Mrsavljenje

Daroka

Zainteresovan član
Poruka
372
Pre svega, ako neko ima vremena, da je dobronameran i ko sebe smatra imalo strucnim u vezi dijeta, neka podeli svoje misljenje u vezi teksta ispod.. I nemojte me navoditi na neke dijete koje su tipa: dorucak 100g kore ananasa i 3/4 case cedjenog soka od eukaliptusa, rucak 200g fokinog mesa itd. .. (lupam ove primere naravno :3 ).. To mi odmah ubija volju..

Evo sad sam stvarno resio da dovedem svoju tezinu na idealnu.. Plan mi je da smrsam 15-20kg za 4 meseca (krecem sa mrsavljenjem (ne volim da naziv dijeta))... Imam 19 godina, visok sam 186cm i imam 104kg (visinu i tezinu merio pre dva dana da bih dobio pecat u knjizici, posto igram seoski fudbal (normalno je da i mi puniji igramo u beton ligama hh)).. Idealna tezina bi bila 85-90kg..

Plan mrsavljenja mi je da ne menjam puno navike koje imam sad, jednostavno, da ubacim neki lagani dorucak (do sada mi je dorucak bio tek posle 12, uglavnom), a dorucak bi bio par vocki ili mozda par namaza niskoprocentnog margarina, cisto da mi organizam nesto vari, tj. da ga aktiviram... Rucak i vecera bi bili sasvim normalni (vecera menza, manje ili bez hleba i bez dezerta).. A rucak nekad menza, nekad u stanu uz manje ili bez hleba... Naravno, izbacio bih grickalice, slatkise maksimalno, kao i gazirane sokove (nisam siguran da li je ok piti negazirane sokove posto sadrze secer, mada jedna casa dnevno nece skoditi)... Pored svega toga ubacio bih 45 minuta laganog trcanja svaki drugi dan za pocetak (do sada nisam bio narocito pokretan).. A i kao sto sam napisao iznad, svake nedelje je ta jedna utakmica, istrcim i tu nekih 30 do cak i 90 minuta :3

Inace i ne jedem puno, mislim da mi je problem samo mala pokretljivost i spor metabolizam, a nadam se da cu ovim planom, ako ga se striktno drzim, dovesti kilazu bar do 90kg, sve preko toga je slag na tortu... Krecem krajem februara, a 1. jula (kada se zavrsi drugi semestar i ispitni rok), stacu na vagu i nadam se da ce pokazati plus/minus 90 :))
 
Ja ti preporučujem Atkinsonovu dijetu - to ti je najbolji način za mršavljenje, a suština te dijete je vrlo prosta: što je moguće više smanjiti unos ugljenih hidrata (šećera i skroba) koji su, inače, glavni izvor kalorija u ljudskoj ishrani, dok masti i proteine možeš da jedeš apsolutno bez ikakvih ograničenja.
Trenutno praktikujem Atkinsonovu dijetu, ali ne zbog toga što želim da smršam, već zbog infekcije kandidom (koja mi buja u crevima ukoliko jedem šećer i/ili skrob), i imam OZBILJAN PROBLEM što sam isuviše mršav, a želeo bih da se malo ugojim. :D
Sveukupno, izgubio sam oko 11kg od kako sam počeo da praktikujem Atkinsonovu dijetu - visok sam 180cm, imao sam 78kg, sada imam 67kg, mada se time uopšte ne ponosim. :(
 
Hvala ali evo vec sam poceo da citambi odmah vidim 20g ovog, 30 onog, dan 1, faza 2... To me ubija u pojam, i kao sto rekoh, gubim volju odmah.. Inace samo izbacivanjem grickalica i slatkisa izbacam dosta toga sto je navedeno u toj dijeti... Mislim da cu ovim sto sam naveo gore, skinuti taj btoj kg koji sam zamislio
 
Kod Atkinsonove dijete nema toga "treba da jedeš 20g ovog, 30g onog", već jednostavno jedeš koliko hoćeš hrane koja ima malo ugljenih hidrata, a isto tako možeš da jedeš koliko hoćeš hrane koja ima dosta masti i proteina.
 
