Problem sa "kolacicima" POMOC !

Sasvim ok lik

Zainteresovan član
Poruka
176
Pozdrav,
Imam jedan problem na google chromei ako moze neko da mi kaze sta da uradim jer me stvarno nervira.
Malopre sam usao na chrome da napisem temu o ovome i kad sam ukucao na google Forum krstarica izadje mi normalno pretraga i ja udjem na sajt i onda me prebaci na neki drugi sajt,i to se sve cesce desava na bilo kom sajtu da sam on me prebaci na neki drugi evo i slika screenshot http://prntscr.com/657yqm a zatim 2 sekunde posle toga http://prntscr.com/657z00 i tako stalno 100 puta da udjem iznova opet ima da me prebaci,to mi se desava i na mozilu ali evo uspeo sam da udjem preko nje na forum nije me prebacilo ali na chrome ne mogu,sta da radim ??? Probao sam da blokiram kolacice ali opet me prebacuje,pa sam ih sve obrisao i opet me prebacuje sta da radim ??? NA bilo koj sajt da udjem on me prebaci. Molim vas da mi pomognete !!! HVALA
 
evo sad sam ga opet skenirala...svez skinut sa filehipo, mada ni oni skinuti sa drugih izvora nisu bolji...sad dal je ovo ok? :huh:

slicica

adwcleanervirustotal2015-1.png

na bih ni provalila, nisma ga skenirala da ga zemana nije mljacnula. :lol:
 
Probao sam sa Ccleaner ali opet isto,kad probam da udjem na ovaj forum preko chroma opet me preacuje na neku drugu stranicu. Ne znam sta da radim vise

Da li cekirao da obrise Chrome "djubre"?

- - - - - - - - - -

probaj da resetujes browsere...najverovatnije je u njima nesto sto te prebacuje, a na crhoma, ff i ie se svasta lepi. tim adwcleanerm bi mogao da ocistis sve to, medjutim ispade da je i on sam zarazen....probaj da nadjes program koji je slican tom adwcleaneru.

Ne mora da znaci da je stvarno zarazen. Poznato je da 2 antivirusa ne mogu da funkcionisu na jednom racunaru. Medjusobno se detektuju kao virus, mozda je slicano i u tvom slucaju.
 
Da li cekirao da obrise Chrome "djubre"?

- - - - - - - - - -



Ne mora da znaci da je stvarno zarazen. Poznato je da 2 antivirusa ne mogu da funkcionisu na jednom racunaru. Medjusobno se detektuju kao virus, mozda je slicano i u tvom slucaju.

adwcleaner nije antivirus, ne radi u realnom vremenu.
niti ja imam dva antivirusa koja rade istovremeno.

skinbi aplikaciju, pa proveri u total virusu
 
Poslednja izmena:
tesko da ce problem resiti sa ccleanerom...evo je tema gde je jos jedan imao problem te vrste, samo na exploreru i skinuo je adwcleaner i njim resio problem.

http://forum.krstarica.com/showthread.php/718420-Samo-krstaricu-preusmerava-na-exploreru?p=29843748&viewfull=1#post29843748
ne on je skinuo antivirus, ja sam mislila na ovo

https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

evo sa ovim neka pokusa, pa ako ne uspe neka trazi nesto trece, cetvro...

http://www.techsupportall.com/adware-removal-tool/

rezultat sa virus totala za ovaj adware removal tool, kazu cist

art-1.png
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
evo sad sam ga opet skenirala...svez skinut sa filehipo, mada ni oni skinuti sa drugih izvora nisu bolji...sad dal je ovo ok? :huh:

slicica

adwcleanervirustotal2015-1.png

na bih ni provalila, nisma ga skenirala da ga zemana nije mljacnula. :lol:

Obrati pažnju koji programi su ga proglasili nepoželjnim..

- - - - - - - - - -

Probao sam sa Ccleaner ali opet isto,kad probam da udjem na ovaj forum preko chroma opet me preacuje na neku drugu stranicu. Ne znam sta da radim vise

Uđi u Control Panel i deinstaliraj sve nepoželjne programe i toolbarove. Zatim uđi u Chrome>>Podešavanja>>Ekstenzije i sve nepoznato isključi a onda uradi ovako. Ali uradi,...


Preuzmi "Xplode"-ov AdwCleaner http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/dl/125/
i sačuvaj ga na Desktop.
Dvoklikom pokreni program. U EULA prozoru klikni na I agree.
Klikni na dugme [Scan] i pričekaj da program završi.
Klikni na dugme [Clean]
Program će zatvoriti sve aktivne programe i izbaciti prozor sa tim upozorenjem. Klikni Ok kao potvrdu.
Na sljedeća dva prozora koja se otvore (Informations i Restart required ) klikni Ok
Računar će se restartovati a zatim otvoriti notepad (C:\AdwCleaner[S1].txt) sa izvestajem.
Program će očistiti sve browsere,odnosno obrisat će i deinstalirati sve toolbarove kao i postojeće PUP
adware. Takođe će očistiti registry od PUP Adware. Tebi preostaje samo da naštimaš početnu stranicu...
 
