu da radi kod vas recimo...

Imate li iskustva na ovom polju i ako zelite podelite ih

Ja onako narcisoidno da odgovorim na sopstvenu temu, nema sta ne bih uradila za zdravlje...sve ostalo je vec pitanje koliko je istinski bitno za opstanak

Nisam davao mito i ne bih dao. Pre bih doktora polomio ili pregazio nego sto bih mu dao nesto sto ne zasluzuje.

Ne bih uzeo mito.
Sto se tice zaposljavanja familije, ne bih se igrao da zaposlim nekoga ako znam da nece moci da uradi ono sto se od njega ocekuje.
Trudio bih se da rodbinske veze ne uticu na zaposljavanje makar me se odrekla celokupna familija.
 
Da li biste podmitili nekoga za neku vama bitnu uslugu....mislim na bukvalno sve...od dr u bolnici da vam spasi zivot, do sitnih fora tipa salterusi u opstini kafu i cokoladu da vam overi preko reda papire...

Da li biste jurili posao preko veze recimo, ili usli na pregled preko reda jer znate sestru...ili bilo koji drugi primer pokretanja veze...

I sto bi vendika rekla, da li biste bili aktivni recipijent mita ili veze....tj da li bi primili mito da nekome nesto uradite i da li bi primili preko veze sestricinu da radi kod vas recimo...

Imate li iskustva na ovom polju i ako zelite podelite ih

Ja onako narcisoidno da odgovorim na sopstvenu temu, nema sta ne bih uradila za zdravlje...sve ostalo je vec pitanje koliko je istinski bitno za opstanak

Ne... pogotovo ne za svoje dupe. Postoje ljudi koji su mi bitniji od mene same i tu ne mogu reci nikad. A za sebe volim verovati da sam osoba od principa.
 

pocni da primas da si barem na pozitivnoj nuli :lol:


hebi ga kad mora mora, ponizavajuce jako, ali zakon jaceg

- - - - - - - - - -

Inače, jako inspirativan naziv teme..onako, pravi srbijanski. Ili preciznije, gastarbajterski.. :hahaha1:

mica trofrtaljka u mi nismo andjeli kad placa maticara ...ako se secas
pade mi ona na pamet dok sam pisala uvod :lol:
 
Nemam uopšte moralnih dilema u društvu koje potpuno svesno daje glas prevarantima i falsifikatorima

slazem se

ali osetis se jadno sto moras da molis
ja nisam nesto preterano morala da jurim, jednom za pregled kod dr vezu da me primi odmah a ne da cekam tri meseca termin jer je akutan bio problem nemam tri meseca....pare jos nisam davala ali ako se desi da mora nekad u zivotu ebi ga....
skoro se kumu desilo 500e da mu spasu zenu posle teskog porodjaja, oces il neces...naso ih je vala u roku od odmah i kesiro....strasno

ja sam se nagledala tih ruka ruku mije odnosa kroz posao clana porodice, ogavstina, pa ko voli nek izvoli
 
slazem se

ali osetis se jadno sto moras da molis
ja nisam nesto preterano morala da jurim, jednom za pregled kod dr vezu da me primi odmah a ne da cekam tri meseca termin jer je akutan bio problem nemam tri meseca....pare jos nisam davala ali ako se desi da mora nekad u zivotu ebi ga....
skoro se kumu desilo 500e da mu spasu zenu posle teskog porodjaja, oces il neces...naso ih je vala u roku od odmah i kesiro....strasno

ja sam se nagledala tih ruka ruku mije odnosa kroz posao clana porodice, ogavstina, pa ko voli nek izvoli

Prvo bih ubila Boga u njemu bejzbolkom pa mu dala 500 e. Kad kriminalisemo idemo do kraja...
 
U opštinu,u gradsku upravu,ministarstvo?Nema šanse.

vala oni kad ti ga zavuku to je strasno

ja sam bas ovaj period u limbu sa njima, zapalila gospoda arhivu ebe se njima, papira nema, ja da izmislim...kazu tuzi drzavu da ti naprave nov to traje godinama i skuplje je nego da nadjes nekoga da zazmuri i odradi posao bez tog papira
pa posle mogu da pricaju ljudi sta oces al mito je nekad jeftinij od legalnog :lol:
al slabo mi ide nalazenje mitoprimaca :lol: mamicu im ko mravinjak su, ne mozes jednog da podmitis nego vise njih, pa jes seremo pare....ispadose doktori finiji, podmitis jednog glavnog za tvoj slucaj i miran si :lol: crnohumorno
 
Има шансе, само ти волиш да плаћаш. Тако си навикао.

Lupas bre, ne znaš uopšte o čemu pričaš, i samo da znaš, ja Zakon o upravnom postupku imam u malom prstu, no obzirom na stanje u tužilaštvu, pravosudju, političkoj kulturi i stepenu odgovornosti političke elite - možeš se pokakiti na njega. Naravno, ako imaš vremena da ti postupak traje sudski 4 -10 godina, uz sve prateće troškove - moralni si pobednik
 
Lupas bre, ne znaš uopšte o čemu pričaš, i samo da znaš, ja Zakon o upravnom postupku imam u malom prstu, no obzirom na stanje u tužilaštvu, pravosudju, političkoj kulturi i stepenu odgovornosti političke elite - možeš se pokakiti na njega. Naravno, ako imaš vremena da ti postupak traje sudski 4 -10 godina, uz sve prateće troškove - moralni si pobednik

О чему ти сад причаш уопште?
 

Back
Top