Pre svega, ako neko ima vremena, da je dobronameran i ko sebe smatra imalo strucnim u vezi dijeta, neka podeli svoje misljenje u vezi teksta ispod.. I nemojte me navoditi na neke dijete koje su tipa: dorucak 100g kore ananasa i 3/4 case cedjenog soka od eukaliptusa, rucak 200g fokinog mesa itd. .. (lupam ove primere naravno :3 ).. To mi odmah ubija volju..

Evo sad sam stvarno resio da dovedem svoju tezinu na idealnu.. Plan mi je da smrsam 15-20kg za 4 meseca (krecem sa mrsavljenjem (ne volim da naziv dijeta))... Imam 19 godina, visok sam 186cm i imam 104kg (visinu i tezinu merio pre dva dana da bih dobio pecat u knjizici, posto igram seoski fudbal (normalno je da i mi puniji igramo u beton ligama hh)).. Idealna tezina bi bila 85-90kg..

Plan mrsavljenja mi je da ne menjam puno navike koje imam sad, jednostavno, da ubacim neki lagani dorucak (do sada mi je dorucak bio tek posle 12, uglavnom), a dorucak bi bio par vocki ili mozda par namaza niskoprocentnog margarina, cisto da mi organizam nesto vari, tj. da ga aktiviram... Rucak i vecera bi bili sasvim normalni (vecera menza, manje ili bez hleba i bez dezerta).. A rucak nekad menza, nekad u stanu uz manje ili bez hleba... Naravno, izbacio bih grickalice, slatkise maksimalno, kao i gazirane sokove (nisam siguran da li je ok piti negazirane sokove posto sadrze secer, mada jedna casa dnevno nece skoditi)... Pored svega toga ubacio bih 45 minuta laganog trcanja svaki drugi dan za pocetak (do sada nisam bio narocito pokretan).. A i kao sto sam napisao iznad, svake nedelje je ta jedna utakmica, istrcim i tu nekih 30 do cak i 90 minuta :3

Inace i ne jedem puno, mislim da mi je problem samo mala pokretljivost i spor metabolizam, a nadam se da cu ovim planom, ako ga se striktno drzim, dovesti kilazu bar do 90kg, sve preko toga je slag na tortu... Krecem krajem februara, a 1. jula (kada se zavrsi drugi semestar i ispitni rok), stacu na vagu i nadam se da ce pokazati plus/minus 90 :))
Savet ti je da se manes dijeta... Najjozbiljnije, niti jedna djeta ne radi, to je cinjenica!
Telu je potreban konstantan unos energije, dakle minimalno 5 obroka na dan. Obilan dorucak u vidu nekih ovsenih pahuljica, pa za uzinu voce, rucak u vidu nekog izvora proteina (belo meso, riba itd.) pa opet voce i na kraju neka lagana vecera.
Tako bi metabolizam bio brzi, a nista se ne bi talozilo u vidu sala.
Naravno pored toga se barem prosetaj svaki dan po sat vremena, trcanje jednom nedeljno ne vredi qrcu, pogotovo ako se nazderes posle toga.
I da slatko izbaci potpuno, sokove gazirane negazirane izbaci, prepuni su secera, beli hleb izbaci i pij minimalno 3l vode dnevno (ubrzava metabolizam a i cesto kada osetis glad ti u stvari treba voda).
 
Pre svega, ako neko ima vremena, da je dobronameran i ko sebe smatra imalo strucnim u vezi dijeta, neka podeli svoje misljenje u vezi teksta ispod.. I nemojte me navoditi na neke dijete koje su tipa: dorucak 100g kore ananasa i 3/4 case cedjenog soka od eukaliptusa, rucak 200g fokinog mesa itd. .. (lupam ove primere naravno :3 ).. To mi odmah ubija volju..

Evo sad sam stvarno resio da dovedem svoju tezinu na idealnu.. Plan mi je da smrsam 15-20kg za 4 meseca (krecem sa mrsavljenjem (ne volim da naziv dijeta))... Imam 19 godina, visok sam 186cm i imam 104kg (visinu i tezinu merio pre dva dana da bih dobio pecat u knjizici, posto igram seoski fudbal (normalno je da i mi puniji igramo u beton ligama hh)).. Idealna tezina bi bila 85-90kg..