Pronasao sam malo jednostavnije resenje.resetovao sam google chrome,obrisali su se svi "kolacic" i evo sad sam uso na forumu,i za sad mi nista ne izbacuje,izgleda da sam resio problem za sad.Takodje i brze radi-brze ucitava. Hvala svima na pomoci,ako neko bude imao slican problem eto resenja,resetuje se i radi kao da je prvi put instaliran,vraca se na "fabricko podesavanje" ISto sam uradio i sa mozzilom tako da mi vise nigde ne prebacuje. skinucu "Xplode"-ov AdwCleaner pa sledeci put kad se pojavi problem brisacu sa njim da ne bi stalno resetovao. Hvala svima na pomoci !
 
Obrati pažnju koji programi su ga proglasili nepoželjnim..

.

mislis da su mcafe i trendmicro toliko losi? za one druge nemam pojma koji su. meni je sad skoro sa nekim glupim, malim freeware programom upalo neko djubre u komp, a i sa onim ashampoom shoprer pro i izvesni gobzo (skinuto kao dnevni poklon, a nije bilo nigde nista da se odcekira kao nepozeljno) zato kod mene vise u komp ne ulazi nista sto nije 100 posto proslo na virus totalu prvo, makar ga proglasio nepozeljnim i neki levi antivirus. ja sam skinula onaj ciji sam link ostavila ad removal tool. radi isti posao kao i adwcleaner, a ja cu mirnije da spavam. ocistio mi je ie, koji inace ne koristim. i prethodno sam sa adwcleanerom tu i tamo nalazila djubre u ie, a otvorim ga 3 puta godisnje otprilike.

ja inace ne vidim problem dok ne pokrenem nesto za ciscenje, posto sa maxthonom nemam tih problema, a za sad nije bilo ni sa operom...doduse izbrisoa joj je nesto, ali to je stvarno minimalno u odnosu na ie.
 
Poslednja izmena:
O Bože, ciner zoner rising, pa ko smišlja ova imena, za pola na ovoj listi nisam nikad čuo,
mada ima slučajeva kad antivirusi prijavljuju jedan drugog kao nepoželjni, valjda marketing.
Ali adwcleaner je možda i stariji od pola ovih ovde. Samo ako nije neka crack verzija.


I da mcafee i trendmicro su loši, o naziva trendmicro call house, nemam reči.
 
Poslednja izmena:
ovde nije rec o onom antivirusu nego o ovom xplodovom adwcleaneru

skinula sam na ovoj temi pomenuti super anty spyware, besplatnu verziju, i na virus totalu je cist, isto kao i ad removal tool. tako da svako moze da izabere sta ce da pusti u svoj komp. ja u svoj necu da pustam nista sto je prijavljeno, makar i od tog zonera.
 
Ma ok, svako ima pravo na svoj izbor,
ja sam još uvek u zastarelim programima, norton, malwarebytes i stari dobri sb search and destroy.


pa znas sta i ja koristim malwerbytes free..a sto se tice nortona, ako si kupio ok, a ako nisi...ne znam, ja ne koristim krekovane antiviruse (koliko znam norton se kupuje, a ja konkretno trenutno imam qihoo 360 i zadovoljna sam). ovaj treci odavno ne koristim ima i boljih resenja od njega.

- - - - - - - - - -

jedino ako nisu poceli nortona da dele za dzabe. :lol:
 
pa eto...opet moras nesto da muljas da bi imao nortona, a ja to necu. u tome je sva poenta...necu da muljam sa nortonom da bih imala nortona, ako mogu da korisitm besplatan antivirus...kome koliko vidim za sada ne fali nista, a ne fali ni mom kompu sa njim.

super antyspyware (greskom sam prvi put skinula i instalirala profesional, umesto free, sad sam skinula free), roguekiller (koji je takodje besplatan i koji je pre pustanja u rad prosao na virus totalu 100 posto).....

p.s. sto se tice malwarebytesa ne pociti on sve, niti pronadje sve. npr. adwcleaner je nasao ono sto ovaj nije (mada sad sumnjam u njega idal da ga pusta), kao i ocrnjena zemana, koja je mljacnula podosta gobzoa i shoperpoa

i herd protect za kompletno skeniranje, a ne pojedinacne fajlove

http://www.herdprotect.com/
 
Poslednja izmena:
Vidim ja da je ovo borba protiv vetrenjača, ti mene ili nerazumeš ili nešto drugo, ja kažem da koristim samo proverene stvari sa moje tačke gledišta.
I opet se ponavljam, plagijati, npr Qihoo 360 , rougekiller, ciljani marketingški trik, ko razume zna o čemu pričam.
 
Vidim ja da je ovo borba protiv vetrenjača, ti mene ili nerazumeš ili nešto drugo, ja kažem da koristim samo proverene stvari sa moje tačke gledišta.
I opet se ponavljam, plagijati, npr Qihoo 360 , rougekiller, ciljani marketingški trik, ko razume zna o čemu pričam.

upravo sa tvoje tacke gledista to prvo, a drugo korisit norton legalno, a ne na nacin na koji ga koristis.

cek i da boldujem rec - legalno.
 
I opet u nedogled, ko ovde priča o moralu, kao prvo sigurno imaš legalnu kopiju windovsa
a ako si neupućena trial reset samo radi ono isto što bi i ja radio posle 15, 30 ili 60 dana kad istekne free, ako razumeš.
I nemoj mi molim te, ali bez uvrede, soliti pamet o virusima antivirusima keylogerima crvima, pupsovima, i.t.d.
Bez uvrede, ono što ti sad znaš o tim stvarima i računaru, ja sam već zaboravio.
Tako da je ovde kraj moje priče sa tobom na ovu temu, neku drugu možemo.
 

Back
Top