Plan mrsavljenja mi je da ne menjam puno navike koje imam sad, jednostavno, da ubacim neki lagani dorucak (do sada mi je dorucak bio tek posle 12, uglavnom), a dorucak bi bio par vocki ili mozda par namaza niskoprocentnog margarina, cisto da mi organizam nesto vari, tj. da ga aktiviram... Rucak i vecera bi bili sasvim normalni (vecera menza, manje ili bez hleba i bez dezerta).. A rucak nekad menza, nekad u stanu uz manje ili bez hleba... Naravno, izbacio bih grickalice, slatkise maksimalno, kao i gazirane sokove (nisam siguran da li je ok piti negazirane sokove posto sadrze secer, mada jedna casa dnevno nece skoditi)... Pored svega toga ubacio bih 45 minuta laganog trcanja svaki drugi dan za pocetak (do sada nisam bio narocito pokretan).. A i kao sto sam napisao iznad, svake nedelje je ta jedna utakmica, istrcim i tu nekih 30 do cak i 90 minuta :3

Inace i ne jedem puno, mislim da mi je problem samo mala pokretljivost i spor metabolizam, a nadam se da cu ovim planom, ako ga se striktno drzim, dovesti kilazu bar do 90kg, sve preko toga je slag na tortu... Krecem krajem februara, a 1. jula (kada se zavrsi drugi semestar i ispitni rok), stacu na vagu i nadam se da ce pokazati plus/minus 90 :))
e bravo super si sta kazes da ti ne ubijamo volju da krenes odmah nego od prvog a i to za 4 meseca 20kila,i jos da ne menjas navike,motku bih ti ja znas kako bi smrsao
 
Plan mrsavljenja mi je da ne menjam puno navike koje imam sad, jednostavno, da ubacim neki lagani dorucak (do sada mi je dorucak bio tek posle 12, uglavnom), a dorucak bi bio par vocki ili mozda par namaza niskoprocentnog margarina, cisto da mi organizam nesto vari, tj. da ga aktiviram... Rucak i vecera bi bili sasvim normalni (vecera menza, manje ili bez hleba i bez dezerta).. A rucak nekad menza, nekad u stanu uz manje ili bez hleba... Naravno, izbacio bih grickalice, slatkise maksimalno, kao i gazirane sokove (nisam siguran da li je ok piti negazirane sokove posto sadrze secer, mada jedna casa dnevno nece skoditi)... Pored svega toga ubacio bih 45 minuta laganog trcanja svaki drugi dan za pocetak (do sada nisam bio narocito pokretan).. A i kao sto sam napisao iznad, svake nedelje je ta jedna utakmica, istrcim i tu nekih 30 do cak i 90 minuta :3

Inace i ne jedem puno, mislim da mi je problem samo mala pokretljivost i spor metabolizam, a nadam se da cu ovim planom, ako ga se striktno drzim, dovesti kilazu bar do 90kg, sve preko toga je slag na tortu... Krecem krajem februara, a 1. jula (kada se zavrsi drugi semestar i ispitni rok), stacu na vagu i nadam se da ce pokazati plus/minus 90 :))

Doručak ne treba da bude posle 12 (to je više vreme za užinu ili čak ručak), već oko 8, 9 najkasnije.
Hleb možeš i treba da jedeš, ali ne beli već najbolje neki od onih integralnih sa kojekakvim žitaricama od celog zrna (ovo bi bilo najbolje da sam praviš). I za ručak obavezno dosta povrća i meso.
Sokove nikako, čak ni čašu dnevno jer tako samo unosiš nepotrebne kalorije, a svaka čaša soka ima određeni broj kalorija. Ako već ne možeš bez sokova, bolje sam da napraviš limunadu ili da kupiš sokovnok, pa da praviš sam sebi sokove.
I mogao bi da smanjiš porcije, kolike god da su, ali obroke nikako ne preskači i ne izbacuj.


Savet ti je da se manes dijeta... Najjozbiljnije, niti jedna djeta ne radi, to je cinjenica!
Telu je potreban konstantan unos energije, dakle minimalno 5 obroka na dan. Obilan dorucak u vidu nekih ovsenih pahuljica, pa za uzinu voce, rucak u vidu nekog izvora proteina (belo meso, riba itd.) pa opet voce i na kraju neka lagana vecera.
Tako bi metabolizam bio brzi, a nista se ne bi talozilo u vidu sala.
Naravno pored toga se barem prosetaj svaki dan po sat vremena, trcanje jednom nedeljno ne vredi qrcu, pogotovo ako se nazderes posle toga.
I da slatko izbaci potpuno, sokove gazirane negazirane izbaci, prepuni su secera, beli hleb izbaci i pij minimalno 3l vode dnevno (ubrzava metabolizam a i cesto kada osetis glad ti u stvari treba voda).

I ovo je dobar savet. Ja sam ovako skinula dvadesetak kila. Doduše, trebalo mi je nekih godinu dana jer nisam bila fizički aktivna i nisam mogla da se odreknem slatkiša (izem ti ja takav život ako ću svaki dan da maštam o kockici čokolade). To je bilo pre nekih 5 godina, i otkako sam se vratila na normalan režim ishrane, ugojila sam se možda 2-3 kile i to je sve.
 
imas 19...ne trebaju ti jake dijete
treba ti jaca aktivnost
da formiras misice kondiciju snagu...mladost bre
nemoj da zezas i sedis zavaljen i grickas nesto
jedi kuvanu hranu sto vise mozes, smanji przeno...i udari na vezbe, svaki dan...ne ono aerobik tri puta nedeljno...svaki dan vezbaj hodaj trci skaci sklekovi trbusnjaci...ma sta ti volja, samo dizi dupe i trosi taj visak...iskoristi mlad metabolizam i telo...to ti je glavni adut ;)
 
Pre svega, ako neko ima vremena, da je dobronameran i ko sebe smatra imalo strucnim u vezi dijeta, neka podeli svoje misljenje u vezi teksta ispod.. I nemojte me navoditi na neke dijete koje su tipa: dorucak 100g kore ananasa i 3/4 case cedjenog soka od eukaliptusa, rucak 200g fokinog mesa itd. .. (lupam ove primere naravno :3 ).. To mi odmah ubija volju..

Evo sad sam stvarno resio da dovedem svoju tezinu na idealnu.. Plan mi je da smrsam 15-20kg za 4 meseca (krecem sa mrsavljenjem (ne volim da naziv dijeta))... Imam 19 godina, visok sam 186cm i imam 104kg (visinu i tezinu merio pre dva dana da bih dobio pecat u knjizici, posto igram seoski fudbal (normalno je da i mi puniji igramo u beton ligama hh)).. Idealna tezina bi bila 85-90kg..

Plan mrsavljenja mi je da ne menjam puno navike koje imam sad, jednostavno, da ubacim neki lagani dorucak (do sada mi je dorucak bio tek posle 12, uglavnom), a dorucak bi bio par vocki ili mozda par namaza niskoprocentnog margarina, cisto da mi organizam nesto vari, tj. da ga aktiviram... Rucak i vecera bi bili sasvim normalni (vecera menza, manje ili bez hleba i bez dezerta).. A rucak nekad menza, nekad u stanu uz manje ili bez hleba... Naravno, izbacio bih grickalice, slatkise maksimalno, kao i gazirane sokove (nisam siguran da li je ok piti negazirane sokove posto sadrze secer, mada jedna casa dnevno nece skoditi)... Pored svega toga ubacio bih 45 minuta laganog trcanja svaki drugi dan za pocetak (do sada nisam bio narocito pokretan).. A i kao sto sam napisao iznad, svake nedelje je ta jedna utakmica, istrcim i tu nekih 30 do cak i 90 minuta :3

Inace i ne jedem puno, mislim da mi je problem samo mala pokretljivost i spor metabolizam, a nadam se da cu ovim planom, ako ga se striktno drzim, dovesti kilazu bar do 90kg, sve preko toga je slag na tortu... Krecem krajem februara, a 1. jula (kada se zavrsi drugi semestar i ispitni rok), stacu na vagu i nadam se da ce pokazati plus/minus 90 :))

Budi aktivniji i smrsaces.
Uradi neku vezbu kada ustanes i doruckuj ujutru. Smanjis malo porcije i videces rezultate posle nekog vremena. Neces biti laksi 20 kg za 4 meseca ali ces smanjiti kilazu i biti u bolji=oj kondiciji.
 
Hvala svima na predlozima, pokusacu ovaj moj plan i iznecu vam svoj napredak.. Striktno cu se drzai toga, nikad voljniji nisam bio da smrsam, nadam se da cu za tih 120 dana skinuti 15 kilograma koje sam zacrtao :) Pozdrav i hvala jos jednom
 
ko hoće da se "istopi",nek postane raw wegan jedan mjesec...
pogledaš se u ogledalo nakon 20 dana,ne možeš da se prepoznaš..
ali ovo je preporučljivo samo jako gojaznim ljudima..

haha..da,u pravu si,ali to je opet rizik jer se tom ishranom ne unosi vitamin B12 i dobar deo lanca amino kiselina kojih ima u mesu,i svakako dolazi do zaglupljivanja jer se tom ishranom unistava mozak
 
Vežbaj ujutru, čim ustaneš, na prazan stomak. To će ti ubrzati metabolizam ceo dan. Jedi manje obroke (3 glavna i 2 užine) i ne preskači večeru. Uveče jedi namirnice bogate belančevinama i salatu. Naravno, slatkiše, grickalice, testa.... izbaci.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Inace i ne jedem puno, mislim da mi je problem samo mala pokretljivost i spor metabolizam, a nadam se da cu ovim planom, ako ga se striktno drzim, dovesti kilazu bar do 90kg, sve preko toga je slag na tortu... Krecem krajem februara, a 1. jula (kada se zavrsi drugi semestar i ispitni rok), stacu na vagu i nadam se da ce pokazati plus/minus 90 :))

to kažu svi debeli ljudi... ipak ti smanji porcije.
i zašto ne kreneš od od sada?
 
Tek sad se setih ove teme.. Da podelim svoje iskustvo

Krenuo sam prvo sa kao nekim dijetama i to nije dugo trajalo... Onda sam resio da smanjim obroke (pitanje je koliko je zdravo, ali kod mene je uspelo)

Moze se reci da sam imao 2 obroka dnevno, rucak mi je bio normalan (standardan, menza) ali bez hleba, a za veceru sam jeo neko povrce samo. Dorucak nisam imao (tada sam na faksu pa mi i nije potreban bio). Od sokova sam pio one sa 0 secera (Pepsi MAX, Cockta sa steviom). Slatko i grickalice nisam jeo, eventualno uzmem kocku ili dve kad mi se bas bas jede, ali to je jednom u nedelju dana bilo otprilike.

Rezultati su mi bili odlicni, samo prve nedelje sam izgubio oko 3 kg, a za mesec dana cak 8-9 kg.

Tada sam stao, i manje vise se vratio starim navikama (osim sto i dalje nisam jeo hleb i nastavio sam da pijem ove sokove sa 0 secera), ali tezina se bas baa sporo vracala, mislim da sam dodao kilo ili dva za nekih 5-6 meseci.

Pre mesec dana sam probao slicnu metodu, samo sto mi je vecera bila standardna (menza), za razliku od prvog puta kad je bilo samo povrce. I izgubio sam 2,5-3 kg za dve nedelje (toliko je i trajalo).

Moram da napomenem da nisam imao nekih bitnih fizickih aktivnosti.
 
Poslednja izmena:
Nisi nista pametno i zdravo uradio, te "brojeve" sto si izgubio u vidu "kilograma" su potroseni misici i voda, a salo je mahom ostalo.

Ne mrsavi se ljudi sa 2 obroka dnevno aman, kako ste tako tvrdoglavi i bandoglavi?

Pa i oni u Ausvicu sto nista nisu jeli po ceo dan, mozda 1 obrok su "mrsavili" i vaga pokazivala tamo neki manji broj, ali kakav? To nije mrsavljenje, to nije smanjenje % telesne masnoce (potkozno i visceralno salo % ) nego je to mrsavljenje zdravlja i zakucavanje organizma u katabolizam - stanje razgradnje tela, nesto slicno kao i kada covek umre, pa pocne da propada.

Idi pij sad Pepsi max. :zroll:
 
Znaci po tebi, ja sam izgubio proteine i sad sam sacinjen od 60% masti... Leel

Ja koliko se secam, kad smo ucili u skoli, proteini (misici) su poslednji koji se razgradjuju kad covek gladuje.. Prvo sto se trosi su masne naslage, koje jednim delom i sluze za to.. Organizam nije glup, prvo trosi ono sto mu je manje potrebno za funkcionisanje, a misici ondnosno proteini to svakako nisu
 
Znaci po tebi, ja sam izgubio proteine i sad sam sacinjen od 60% masti... Leel

Ja koliko se secam, kad smo ucili u skoli, proteini (misici) su poslednji koji se razgradjuju kad covek gladuje.. Prvo sto se trosi su masne naslage, koje jednim delom i sluze za to.. Organizam nije glup, prvo trosi ono sto mu je manje potrebno za funkcionisanje, a misici ondnosno proteini to svakako nisu

Dobro, ja sam ti rekao a ti "pametuj" sa "dijetama ala jedem 2 obroka dnevno od cega je jedan u studentskoj masnoj menzi + pepsi maxevi, koka kole sa vestackim zasladjivacima i sl".
Daleko ces da doguras i sa zdravljem i sa izgledom i sa funkcionisanjem unutrasnjih organa oko kojih ce biti visceralno salo sa takvim stavom....

Posto si muskarac, pa sigurno radis nesto, eto igras fudbal, neminovno je da imas vise misicne mase nego zena, ili neki mnooogo mrsavi atrofirani muskarci.....

Posto kao budaletina izgladnjujes telo sa 2 obroka dnevno, a ni ta 2 nisu kvalitetna nego njesra obroci + tvoja droga - sokovi od kojih ne mozes odustati, u tom slucaju je telu misicna masa kakva takva koju imas od aktivnosti totalno NEPOTREBNA, a salo je krucijalno i sveti gral tela, jer upravo sluzi da se trosi kada se i misici istrose na sami minimum. Dokle god mozes da podignes kasiku i koracas 50m, telu je ta misicna masa dovoljna i sve iznad toga ce razgradjivati i trositi kao energiju umesto masti.....Masti ce upravo cuvati.....Tek kada postanes skoro pa anorexican, e onda ce se trositi salo, posle potrosenih misica, pa kada se istrosi i to salo, ostane covek kost i koza, i tek tada vidi da su i misici na samom minimumu i da ne moze manje od toga jer bi ostale koske samo.

Da je ovo tacno sto pricam je upravo pokazatelj da imas brdoooooo zgoljavih atrofiranih ljudi sa malenim rucicama, nozicama i ramencima, kao da boluju od neke degenerativne bolesti atrofije misica, a opet imaju stomacine, ili u najboljem slucaju - saaalo preko six pack trbusnih misica rectus abdominis, a % telesne masnoce u telu im je isti kao i pre, gore-dole. Npr 20-30% bf.... Sve sto su izgubili je "broj na nekoj vagi"....Stomacina ista, % telesnih masnoca isti, samo mu sada teze da dize kasiku dok jede supu..

Da se trosi salo prvo a misici cuvaju to bi bilo protiv-evolutivno i organizam ne bi preziveo...Za prezivljavanje misicno tkivo je luxuz a salo je sveti gral, najveca dragocenost.... Jer sve sto je veca misicna masa, vise resursa treba za odrzavanje iste, i metabolizam je sve brzi i brzi, covek gladniji.

Postoje cak i razne zivotinje, koje kada ubiju plen, jedu njihovo salo samo a ne meso, organe i misice, jer najvise kalorija po obroku koji mogu da unesu ima u salu a ne u mesu.

A to "secam se u skoli smo ucili bla bla" - samo da ti kazem ovo - i ja se secam da smo ucili kako na jeziku postoje razni "regioni" za ukus, pa se to ispostavilo danas kao najveca glupost i mit u sferi fiziologije. Ne postoje nikakvi regioni za ukus na jeziku tacno - pa je levo za slano, desno za kiselo i sl.....

http://www.svet.rs/strani-svet/plan...ce-naucne-zablude-u-koje-mnogi-i-dalje-veruju
http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2015&mm=09&nav_id=1038852
http://www.newsweek.rs/nauka-tehnika/57202-ovo-je-12-najvecih-mitova-o-zdravlju-i-telu.html

11 Of The Biggest Lies We Were Taught In School
http://www.therichest.com/rich-list...ggest-lies-we-were-taught-in-school/?view=all

Eto pa sam prosaraj, nesto jesmo ucili u skoli pogresno od ovoga a nesto i nismo, ali kao da jesmo, profesori su pricali neformalno svuda okolo i sirili glupost, kao npr najiritantnija da mi koristimo samo 10% mozga, a Ajnstajn, Tesla i slicni satro koristili 20% i sl.

Samo jedno cu reci - "Nauka napreduje".
Nauka nije religija, da ima dogmatske nepromenjive istine za vjek vjekova, nego se menja, unapredjuje, postaje preciznija, direktnija, sumnja na sve, vecito preispituje sve sto postoji i uvek je spremna da se menja radi istine.

Ovo sto si ti napisao moze da vazi kada covek ima 150kilograma, i minimum misica, i onda naravno da ce prvo otici jedno 50 kila sala, pa tek onda misicna masa....

Ali ako se neko bavi sportom, i ima koliko toliko ok neku telesnu tezinu, ici ce i misici i salo, mada zavisi i od metabolizma - od sna, od ishrane, od nivoa hormona, od fizicke aktivnosti i vrste fizicke aktivnosti (aerobna, anaerobna).
Hormoni su tu mnogo bitni, pogotovo hormon rasta, insulin i androgeni - ko ih ima kako treba i jake androgene hormone, taj nece imati "gram sala", imace trbusnjake skoro na stomaku i bez vezbanja, od naprezanja an wc solji ce ih napraviti i iimace onu manekensku fit misicnu gradju koje vole starlete i slicne devojke. Neko nasuprot njemu ce vecno biti salast, sta god radio i jeo.... Prosto, testosteron je nizak i ne stimulise izgradnju i jacanje misicne mase, ali zato visak estrogena mu obezbedjuje deponovanje masnih naslaga kao zeni.

Ovo sve sto ti pricam, ne samo da sam "ucio", pa da razmisljamo da l ce to biti pobijeno novom nekom studijom 2017e ili nece, nego sam sve i u praksi prosao, i ne samo ja, nego jos milion ljudi u svojoj vezbackoj "karijeri".
Tacno znam sta radi sta ne radi, sta moze, sta ne moze, kako treba, kako ne treba, kako za sebe, tako i razne druge ljude, jer se gooodinama svega i svacega nagledas.


I opet kazem - da se prvo trosi salo a tek "na kraju" misici, kada vec nema sta od sala - mi bi na ulici imali sve fitnes takmicare, sa ne 6 pack nego 8-pack trbusnjacima i rukama i ramenima koji su celi u venama (visoka vaskularnost ), a % telesne masnoce bi im bio 5-8% bf.
Ali to ne vidjamo. Zato vidjamo atrofirane, sa usporenim metabolizmom, polubolesne, kilavce koji su dostigli neki nepostojeci imaginarni broj na nekom uredjaju koji se zove "vaga" i svi oni imaju preveliki % telesne masnoce, a ne mogu da dignu ni polovinu svoje telesne tezine niti iz cucnja, niti iz bencha ili bilo koje druge vezbe.... Podigne zenu - dobije kilu.
I svi oni imaju "pojas za spasavanje" od sala oko struka.


Hm, bas cudno majku mu, obzirom da smo ucili po skolama da se prvo trosi salo pa tek na kraju misici.....:deda:



Ti, decko, sa 2 obroka dnevno (od kojih je 1 masna studentarijska menza) i gaziranim sokovima neces se nesto proslaviti.

"Znaci, po meni", uzivaj u 60%fat telu.

Leeeeeel.
 
Poslednja izmena:

Back
Top